Krople deszczu. Bracia Hale. Tom 1

Książka
33,99 zł
Outlet
21,99 zł
eBook
28,18 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Bracia Hale
Wydawnictwo: NieZwykłe
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 338
Opis

“Krople deszczu” to powieść, która rozpoczyna elektryzującą serię o braciach Hale.

Czy Drew i Ali odkryją w sobie coś więcej niż tylko bratnie dusze?

Życie Ali było uporządkowane, beztroskie, niemal doskonałe. Do czasu, aż nie umarła jej matka. Dziewczyna, mocno z nią zżyta, bardzo to przeżyła i teraz nie potrafi się cieszyć niczym tak, jak dawniej. Jej jedyną podporą, a zarazem ucieczką jest taniec, tylko w nim czuje się naprawdę wolna, a zarazem spełniona. Ojciec postanawia się przeprowadzić, a gdy kupuje dom, pozostawia w nim Ali samą, ponieważ sam zajmuje mieszkanie tuż przy biurze. Bohaterka musi więc sobie radzić z doskwierającą samotnością, bo obok nie ma już żadnej bliskiej osoby. Nowa szkoła to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy nie był duszą towarzystwa. Mimo to, Ali udaje się zdobyć kilkoro znajomych. Prawdziwy przełom jednak następuje, gdy idzie popływać i wpada na Drew.

Chłopak z początku stara się trzymać Ali na dystans. Jest raczej małomówny, skryty i chociaż wszyscy go tutaj znają, a dziewczyny przy okazji uważają za jednego z największych przystojniaków, nikt się z nim nie przyjaźni. Z pozoru Drew jest po prostu świetnym uczniem i doskonałym pływakiem, który żyje w swoim własnym świecie. W rzeczywistości jednak chłopak odlicza dni do wyjazdu z miasta, bo ma już serdecznie dość prześladowań ze strony ojca. Choć właśnie z jego powodu nie potrafi uwierzyć, że ktokolwiek mógłby go pokochać, coraz silniej związuje się z Ali.

Czy kiełkująca przyjaźń przerodzi się w coś więcej?


O autorce

Kathryn Andrews to pisarka znana z serii Young Adult “Bracia Hale”. Pisanie to jej ogromna życiowa pasja, zwłaszcza romanse i literatura obyczajowa. Cykl, który sprzedał powoli dociera w różne miejsca świata, składa się z następujących tytułów: “Krople deszczu” (“Drops of rain”), “Starless Nights” oraz “Unforgettable Sun”.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans lub z serii Bracia Hale

Szczegóły
  • Autor: Kathryn Andrews
  • Wydawnictwo NieZwykłe
  • Seria Bracia Hale
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 338
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788378898337
  • Język: polski
  • ISBN: 9788378898337
  • EAN: 9788378898337
  • Wymiary: 14.0x21.0x2.6 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Dariusz Marszałek, Dąbrowskiego 57/4, 32-600 Oświęcim, Polska, niezwykle@wydawnictwoniezwykle.pl, tel. 537852877
Recenzje książki Krople deszczu. Bracia Hale. Tom 1 (16)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2019-01-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Krople deszczu, czyli historia o tym jak poznałam mojego książkowego męża.

    Krople deszczu są debiutem na naszym rynku autorki Kathryn Andrews. I tak szczerze, to powiem wam, że jest to idealna książka na debiut, ponieważ ma ona w sobie wszystko by stać się bestsellerem .

    A teraz przejdźmy do fabuły.

    Krople deszczu opowiada historię Drew, najstarszego z braci Hale, będziemy mieć jeszcze historię Beau i najmłodszego z całej trójki Matta, i Ali.

    Drew jest odnoszącym zwycięstwa pływakiem, który jest popularny w szkole i każda dziewczyna chce z nim być, a każdy facet chce być nim, ale ma ON swoje sekrety, jego życie jest dalekie od idealnego, ponieważ ojciec znęca się nad całą rodziną psychicznie i fizycznie.

    "Dziewięćdziesiąt pięć procent dnia muszę nosić maskę, żeby ukryć prawdę. Nikt tak naprawdę nie chce poznać prawdy, prawda jest brzydka i każdego dnia czuję się brzydki".

    Ali jest tancerką, która po śmierci matki, razem z ojcem przeprowadza się na wyspę Anny Marii i próbuje zacząć wszystko od nowa.

    Już pierwszego dnia pobytu na wyspie Ali poznaje Drew, i pomimo tego iż nic o sobie nie wiedzą, zaczyna ich łączyć intensywna więź.

    ,,Na moment zapada między nami cisza, w trakcie której nieznajomy sprawdza moją reakcję. Znów przygryza dolną wargę, by się nie roześmiać, ale to nie działa. Jego uśmiech jest zaraźliwy i czuję, jak kąciki ust zaczynają mi drżeć."

    Obydwoje żyją z dnia na dzień, starają się iść do przodu, i zapomnieć o tym co złego dzieje się w ich świecie, o tym jak złe karty dał im los.

    Naszą dwójkę zaczyna łączyć przyjaźń, która z czasem przemienia się w coś głębszego.

    Ich historia nabiera rozpędu, pomimo wszelkich kłód rzucanych im pod nogi przez życie.

    Obydwoje też odliczają. Ali liczy dni momentu, gdy jej świat się zawalił, czyli od śmierci mamy. Drew natomiast liczy dni do zakończenia szkoły, i pozostawienia za sobą swojeg dotychczasowego życia.

    Nie będę wam więcej pisać i spojlerować, ponieważ musicie sami koniecznie sięgnąć po tę książkę.

    Ta historia jest cudowna. A ja jestem totalnie zakochana w braciach Hale, ale to Drew jest moim ulubieńcem ❤ i książkowym mężem. I to oficjalnie, dostałam go od autorki, więc możecie wzdychać, ale z daleka ☺😋😉😉

    Ten chłopak pomimo młodego wieku przeszedł w swoim życiu tak wiele okropnch rzeczy, że momentami miałam ochotę wejść do książki i go przytulić. Naprawdę. A wiecie co jest najgorsze. Iż raniła go osoba, która powinna kochać dziecko miłością bezgraniczną, i akceptować to takim jakim jest, czyli jego ojciec. Dosłownie aż miałam łzy w oczach jak Drew opowiadał swoją historię Ali.

    No właśnie. Ali. Ta dziewczyna ta skarb. Pomimo tego wszystkiego co przeszła w życiu. I pomimo tego, że była samotna, to była tak pełna ciepła i empatii, że sama miałam ochotę z nią się zaprzyjaźnić. Stawiała wszystkich ponad siebie. Starała się myśleć o każdym, a dopiero na samym końcu o sobie. Nie dziwię sie chłopcom Hale, że bardzo szybko zaczęli traktować Ali jak rodzinę, ponieważ ta dziewczyna ma w sobie mnóstwo miłości, której wystarczy dla każdego. Wystarczy popatrzeć na relację, która łączyła ją z Beau. Była to prawdziwa przyjaźń oparta na zrozumieniu i zaufaniu, a jednocześnie pełna humoru, gdyż większość ich spotkań była naprawdę zabawna.

    Czytając tę książkę czułam złość, smutek i radość. I teraz sobie tak myślę, że to co spotkało tę dwójkę może spotkać każdego z nas, naszych znajomych, sąsiadów, czy też ludzi, których codziennie mijamy na ulicy. I to jest naprawdę smutne. A najgorsze jest to, że Drew wstydząc się tego wszystkiego co się dzieje w jego czterech ścianach nikomu o tym nie powiedział.

    Podsumowując, Kathryn Andrews stworzyła epicką historię o miłości, zrozumieniu oraz akceptacji. Każdy z nas mógłby znaleźć się na miejscu głównych bohaterów, i chyba to jest w tym najpiękniejsze. To, że ta książka jest taka realna. Taka prawdziwa, że czasami aż to boli.

    Więc kochani. Nie zastanawiajcie się długo i czym prędzej kupujcie tę książkę, ponieważ jest FENOMENALNA.

    I powiem wam, że następny tom też jest fantastyczny. Autorka naprawdę trzyma poziom.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Dorota D. w dniu 2019-02-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Książkę naprawdę przyjemnie się czyta!!! Samotna dziewczyna i skrzywdzony chłopak niby popularny a jednak zamknięty w sobie walnieta dziewczyna która chce z nim być i posunie się do wszystkiego by dopiąć swego. Jednak przez całą książkę miałam wrażenie że znów czytam fallen crest.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Marta D. w dniu 2019-01-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Ból paraliżuje, trzyma nas w uścisku i nie pozwala na działanie. Gdy połączony jest ze stratą lub strachem, może okazać się silną bronią przeciw nas samym. Czy zatem uda się nam pokonać coś, co powstaje w nas samych i tłamsi każdy przejaw nadziei? Jesteś w stanie zaryzykować?

    Allyson „Ali” Rain musi zacząć wszystko od nowa. Ostatnia klasa liceum w nowym miejscu wydaje się równie nierealna, jak przyszłość bez zmarłej mamy. Gdy powoli dziewczyna uczy się na nowo oddychać i godzić się z zaistniałą sytuacją, ból z pozoru się zmniejsza, a pustka w sercu nie wydaje się tak ogromna. Każdy kolejny dzień zaczyna mieć kolor jego oczu, tylko czy warto ryzykować, gdy w powietrzu wisi wiele tajemnic.

    Być może nasze oczy muszą być raz na jakiś czas obmyte naszymi łzami, żebyśmy mogli ponownie zobaczyć życie z wyraźniejszym widokiem.

    Drew Hale'a znają chyba wszyscy. Najstarszy z trójki rodzeństwa, odnoszący sukcesy w pływaniu, obiekt westchnień wielu dziewczyn. Jest samotnikiem odliczającym dni do ostatniego dzwonka liceum i wyjazdu z miasteczka. Gdy podczas pływania wpada na niego Ali, chłopak nawet nie podejrzewa, że coś się zmieni, a ona jest kroplą, która zaczyna drążyć dziurę w drodze do jego serca.

    Czy tych dwoje uśmierzy swój ból i odnajdzie się w otchłani utkanej z samotności i poczucia winy? Jak poradzą sobie z tajemnicą, która niczym bomba tyka nad ich głowami?

    Kathryn Andrews poznałam jakiś czas temu. Już wtedy szlifując język, zakochałam się w tej opowieści, którą możemy od dziś dzierżyć w dłoniach, w polskim wydaniu. Czy ponowne spotkanie z braćmi Hale zmieniło moje odczucia?

    Nie patrz wiele w przeszłość, która przeminęła i nie zawracaj sobie głowy przyszłością, która nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i spraw, by była piękna i warta wspomnień.

    Absolutnie nie. Styl autorki już zawsze będzie dla mnie czymś przyjemnym i jednocześnie przynoszącym ciarki. Jej opowieści płyną prosto z serca a każde spotkanie z bohaterami jej powieści to mieszanka radości, szczęścia, ekscytacji i niepokoju. Kathryn umiejętnie tka sieć zależności, daje czytelnikowi namiastkę informacji, która pozwala na wczucie się w emocje, jakie towarzyszą jej postaciom i sprawia, że łakniemy informacji, ciągu dalszego, który nie przychodzi łatwo i przyjemnie.

    Historia Ali i Drew jest pełna bólu, smutku i intryg osób trzecich, jednak na pierwszy plan wysuwa się ich rodzące się uczucie, to czy i jak poradzą sobie z przeszkodami, które już na nich czekają. Oboje nie mają miłych doświadczeń z przeszłości. Świat Ali dwukrotnie naznaczony był chorobą mamy, która w końcu odebrała ją dziewczynie na zawsze. Po drodze Allyson musi zmierzyć się jeszcze z cichym zabójcą rodzinnego szczęścia. Drew wcale nie ma łatwiej. Wciąż trawiony poczuciem winy stara się żyć na uboczu i nie przysparzać problemów zarówno sobie, jak i braciom. Żyje w pozornie wzorowej rodzinie, o której nikt nawet by nie pomyślał w rozmowie na temat przemocy.

    Na moment zapada między nami cisza, w trakcie której nieznajomy

    sprawdza moją reakcję. Znów przygryza dolną wargę,

    by się nie roześmiać, ale to nie działa. Jego uśmiech jest zaraźliwy

    i czuję, jak kąciki ust zaczynają mi drzeć.

    Powieściopisarka połączyła w swej powieści wiele odcieni bólu i smutku, a także miłość, która daje nadzieje na ratunek. Ukazała, jak pozornie nie do wykrycia jest przemoc w rodzinie, jak ważne jest zaparcie wszystkich członków rodziny, by móc się wyrwać z kiepskiego położenia i stawić czoła komuś, kto pozornie powinien być wzorem, oparciem i bezpieczną przystanią.

    To powieść, która na zawsze utkwi wam w pamięci. Realne i bardzo wyraziste postaci, opisy przywołujące miejsca, postaci i sytuacje z fotograficzną dokładnością i styl, który porywa od pierwszych stron. Dla mnie to morze niepewności, współodczuwania bólu i czerpania radości z każdej najmniejszej chwili, gdy przez krople deszczu widać w oddali słońce. Wylane łzy smutku i wzruszenia niczym tatuaż na mej duszy pozostaną we mnie na długo. Krople deszczu bez względu na wiek trafią w wasze serca i pokażą, jak wielką moc ma miłość oraz jak ważny może okazać się deszcz łez. Polecam serdecznie.

    Czuję, jak jego dłonie lekko zaciskają się na mojej talii i delikatnie

    przyciągają mnie w jego stronę. Wzdycham, a ON zamiera.

    Ma tak długie, grube, ciemne rzęsy, że wydaje się, jakby miał na

    powiekach kreski zrobione eyelinerem. Otwieram szerzej oczy,

    czując na policzkach rumieniec. Nie powinnam z nim tutaj być, nawet go nie znam, a i tak desperacko pragnę, by przyciągnął

    mnie bliżej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka R. w dniu 2019-02-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    “Krople deszczu” od razu wywarły na mnie duże wrażenie i od samego początku nie pozwoliły się od siebie oderwać. Takie napięcie przy lekturze towarzyszyło mi do samego końca.. całość przeczytałam w kilka godzin. I chociaż to typowa młodzieżówka, to chyba „Układ” Elle Kennedy był ostatnią z tego gatunku, która mnie aż tak bardzo pochłonęła. Z ręką na sercu.. uwielbiam tę książkę! Uwielbiam Ali i Drew- głównych bohaterów. Mam nadzieję, że niebawem wrócę do ich historii, a Wam radzę sięgnąć po ten tytuł, bo naprawdę warto!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kobiece R. w dniu 2019-02-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Ali Rain

    Czasami
    zastanawiam się, jak znalazłam się w miejscu, w którym teraz jestem, ale gdy ból powraca, od razu sobie przypominam… wszystko przez to, że odeszła. Mieszkam teraz w nowym mieście, chodzę do nowej szkoły i powinnam ruszyć dalej ze swoim nowym życiem. Problem w tym, że sama już nie wiem, kim jestem. Został mi tylko taniec, a z każdym kolejnym dniem czuję się coraz bardziej samotna. Cisza stała się motywem przewodnim mojego życia. Ona kazała mi odnaleźć radość i światło, ale nie mam pojęcia jak, skoro przez większość czasu otacza mnie mrok… do czasu, aż poznaję jego.

    Drew Hale

    Mam w życiu tylko jeden cel: za dwieście dziewięćdziesiąt osiem dni wyjechać z tego miasteczka i nigdy nie wrócić. Wszyscy uważnie mnie tu obserwują, zbyt uważnie, i mam już dość ciągłego ukrywania się pod maską obojętności. Potrzebuję wolności. Pływanie to moja przepustka do lepszego życia i codziennie powtarzam sobie, by się nie wychylać, trzymać ustalonej rutyny i pod żadnym pozorem nie pozwolić, by cokolwiek mnie rozproszyło. Wbrew powszechnej opinii, nie jestem chodzącym ideałem – każdego dnia tonę w poczuciu winy. Nie mam pewności, czy kiedykolwiek przestanę czuć się bezwartościowy, niechciany i przepełniony wstydem… do czasu, aż poznaję ją.”

    „Krople deszczu” to powieść, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale to tylko pozory, bo ta historia niesamowicie mną poruszyła i wyryła w moim sercu ślad...

    W książce poznajemy dwójkę młodych i zagubionych w życiu bohaterów. Ali nie może pogodzić się ze śmiercią swojej matki. Poza tym po przeprowadzce na Florydę, czuje, jakby straciła także ojca, który również zatracił się w żałobie i zamiast wspierać córkę, rzucił się w wir pracy. Mimo bólu w sercu dziewczyna walczy o każdy dzień i dąży do spełnienia marzenia, czyli do dostania się na jeden z lepszych uniwersytetów w Nowym Jorku, w którym dalej będzie mogła robić to, co kocha, czyli tańczyć. Drew to złoty chłopak, z którym chciałaby być każda dziewczyna. To niezwykle przystojny i utalentowany pływak, którego serce przepełnione jest strachem i poczuciem winy. Każdego dnia musi mierzyć się z lękiem o braci i swoją mamę. Gdy ta dwójka przypadkowo się poznaje, ich życie zaczyna się diametralnie zmieniać. Drew wie, że nie powinien się z nią spotykać, ale jego serce się do niej wyrywa. Przy niej nie musi udawać, czuje spokój i rozumieją się bez słów. Czy ich historia będzie miała happy end?

    „Krople deszczu” to bezapelacyjnie jedna z lepszych powieści tego roku. To książka, która chwyta za serce, wzrusza i dostarcza wielu skrajnych emocji. Nietrudno zakochać się w tej historii, bo autorka w lekki i przystępny sposób opisała fragment życia dwójki bohaterów, którzy musieli się spotkać, bo tylko dzięki temu stanęli na nogach i poukładali swoje nastoletnie życie na nowo. To przepiękna historia o przyjaźni, o miłości, w której radość i szczęście miesza się z niewyobrażalnym bólem, strachem i cierpieniem. To książka, o której się nie zapomina, ona zostawia w sercu ślad i przez długi czas się o niej myśli. Podczas czytania wylałam morze łez, ale uwierzcie mi na słowo, że życie bohaterów, jest tylko na pozór idealne, każdy z nich dźwiga na swoich barkach wiele tajemnic i sekretów, które już dawno powinny ujrzeć światło dzienne. Niecierpliwie czekam na kolejną część, w której poznam historię Beau, młodszego brata Drew, który nosi blizny nie tylko na ciele, niestety najwięcej ma ich na sercu oraz duszy. Myślę, że ta część będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

    „Czas mija…

    Sekundy, minuty, a może nawet godziny – sama nie wiem, zresztą w ogóle o to nie dbam. Całe światło, jakie myślałam, że odnalazłam znika i widzę jedynie ciemność.

    Poddaje się. Jestem załamana.

    Gdyby tylko krople deszczu mogły mnie stąd zmyć, pozwoliłabym im na to bez żadnego sprzeciwu.”

    Polecam Wam tę powieść z czystym sumieniem, bo uważam, że obok niej nie można przejść obojętnie. To książka pełna emocji, o której naprawdę przed długi czas nie zapomnicie. Mnie autorka uwiodła oraz zafascynowała i teraz niecierpliwie czekam na kolejną część.

    Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula