Krok do miłości. Cykl żuławski. Tom 1

Książka
32,63 zł
Outlet
20,99 zł
Audiobook
37,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Cykl żuławski
Wydawnictwo: Otwarte
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 416
Opis
Piękna przyroda sprzyja nowym miłościom... Czy Ewie uda się odnaleźć szczęście? Sięgnij po "Krok do miłości" - historię przepełnioną pozytywną energią i nadzieją!

Nic nie zapowiadało tego, że życie Ewy zostanie wywrócone do góry nogami... Kobieta traci mieszkanie, a jej ukochany zrywa z nią wszelkie kontakty. Na dodatek Ewa musi uregulować spory rachunek za ostatnie leczenie. Choć była pewna, że w razie czego może liczyć na pomoc swoich znajomych, teraz odkrywa, że została ze swoimi problemami całkiem sama.

Jedynym ratunkiem zdaje się być dom, który odziedziczyła po swojej babci, położony na Żuławach. Kobieta postanawia wyjechać tam i spróbować obmyślić strategię radzenia sobie z nagłymi problemami. Na miejscu spotyka dawnego znajomego, który proponuje jej swoją pomoc.

Ewa postanawia zostać na dłużej w gościnnej miejscowości i na stałe zadomowić się w nowym miejscu. Próbuje zapomnieć o swojej dawnej miłości i obmyślić plan spłacenia długu. Rozpoczyna pracę jako kelnerka i nawiązuje nowe znajomości. Wkrótce coraz więcej uwagi poświęca dwóm mężczyznom - Antkowi i Kamilowi, którzy pomagają jej odnaleźć na nowo równowagę w życiu osobistym. Kobieta nie tylko postanawia walczyć o miłość, ale i o samą siebie... Czy prezent od ukochanej babki przyniesie jej szczęście?

Sylwia Kubik jest polską autorką powieści obyczajowych. Znana jest z "Serii powiślańskiej", w której opisała życie mieszkańców pewnej wioski.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Cykl żuławski

Szczegóły
  • Tytuł: Krok do miłości
  • Autor: Sylwia Kubik
  • Wydawnictwo Otwarte
  • Seria Cykl żuławski
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 416
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381351058
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381351058
  • EAN: 9788381351058
  • Wymiary: 135x205
  • Dane producenta: Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o., ul. Smolki 5/302, 30-513 Kraków, Polska, otwarte@otwarte.eu, tel. 12 427 12 00
Recenzje książki Krok do miłości. Cykl żuławski. Tom 1 (33)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina Wswiecieslow B. w dniu 2021-06-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Co za piękna odskocznia od szarej prozy codzienności…

    Ewa z powodu życiowych problemów zostaje bez dachu nad głową, gdy pewnego dnia przypomina sobie o domku babci pozostawionym jej w spadku. Trafia na Żuławy, gdzie rozpoczyna zupełnie nowe życie, zostaje kelnerką w nowo otwartej gospodzie Kamila, właściciel nie ukrywa swojego zainteresowania dziewczyną, podobnie jak Antek. Który z nich zdobędzie jej serce? Jak potoczą się dalsze losy dziewczyny tak niemiłosiernie ukaranej przez los?

    Zacznę od stylu pisarskiego autorki - cudowny! Prosty - ale nie prostacki - język, krótkie rozdziały pisane z różnych perspektyw, przez co poznajemy każdego bohatera głębiej. Bardzo realistyczny, choć momentami wyidealizowany świat akcji i te opisy przyrody, tak niesamowicie kojarzące mi się z „Nad Niemnem”. Przyznam szczerze, że nie miałam okazji poznać do tej pory książek Pani Kubik, więc nie wiem - choć podejrzewam - czy inne dzieła są podobnie skonstruowane, ale to skradło mi serce!

    Wrócę jeszcze do tych opisów przyrody, ponieważ nie są one tutaj tylko tłem dla umiejscowienia fabuły, są jej elementem, w pewnym sensie kolejnym bohaterem. Wpływają one na atmosferę, budują napięcie i jakże zachęcają w podróż na Żuławy celem weryfikacji, czy aby na pewno jest tam tak bajecznie?

    Bohaterowie wykreowani z niezwykłą dbałością i starannością o szczegóły. Poznajemy historię Ewy od podszewki, możemy utożsamić się z jej problemami, poczuć do niej sympatię i kibicować w pokonywaniu trudności. Dokładnie tak samo dzieje się z Kamilem, którego życie wyglądało inaczej od Ewy, co nie znaczy, że było idealne. Jedyne czego mi brakuje, to głębszego poznania Antka, ale może taki był zamysł i więcej tej postaci ujrzymy w kolejnej części. Przyznam szczerze, że nie mam swojego faworyta, który mógłby skraść serce Ewie, daje chłopakom czas na rozwój wydarzeń. :D

    Jest to książka tak drastycznie inna od wszystkich, które do tej pory dla Was zrecenzowałam, że aż sama siebie zaskoczyłam! Choć przyznam, że dreszczyk grozy również się znajdzie, mianowicie pojawia nam się tutaj tajemniczy nawiedzony dom i wiecie co? Pasuje mi to. Początkowo miałam obawę, że jest ON niepotrzebnie wpleciony, że zepsuje całość, ale zupełnie tak się nie dzieje! Oczywiście pasuje idealnie swoją przeszłością, w dodatku autorka tak świetnie manewruje opisami, iż czułam się, jakbym naprawdę ten dom widziała, a zimny oddech muskał mi kark.

    Nie chcę nic zdradzać, tę książkę po prostu trzeba przeczytać i samemu się przekonać, czy mam rację i jest ona świetna, czy to jakieś przegrzanie mózgu? ;)

    Idealna do czytania w lecie, na leżaczku przy szumie drzew, śpiewie ptaków i płynącej delikatnie wodzie, trzymając zimny napój (dobór pozostawię Wam) i rozpalając jeszcze bardziej atmosferę, zwyczajnie - relaksując się z dobrą historią w dłoni.

    Za możliwość zrecenzowania dla Was przedpremierowo pierwszej części serii dziękuję z całego serduszka @wydawnictwootwarte

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna R. w dniu 2021-07-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Za sprawą tej książki przeniosłam się do krainy dzieciństwa, odkrywając ją na nowo. Powieść ta rozbudziła we mnie ciekawość rodzimego regionu i z wielkim zaangażowaniem czytałam zawarte w niej opisy przyrody, historii czy kuchni. Tło regionalne było dla mnie osobiście tutaj dodatkowym bohaterem, który skupiał moją uwagę.

    Historia Ewy i Kamila (Marcela) to historia osób, które szukają własnego miejsca. Czy to z własnej woli, czy zmuszeni przez sytuację życiową oboje trafiają na Żuławy, gdzie w tym nieco surowym i wymagającym regionie budują na nowo poczucie przynależności i bezpieczeństwa, budując powoli też własną przyszłość.

    Mamy tu też wątek romantyczny, który nie jest przesłodzony, z czego bardzo się cieszę.

    A dodatkowym smaczkiem jest historia pewnego, starego domu, w którym...sami się przekonajcie 😉

    Pierwszy tom sagi żuławskiej bardzo przypadł mi do gustu, czekam zatem na kolejne. A ten tytuł polecam Waszej uwadze, jako wakacyjną lekturę 😊

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bloger N. w dniu 2021-07-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wzruszyłem się. Może głupio to przyznać, ale jest to książka, która poruszyła mnie do głębi. Może dlatego, że sam mam teraz wiele kłopotów i nie łatwo mi jest je ogarnąć. Wydaje mi się, że ta książka trafiła do mnie w dobrym momencie. Potrzebowałem takiego wsparcia duchowego, które powiedziałoby mi, że "jeszcze będzie dobrze". I tak faktycznie się stało. Wspaniałe dzieło literackie nieznanej mi wcześniej autorki, przedstawia smutną historię o pozytywnym wydźwięku. Nie ma tu wielkiej akcji. Jest za to wspaniała, motywująca historia, którą polecam Wam z całego serca do przeczytania. Spodoba Wam się ta książka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata P. w dniu 2021-07-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Ewa to jedna z bohaterek najnowszej książki Sylwii Kubik – „Krok do miłości”. Kiedy pewnego dnia traci wszystko i zostaje bez dachu nad głową, przypomina sobie o domu odziedziczonym po swojej babci. Jedzie do niewielkiej miejscowości i musi nauczyć się życia w starej chacie, bez toalety, ogrzewania. Znajduje pracę u właściciela gospody Kamila. Czy młoda kobieta zapomni o przeszłości i będzie wreszcie szczęśliwa?

    „Żuławy go zmieniły. Zmobilizowały go do jakiegoś działania. Już nie myślał tylko o sobie i o swojej wygodzie. Chciał robić coś, co daje radość nie tylko jemu samemu, lecz także innym ludziom. Miał wiele planów. Chciał pokazać światu to, co sam dostrzegł – pięknego zwykłego, prostego życia. Ludzie tak bardzo ograniczają się w pojmowaniu szczęścia i gonią wciąż za ułudą. Zrozumiał to dopiero na Żuławach. Tam docenił prostotę. Łapał się na tym, że teraz zupełnie inaczej postrzega rzeczywistość. Zwracał uwagę na to, co autentyczne i szczere.”

    Od pewnego czasu, myślę że każdy z nas tak jak Kamil, musi odnaleźć swoje Żuławy. Miejsce na ziemi za którym się tęskni i do którego się zmierza, w którym życie ma inny smak. Ja mam nadzieję że już swoje miejsce znalazłam…

    To nie pierwszy raz kiedy zachwycam się naturalnością i ilością emocji w książkach Sylwii Kubik. Krok do miłości ma w sobie ciepło i swojski klimat. Czytając ją poczułam jakbym wracała do domu. Do domu przyjaznego, zwyczajnego, pachnącego pieczonym chlebem. Dodatkowo powieść jest pełna smaków i zapachów wiosennych Żuław. Jednocześnie Autorka dorzuciła jeszcze trochę nadprzyrodzonych mocy, co sprawiło że książkę czyta się jednym tchem.

    Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Otwarte. Nie ukrywam że nie mogę się doczekać dalszych losów Ewy i Kamila. Zdecydowanie polecam i zapraszam na stronę: [Adres usunięty]

    Wydawnictwo: Otwarte

    Ilość stron: 411

    Data premiery: 14 lipca 2021

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2021-06-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Dziś mam przyjemność zrecenzować przedpremierowo "Krok do miłości" autorstwa @[Adres usunięty]_pisarka dzięki @wydawnictwootwarte

    Urocza okładka przyciąga wzrok i uwagę. A bohaterowie wzbudzają sympatię od pierwszych stron. Ciepła, otulająca historia bardzo przypadła mi do gustu do tego stopnia, że nie mogę doczekać się kontynuacji bo chyba jakaś będzie @[Adres usunięty]_pisarka ?

    Żuławskie wierzby widziały wiele, były świadkami tragedii, i wielkich miłości. Ewa,młoda kobieta po przejściach zaczyna nowe życie w domku po babci który stał się teraz jej azylem po zakończonym toksycznym związku. Tam w otoczeniu przyjaźnie nastawionych i chętnych do pomocy ludzi staje n nogi. Dzięki panu Bronkowi poznaje lepiej swoją nieżyjącą już babcię. Antek pomaga zaaklimatyzować się w opuszczonym domu i doprowadzić go do stanu używalności. Kamil oferuje pracę w swojej gospodzie.Wreszcie los się do Ewy uśmiecha. Co z tego wyniknie?

    Pełna wzruszeń historia o przeszłości i przyszłości. O poszukiwaniu siebie. Daje nadzieję na to, że zawsze można zacząć od nowa, że jeszcze można znaleźć szczęście i prawdziwą miłość.Miła odmiana od mocnych mafijnych, przesyconych erotyzmem książek.

    Było to moje pierwsze i mam nadzieję nie ostatnie spotkanie z twórczością autorki. Dodam, że uważam je za niezwykle udane.

    Za egzemplarz serdecznie dziękuję @wydawnictwootwarte i już zacieram ręce na kolejne premiery.A "Krok do miłości" całym swoim zaczytanym ❤️ polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula