Ali i nino

Autor:

Kurban Said

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
302
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
Nasza cena: 37,79 zł 39,99 zł Taniej o: 6%

Produkt niedostępny

Historia, która rozgrywa się w książce na początku dwudziestego wieku, równie dobrze mogłaby wydarzyć się w czasach współczesnych. Tytułowy Ali i Nino to muzułmanin z Azerbejdżanu oraz chrześcijanka, pochodząca z gruzińskiej rodziny książęcej, czująca się jednak europejką. Losy tych dwóch osób połączą się w jeden, pełen miłości i wzajemnego oddania. Trudne czasy historyczne i kulturowe nie sprzyjają bohaterom. Marzenie związania się ze sobą na zawsze i wzięcia ślubu nie może zostać zrealizowane z powodu dzielącej ich przepaści kulturowej. Rodzina, obyczaje, trwające czasy wojny nie ułatwiają kochankom przetrwania. Stosunki społeczne obowiązujące w krajach Kaukazu są główną tematyką lektury, w której wszystkie różnice zostały fantastycznie uchwycone.

Książka po raz pierwszy została wydana w 1937, jednak szybko o niej zapomniano, przez co obecnie przeżywa swój rozkwit. Pomimo tego, przekaz jaki sobą reprezentuje jest bardzo uniwersalny. W dzisiejszych zróżnicowanych czasach, z jednej strony starających się zbliżać do siebie obce kultury, a z drugiej wciąż piętnujących inność, historia Ali i Nino ciągle nie traci na wartości.

Autor, ukryty za pseudonimem Kurban Said, pokazując rzeczywistość odległego od nas kraju, daje niezapomnianą możliwość poznania tak obcej nam kultury. Wszystko, co poznaje w niej europejka Nino, jest dla niej nowe i trudne do zrozumienia. Poglądy na małżeństwo, kobiety, rodzinę, a także zasady codziennego funkcjonowania, nie zgadzają się z tym, do czego przywykła. Czy miłość będzie dla niej wystarczającym argumentem dla zaakceptowania nowej rzeczywistości? Na pewno nie według rodziny dziewczyny, która jest całkowicie przeciwna związkowi i temu, co nieznane. Nie wystarczy jednak młodym kochankom wyprzeć się rodzin, porzucić religię i kulturę lub uciec w inną rzeczywistość. W końcu związek to sztuka kompromisu i wzajemnego zrozumienia, niezależnie od kultury. Wszystko jednak weryfikuje wojna, która gwałtownie wkrada się w ich życie i sprawdza, ile znaczą takie wartości jak lojalność i odwaga. Pomimo rozbudowanego wątku miłosnego, książka nie skupia się jedynie na nim. To egzotyczna rzeczywistość wysuwa się na pierwszy plan i zmusza do przemyśleń i chwili refleksji. Losy Ali i Nino nie są w końcu odosobnione.

Pod pseudonimem Kurban Said ukrył się Lew Nussimbaum, znany też jako Essad Bey. Był pisarzem i dziennikarzem żydowskiego pochodzenia, jednak w trakcie swojego życia postanowił przejść na islam. Wzbudzał wiele kontrowersji, między innymi poprzez częste zmiany swojego nazwiska.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miłość muzułmańskiego chana i chrześcijańskiej księżniczki w obliczu nadciągającej wojny"

  Mówi się o niej, że to najsłynniejsze kaukaskie love story. Marcin Meller przyrównuje do niej szekspirowskiego Romea i Julię wspominając o tym, że to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jaką miał okazję poznać. Utracona przed laty, szczęśliwie odnaleziona powieść żyjącego w latach 1905-1942 Kurbana Saida. Granice, których nie da się przekroczyć. Miłość, która próbuje stawić czoła problemom. W końcu wojna, która może przekreślić wszystko. Słyszeliście o książce „Ali i Nino”? Dziś macie okazję ją poznać.

  ZARYS FABUŁY

  To uczucie już z góry skazane jest na porażkę. Bo przecież czy wychowywany w muzułmańskiej wierze, azerski chan i chrześcijańska, gruzińska księżniczka są w stanie przełamać dzielące ich bariery? Czy można zyskać szczęście godząc się na życie wbrew wpajanym od zawsze zasadom? Ale czy też łatwo zrezygnować z miłości, która staje się sensem istnienia?

  Ali i Nino stają przed trudnym wyborem. Nad ich losem jednak już wkrótce zawisną czarne chmury zbliżającej się wojny. Prawdziwe uczucie bywa niezrozumiałe i trudne. A prawdziwe historie nie zawsze kończą się happy endem.

  MUZUŁMANIN I CHRZEŚCIJANKA

  Kochali się w sobie od zawsze. Choć jako młodzi ludzie nie zdawali sobie sprawy z potęgi dzielących ich różnic. Kiedy trzeba zmierzyć się z rzeczywistością, zaczynają wychodzić na powierzchnię fakty. Ali to wychowywany w muzułmańskiej wierze przeciwnik europejskiej kultury. Chętnie wysłuchujący porad starszyzny, które swoją drogą wielokrotnie mnie bulwersowały. Wzbudzający ambiwalentne uczucia bohater nie jest jednak typowym fundamentalistą niepotrafiącym nagiąć żadnych granic. Jak daleko zatem będzie w stanie posunąć się dla miłości? Przejmujący stery narracji mężczyzna otwiera przed czytelnikiem bramy niezrozumiałego dla nas świata, będącego na tapecie zwłaszcza teraz, w obliczu wielu zamachów i przestępstw. To jednak zaskakujące, także i dla mnie, że Ali mimo wszystko potrafił przemycić w moje życie iskrę ciepła, jasności i sympatii. Postać, którą trudno opisać, ale z którą zdecydowanie warto zapoznać się osobiście.

  „Mądry mężczyzna nie zabiega o względy kobiety – kobieta jest tylko rolą, którą mężczyzna zasiewa. Czy ziemia musi kochać rolnika?”

  Nino z kolei nie jest gotową do uległości, przestraszoną ptaszyną, która pod wpływem miłości da się zamknąć w złotej klatce. Trzeźwo myśląca, uczuciowa, ale też potrafiąca trzymać się własnych zasad. Taki dobór charakterów, ale i przede wszystkim skrajnych środowisk, pozwolił książce popłynąć w wielu kierunkach. Wszak to niby love story, choć sądzę, że to określenie może okazać się dla powieści krzywdzące.

  MIŁOŚĆ NA DRUGIM PLANIE

  Historia o miłości, owszem. Ale otwarcie przyznaję, że jak dla mnie kwestia uczuć stanowi w powieści drugi plan. Na czele nieustannie przewijają się różnice religijne i kulturowe, kwestia dyskryminacji, europeizacji czy wojny. Spora ilość opisów i szeroko rozbudowane tło pozwala nie tylko wczuć się w przedwojenną, niepewną rzeczywistość, ale także wzbogacić w wiedzę na temat kaukaskich tradycji. Miłosny taniec ze sztyletem, owiana magią Noc Kadyr, śpiewacy-książęta toczący słowne bitwy, gruzińska gościnność czy przysięga wygnanego. Skarbnica orientu, który przebija się przez każdą kolejną stronę.

  NIEIDEALNA, WARTA POZNANIA

  To nie jest lekka, a już na pewno nie błaha powieść. Książka, która wymaga skupienia, chociażby ze względu na trudne nazewnictwo miejsc, nadawanych tytułów, czy zwyczajów. Mimo to robi wrażenie, przywołując całą gamę emocji od niezrozumienia i smutku, po jakże kruchą i ulotną radość. Bezsprzecznie niebanalna love story, a raczej historia pełna barier i przeszkód z uczuciem zarysowanym w tle. Nie wyobrażam sobie, bym mogła ją pominąć, bo pomimo nieidealnego wydźwięku wyraźnie zapisała się w mojej pamięci. I długo o niej nie zapomnę.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wojna i miłość to połączenie, które w literaturze uwielbiam. Nic dziwnego, że kuszą mnie zatem wszystkie książki zapowiadające ten motyw w swojej fabule. Powieść Kurban Said nie byłą wyjątkiem - od pierwszej zapowiedzi czułam, że to książka dla mnie.

  Fabuła mocno osadzona na ramach powieści obyczajowej miesza ze sobą tło wojny kulturowej oraz miłosnych rozterek głównych bohaterów. Jednak wbrew pozorom nie jest to książka łatwa. To wymagająca pozycja dla odważnego czytelnika, w której wiele ważnych motywów łączy się w kompletną całość. Dawno nie czytałam książki, która wymagałaby z mojej strony takiego skupienia - każdy watek oddzielnie śledziłam z nową dozą emocji, bo inaczej pogubiłabym się w całej tej rozgrywce między złem i gorszym złem. Wojna religijna, konflikty zbrojne, podziały kulturowe, polityka i miłość - to połączenie ekstremalne, a jednak zdecydowanie warte poznania.

  "Ali i Nino" to wyjątkowa książka pod względem pokazania relacji damsko-męskiej. Tutaj, na przestrzeni różnych uwarunkowań rola mężczyzny i kobiety różni się od siebie w skrajny sposób. To właśnie motyw przewodni tej historii - autor w fantastyczny, choć dosadny sposób pokazał jak przeszłość rodziny i jej poglądy wpływają na dziecko, które dorastając zapomina o indywidualizmie i powtarza to co zostało mu wpojone. Analizując krok po kroku umysł Ali i Nino mogłam stanąć po stronie każdego bohatera i spróbować zrozumieć ich podejście do danej sytuacji. Niespodziewanie otrzymałam wielką lekcję życia z dużą mądrością wobec świata. To jednocześnie rzutuje na relacje miłosną pomiędzy głównymi bohaterami. Ich uczucie chociaż płomienne - wciąż napotyka na bariery związane z wychowaniem, poglądami i podejściem do świata. Tym samym przez powieść przewija się mnóstwo emocji, od pozytywnych po te skrajnie negatywne, przez co czytelnik bardzo szybko jednoczy się z bohaterami i kibicuje im ile sił.

  Styl autora równy jest fabule, zatem odrobinę trudny i wymagający skupienia. Pięknie opisuje relacje rodzicielskie, miłosne, wojenne i polityczne - wszystko co należało przekazać obrazowo i plastycznie autor przekazał z zaangażowaniem i pewnością siebie. Jednak dostrzec urok tego wszystkiego można dostrzec wyłącznie po całkowitym poświęceniu się książce. Uważam jednak, że fabuła fantastycznie łączy się z tym mocniejszym językiem: idealnie oddaje klimat czasów, dostosowuje się do ludzkich rozgrywek i pokazuje, że w życiu nie wszystko przychodzi łatwo. Wpływa to na emocje, których podczas czytania tej powieści na pewno nie brakuje. Wśród wszystkich nowości "Ali i Nino" to historia spokojna, niepozorna - a jednak zdecydowanie warta uwagi.

  "Ali i Nino" to niełatwa powieść, ale warta każdego przeczytanego słowa. Intryguje, budzi nieznany lęk wobec niepewności związanej z losami głównych bohaterów. To nie romans, a na pewno nie jedynie. To powieść pełnowymiarowa, pełna ukrytych znaczeń i przepełniona ponadczasowymi wartościami. Mądra i dobitna jednocześnie. Powieść pełna barw i kolorów, nostalgiczna i emocjonalnie wiążąca czytelnika już od pierwszych stron. Zwyczajne życie rodzin muzułmańskich szyickich i rodzin gruzińskich z czasów I Wojny Światowej ukazane zostało w połączeniu z tradycją i muzyką i stworzyło ponadczasową powieść pełną uniesień i niezapomnianych wartości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cała recenzja na: [Adres usunięty]

  Zauroczyła mnie okładka i opis tego tytułu, dlatego nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Dopiero później odkryłam, że autorem tej książki jest postać dość barwna, a sama historia napisana została w 1937 roku. Na końcu odkryłam, że historia dzieje się w Baku, mieście na pograniczy kultur, w ówczesnym czasie znajdującym się pod władzą Rosji. Choć nigdy tam nie byłam, to jednak mam spory sentyment do Baku, które kojarzy mi się z wolną Polską. To tam ojciec opowiadał Cezaremu Baryce o szklanych domach i stamtąd młody człowiek ruszył do wolnego kraju. Ale odbiegam od powieści, a przecież Baku to naprawdę tygiel cywilizacyjny. Chwilę przed I wojną żyli tam muzułmanie, Gruzini, Ormianie, Rosjanie i wielka ilość innych narodowości. Miasto łączy tradycje z nowoczesnością, rosyjskie gimnazja, coraz więcej odkrytych pól naftowych, a z drugiej strony tradycyjne rodziny muzułmańskie, które żyją tam od wieków.

  "Ali i Nino" to historia miłości, która jest świetnym pomysłem na pokazanie ówczesnego świata i reguł nim rządzących. Historia opowiadana przez Ali, azerskiego chana, wychowanego w kulturze, która pozwala na wielożeństwo, a kobiety stają się tam cieniem bez twarzy. Nic więc dziwnego, że miłośnicy pasji, uwielbiający mówienie o miłości, mogą być zawiedzeni. Ta historia jest opowiedziana z punktu widzenia mężczyzny. Jego uczucia pokazane są poprzez czyny a nie słowa.

  "Ali i Nino" to piękna powieść o silnym uczuciu, które nie raz zostało przyrównane do Romeo i Julii (choć inne realia trochę inaczej tą historią pokierowały), ale to również piękna opowieść o świecie, który właśnie się skończył. Wybuch I wojny całkowicie zmienił kraj, przemieszał siły. Sprawił, że jedni uciekli, a inni oddali życie za swoją ojczyznę. Baku przestało być tyglem, stało się miejscem walki, aby ostatecznie zwyciężyły tylko jedne siły. Młodzi bohaterowie, którym przyszło tam żyć próbują walczyć o siebie i swoją miłość. To piękna historia - miłości, miejsca i ludzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia miłości ludzi, którzy reprezentują dwa światy. On muzułmanin, zakochany w pustyni, spokoju i ciszy. Ona, chrześcijanka, ciekawa świata, oraz wszystkiego tego co europejskie. Mieszkają w Baku, miejscowości, która leży na granicy Europy i Azji, granicy Wschodu i Zachodu.Ich miłość będzie musiała pokonać dzielące ich różnice oraz poglądy na świat. Będzie musiała zmierzyć się z sytuacją polityczną, która w tamtym okresie (około sto lat temu) była bardzo dynamiczna.

  Choć motorem opowieści jest miłość, to jednak pod jej płaszczem ukazane są sprawy dużo poważniejsze. W sposób niemal doskonały, mamy przedstawione różnice kulturowe jakie istnieją między chrześcijanami, a muzułmanami. Pokazane jest tak bardzo inne podejście do spraw najprostszych jak rodzina, ale i do bardziej skomplikowanych jak polityka czy sama czysta religia.

  Książka nie wydaje się trudna w odbiorze. Czyta się ją szybko i lekko. Niemniej jednak dostarcza wielu emocji oraz tematów do przemyśleń. Chyba nie przesadzę, jeśli napiszę, że pogłębia wiedzę na temat kultury i historii wschodu.

  Autor wykorzystał temat stary jak świat, by pokazać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i nasze ludzkie emocje są silniejsze niż przekonania, wierzenia. W ten bardzo sprytny sposób dał do zrozumienia, że nawet dwa obce światy, mogą się połączyć. Ich współistnienie wydaje się niemożliwe, ale może jednak jest jakiś wspólny mianownik?

  Książkę czytało mi się bardzo dobrze.Przyznaję, że trochę nastawiłam się na większy zachwyt. Może jest to wynikiem zbyt dużego nagłośnienia książki, a może tego,że świat kaukaski jest zbyt obcy dla mnie, aby móc odczuć "tego ducha", o którym tyle czytałam.

  Niemniej jednak, zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę. Jest to na pewno coś innego, i z całą pewnością coś bardzo ważnego.

  Polecam !!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty] Zapraszam !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ali i Nino dzieliło wszystko. On był muzułmaninem, ona księżniczką i gruzińską chrześcijanką wyznania prawosławnego. Mimo przeciwności pokochali się w pięknym Baku, tam, gdzie żyli i sąsiadowali ludzie różnych wyznań i religii. Tam rosła ich miłość od początków, od szkoły. Być może zawsze wiedzieli że nad ich losem krąży przeznaczenie, złe fatum ale jednak. Mnie ta ich miłość ujęła lecz bardziej ujęły mnie widoki. Oczyma wyobraźni widziałam te piaski pustyni, te wieże wiertnicze, sięgające do chmur minarety, bazyliki prawosławne, karawany, Baku, Teheran, gruzińskie widoki, pola naftowe… Ali i Nino uciekali przed przeznaczeniem, nie chcieli mieszać się w politykę choć urodzili się w bardzo mrocznych czasach. W mrocznym miejscu. Bo za rogiem trwała Wielka Wojna i rewolucja. Chcieli żyć z dala od bitew więc uciekali. Jednak Ali musiał w końcu sięgnąć po broń a Nino nie mogła mu zabronić bo tak trzeba było. Gdyby urodzili się w innych czasach… to nie byłoby legendy o „Ali i Nino” Kurbana Saida. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 4/5 Nasza cena:
29,30 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 1

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,30 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom...
Serce meduzy 4/5 Nasza cena:
19,05 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce meduzy

Czasem, gdy czujemy się bezgranicznie samotni, świat w magiczny sposób się na nas otwiera Moja przyjaźń z Franny zakończyła się najgorzej jak to możliwe. Gdybym tylko wiedziała, przeprosiłabym ją za to, co się między nami wydarzyło. A przynajmniej bym się z nią pożegnała. Czasem jednak nie wiadomo,...
Wybuchowe związki małżeństwo z pakistańczykiem 3/5 Nasza cena:
22,61 zł 25,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybuchowe związki małżeństwo z pakistańczykiem

Let's get ready to rumble! czyli potyczki małżeńskie Polki i PakistańczykaSylwia Kaźmierczak-Ali, od czterech lat szczęśliwa żona Pakistańczyka, w pełen humoru sposób opowiada o plusach i minusach życia z „tym obcym”. Jak mówi autorka, mariaż Wschodu i Zachodu nie zawsze jest prosty, ale za to bez...
Spring. Pory roku. Tom 3 0/5 Nasza cena:
44,00 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spring. Pory roku. Tom 3

SUNDAY TIMES NUMBER 1 BESTSELLER From the bestselling author of Autumn AND Winter, as well as the Baileys Prize-winning How to be both, comes the next installment in the remarkable, once-in-a-generation masterpiece, the Seasonal Quartet 'Luminous, generous, hope-filled . . .The third book in...
69 gorących zabaw dla par 0/5 Nasza cena:
22,56 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

69 gorących zabaw dla par

Wspaniały seks już od jutra. Oto 69 erotycznych zabaw, które odmienią Twoje intymne życie.69 zabaw - kto jeszcze chce wprowadzić swoje życie seksualne na szczyty rozkoszy?Przewodnik po niezwyczajnych erotycznych zabawach dla małżeństw.
Nawrócony 5/5 Nasza cena:
33,84 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nawrócony

„Bezlitosny, skłaniający do bolesnych refleksji i brutalnie zabawny Nawrócony jest nie tylko wynaturzoną panoramą muzułmańskiej Ameryki, ale też jedną z najbardziej przenikliwych powieści o samej Ameryce, jakie kiedykolwiek przeczytałam”. Molly Crabapple Pełna mrocznego humoru, prowokująca i...
Królowa pszczół 5/5 Nasza cena:
25,85 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa pszczół

Ona, ON i krzywy uśmiech losu. Skylar, autorka bestsellerowych powieści, opuszcza rodzinną Anglię i przyjeżdża do Indii, by tam napisać najważniejszą w jej życiu książkę. Przypadek sprawia, że poznaje mężczyznę, który od pierwszej chwili robi na niej olbrzymie wrażenie. Ravish, człowiek z bagażem...
Maharani 5/5 Nasza cena:
20,87 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maharani

Wojna i miłość z historią Indii w tle. Następczyni tronu Radżputany – maharani Durgeshwari – jest kobietą nie tylko piękną i roztropną, ale też biegłą w sztukach walki. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jej los, jak każdej Hinduski, został z góry przesądzony. Wkrótce będzie musiała zmierzyć się...
Kiedy znów się spotkamy 4/5 Nasza cena:
20,88 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy znów się spotkamy

Przypadek sprawił, że ich drogi się przecięły. Jedna noc sprawiła, że zostali razem na zawsze.Mijając się wśród tłumu ludzi na zatłoczonej ulicy w jednej z europejskich stolic, Zoe i Mason jeszcze nie zdawali sobie sprawy z tego, jak silna więź ich połączy. On, zawsze elegancki, bogaty polityk, i...
Wybory Niny 4/5 Nasza cena:
27,64 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybory Niny

Floryda. Wybory do lokalnych władz i wielka miłość, która nie podlega głosowaniu. Nina, zagubiona emigrantka znad Wisły, poznaje Damiana, miejscowego playboya i początkującego polityka, pracującego w sztabie kandydata na burmistrza. Chłopak, żeby stać się w oczach wyborców człowiekiem godnym...
Pragnienia Niny 0/5 Nasza cena:
27,91 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pragnienia Niny

Tytułowa bohaterka, która zdążyła już zdobyć serca czytelniczek w "Wyborach Niny", postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o samą siebie. Skromna dziewczyna z polskiej prowincji nie chce być już Kopciuszkiem. Najwyższa pora, aby Floryda stała się jej prawdziwym domem, a przystojny Damian...
Wybrane bestsellery
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,63 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6 5/5 Nasza cena:
22,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
25,59 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
O psie, który uratował święta 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Tylko ty mnie zrozumiesz 0/5 Nasza cena:
22,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty mnie zrozumiesz

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley, znani czytelniczkom z książki „Żyj szybko, kochaj głęboko”, ponownie są razem – tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo. Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Uwikłana 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula