Koń, który mnie wybrał. Jak znękana klacz uleczyła sponiewierane serce

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Koń, którego chciała uratować Susan Richards, nie dawał się zapędzić do przyczepy. Za to Lay Me Down, była klacz wyścigowa, razem ze swoim źrebięciem wmaszerowała po rampie wprost w życie Susan. Łagodne zwierzę - osłabione z powodu niedożywienia, zapalenia płuc i infekcji oka - przeszło trudną drogę, lecz w przedziwny sposób jego serce pozostało szczodre i otwarte. Najwyraźniej Lay Me Down było pisane trafić na pastwisko Susan i nauczyć ją, jak w pełni cieszyć się życiem pomimo jego niebezpieczeństw.

Przepiękna, rozdzierająca serce opowieść. Zwierzęcy bohaterowie są równie złożeni i barwni jak ich ludzkie odpowiedniki, a cała historia inspiruje do przemyśleń na temat odwagi, nadziei i sposobu, w jaki każda miłość - nawet miłość zwierzęcia - może pokazać swą uzdrawiającą moc.


Susan Richards myślała, że ratuje zagłodzonego, zmaltretowanego i porzuconego konia Okazało się, że to Lay Me Down uratowała Susan Richards. Niewiarygodnie poruszająca opowieść, wnikliwa i pięknie napisana - The Roanoke Times

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RECENZJA

  „Dopiero miłość
  do chorego konia sprawiła, że wreszcie, po tylu latach, byłam gotowa stanąć oko w oko ze śmiercią i po raz pierwszy opłakać zmarłą matkę i utratę rodziny. Trzydzieści osiem lat trwało, nim przestałam pić i żartować lub kłamać na temat okropnego dzieciństwa, jakie od tamtej pory było moim udziałem. Przez te wszystkie lata radziłam sobie, dystansując się od niego, zupełnie jakby przydarzyło się komuś innemu, ot, dzieciakowi z opowiadania.” – fragment książki.

  „Koń, który mnie wybrał. Jak znękana klacz uleczyła sponiewierane serce” autorstwa Susan Richards to książka, na której lekturę bez wahania się zdecydowałam, ponieważ powieści ze zwierzęcymi bohaterami w rolach głównych są bardzo bliskie memu sercu. Jakież było zatem moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że książka ta traktuje o tytułowej znękanej klaczy w dużo mniejszym stopniu niż się spodziewałam.

  Bo według mnie, „Koń, który mnie wybrał” to nic innego jak spisana prostym, pamiętnikarskim językiem historia życia czterdziestotrzyletniej Susan Richards, mająca dla niej samej wartość terapeutyczną, bo tworzyła ją jako osoba nieoszczędzana przez los od wczesnego dzieciństwa. Tak naprawdę to ona gra w tej historii główną rolę, a nie uratowana klacz wyścigowa o dźwięcznym imieniu „Lay me down”, która bardzo wiele wycierpiała, kiedy przestała być częścią dochodowego biznesu. Trzeba przyznać, że wątki bezpośrednio związane z hodowlą koni, ich charakterami, relacjami między poszczególnymi członkami stada, opieką nad tymi pięknymi zwierzętami oraz uwagą, jakiej wymagają są opisane bardzo interesująco i przejmująco, i za to autorka ma u mnie plusik. Podobnie jak za ukazanie tego, jakimi bezdusznym biznesem są wyścigi konne, które ku uciesze gawiedzi wchłaniają warte po sto tysięcy dolarów piękne konie, a wypluwają wymęczone, zabiedzone i wyeksploatowane karykatury tych fantastycznych stworzeń.

  Niestety jednak wyzierające z przeważającej części książki zgorzknienie autorki oraz jej zapętlenie wokół zdarzeń z przeszłości (śmierci matki, problemów alkoholowych, nieudanych związków z mężczyznami) i ich nadmierne roztrząsanie, skutecznie mnie do niej zniechęciły. Nie neguję oczywiście tego, że autorka miała prawo być rozżalona na świat, za to co ją spotkało, ale nie oznacza to, że ma ten świat zamęczać swoimi rozterkami i dosłownie rozkładać je na łamach książki na czynniki pierwsze. No, przynajmniej ja poczułam się zmęczona, ponieważ liczyłam na książkę pokroju „Marley i ja” czy „Zaklinacz koni”, która rozbawi mnie, ale i wzruszy do łez, bo tak barwne jest życie ze zwierzakami u boku. I niestety nie zmienia moich uczuć fakt, że ostatecznie – jak wskazuje zacytowany wyżej fragment książki – Susan oswaja przeszłość i stara się na nowo zaufać ludziom w taki sposób, w jaki zaufaniem obdarzyła ją „Lay me down”, która to do końca swoich dni pozostała pogodnym koniem, pomimo koszmaru, jaki ją spotkał.

  Lektura tego tytułu wywołała we mnie zatem bardzo mieszane uczucia, jednak ostatecznie, czas na nią przeznaczony nie został zmarnowany. Poznanie historii „Lay me down” przywraca bowiem wiarę w ludzi, którzy poświęcają się pomocy potrzebującym zwierzętom i szanują je dokładnie tak, jak powinniśmy szanować siebie nawzajem. I z taką myślą was zostawiam, podobnie jak z decyzją, czy dać tej książce szansę, czy jednak nie.

  Bardzo dziękuję Wydawnictwu „Replika” za egzemplarz recenzencki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najpierw to okładka książki zdecydowanie przyciągnęła moją uwagę i zachęciła do tego, aby bliżej się przyjrzeć ukrytej w jakże pięknym i urzekającym opakowaniu historii. Następnie dostrzegłam podtytuł "Jak znękana klacz uleczyła sponiewierane serce", który tym bardziej zachęcił mnie do zapoznania się z najnowszym woluminem Susan Richards. A kolejnym elementem, który przekonał mnie do owej opowieści było jedno zdanie: "Przepiękna, rozdzierająca serce opowieść." uwzględnione na tylnej stronie oprawy. I mimo iż rzadko bądź w ogóle nie wierzę blurbom, albowiem wielokrotnie przekonałam się, że stanowią zwykły chwyt marketingowy, to jednak ten w jakiś sposób mnie ujął. Musiałam zatem sama się przekonać, ile w nim prawdy, a ile czystej bezzasadnej zachęty? I teraz, będąc już po lekturze książki, mogę z pełną świadomością przyznać, że zgadzam się z każdym słowem zawartym w owym stwierdzeniu. I że każde z nich jest prawdziwe.

  Susan Richards - urodziła się w 1949 roku w Nowym Jorku. Uzyskała licencjat z języka angielskiego na University of Colorado i stopień magistra pracy socjalnej na Adelphi University. Miłośniczka zwierząt, a zwłaszcza koni, które - jak twierdzi - znacząco odmieniły jej życie. "Koń, który mnie wybrał" to najważniejsza książka w jej dorobku. Autorka zdobyła dzięki niej rzeszę czytelników, a sam tytuł podbił listy bestsellerów, w tym "New York Timesa". Susan Richard mieszka w Bearsville, w stanie Nowy York, i uczy pisania w SUNY Ulster oraz Marist College. (źródło: okładka książki)

  To opowieść o kobiecie doświadczonej przez życie. Traumatyczne dzieciństwo niewątpliwie wpłynęło na jej dalsze losy, nieco je przewartościowując i kierując niekiedy w tę ciemną stronę, a także pozbawiając pozytywnych emocji, szczęścia, radości, cieszenia się chwilą, a nawet oczyszczenia w postaci łez. Zetknęła się ze śmiercią mamy i rozstaniem z bratem będąc małą, bo zaledwie pięcioletnią dziewczynką. Poznała smak goryczy, oschłości i obojętności ze strony babci i dotyk surowej ręki krewnych, przyglądała się ojcu popadającemu w alkoholizm. Po latach sama delektowała się smakiem i zapachem alkoholu, w nim upatrywała niejako zapomnienia, to ON pomagał jej poniekąd przetrwać nieszczęśliwy i pełen zawirowań okres małżeństwa. Jednak pewnego dnia doznała olśnienia, obudziła się z lekkiego upojenia i doszła do wniosku, że zaglądanie do kieliszka w niczym nie pomoże, nie uzdrowi, a wręcz przeciwnie, pociągnie na samo dno. Zrozumiała, że alkohol to wróg. Podjęła wówczas decyzję o nabyciu konia, który miał uleczyć jej serce i duszę pełne bolesnych blizn. To było jej marzenie. I wtedy ujrzała przepiękną klacz - Georgię. Z czasem w jej stajni zjawiły się też konie : Tempo i Hotshot. Wkrótce do stada dołączyła Lay Me Down (wybierając przyczepę kobiety), która otworzyła swą nową opiekunkę na świat, wyzwoliła w niej wszystko to, co przez prawie czterdzieści lat tłamsiła w sobie.

  Kobieta i klacz - obie z ogromnym bagażem życiowym. Obie zaznały wielu przykrości ze strony, wydawać by się mogło, bliskich im ludzi. Obie zmagały się z niezaleczonymi jeszcze ranami po zadanych ciosach, i tych fizycznych i tych emocjonalnych. Obie zamknięte w sobie. Od razu zapałały do siebie sympatią. Zaprzyjaźniły się. Odnalazły cząstkę siebie w sobie nawzajem. Podobna przeszłość połączyła dojrzałą kobietę i cudowne zwierzę. Obdarzyły się wzajemnym zaufaniem, doskonale się rozumiały i wymieniały przyjazne spojrzenia. Uleczyły wzajemnie swoje dusze, pozostały sobie bliskie. I kiedy zapaliła się w ich sercach lampka dająca nadzieję na szczęśliwe i wspaniałe życie, nagle nadszedł okrutny cios... Musiały podjąć kolejną walkę. Tę najważniejszą - o życie.

  To spotkanie kobiety z klaczą pokazało, że przeznaczenie istnieje i nikt przed nim nie umknie. Że życie nie jest dziełem przypadków. Że wszystko to, co miało miejsce, co dzieje się tu i teraz i to co się wydarzy jest zaplanowane, gdzieś zapisane, przesądzone. Że pewne rzeczy po prostu muszą się zdarzyć. Mają w tym ukryty, aczkolwiek konkretny cel, który z czasem staje się oczywisty. Wówczas wszystko się rozjaśnia, zmienia się spojrzenie na otoczenie, na życie, na przyszłość, która wcześniej przybierała smutne barwy, ale z każdym kolejnym krokiem, kolejnym dniem nabiera kolorów pełnych blasku i radości. Oczywiście, nie da się uciec przed przeszłością, nie da się zapomnieć o przykrych i budzących cierpienie sytuacjach, ale można takowe oddzielić grubą kreską i zacząć od nowa. Trzeba otworzyć swe serce i ponownie zaufać. Tak jak bohaterki książki.

  To również, a może przede wszystkim opowieść o koniach dzielących wspólne pastwisko, tak bardzo różniących się podejściem do siebie nawzajem i do człowieka, który dał im dom, zapewnił spokój i bezpieczeństwo. Georgia to klacz zaborcza, pewna siebie i stanowcza. Tempo to zwierzę niespokojne, ale dobre i oddane. Hotshot z kolei to koń uczuciowy i spokojny. Historia udowodnia, że zwierzęta to istoty żywe wyróżniające się swoim indywidualizmem, mające swój charakter, przyjmujące różne oblicza, miewające rozmaite nastroje w zależności od panujących warunków i aury. I co najważniejsze, wykazujące uczucia, zresztą bardzo ludzkie. To istoty pragnące nie tylko codziennej, niekiedy całodobowej opieki, ale zwłaszcza miłości, bliskości, szacunku i ciepła, poczucia że są potrzebne i ważne. Podobnymi bądź tymi samymi uczuciami obdarzają człowieka, często dając mu o wiele więcej.

  To z całą pewnością pasjonująca i porywająca powieść. Chłonęłam ją z zapartym tchem. Niebywale mnie ujęła, rozdarła moją duszę, rozbiła moje serce na milion kawałeczków i wycisnęła mnóstwo łez wolno spływających kilkoma strumieniami po policzkach. To historia, która przekazuje morze cennych wartości, wywołuje swym przesłaniem ogromne wrażenie, wzbudza ocean emocji, które jeszcze nie zdążyły opaść. Ta opowieść zakorzeniła się we mnie, obudziła dawno skryte na dnie serca uczucia, przywołała ważne i piękne wspomnienia, poruszyła do głębi. Na pewno nie jeden raz do niej powrócę.

  Prawdę mówiąc, niezwykle trudno jest mi pisać o owej historii i szczerze mówiąc nie wiem, co mogłabym jeszcze dodać. Czasem zwyczajnie słowa nie są potrzebne, nierzadko ciężko jest nimi wyrazić emocje, które utkwiły gdzieś głęboko w sercu. Niebywale trudno jest przelać za pomocą liter myśli kotłujące się w głowie. Niekiedy po prostu brakuje słów, a może nawet takowych nie ma w słowniku. Dawno nie czytałam powieści, która ukazałaby tak głęboką i niesamowicie wzruszającą relację między człowiekiem a zwierzęciem. Niejednokrotnie to właśnie zwierzę okazuje się tym najlepszym i najwierniejszym, a nawet jedynym przyjacielem człowieka...

  "Koń, który mnie wybrał" to powieść, która łamie serce i potrzeba czasu, aby ponownie je skleić. Piękna, prawdziwa, poruszająca, emocjonująca, bardzo refleksyjna historia urozmaicona cudownymi fotografiami. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uczciwie muszę przyznać, że ta książka nie porwała mnie od razu. Na początku odczuwałam nawet coś w rodzaju dyskomfortu. Z jednej strony jestem straszną zwolenniczką różnego rodzaju zwierzaków i wierzę, że człowiek i zwierzę mogą zbudować taką przyjaźń, jaką nie często spotyka się między ludźmi. Mimo wszystko coś nie do końca mi grało w początkach lektury. Być może był to natłok fachowej terminologii związanej z hodowlą koni, które to zajęcie jest mi zupełnie obce. Zbyt często sięgałam do klawiatury, aby sprawdzić znaczenie konkretnych słów. Tym bardziej czułam się zaskoczona, gdy w końcu skończyłam czytać książkę Susan Richards – bo nagle okazało się, że ona naprawdę mi się podobała.

  Trudno to wyjaśnić, ale po skończonej lekturze odczuwałam niedosyt, że to już, że skończyło się tak niepostrzeżenie. Teoretycznie widziałam, że kartek do przeczytania wciąż ubywa, a jednak wydawało mi się, że jeszcze tyle przede mną. Aż tu nagle ta poruszająca opowieść się skończyła, pozostawiając mnie w zdumieniu, że stało się to tak szybko.

  Autorka zdobywała moje zaufanie i moją sympatię stopniowo. Oswajała mnie ze swoją historią, jak człowiek oswaja nieufną zwierzynę. Nawet nie wiem, kiedy dokładnie to się stało, ale im dalej brnęłam w smutną opowieść jej życia, tym bardziej nie wyobrażałam sobie przestać. Spokój, jakim emanował główny zwierzęcy bohater, czyli koń o imieniu Lay Me Down, udzielił się także mi. To zmaltretowane przez życie zwierzę nagle zaczęło przypominać mi samą autorkę – połączyły ich trudne przeżycia z przeszłości, ale tylko jedno z nich wydawało się z tą przeszłością pogodzone. W tym przypadku nie był to człowiek. Chora klacz, niczym najlepszy terapeuta, krok po kroku, uczyła Susan Richards, jak pogodzić się z tym, co było i przeminęło. Jakby swoim własnym postępowaniem pokazywała, że bez tego pogodzenia z losem nie zrobi się kroku naprzód, a przeszłość wciąż będzie kładła się cieniem na teraźniejszości i przyszłości. Lay Me Down, odkąd tylko zawitała w życiu autorki, a stało się to całkiem nieoczekiwanie, uczyła ją, jak cieszyć się z małych rzeczy, które po zsumowaniu dają rzeczywistą miarę szczęścia. Czasem nieoczywistego, niedostrzeganego na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w przypadku kogoś, kto już odzwyczaił się od bycia szczęśliwym.

  Przeczuwałam, jak skończy się ta historia, a jednak podświadomie starałam się zaklinać rzeczywistość, licząc, że w końcowym rozrachunku wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Happy end był w moim odczuciu połowiczny, ale dla niektórych miał wymiar terapeutyczny. Dzięki temu, co się wydarzyło, niektórzy mogli dotrzeć w głąb siebie, zrozumieć motywację swoich dotychczasowych poczynań i…zwyczajnie pogodzić się z losem, zaakceptować przeszłość, jej nieodwracalność i niezmienność.

  Nie trzeba być znawcą koni, żeby zaczytać się w tej książce. Jestem na to dobrym przykładem. Myślę, że aby znaleźć w niej upodobanie, wystarczy być otwartym na tę niezwykłą wieź, jaką może stworzyć człowiek i zwierzę. Więź trwałą, pełną zaufania, czasem zupełnie niezrozumiałą, zwłaszcza gdy w przeszłości to właśnie człowiek krzywdził zwierzę. „Koń, który mnie wybrał” to także dowód na to, że człowiek może się wiele nauczyć od zwierzęcia – począwszy od zaufania, przez bycie odpowiedzialnym za drugie stworzenie, a skończywszy na odkryciu pokładów własnej wrażliwości.

  Książka jest przeznaczona tak naprawdę dla różnych grup wiekowych – od młodzieży aż po osoby dojrzałe. Historia wzrusza tym bardziej, że jest prawdziwa, zdarzyła się naprawdę. Warto po nią sięgnąć jeszcze z jednego powodu – być może nie jesteśmy świadomi, że drzemie w nas tak duża skłonność do wzruszeń.

  Ulubione cytaty:

  „Ja jednak byłam w ciąży z książką. Czułam, jak kopie, chcąc się urodzić”

  „Nasze niedobranie nie było niczyją winą. Po prostu było sobie, wielkie i smutne, i przypominało, że samotność jeszcze się nie skończyła”

  „Przepełniał mnie smutek i żal za źle przeżytą młodością. Młodością, która miała przecież trwać wiecznie”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -45%
  Był sobie pies

  Był sobie pies

  Był sobie pies, książka, która przez rok nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”! Lepsza niż film! Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Myśleć jak koń

  Myśleć jak koń

  Z wiedzą na temat zachowań koni zawartą w tej książce równać się może tylko całe życie poświęcone na bezpośrednie obserwacje tych zwierząt. To czyste złoto. Magazyn ?The Gaited Horse? Każdy właściciel konia, zarówno początkujący, jak i doświadczony, znajdzie w tej książce wartościowe informacje....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,50 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta

  Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta

  Nowa powieść autora bestsellerowej książki "Był sobie pies". Josh Michaels z oburzeniem odkrywa, że sąsiad podrzucił mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Nie może jednak oprzeć się uroczemu spojrzeniu brązowych ślepi i chociaż nigdy nie miał zwierzęcia domowego, postanawia przygarnąć psiaka. Kiedy na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,46 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -57%
  Światło

  Światło

  Nowa powieść autora bestsellerowych "13 powodów". Poruszająca love story dla nastolatków, której nie da się zapomnieć. Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 13,00 zł 29,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -45%
  Był sobie szczeniak. Bailey

  Był sobie szczeniak. Bailey

  Szczenięce lata bohatera słynnej książki „Był sobie pies” Oto pełna ciepła ilustrowana opowieść dla dzieci o wesołych przygodach zabawnego psiaka, którego pokochał świat! Gdy Bailey poznaje ośmioletniego Ethana, szybko pojmuje swój życiowy cel: zabawa z chłopcem, poznawanie farmy podczas wspólnych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 16,45 zł 29,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  No to lecimy. Dziennik Cwaniaczka. Tom 12

  No to lecimy. Dziennik Cwaniaczka. Tom 12

  Co? Gwiazdka w tropikach? Greg jest załamany szalonym pomysłem rodziców. I bardzo słusznie, bo miejsce reklamowane jako raj na ziemi już wkrótce się okaże prawdziwym piekłem na wrotkach! Jesteście gotowi na jaszczurki olbrzymki, wielkie pająki, pchły piaskowe, jadowite meduzy, pijane małpy i hordy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 17,29 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Maja dorasta

  Maja dorasta

  "Maja dorasta" to książka idealna dla dorastających dziewczynek, w której poznajemy Maję i kolejne etapy zmian nie tylko w jej ciele, ale i psychice w tym trudnym momencie, jakim jest dorastanie. Trudno jest rozmawiać z dzieckiem o dorastaniu, seksualności i zmianach, jakie je czekają. Jest to...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 16,49 zł 22,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Zezia i wszystkie problemy świata

  Zezia i wszystkie problemy świata

  Zezia czuje, że spadają jej na głowę wszystkie problemy świata, ale wierzy, że wszystko dobrze się skończy. Trudno być jednocześnie gwiazdą sportu, szkolną prymuską i jeszcze znaleźć czas, by zająć się rodziną, szczególnie dorosłymi już przecież rodzicami! Kto ma sobie z tym wszystkim poradzić,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Dziewczynka, która wypiła księżyc

  Dziewczynka, która wypiła księżyc

  Bestseller "New York Timesa", nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Nebery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,53 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -23%
  Galopem do gwiazd

  Galopem do gwiazd

  Trzecia część opowieści o Szogunie – niezwykłym „koniu na receptę”. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów. Atrakcją wakacji jest wizyta...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,11 zł 29,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Koń, który mnie wybrał mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Koń, który mnie wybrał mobi epub

Koń, którego chciała uratować Susan Richards, nie dawał się zapędzić do przyczepy. Za to Lay Me Down, była klacz wyścigowa, razem ze swoim źrebięciem wmaszerowała po rampie wprost w życie Susan. Łagodne zwierzę - osłabione z powodu niedożywienia, zapalenia płuc i infekcji oka - przeszło trudną...
Siła przeznaczenia 5/5 Nasza cena:
33,95 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła przeznaczenia

Nikt nie zna swego przeznaczenia Natalia, po wielkim zawodzie miłosnym, postanawia razem ze swoją przyjaciółką Marcelą spędzić wakacje w urokliwym angielskim miasteczku Henley-on-Thames. Ma nadzieję, że uda jej się tam wyleczyć złamane serce i nabrać sił przed czekającą ją nową pracą. Również...
Przesłuchanie 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przesłuchanie

Poruszająca historia prostej, naiwnej dziewczyny, Toni, która z bardzo niejasnych powodów zostaje zatrzymana przez UB. Po absurdalnym oskarżeniu o bycie dywersantką, przyjdzie jej spędzić na Rakowieckiej pięć długich lat, podczas których walczyć będzie nie tylko o swoje życie, ale ? przede...
Kruchość porcelany 4/5 Nasza cena:
25,33 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kruchość porcelany

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Zuzanna Maks to kochająca żona i matka. Kobieta przedsiębiorcza, skrząca humorem, pozytywnie nastawiona do życia. Szczęśliwa, chciałoby się rzec......
Tadeusz od spraw zwykłych. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 4 3/5 Nasza cena:
22,96 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tadeusz od spraw zwykłych. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 4

Pełna ciepła i optymizmu saga rodzinna Ksiądz Tadeusz nie żyje. Co jeszcze można powiedzieć, kiedy w poprzednim tomie puenta wybrzmiała aż nazbyt ostatecznie? Czy to w ogóle wykonalne: utrzymać konwencję przesyconej uśmiechem opowieści, kiedy rzeczywistość płata nam figle? Okazuje się, że tak....
Wszystkie moje zmartwychwstania 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje zmartwychwstania

Powieść o miłości, o bardzo trudnych relacjach między matką, córką i ojcem. O narkomanii, gdzieś w tle; cichej i mało widocznej bez przesytu makabrycznych scen. Książka o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu własnej kobiecości, z przynależnymi jej atrybutami: macierzyństwem, marzeniami i spełnieniem. Po...
Droga do Achtoty. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 2 4/5 Nasza cena:
22,96 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga do Achtoty. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 2

Pełna ciepła i optymizmu saga rodzinna W odróżnieniu od pierwszej części sagi, która opisywała bez mała pół wieku, akcja „Drogi do Achtoty” zamyka się – przez czysty przypadek! – w dziewięciu miesiącach. Dzieci państwa Niziołków dorastają i dokonują niekiedy zaskakujących, a jednak w pełni...
Tajemnica alei klonowej 3/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica alei klonowej

Historia dramatycznej rodzinnej tajemnicy, którą przez kilkadziesiąt lat skrywała główna bohaterka Agnieszka. Akcja toczy się na różnych płaszczyznach czasowych. Autorka jest świadkiem/uczestnikiem/sprawozdawcą zdarzeń. Nie jest to książka stricte o wojnie, ale o śladach, jakie odciskała ona na...
Pudło i inne nieszczęścia 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pudło i inne nieszczęścia

Cel - pal! Pudło! Ciekawa, dobrze płatna praca? Pudło! Ukochany zawsze pod ręką, wierny i gotowy do pomocy? Pudło! Bezproblemowe, grzeczne dziecko? Pudło! Ileż to pudeł bywa udziałem trzydziestoletniej kobiety... Co gorsza, w niektórych znajdują się nawet niezidentyfikowane zwłoki. Karolina i...
O jeden krok za daleko 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O jeden krok za daleko

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną...
Jesienny bluszcz 4/5 Nasza cena:
31,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienny bluszcz

Małżeństwo Kariny, które nieomal rozbił romans Michała, przetrwało kryzys, w dużej mierze za sprawą niespodziewanej ciąży. Wymarzony syn utrzymał przy Karinie męża, przeszła zdrada jednak do tej pory kładzie się cieniem na związku Bluszczów. Karina, niegdyś całkowicie uzależniona od małżonka,...
Cień zbrodni 5/5 Nasza cena:
29,06 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień zbrodni

Cień zbrodni to kolejny tom cyklu Grzechy młodości autorstwa Edyty Świętek. Dla rodziny Trzeciaków nadciągają trudne czasy. Pogłębiający się kryzys sprawia, że Justyna ledwo wiąże koniec z końcem. Gnębiony wyrzutami sumienia Tymoteusz usiłuje ją wspierać, niestety sam doświadcza prawdziwej...
Wybrane bestsellery
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula