Królestwo ze szkła. Royal. Tom 1

Książka
21,99 zł
Outlet
14,99 zł
eBook
20,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Media Rodzina
Oprawa:Miękka
Seria:Royal
Rok wydania:2018
Ilość stron:256
Opis
Poznaj historię, rodem z reality show w niecodziennej odsłonie. "Królestwo ze szkła" to niezwykła opowieść, pełna wzruszeń i niecodziennych sytuacji.

Życie w państwie zamkniętym pod szklaną kopułą rządzi się swoimi prawami, o czym doskonale przekonuje się główna bohaterka powieści, siedemnastoletnia Tatiana. Dziewczyna po utracie rodziców trafia do domu swojego wujostwa. Bardzo pragnie zrealizować swoje marzenia i nauczyć się fachu w zawodzie jubilera. W Królestwie Viterry rozpoczynają się jednak eliminacje, które mają wyłonić przyszłą małżonkę dla księcia. Ciotka Tatiany postanawia zgłosić ją do konkursu, a wkrótce potem dziewczyna trafia do pałacu, gdzie musi zmierzyć się ze swoimi rywalkami w drodze do korony. Na królewskim dworze bohaterka i jej rywalki stają również przed nietypową zagadką. Nie wiedzą bowiem, który z czterech przystojnych mężczyzn na zamku jest prawdziwym księciem.

"Królestwo ze szkła" to pierwszy tom młodzieżowego cyklu "Royal". Akcja powieści rozgrywa się w nietypowych realiach. Czytelnik, sięgający po lekturę, ma okazję odkryć dziwny świat, w którym wszystko obraca się wokół wykwintnego życia na dworze królewskim, eleganckich strojów, występów w telewizji i wielu intryg. Główna bohaterka musi jednak poradzić sobie z nową sytuacją. Czeka ją nie tylko walka z rywalkami, ale również własnymi uczuciami.

Autorka serii "Royal", Valentina Fast, urodziła się w 1989 roku. Zawodowo nie zajmuje się pisarstwem, dlatego swoje powieści tworzy w wolnych chwilach. Jej pasja do pisania zrodziła się podczas wymyślania historii grozy, publikowanych w magazynie dla nastolatków. Seria "Royal" jest debiutem pisarskim autorki, który w krótkim czasie stał się prawdziwym sukcesem.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii przygodowe i fantastyka lub z serii Royal

Szczegóły
  • Tytuł: Royal. Tom 1. Królestwo ze szkła
  • Autor: Valentina Fast
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Seria Royal
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 256
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380084100
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Das Leben aus Glas
  • Tłumacz: Urban Miłosz
  • ISBN: 9788380084100
  • EAN: 9788380084100
  • Wymiary: 13.0x20.0x1.7 cm
  • Dane producenta: Media Rodzina Sp. z o.o., ul. Pasieka 24, 61-657 Poznań, Polska, wydawnictwo@mediarodzina.pl, tel. (+48) 61 8270850
Recenzje książki Królestwo ze szkła. Royal. Tom 1 (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Julia S. w dniu 2020-06-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kiedy zamawiałam książki z serii „Royal” bałam się, że będą one niewypałem, bowiem recenzje, które czytałam były nieprzychylne. Nic bardziej mylnego.

    Owszem, jeśli ktoś przeczyta tylko jedną pozycje z tejże serii, Królestwo ze Szkła, może niezbyt się „połapać”. Ja jednak wszystkie te tomy czytałam z zapartym tchem.

    Powieść „Royal. Królestwo ze Szkła” jest lekka i bardzo przyjemna. Ma dość prosty język, co jest również plusem. Szybko się ją czyta.

    Polecam ją wszystkim, którym podoba się tematyką książąt, królestw, przepięknych sukien, klejnotów oraz dworskich problemów. Nie ważne ile ma się lat - pięć, dziesięć, piętnaście, a może sześćdziesiąt - dzięki tej książce każdy poczuje się niczym prawdziwa księżniczka bądź książę!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Zuzanna J. w dniu 2018-04-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka bardzo mi się podobała. Była pełna magii i możliwości poczucia atmosfery pałacu. Z niecierpliwością czekam na premiery kolejnych tomów. Wszystkim gorąco polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina B. w dniu 2018-03-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Tatiana żyje w świecie ukrytej pod kopułą. W momencie rozpoczęcia się powieści główna bohaterka została zmuszona przez swoją ciotkę do wzięcia udziału w show, podczas którego zostanie wybrana przyszła żona księcia. Tylko haczyk polega na tym, że para królewska nigdy nie pokazywała syna publicznie i podczas show zostaje pokazanych czterech młodzieńców i kandydatki same muszą się dowiedzieć, który z nich jest księciem.

    Powiem Wam, że jestem miło tą powieścią zaskoczona. Nie spodziewałam, że tak mi się spodoba i że tak mocno wkręcę się w zgadywankę, który to prawdziwy książę. Spodobało mi się to, jaką otoczkę stworzyła autorka wokół swojej powieści. Budowa kopuły, nowe obyczaje, rodziny królewskiej, piękne suknie i diademy. Cała ta parada z wyborami przyszłej królowej. To jakie zadania muszą spełnić kandydatki by móc ubiegać się o względy księcia. To był naprawdę dobre! Bardzo się w to wyciągnęłam i chciałabym jak najszybciej poznać kolejne tomy.

    Bohaterów jest tu bardzo dużo i każda jest inna. Tatiana to ten typ bohaterki, które zrobią wiele by osiągnąć swój cel. Zakładają maski i świetnie odgrywają swoją rolę. Bardzo ją polubiłam, bo nie dawała sobie w kaszę dmuchać i nie zachowywała się jak pusta lala, która liczy tylko na koronę. O młodzieńcach nie chce Wam za dużo mówić, bo nie chce psuć możliwości byście sami ich poznali, ale ogólnie nie da się ich nie lubić. Też przypadła mi do gustu przyjaciółka Tatiany oraz jej powierniczka :D

    Powieść czyta się lekko i bardzo przyjemnie. Opisy nie są długie, za to bardzo plastyczne i łatwo sobie wyobrazić te wszystkie sale, suknie i widoki. Jednak jedyna rzecz, do której się przyczepię to zakończenie! No kurde, zostało w takim momencie urwane, że ja nadal nie mogę się z tym pogodzić! Dlatego chce jak najszybciej dorwać kolejny tom!

    Podsumowując Królestwo ze szkła to bardzo dobry początek serii. Lekka, momentami zabawna i urocza opowieść, która potwierdza, że każda dziewczyna ma w sobie coś z księżniczki. Lekka, przyjemna i niezobowiązująca, idealna na dwa wieczory!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    1/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia K. w dniu 2018-11-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Spotykamy się z historią, która strasznie przypomina świat stworzony przez Kiere Cass, jednak ukazany w o wiele gorszym wydaniu. Nie jest to mistrzostwo, niekiedy było wręcz tragicznie. Jedynym plusem tej książki okazał się książę oraz jego przyjaciele. Przejdźmy do fabuły, ponieważ to ona najbardziej rozczarowuje. Na wstępie chciałabym zaznaczyć i z góry przeprosić, że cały czas będę porównywać te książki do serii "Rywalki".

    Wszyscy bohaterowie żyją pod szklaną kopułą ulokowaną w jakiejś części Rosji. Dzięki niej przeżyli wojnę i pozostali jedynymi ludźmi na planecie, a przynajmniej tak uważają. Założyciele kopuły postanowili wprowadzić monarchię. W ten sposób powstało Królestwo Viterry. Pominę już fakt, że samo pojawienie się miasta w "Rywalkach" jak i w książce "Royal" jest bardzo podobne, nie wspominając obrazu walki o koronę w obu lekturach. Bardzo mnie to zdenerwowało i zniechęcało do dalszego czytania. Główna bohaterka - Tatiana, jest bardziej irytująca od córki Ami z "Rywalek", a sądziłam, że nie da się być bardziej denerwującym człowiekiem od niej, a tu proszę, jednak się da. Bohaterka jest bardzo złą postacią, mam wrażenie, że autorka na siłę próbuje wykreować super inteligentną, piękną i zabawną postać, ale moim zdaniem, efekt jest kompletnie inny od zamierzonego. Okazuje się, że eliminacje były większą komedią niż wcześniejsze zachowanie bohaterki. Dlaczego tak uważam? To wszystko przez pierwszą konkurencję. Nasza główna postać przechodzi tylko dlatego, że się ukłoniła. Jak wcześniej wspominałam, młodzieńcy są jedynym plusem tej książki, ponieważ w pierwszym tomie ich wątek mnie zainteresował. Niestety w drugim tomie ta opinia uległa zmianie.

    Jestem rozczarowana faktem, iż w drugim tomie (gdzie cała seria posiada ich aż sześć) zostają utworzone pary, co zniszczyło całą fabułę, bo nie ma już "elementu zaskoczenia". Wiemy kto odpadnie, ponieważ dziewczyny, które przyciągnęły uwagę książąt nie zostaną wyeliminowane. Nawiasem mówiąc - zapomniałam wspomnieć o czymś na początku. Autorka stworzyła 4 chłopaków, żeby wprowadzić zamęt. Oczywiście tylko jeden jest księciem, tylko pytanie - który?

    Nie, nie, nie! Mam dość braku organizacji w tej książce. Możecie być zaskoczeni, ale przyczytałam trzeci tom, aczkolwiek na swoją obronę powiem, że zrobiłam to tylko dlatego, żeby zobaczyć, czy autorka postanowiła kontynuować tą historię i może trochę dla księcia. Choć moim zdaniem szokiem i dobrym zakończeniem byłoby to, aby chłopak, który podoba się Tatianie nie był księciem. Ona zdecywonie nie nadaje się na księżniczkę.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Edyta L. w dniu 2018-10-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Oto historia młodej dziewczyny, właściwie nastolatki.

    Historia strachu, zwątpienia, szalonych zwrotów akcji i nieprzyjemnych zaskoczeń.

    Historia zdrady i gorzkich rozczarowań.

    Historia największego kłamstwa, które bezlitośnie obróciło cały jej świat w ruinę.

    Historia Kopciuszka, który zapragnął być księżniczką...

    Chcecie posłuchać?

    Proszę bardzo!

    Po drugiej wojnie światowej świat się zmienił.

    Każdy tęsknił za spokojem i właśnie wtedy naukowiec, doktor Siergiejewicz Kozłow chciał stworzyć państwo, w którym ludzie żyliby w pokoju i harmonii.

    Państwo „pod szklaną kopułą”- Królestwo Viterry.

    Szesnastoletnia Tatiana Salislaw była wychowywana przez ciotkę. Zapragnęła, aby dziewczyna wzięła udział w wyborze księżnej i wstąpiła na dwór królewski Viterry.

    Tatiana była śliczna, dlatego z łatwością zakwalifikowała się jako pierwsza kandydatka.

    Dwadzieścia dziewczyn i czterech przystojnych mężczyzn.

    Który z nich jest królem?

    Dziewczyny tego nie wiedziały.

    Pałac Królewski był przepiękny, a wzniesiono go na wzór zamku Neuschwanstein w nieistniejących już Niemczech.

    Obok Tatiany kręcili się dwaj kandydaci: Henry i Phillip.

    Który z nich jest królem?

    Który z nich wybierze Tatianę za żonę?

    Tatiana była naturalna, spontaniczna i zawsze przytrafiało jej się coś dziwnego.

    Jednak miała straszny mętlik w głowie:

    ”Tak jak poruszała mnie grzeczność i serdeczność Henry’ego, tak zachowanie Phillipa wyprowadzało mnie z równowagi. Tak jak Henry mnie pocieszał, tak Phillip mnie ranił.”

    Bardzo śmieszna i zabawna historia.

    A właściwie to jej pierwszy tom, bowiem drugi i trzeci-ukażą się w kolejnych miesiącach.

    Świetna książka dla młodzieży, napisana przystępnym językiem, a do tego wykwintnym jaki przystoi przyszłej księżnej.

    Książka zawiera 11 rozdziałów i 250 stron.

    Czyta się ją szybko, a do tego lekko i przyjemnie.

    Zachęcam Was moje drogie (bo to książka specjalnie dla dziewczyn) poczytajcie o pięknej Tatianie by choć przez chwilkę poczuć się jak księżniczka z koroną we włosach.

    ”Prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oczu,

    prawdziwe piękno wypływa z duszy”.

    ”Są na świecie ludzie, którzy potrafią poruszyć twoje serce, jeszcze zanim ich naprawdę poznasz”.

    Zachęcam do lektury, czekając na wydanie drugiego tomu Royal pt. ”Kraina z jedwabiu”.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula