Kronika. World of Warcraft. Tom 1

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
166
Nasza cena: 65,06 zł 89,99 zł Taniej o: 28%

Wiesz, gdzie leży Stormwind City i co to jest Kalimdor, a może chcesz się dowiedzieć? Lubisz przemierzać niesamowity świat jako elf lub krasnolud, by choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności? Jeśli na wszystkie pytania udzielisz odpowiedzi twierdzącej, bezwzględnie sięgnij po "World of Warcraft: Kronika. Tom 1"!

Jest to propozycja dla wszystkich, którzy mieli już do czynienia z uniwersum Warcrafta poprzez gry osadzone w tym świecie, ale również dla osób, które swoją przygodę z nimi dopiero zaczynają bądź też zwyczajnie odczuwają pociąg do fantastyki. Znaleźć tu bowiem można wszystko, co w tej konwencji jest najbardziej pociągające ? rozbudowany świat zasiedlony przez rozmaite rasy, wspaniałe opowieści, ale też krwawe bitwy, które na zawsze rozdzieliły niektóre plemiona i odsunęły od siebie tych, których niegdyś wiele łączyło.

"Warcraft: Orcs & Humans" to pierwsza gra Blizzard Entertainment osadzona w świecie Warcrafta, wydana w 1994 roku. Od tamtego czasu ukazały się kolejne jej edycje, będące kontynuacją tego, co się wówczas zaczęło. Sięgnęły po nie rzesze zapalonych graczy, którzy docenili fakt, że nie jest to tylko kolejna komputerowa rozrywka, ale również próba stworzenia uniwersum posiadającego własną historię i swoich bohaterów oraz możliwość uczestnictwa w niebywałej przygodzie. Tu leży przyczyna zainteresowania książkami, które tę historię opowiadały.

"World of Warcraft: Kronika. Tom 1" to dzieło wielu autorów, którzy podjęli się próby usystematyzowania i opowiedzenia o tym, jak powstał Azeroth, czyli jedno z ważniejszych miejsc całego uniwersum. To nietypowa kapsuła czasu przenosząca czytelnika do początków, gdy zaczął wyłaniać się wszechświat, a w kosmosie panowali tytani. Książka ukazuje nieznane fakty i przypomina najpiękniejsze opowieści. Końcowy rozdział o narodzinach Medivha, ostatniego Strażnika Tirisfal, to równocześnie otwarcie dla kolejnego tomu. Warto przy tym wspomnieć, że niebywałą zaletą tej pozycji są także ilustracje, uzupełniające informacje zawarte w książce i działające na już rozpaloną jej zawartością wyobraźnię.
Recenzje (5)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pozycja obowiązkowa dla fanów lore Warcrafta oraz dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest naprawdę pieknie wydana i kropka w kropkę podobna do wersji angielskiej. Początkowo nie wierzyłem, że kronika Word of Warcraft pojawi się na naszym rynku, ale w końcu po wielu latach wydawnictwo Insignis zlitowało się nad fanami z Polski i wydało omawianą kronikę. Praktycznie jak tylko pojawiła się informacja, że zostanie wydana, zapragnąłem ją mieć. A gdy dotarła do mnie, nie zawiodłem się. Na dodatek nie jestem jakimś fanatycznym fanem uniwersum warcrafta, jednak stwierdziłem, że takie podsumowanie wydarzeń ze świata Azeroth każdy zainteresowany powinienem posiadać. Jakość wykonania kroniki jest bardzo dobra. Można byłoby się czepić spalszczania wszystkich nazw własnych itp., ale to nie miejsce na takie tematy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tej pozycji i mam szczerą nadzieję, że dwie kolejne części kroniki pojawią się przynajmniej w ciągu kilku następnych lat, ponieważ wypadałoby posiadać w kolekcji wszystkie części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, o której Wam dziś opowiem to niecodzienna i wyjątkowo pięknie wydana kronika, która opisuje wydarzenia mające miejsce w świecie Azeroth, który dla fanów świata Wold of Warcraft jest niczym drugi dom. Warto wspomnieć, że jest to oficjalna publikacja, nie jest opisem kolejnych przygód bohaterów, ale pewnego rodzaju kompendium wiedzy. Myślę, że „World of Warcraft: Kronika tom1” jest świetną publikacją zarówno dla fanów, którzy już dawno połknęli tego bakcyla, jak i dla tych, którzy chcąc się dowiedzieć o Azeroth czegoś zupełnie nowego. Przyznam, że moja wiedza dotycząca Azerothu była bardzo uboga, aż tak bardzo się tym nie interesowałam, ale obejrzałam film, a że bardzo lubię fantastykę postanowiłam poszerzyć swoje skromne wiadomości. Magia, smoki, różne rasy i konflikty zawsze mnie interesowały, więc kiedy nadarzyła się okazja ku temu, aby wyruszyć na spotkanie kolejnej przygodzie nie wahałam się nawet przez chwilę.

  Różni twórcy prześcigają się w swoich pomysłach nad tym, aby przedstawić ich mnogość w zróżnicowanych historiach. Ich ogrom czasami powoduje w czytelniku poczucie przytłoczenia i problem z ich zaszeregowaniem. Jeśli próbujecie się zaznajomić w tym uniwersum to ta pozycja książkowa będzie dla Was jak znalazł!

  „World of Warcraft: Kronika tom1” jest podzielona na kilka rozdziałów: Mitologia, Początki Azeroth, Starożytny Kalimdor i Nowy Świat.

  Mitologia, czyli od czego to wszystko się zaczęło. Pierwszy dział poprzedza tak zwane Wprowadzenie do Kosmologii, z którego dowiadujemy się, że Azeroth to zaledwie początek, niewielki fragment w kontekście całego świata. Autor opisuje tutaj jakie siły kosmiczne wpływają na rzeczywistość, światłość i cień; życie i śmierć; ład i chaos oraz żywioły. Poznajemy nazwy wymiarów, które składają się w całość, wszystkich mieszkańców kosmosu, w tym także różnych bogów.

  Zawsze fascynowała mnie mitologia, jej wprowadzenie i korzystanie z niej w różnych dziełach, dlatego z wielką przyjemnością podziwiałam zarówno pod względem graficznym, jak i merytorycznym ten rozdział. Od czego się zaczęło? Wcale nie od chaosu, ale od światłości i pustki. Jedno nie mogło istnieć bez drugiego w wyniku różnych eksplozji powstał wszechświat. Aman’Thul był pierwszym z tytanów, który rozpoczął przemierzać światy Bezkresnej Ciemnosci, od tego wiele się zaczęło. Tytani zrozumieli, jak kluczową rolą stabilność i ład. W Wypatrzonej Otchłani narodziły się demony, napędzane wściekłością pragnęło coraz więcej i więcej. Kwestią czasu było ich wydostanie się z pustki i podbój kolejnych światów. Czyż nie brzmi to fenomenalnie? Moim zdaniem to są najciekawsze momenty kroniki.

  Nie sposób nie pochwalić tutaj grafiki i wydania tej książki. Twarda okładka, spory format, każdy detal został dopasowany ze szczególną dbałością o walory estetyczne i klimatyczne kroniki. Grafika jest naprawdę niesamowicie zaprojektowana i wywiera na czytelniku ogromne wrażenie, nie mogłam się napatrzyć na kronikę, ciągle przewracałam strony próbując zapamiętać z niej jak najwięcej.

  W kolejnych rozdziałach zgłębimy informacje na temat panowania żywiołów, czy na przykład Upadku Czarnego Imperium Publikacja jest wzbogacona w mapę, która pozwala wizualizować sobie poszczególne części Azerothu. Nie zabrakło tutaj takich informacji jak powstanie ludzi, czy różnym plemionom Trolli, Podziemny Świat wydaje się na wyciągnięcie ręki. Miłym podarkiem w zakończeniu książki otrzymujemy skorowidz, który określiłabym takim słowniczkiem nazw polsko-angielskich wraz z wymienionymi stronami, gdzie dany termin występuje.

  „World of Warcraft: Kronika tom1” jest zbiorem cennych informacji, w którym każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin, daje niesamowity prezent graczom i miłośnikiem World of Warcraft.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Produkcje Blizzarda gromadzą 32 milionów aktywnych graczy miesięcznie, tworzenie do tego różnego rodzaju gadżetów to już nie jakieś tam widzimisię, to obowiązek, i Blizzard staje na wysokości zadania.

  I tom Kroniki to wszystkie historie uniwersum, które autorzy książki uporządkowali i zaktualizowali, aby w sposób przyjazny dla czytelnika przedstawić dzieje świata Azeroth, od jego stworzenia, aż po obecne wydarzenia znane z książek i gry. World of Warcraft: Kronika. Tom I to pełna zapierających dech ilustracji oraz szczegółowych map pierwsza część wielotomowej serii poświęconej bogatej historii tego uniwersum, od zamierzchłej przeszłości po czasy współczesne. Wychodzą tu nieznane do tej pory, a kluczowe dla historii, fakty. Tom kończy dzień narodzin Medivha, ostatniego Strażnika Tirisfal, którego historia będzie początkiem kolejnej części Kronik. Księga bogato ilustrowana dziełami Petera Lee i Josepha Lacroixa. Do tego ten format i jakość papieru. Czysta, czytelnicza rozkosz.

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na samym początku warto określić czym tak naprawdę jest World of Warcraft: Kronika. Dla większości będzie to oczywiste i jasne, ale mniej obeznany konsument popkultury, może czuć się odrobinę zaginiony w dziesiątkach przeróżnych publikacji. Kronika to pierwsza na naszym rynku, oficjalna książka opisująca wydarzenia ze świata Azeroth. Nie jest to kolejna powieść fabularna, mamy tutaj do czynienia z podręcznikiem oferującym encyklopedyczną wiedzę na temat całej znanej historii, podanej w bardzo przystępnej formie. Księga pierwsza obejmuje okres od momentu stworzenia świata przez tytanów aż do momentu narodzin ostatniego Strażnika Tirisfal.

  Potrzeba powstania tego rodzaju dzieła zaczęła się już pojawiać dobrych kilka lat temu, kiedy to mnogość książek w uniwersum przestała być możliwa do policzenia na palcach obu dłoni. Różne wizje pisarzy odpowiedzialnych za kolejne publikacje oraz kolejne przepisywanie znanych historii, zaczęło powodować ich coraz większe zniekształcenia. Swoją winę w tym ma również sam Blizzard, który od samego początku nie był zbytnio konsekwentny i pozwalał autorom na odrobinę zbyt dużą swobodę twórczą. W końcu jednak postanowiono ujednolicić całą dotychczasową wiedzę i tym sposobem w 2016 roku sumptem wydawnictwa Dark Horse, zachodni czytelnik otrzymał możliwość nabycia pierwszego tomu Kronik. Publikacja z marszu stała się mokrym snem każdego szanujące się nerda, który chciał mieć ją w swojej kolekcji. Niestety fan WoW zamieszkujący piękny nadwiślański kraj, musiał posiłkować się kosztownym importem albo uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. W końcu jednak wydawnictwo Insignis, zdecydowało się na stworzenie rodzimego wydania i przygotowało wspaniały potencjalny prezent na zbliżające się święta.

  Na temat samej treści kompendium nie ma możliwości nadmiernego rozpisania się, żeby nie serwować potencjalnym odbiorcom zbyt dużej ilości spojlerów. Całość podzielona jest na cztery rozdziały: Mitologia, Początki Azeroth, Starożytny Kalimdor, Nowy Świat.

  Zdecydowanie najciekawiej wypad część pierwsza dzieła, a to ze względu na dość enigmatyczną i słabo rozpisaną wiedzę na temat samych początków. Kolejne etapy tworzenia całego uniwersum, zostały tutaj dość dobrze i co najważniejsze obszernie opisane, pokazując jednoznacznie jak bardzo seria WoW, jest powiązana z mitologią nordycką. Strażnicy pełniący pieczę nad bezpieczeństwem Azeroth, to niemal żywcem wyciągnięte bóstwa z wierzeń wikingów. Dość ścisłe powiązanie objawia się również w różnym nazewnictwie występującym w całej serii. Obok mitów ludów północnych, które są tutaj zdecydowanie dominujące, w uniwersum można dopatrzyć się również pewnych nawiązań do mitów greckich czy celtyckich. Kolejne rozdziały również stoją na dość wysokim poziomie merytorycznym, oferując ogrom ciekawej wiedzy, która jednak jest już odrobinę mocniej znana przeciętnemu miłośnikowi World of Warcraft.

  Niczego złego nie można również napisać na temat lokalizacji. Wiem doskonale, że decyzja o tłumaczeniach nazw własnych, dla wielu osób jest cczynnikiem alegricznym. Należy jednak pamiętać o tym, że wydawnictwo musi trzymać się pewnego przyjętego już jakiś czas temu kanonu związanego z innymi książkami czy grami. Jeśli dana nazwa został już gdzieś przetłumaczona, tutaj nie mogła pojawić się w innej formie. Dla miłośników oryginalności na samym końcu umieszczono skorowidz wszystkich nazw polsko-angielskich.

  Dość istotną kwestią każdego wydanego kompendium, obok zamieszczonej w nim ciekawej treści, jest jego oprawa wizualna. W tej kwestii trudno napisać coś więcej niż tylko jedno słowo „wybitność”. Umieszczone tutaj grafiki ze swoją szczegółowością i bogatą paletą baw, potrafią na tyle zahipnotyzować odbiorcę, że spędzi ON przy nich dłuższą chwilę, zanim pokusi się o dalszą konsumpcję słowa pisanego. Świetnie prezentuje się również background stron wypełnionych tekstem, styl starego papieru doskonale współgra z serwowaną treścią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
World of Warcraft: Kronika Tom 2 5/5 Nasza cena:
63,26 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

World of Warcraft: Kronika Tom 2

World of Warcraft: Kronika. Tom II – kolejna część wyjątkowej serii – opisuje starożytne dzieje Draenoru, ojczyzny orków i miejsca narodzin potężnej Hordy. Ale to nie wszystko! W tej pasjonującej książce czytelnik znajdzie także nowe opowieści o decydujących wydarzeniach z przeszłości Azeroth;...
Oficjalny przewodnik Fortnite. Jak rysować 0/5 Nasza cena:
31,58 zł 35,19 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oficjalny przewodnik Fortnite. Jak rysować

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak narysować ulubione stroje, pojazdy i broń z Fortnite ’a? Z tej oficjalnej publikacji Epic Games nauczysz się rysować dziesiątki kultowych strojów, broni, materiałów budowlanych i pojazdów, które znasz i lubisz dzięki grze Fortnite. Przeprowadzimy cię krok po...
Jak prowadzić 0/5 Nasza cena:
47,49 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak prowadzić

NIEZRÓWNANY PORADNIK NAPISANY PRZEZ BYŁEGO STIGA Oto kolejny rozdział doskonalenia twoich umiejętności za kółkiem! Były Stig z Top Gear - Ben Collins - dzieli się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem nabytym podczas dwudziestoletniej kariery jednego z najlepszych kierowców na świecie: jeździł w...
Uniwersum Metro 2035. Piter. Wojna 4/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uniwersum Metro 2035. Piter. Wojna

Piter. Wojna Szymuna Wroczka to pierwsza książka nowego cyklu Uniwersum Metro 2035, gałęzi Uniwersum Metro 2033; oba wywodzą się z kultowej postapokaliptycznej powieści Dmitrija Glukhovsky’ego – Metro 2033. Piter. Wojna to niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez...
Bullet Book. Bądż pięknie zorganizowana w.2020 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bullet Book. Bądż pięknie zorganizowana w.2020

Rewolucyjny system łączący dziennik, organizer i notes! David Sinden, autor światowego bestsellera The Little Book of Calm Colouring, tym razem stworzył piękną i praktyczną książeczkę, w której możesz zapisywać swoje projekty, cele i codzienne obowiązki, a potem śledzić swoje postępy w ich...
Rozwiń swoją wyobraźnię 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozwiń swoją wyobraźnię

Światowej sławy rzeczniczka osób z autyzmem, naukowczyni i wynalazczyni Temple Grandin napisała książkę pełną osobistych historii, wynalazków i faktów, która rozpali umysły i uskrzydli młodych wynalazców. Czy zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Dlaczego płatki...
Życie na maksa autobiografia 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie na maksa autobiografia

Oto opowieść o moim życiu i wszystkim, czego jeszcze o mnie nie wiecie: o zmaganiach, rozterkach, radościach, obawach i łzach, o dobrych i złych chwilach… Wyjątkowa autobiografia Jensona Buttona – jednego z najwybitniejszych kierowców Formuły 1. Podczas siedemnastoletniej kariery poznał świat...
Assassin's Creed Origins. Pustynna przysięga 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Assassin's Creed Origins. Pustynna przysięga

Cofnij się w przeszłość dalej niż w którejkolwiek z dotychczasowych przygód Odwiedź starożytny Egipt na skraju upadku i spotkaj się z postaciami ze świata gry w oficjalnym prequelu do najnowszej odsłony bestsellerowej serii Assassin's Creed.Na długo przed wydarzeniami przedstawionymi w Assassin's...
Będzie bolało 5/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Będzie bolało

Nowe wydanie z niepublikowanymi wcześniej wpisami Adama Kaya. Sprawdź, dlaczego nie znalazły się w pierwszej edycji książki...Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji o życiu i śmierci. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym zarabiasz dziennie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula