Podwójna namiętność. Addicted. Tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,50 zł
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Nasza cena: 21,34 zł 34,99 zł Taniej o: 39%

"Addicted Podwójna namiętność" to opowieść o dwojgu przyjaciół, którzy postanawiają stworzyć fikcyjny związek, aby ukrywać swoje słabości. Ona to seksoholiczka, on jest uzależniony od alkoholu. Pierwszy tom bestsellerowej serii dla młodych czytelników.

Lily Calloway to drobna, nieśmiała dziewczyna. Nieśmiała do tego stopnia, że rumieni się na sam widok chłopaka. Jest uległa, nie potrafi mówić "nie". Jak to się więc dzieje, że każdego wieczoru zalicza szybkie numerki w nocnych klubach? Kolekcjonuje też gadżety i często ogląda filmy erotyczne. Lily jest najzwyczajniej w świecie uzależniona od seksu, lecz robi wszystko, aby świat się o tym nie dowiedział.

Loren Hale jest z kolei zabawnym i nieco cynicznym, szkolnym outsiderem. Żyje nieustannie w cieniu dominującego ojca. Zapomnienia i ucieczki od problemów szuka w alkoholu. Od dzieciństwa przyjaźni się z Lily. Razem postanawiają stworzyć fikcyjny związek. Chcą zamieszkać razem, rozpocząć naukę w college'u i w ten sposób, izolując się od bliskich, dać sobie możliwość swobodnego ulegania swoim nałogom. Z początku nawet układ ten spełnia swoje założenia, jednak?

Oto pierwszy tom porywającej i bardzo niegrzecznej historii dla młodzieży. To opowieść o dwojgu życiowych rozbitków, którzy znając się od małego udają parę, aby ukryć swoje słabości i stać za sobą murem. Opowieść o trudnej, burzliwej przyjaźni. Z pewnością oczaruje ona młodych czytelników.

Powieść autorstwa sióstr Ritchie wciąga bez reszty. Napisana jest niczym wysokiej próby sensacja. Akcja płynie wartko, nieustannie też zaskakuje. To doskonała lektura, od której nie będziecie mogli się oderwać. Warto dodać przy okazji, że bezpośrednią kontynuację książki stanowi powieść "Addicted. Podwójna pokusa".
Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta powieść wciąga od pierwszej strony! Stale coś się dzieje, a "pogmatwane" losy bohaterów wzruszają i nakłaniają do refleksji nad uzależnieniami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to kolejna książka, która na swoją kolej musiała trochę poczekać. Tak wiem, jestem żałosna, nie trzeba mi tego mówić. Jednak przyszedł czas i na nią, więc pozwolę sobie teraz co nieco o niej opowiedzieć.

  Główną bohaterką jest Lily. Dziewczyna z pozoru nieśmiała, wstydliwa, co pokazuje w obecności mężczyzn oraz słysząc rozmowy na temat seksu. Jednak, kiedy tylko budzi się w niej jej własny demon, dziewczyna zmuszona jest albo do zaspokojenia swojego pragnienia, albo wyrusza do klubu na poszukiwanie przygody na jedną noc. Szczerze mówiąc, nie polubiłam tej bohaterki. Często denerwowała mnie swoją hipokryzją oraz dość dziecinnym zachowaniem. Z drugiej strony jednak bardzo jej współczuję, ponieważ to straszne, kiedy uzależnienie rządzi twoim życiem. Nie możesz się na niczym skupić, ponieważ potrzebujesz rozładowania.

  Drugim głównym bohaterem jest Lo, a właściwie Loren Hale. Chłopak został porzucony przez matkę, a jego ojciec, zamiast jakoś go wspierać, wymagał i nadal wymaga od niego coraz więcej. W końcu Lo zaczął swoje smutki, rozterki i niepewność topić w kolejnych szklankach alkoholu. Jego polubiłam już bardziej. Choć ON również wzbudził we mnie morze współczucia, ale ze względu na jego relacje z ojcem, który powiedzmy szczerze, nie jest zbyt przyjazny.

  Miałam mały problem z tą powieścią. Bywały momenty, kiedy nie potrafiłam oderwać się od czytania, a kolejne strony przewracały się niemal same. Bywały jednak momenty, kiedy lektura mnie męczyła i musiałam ją odkładać na jakiś czas. Ta książka zdecydowanie nie jest dobra na jedno posiedzenie, ponieważ ten cały ładunek emocjonalny oraz zmagania głównych bohaterów potrafią naprawdę przygnieść czytelnika.

  Muszę pochwalić styl pisania autorek. Pomijając samą historię przedstawioną na kartach tej książki, dzięki sposobowi, w jaki napisana jest ta powieść, czytało mi się ją naprawdę dobrze. Ponadto jestem pod wrażeniem, jak trafnie Krista i Becca przedstawiły wątek uzależnień. Widać tę desperację, która wręcz wypływa z Lili i Lorena, kiedy poszukują czegoś, co uspokoi ich umysły na chwilę.

  Skoro już o tym wspomniałam, to pójdę dalej. Tematyka, jaka została tu poruszona, nie należy do łatwych. Jednak uzależnienie, nieważne od czego, jest jedną z najokropniejszych rzeczy. W tej książce mamy uzależnienie od seksu, które momentami sprawiało, że było mi najzwyczajniej w świecie niedobrze i nieswojo. Uzależnienie od alkoholu jest już dość znanym wątkiem w książkach, jednak mnie nadal zaskakuje, jak wielką moc nad człowiekiem może mieć coś takiego.

  Zakończenie naprawdę mnie poruszyło i tak, jak miałam dużo 'ale' co do tej historii, tak wszystkie one się rozwiały pod wpływem tej jednej końcowej sceny. Wzruszyła mnie również chęć bohaterów do walki z tymi demonami, które w nich siedzą. Moim zdaniem, zasługuje to na ogromną pochwałę.

  Jeżeli szukacie zwyczajnego erotyku/ romansu, który zapewni Wam rozrywkę i który zdołacie połknąć w jeden wieczór- to odradzam Wam tę książkę. Jednak jeśli chcecie czegoś, co niesie za sobą jakieś przesłanie, lub po prostu nie jest zwyczajnym erotykiem, to sięgajcie właśnie po tę powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam mieszane uczucia co tej książki. Z jednej strony naprawdę szybko się ją czyta, a styl pisania autorek jest naprawdę lekki i ciekawy. Z drugiej jednak strony spodziewałam się czegoś innego po tej książce.

  Historia Lilly Calloway i Lorena Hale sięga czasów gdy byli nastolatkami. Oboje pochodzą z bogatych rodzin. Problemy w życiu doprowadziły u nich do uzależnienia. Ona uzależniona jest od seksu ON od alkoholu. Razem stanowią dla siebie alibi przed rodziną. Tak naprawdę szczególny nacisk w tej książce jest właśnie na uzależnienie, objawy i problemy z tym związane.

  Można przeczytać, jednak mnie osobiście nie rzuciła ona na kolana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  UZALEŻNIENIE NUMER JEDEN, CZYLI SŁOWO O GŁÓWNEJ BOHATERCE

  Główna bohaterka i zarazem narratorka powieści, to osoba z dość nietypowym problemem. To ona, co w zasadzie na wskutek takiej, a nie innej narracji – nie dziwi, została nakreślona najprecyzyjniej. Nie mogę powiedzieć, by sama jej osobowość stuprocentowo trafiła w mój gust, co nie oznacza, że portrety psychologiczne w tej historii kuleją. Patrzyłam na nią przez pryzmat trudnego uzależnienia, dość niecodziennego jak na powieść – w literaturze często traktowanego jako atut, pożądane zjawisko – a nie problem. Uzależnienia od seksu. Z byle kim, byleby było. Tutaj łóżkowe sceny i miłość nie mają pomiędzy sobą znaku równości. Owszem, do zbliżeń dochodzi, więc książka stanowczo powinna trafić w ręce osoby dorosłej, ale to nie jest typowy erotyk, w którym kolejne, coraz bardziej finezyjne akty mają wyłącznie bawić.

  UZALEŻNIENIE NUMER DWA, CZYLI LO

  Drugą ze stojących na pierwszym planie postaci jest właśnie Lo, przyjaciel i udawany partner Lily. Czy jednak aby na pewno łączą ich wyłącznie wygodne, oparte na kłamstwie relacje? Widywany wyłącznie z whisky w ręku, męczony przez poranki w towarzystwie kaca, raczej nietrzeźwiejący. Facet, który już dawno powinien wylądować na odwyku. Czy zatem wzajemne „wsparcie” bohaterów, polegające na kamuflowaniu własnych słabości, okazuje się naprawdę słuszne? Odpowiedź jest prosta. Niekoniecznie.

  DRUGI PLAN

  Niemałą rolę odgrywają także postaci drugoplanowe, spośród których największe wrażenie zrobiła na mnie siostra głównej bohaterki. Nie zawsze to, co wydaje się męczące, wiąże się ze złośliwością. Bywa tak, że czasami czyjeś uciążliwe zachowanie wynika z troski. Jedno jest pewne, autorki miały ciekawy pomysł i dobrze go wykorzystały.

  PODSUMOWANIE

  Mylne pierwsze wrażenie i wstępnych kilka stron. Dobra pierwsza część, ale prawdziwe emocje rozpoczynają się dopiero pod koniec. Okładka poważnie wyprowadziła mnie w pole, bo spodziewając się lekkiej treści otrzymałam prawdziwą konfrontację z uzależnieniem, na przykładzie konkretnych postaci, których co prawda nie pokochałam, ale chyba nie to było głównym zamysłem książki. Chętnie poznam więc dalszy ciąg tej historii, bo to naprawdę oryginalny kąsek.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Każdy z nas ma pewne słabostki, nałógi...Uzależnienia są gorsze lub słabsze, nie każde nam szkodzi. Niestety są takie pragnienia, nad którymi z czasem tracimy kontrolę. Mamy wówczas dwa wyjścia; brnąć do zagłady lub walczyć. To drugie jest o wiele trudniejsze...dlatego zazwyczaj wybieramy to pierwsze, łatwiejsze rozwiązanie...

  Lily i Loren są przyjaciółmi od dziecka. Obydwoje mają nałogi...ona jest seksoholikiem a ON alkoholikiem. Chroniąc swoje uzależnienia przed rodziną decydują się na zamieszkanie razem i udawanie pary. Przez jakiś czas ten układ zdaje egzamin, ale w końcu prawdziwe uczucia zaczynają dominować i z udawanej pary stają się prawdziwą. Niestety miłość może okazać się słabsza od uzależnienia.

  Czy Lily i Lo będą w stanie dokonać wyboru? Czy będą chcieli zawalczyć o siebie i swoją godność?

  Jest takie powiedzenie: Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Idealnie pasuje ono do tej powieści. Dlatego też zacznę od końca.

  Zakończenie fabuły jest rewelacyjne, sentymentalne odrobinę rozczulające. Zachęcające do wyczekiwania na kolejny tom cyklu. Jednak nim się dotrwa do wisienki na torcie trzeba odrobinę się pomęczyć.

  Otóż początek i środek powieści jest trochę monotonny i nawet chwilami powiewa nudą...Dlaczego?

  Lily jest postacią, która jest narratorką. Jako czytelnik byłam jej oczami, a także siedziałam w jej myślach, które były związane z seksem. Bohaterka przez większość czasu myślami bujała w obłokach, skupiała się na fantazjach o podłożu erotycznym. Patrząc oczami Lily na Lorena widziałam tylko jego ciągłe spożywanie alkoholu. Początkowo było to do przetrawienia, ale na dłuższą metę dostawałam niestrawności.

  Z czasem nastały zmiany. Do fabuły dołączyła grupa pobocznych bohaterów i od tego czasu akcja zaczęła nabierać tempa i zmieniać kierunek, aż dotrwałam do wisienki.

  Będąc przy bohaterach tak na dobrą sprawę tylko postać Lily jest obszernie wykreowana.

  Jest znacząca część dotycząca Lorena, ale ten męski osobnik nie jest w pełni wyrysowany. Jednak tak naprawdę nie wiem co przyczyniło się do powstania uzależnień u bohaterów. Skutek jest a przyczyna?

  Poboczne postacie zapowiadają się ciekawie, ale w tej części są tylko pionkami, na które autorki nie zwróciły dużej uwagi.

  Mylący jest też tytuł i okładka - choć jest cudna. Tak na dobrą sprawę powieść nie przypomina utworu erotycznego. Nie ma tutaj pikantnych, bulwersujących czy wyuzdanych scen łóżkowych. Jest kilka zarysów, parę fantazji ot normalne i odrobinę zabarwione scenki.

  Fabuła choć może wydawać się trudna, jest banalnie prosta. Autorki nie komplikują wydarzeń, raczej skupiają się na problemach z jakimi borykają się bohaterowie.

  Pisarki nie mają trudnego warsztatu. Piszą lekko, dość realistycznie bez wymuszonych i sztucznych scen. Fabuła dość realistycznie się prezentuje.

  Autorki poruszyły ważne tematy dotyczące różnych uzależnień. Przez postępowanie bohaterów pokazują czego NIE należy robić. Nie przesładzają fabuły, ba raczej ją obsypują goryczą.

  Najbardziej irytowało mnie w tej powieści reakcji samych bohaterów na swoje czyny, zachowanie. Nie próbowali walczyć ze słabościami, które ciągnęły ich na dno. Tolerowali to nawzajem. Taka bierna postawa doprowadzała mnie do furii...

  "Addicted. Podwójna namiętność" to powieść, która ma swoje wady i tego nie ukrywam.

  Jest to też książka, która pod pikantnym tytułem i soczystą okładką skrywa historię młodych ludzi, którzy popadli w nałogi i sami nie potrafią ich pokonać.

  To powieść o przyjaźni, miłości i destrukcji...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Podwójna pokusa. Addicted. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwójna pokusa. Addicted. Tom 2

Lily Calloway najbardziej obawia się... braku seksu. Loren Hale pomaga jej wytrwać w postanowieniu zerwania z uzależnieniem, choć nie ułatwia tego fakt, że tworzą teraz parę. Lily musi mierzyć się z codziennością, której nie może zdominować seks. Z kolei Loren chce wytrwać w trzeźwości. W obliczu...
Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność 0/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi...
Namiętność. Tom 2. Los 4/5 Nasza cena:
30,40 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Namiętność. Tom 2. Los

Niewielu może powiedzieć, że przeszli przez ogień przeznaczenia. Ja jestem wyjątkiem. Poparzona emocjonalnie i fizycznie... Mam blizny wzdłuż ramienia i z boku klatki piersiowej.   Lekarze uczynili wszystko, co w ich mocy, by mnie wyleczyć. Uszkodzoną skórę zastąpili gładką, przeszczepioną z innych...
Demonica. Tom 3. Namiętność rozbudzona 0/5 Nasza cena:
19,45 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Demonica. Tom 3. Namiętność rozbudzona

"Namiętność rozbudzona" to trzeci tom bestsellerowej serii Demonica, kontynuacja przygód demonicznych lekarzy ze Szpitala Podziemnego, które podbiły serca czytelników w poprzednich tomach: "Rozkosz nieujarzmiona" i "Pragnienie wyzwolone". Po raz kolejny spotykamy się z potężną dawką czytelniczej...
Podwójna namiętność. Addicted. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwójna namiętność. Addicted. Tom 1

Nieśmiała, drobna Lily Calloway, niepotrafiąca powiedzieć "nie", rumieniąca się nawet w towarzystwie chłopaków, ma poważny problem - jest uzależniona od seksu. Kolekcjonuje akcesoria erotyczne oraz filmy i praktycznie codziennie zalicza numerki w klubach nocnych. Jej przyjaciel Loren Hale to z...
eBook Addicted. Podwójna pokusa. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,59 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Addicted. Podwójna pokusa. Tom 2 mobi epub

Lily Calloway najbardziej obawia się... braku seksu. Loren Hale pomaga jej wytrwać w postanowieniu zerwania z uzależnieniem, choć nie ułatwia tego fakt, że tworzą teraz parę. Lily musi mierzyć się z codziennością, której nie może zdominować seks. Z kolei Loren chce wytrwać w trzeźwości. W obliczu...
eBook Addicted. Podwójna namiętność. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,14 zł 27,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Addicted. Podwójna namiętność. Tom 1 mobi epub

Nieśmiała, drobna Lily Calloway, niepotrafiąca powiedzieć "nie", rumieniąca się nawet w towarzystwie chłopaków, ma poważny problem - jest uzależniona od... seksu. Kolekcjonuje akcesoria erotyczne oraz filmy i praktycznie codziennie zalicza numerki w klubach nocnych. Jej przyjaciel Loren Hale to z...
Oczy mojego kochanka 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczy mojego kochanka

Mroczne strony namiętności Debiut z 1985 roku uczynił z Eimi Yamady jedną z najważniejszych współczesnych japońskich pisarek. Krytycy okrzyknęli ją głosem pokolenia X, porównując jej prozę z kultowymi książkami Breta Eastona Ellisa i Douglasa Couplanda. Oczy mojego kochanka to zbiór trzech...
Przywiązana 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przywiązana

Pikantna, śmiała proza oparta na doświadczeniach autorki! To erotyczna podróż do alkowy profesjonalnej kurtyzany.  Młoda, ciekawa świata Nichi  po rozstaniu z partnerem usiłuje ukoić swój żal  i rozczarowanie. Na przyjęciu poznaje madame Sapphire i to spotkanie odmienia jej życie. Zafascynowana...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula