Krok trzeci

Książka
31,29 zł
Outlet
14,67 zł
eBook
30,47 zł
Audiobook
33,25 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 142x202
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 400
Opis
Szukasz książki, która od początku do końca trzyma w napięciu? Mistrz thrillera powraca, jak zawsze dbający o emocje i mocną fabułę - Bartosz Szczygielski i jego "Krok trzeci" zmierzają na szczyty list bestsellerów.

Magda to kobieta sukcesu. Niejeden zazdrości jej tego, co udało jej się zbudować w życiu: szczęśliwe małżeństwo z przystojnym mężczyzną, piękne i duże mieszkanie, a do tego świetna, wymarzona praca, w której Magda się spełnia. Niestety, choć pozornie mogłoby się tak wydawać, jej życie nie jest tak kolorowe i usłane różami...

Tuż za drzwiami sypialni rozgrywa się dramat. Wieloletnie tajemnice i setki niewypowiedzianych słów kumulują się, by w końcu uderzyć z niespodziewaną siłą. Idealny świat Magdy, budowany przez lata, runął jak domek z kart w ciągu zaledwie kilku godzin. Kobieta dowiaduje się o rzeczach, których w życiu by się nie spodziewała - w najgorszych snach nie widziała tak czarnego scenariusza swojej przyszłości. Zdruzgotana i pozostawiona sama sobie, musi zmierzyć się z obudzonymi demonami przeszłości i unieść ciężar, jaki właśnie na nią spadł: kłamstwa i bolesną prawdę, pytania bez odpowiedzi i smutek pozostawiony przez wydarzenia ostatniej nocy.

"Krok trzeci" to niezwykle mocny thriller o mrożącej krew w żyłach fabule. Napięcie budowane konsekwentnie przez całą książkę sprawia, że czytelnik z każdym kolejnym rozdziałem chce pochłonąć treść jeszcze szybciej. To lektura, która nie potrafi znudzić - i nic w tym dziwnego, skoro została stworzona przez polskiego mistrza thrillerów.

Bartosz Szczygielski (ur. 1985) tworzy książki z gatunku thrillera i kryminału, ale jest także autorem fantastyki i science fiction. Dwukrotnie otrzymał nagrodę w konkursie na opowiadanie organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął dekadę temu, kiedy szersze grono ujrzało jego pierwsze opowiadanie - "Qfant". Jego literacka nabrała jednak tempa dopiero w ubiegłym roku, gdy wydał debiutancką powieść "Aorta". Kolejne pozycje spod jego pióra - "Krew" oraz "Serce" - bardzo szybko zyskały uznanie wśród czytelników.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Tytuł: Krok trzeci
  • Autor: Bartosz Szczygielski
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 400
  • Format: 142x202
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328072220
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328072220
  • EAN: 9788328072220
  • Wymiary: 140X205
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Krok trzeci (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna D. w dniu 2020-06-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Lubiła kochankę męża. Nie miała jednak pojęcia, co stało się z jej ciałem."

    Magda jest 38 - letnią psychoterapeutką i na gruncie zawodowym radzi sobie całkiem nieźle.W jej życiu osobistym niestety już tak kolorowo nie jest.

    Z reguły łatwiej jest pomóc innym niż sobie, prawda? Nauczyła się jednak dobrze udawać. Kiedy jednak z jej życiorysu znikają trzy dni i następuje szereg niezrozumiałych dla niej zdarzeń - pytania napływają jedno za drugim.

    Na żadne z nich nie znajduje odpowiedzi. W jednej chwili z dorosłej, pewnej siebie dorosłej kobiety, staje się małą dziewczynką.

    Z każdego dnia w swoim notatniku robi szczegółowe raporty, a z notatnika czyni swoistego świadka przeżytych wydarzeń; kilka tygodni wcześniej miała wypadek, w wyniku którego jej pamięć nie działa tak sprawnie, jak wcześniej.

    Pozostały tylko krótkie przebłyski wspomnień, losowe sceny i słowa.

    Jaką rolę w życiu Magdy odegra tajemnicza przyjaciółka z przeszłości?

    Początek dla mnie z cyklu: " O co tu w ogóle chodzi?"Książka niby ciekawi, ale fabuła jest kompletnie niezrozumiała 🙊🤔

    Historia inna - może przez to jak dla mnie momentami dziwna.

    Najzwyczajniej w świecie się gubię, bo

    nic mi się tam nie składa w logiczną całość.

    Im dalej, tym zdecydowanie lepiej.

    O zaburzeniach psychicznych i mechanizmach psychologicznych - to lubię 😍😍

    Cierpliwi zostaną wynagrodzeni⏳👌⏳

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Jolanta Ł. w dniu 2020-03-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Musze przyznać,że początek "Kroku Trzeciego" był nieco ciężki ale im dalej tym robiło się ciekawiej a nawet bardzo ciekawie.Trzeba przyznać,że Bartosz Szczygieł stworzył coś zupełnie innego niż dotychczas i to się czyta z wypiekami na twarzy,bo to porządny thriller.

    Przedstawiona historia Magdy jest nieprzewidywalna do samego końca. Próby znalezienia odpowiedzi jeszcze bardziej nawarstwiają zagadkowy charakter całej historii.Dostajemy coraz więcej informacji, które budują zupełnie nieoczekiwany obraz rzeczywistości. Można bardzo łatwo zgubić się w domysłach i dywagacjach, co jest snem, a co jawą. Trzeba przyznać,że tylko mały krok dzieli do szaleństwa. Gdyby ktoś próbował się założyć jak zakończy się historia Magdy na pewno sporo by stracił.Ja osobiście tez pozostałabym bez niczego ...a do tego ciary,które przechodzą na samo wspomnienie fabuły.

    "Krok Trzeci" to thriller psychologiczny utrzymany w mrocznym klimacie, pełen domysłów i tajemnic, z postacią kobiety, która walczy o odzyskanie swojego życia. Tylko pytanie-czy ktoś zareaguje na jej wołanie o pomoc.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Halina W. w dniu 2020-02-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie ufaj nikomu

    „Czy potrafisz rozpoznać swoje uczucia i wyrazić własne potrzeby ?”

    Mroczna, przytłaczająca, klaustrofobiczna, psychodeliczna. Nie potrafię innymi słowami określić tej książki. Łapie czytelnika w swoją mroczną atmosferę i nie wypuszcza, aż do końca. Czułam się tak samo skołowana i osaczona jak główna bohaterka.

    Magda pewnego dnia budzi się naga na posadzce w łazience i nie wiele pamięta. Okazuje się, że straciła poczucie czasu na trzy dni. Próbuje sobie przypomnieć, co się stało, ale im bardziej usiłuje wypełnić luki w pamięci, tym bardziej czuje się zagubiona. W domu jest zupełnie sama, ukochany mąż zniknął bez śladu i nie daje znaku życia od kilku dni. Co chwila dzieją się dziwne rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć. Sama nie wie, czy to, co jej się przytrafia jest rzeczywistością czy wytworem szwankującej pamięci. Nieoczekiwanie pojawia się jej przyjaciółka z dawnych lat, która jest przeciwieństwem wycofanej Magdy. Jest dokładnie uosobieniem tego wszystkiego, kim Magda chciałaby być. Razem postanawiają odszukać zaginionego męża, którego kobiety podejrzewają o zdradę.

    „Krok trzeci”, to układanka postaci, scen, dialogów nic tu nie jest przypadkowe, trzeba czytać uważnie i w skupieniu. Ma się przeczucie, że podrzucane fragmenty wspomnień bohaterki nie są takie jak się wydaje. Składa się te kawałki, przekłada, by w końcu uzyskać pełny obraz. „Krok trzeci” wciąga stopniowo, powoli, ale nie ma odwrotu trzeba jak po nitce do kłębka brnąć do samego końca, do finału, który uwierzcie mi zaskoczy najbardziej wytrawnego czytelnika thrillerów. Dawno nie czytałam tak dziwnej i denerwującej książki.

    Bartosz Szczygielski oparł fabułę na schematach znanych z literatury i filmów, doszukałam się ich, co najmniej trzech, ale nie mogę o nich wspomnieć, by nie zdradzić fabuły. Daleko mi do zachwytów większości czytelników, którzy zapewne ocenili „Krok trzeci” poprzez pryzmat poprzednich książek autora. Mnie natomiast nie przysłoniły się odbioru książki, ponieważ wcześniej nie miałam okazji czytać jego kryminałów. Autor udowadnia, że jest bystrym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości i porusza mnóstwo problemów, które dotyka nasze społeczeństwo, ale ich nagromadzenie powoduje poczucie beznadziejności i przytłacza. Irytowała mnie także główna bohaterka swoim zachowaniem, światopoglądem, decyzjami, ale w miarę rozwoju wydarzeń byłam w stanie zrozumieć jej postępowanie i nawet znalazłam dla niej usprawiedliwienie. Mimo wszystko zakłócało mi to pozytywny odbiór książki, bo nie potrafiłam polubić Magdy ani jej współczuć, za to coraz bardziej drażniły mnie jej rozterki i głupota.

    Tempo akcji jest nierówne, momentami nudne, ale spójne i logiczne. Pomimo że autor zagrał na znanych schematach, to jednak udało mu się stworzyć książkę, która zwraca uwagę i jakiej na rynku jeszcze nie było. Włożył w nią mnóstwo pracy, wszystko tu jest przemyślane i niepozostawione przypadkowi. Z każdą stroną czuje się ciężar narastających niedopowiedzeń i zagadek. Odczuwałam coraz większy dyskomfort, byłam coraz bardziej zagubiona i zaniepokojona. Z każdym rozdziałem, przeczytaną stroną czułam się coraz bardziej przytłoczona, skołowana z powodu rosnących liczby pytań bez odpowiedzi. Nowych faktów, które przewracały to, co wcześniej wydawało mi się prawdą. Nic tu nie jest powiedziane wprost. Zakończenie niby wszystko wyjaśnia, ale mnie zupełnie nie usatysfakcjonowało, gdyż było dla mnie zbyt przerysowane. Jedno muszę przyznać, że udało się autorowi zrobić w mojej głowie niezły mętlik, podczas lektury czułam się jak na równi pochyłej im bliżej końca, tym szybciej zjeżdżałam w dół. Doskonała znajomość ludzkiej psychiki, inteligentna narracja, skomplikowane kreacje postaci, mnóstwo kłamstw, intryg zapewnia dużo mocnych wrażeń. Myślę, że każdy z wielbicieli thrillerów psychologicznych znajdzie tu coś dla siebie, chociaż mnie ta książka niezupełnie przypadła do gustu.

    „Uczciwość nie popłaca, a już na pewno nie wtedy, kiedy chce się utrzymywać z kimś zdrowe stosunki”

    Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daria Ł. w dniu 2020-07-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Zbliżająca się do czterdziestki Magda Bułhak ma pozornie wszystko. Małe, ale nowocześnie urządzone mieszkanie. Prywatny gabinet terapeutyczny. Oraz męża, który wziął na siebie trud płacenia rachunków oraz zarządzania domowym, oczywiście: wspólnym, budżetem. Życie kobiety wydaje się uporządkowane do czasu aż budzi się nago na łazienkowej posadzce, nie pamiętając ostatnich trzech dni. Czy nieobecny mąż Magdy stanowi dla niej realne zagrożenie czy też jedynie ją zdradza? A czy kobiecie oprócz zaników pamięci towarzyszy również paranoja oraz urojenia?

    "Krok trzeci" to moje pierwsze spotkanie z Bartoszem Szczygielskim oraz jego warsztatem. Spotkanie o tyle udane, ile nieprzewidywalne. Sam koncept powieści oraz jej konstrukcja są ciekawe i przez lwią część fabuły niosą ze sobą swoisty suspens. Styl jest poprawny, w żadnym razie nie toporny, choć pewne fragmenty naznaczone były bezsprzecznie jakąś męską szorstkością. Rozedrganie towarzyszące Magdzie bywało irytujące, ale zupełnie nie przeszkodziło w odczuwaniu pewnego napięcia podczas lektury. Na minus zaliczam jedynie momenty dłużyzny, a trochę ich niestety było. Ostatnio tak zakręconą książką jaką czytałam była "Inna" Maxa Czornyja.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina B. w dniu 2020-04-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    RECENZJA:

    Książka
    „Krok trzeci“ czekała na swoją kolej dość długo. Jednak za każdym razem, kiedy tylko zbliżałam się do regału krzyczała "teraz ja, moja kolej". Opis bardzo mnie zaciekawił szczególnie zdanie: "Lubiła kochankę męża. Nie miała jednak pojęcia, co stało się z jej ciałem". To książka, której główną bohaterką jest Magda. Jest ona psychoterapeutką, ale po wypadku ma ogromne problemy z pamięcią. Nie poznaje ludzi, nie wie co robiła dzień wcześniej, gdzie pracuje jej mąż, który przez to wszystko powoli się od niej oddala. Wtedy znikąd pojawia się ona... Nina, przyjaciółka Magdy, która jak chodzi o charakter, jest zupełnym jej przeciwieństwem. Bardzo podobał mi się cięty humor Autora 😎😎 podobny zresztą do mojego 😁😁 Książka napisana jest w bardzo ciekawy, przystępny i wciągający sposób. Czasem nie zdążyłam odpowiedzieć sobie na jedno pytanie, a już pojawiały się kolejne, co sprawiało, że trudno było się od niej oderwać. Czytałam o niej dużo pozytywów i ja mogę się pod nimi z czystym sumieniem podpisać. Powiem szczerze, że do tej pory rzadko czytałam polskich Autorów, ale od pewnego czasu to zmieniam i jak dotąd trafiam na same perełki 💪💪. Tak też było w tym przypadku. Więc dopisuję Pana Bartosza Szczygielskiego na listę swoich ulubionych Autorów. Pamiętam jak czytałam, że po serii z Gabrielem Bysiem będzie to coś zupełnie innego... tak też było i jest to równie dobre. Z niecierpliwością czekam na więcej.

    PODSUMOWANIE:

    Reasumując „Krok trzeci“ to kolejne 2 dni spędzone w miłym towarzystwie książki. Nudzić się nie da, oderwać również, więc jak już zaczniesz to bez względu na wszystko musisz doczytać ją do końca. Idealna w czasie gdy człowiek zmuszony przez sytuację panującą na świecie, wolny czas musi spędzać w czterech ścianach. Doskonałe lekarstwo na to by nie oszaleć i choć na chwilę się zapomnieć. Jak najbardziej polecam wszystkim Czytelnikom. Zapraszam do podzielenia się swoimi wrażeniami po jej przeczytaniu.

    Pozdrawiam Aschlee30

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula