Kobiety Donalda Trumpa

Autor:

Nina Burleigh

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 5
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
150 x 220
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Czy którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych miał bardziej napięte  relacje z kobietami niż Donald Trump? Co może o nich sądzić mężczyzna, który w jawny sposób zdradzał wszystkie trzy żony, pożerał wzrokiem własną córkę, a „łapanie za cipki” traktuje jako sztukę uwodzenia?

Dziennikarka Nina Burleigh w swojej obszernej i prowokacyjnej książce opisuje życiorysy kobiet z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Opowiada o jego babci Elizabeth, matce Mary, żonach: Ivanie, Marli i Melanii oraz najstarszej córce Ivance, która odziedziczyła po ojcu smykałkę do interesów. Autorka wspomina również o dwóch starszych siostrach Trumpa, o jego często pomijanej córce Tiffany, a także o kobietach, które zarzucały mu molestowanie seksualne i zostały nazwane przez niego „kłamczuchami”.

Książka „Kobiety Donalda Trumpa” przedstawia jego podejście do płci przeciwnej i jest analizą życiorysów i pochodzenia kobiet, które wywarły lub w dalszym ciągu wywierają wpływ na jedną z najpotężniejszych osób na świecie.


Przeczytaj darmowy fragment


Kobiety opanowały jedną z najwspanialszych sztuczek w historii. Najsprytniejsze spośród nich zachowują się w niezwykle kobiecy sposób i udają, że potrzebują pomocy. W środku są jednak prawdziwymi zabójczyniami.

Donald Trump, "Trump: The Art of the Comeback”

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam okazję przedpremierowego przeczytania tej książki i szczerze ją polecam. Autorka analizuje pochodzenie, życie i zachowanie kobiet, z otoczenia Donalda Trumpa. Dochodzi do bardzo ciekawych wniosków.

  Mimo tego, że podglądy Trumpa na kobiecość i rolę kobiet w rodzinie czy społeczeństwie nie są tajemnicą, a ON sam słynie ze swoich seksistowskich wypowiedzi, to ta książka nie tylko rozwija ten temat, ale też zaskakuje.

  Ponadto, autorka pisze ciekawie, a książkę czyta się dość lekko. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Donalda Trumpa albo się kocha albo nienawidzi. Skłonna jestem sądzić, że raczej większość osób skłania się ku tej drugiej emocji. Jednak z jakiegoś powodu został prezydentem USA i nie przejmuje się ani jednym negatywnym komentarzem na swój temat. Nie jest łatwo recenzować książkę o człowieku, którego nie za bardzo się lubi i którego zachowania w większości przypadków się nie akceptuje. Jednak zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, bo lubię wiedzieć więcej, lubię mieć możliwość poszerzania swoich poglądów i konfrontować się z nimi.

  Niestety przeczytanie tej książki nie zmieniło mojego wyobrażania i dotychczasowej wiedzy o tym człowieku. Po co jednak warto ją przeczytać? Chociażby po to, żeby dowiedzieć się kim są kobiety z najbliższego otoczenia Trumpa i dlaczego pozwalają być tak traktowane. Nie wiem czy odpowiedzi kogokolwiek usatysfakcjonują. Jednak na pewno pokażą, że Donald Trump jest szowinistą, egoistą i człowiekiem bez szacunku wobec kobiet, tylko na tyle, na ile mu one pozwalają. A pozwalają mu na wiele.

  Nieustannie tłukło się w mojej głowie pytanie "ile jest warta ludzka godność?", "ile kobiety potrafią poświęcić dla pieniędzy". Smutna odpowiedź brzmi: wiele, a nawet wszystko. Życie Donalda Trumpa to jedna wielka transakcja, kupuje sobie posłuszeństwo, uległość, szacunek, milczenie, emocje i namiastkę miłości. Płaci za namiętność, za uśmiech przyklejony do twarzy. A seks sobie po prostu bierze, głównie z powodu zemsty albo udowodnienia swojej władzy i siły. Ma jachty, prywatne samoloty, ogromne apartamenty. Ma wiele drogich i pięknych przedmiotów. Tak samo traktuje kobiety. Jako coś, co ma, jeśli akurat chce je mieć, albo są mu one do czegoś potrzebne.

  Jesteście zaskoczeni? Cóż... Ciężko się spodziewać czegoś innego po mężczyźnie, który zdradzał wszystkie swoje żony, obmacywał większość kobiet, które zna i "łapanie za cipki" to jego sposób na podryw. Nie wiem jak wam, ale mnie nasuwa się pytanie "dlaczego Donald Trump jest takim człowiekiem? Co jest z nim nie tak? Co go ukształtowało na taką osobę?" Na to pytanie stara się znaleźć odpowiedz autorka książki "Kobiety Donalda Trumpa", Nina Burleigh.

  Autorka opisuje nam najbliższe kobiety Trumpa- poznajemy jego babcię, przyglądamy się relacji z matką, przerabiamy życiorysy jego trzech żon i córki Ivanki. Momentami książka mocno szokuje. Miejscami czułam ogromny niesmak. Czasami bunt. Ale jedno pozostaje niezmienne- te kobiety wiedziały na co się piszą. Wszystkie one stworzyły swoje marki warte miliony. Wszystkie one, mimo kosztów, ubierają uśmiech na twarz i grają w jego grę. Po co? Nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć. Albo nie chcę. Być może jak przeczytacie to sobie ją znajdziecie sami.

  Chociaż autorka stara się przedstawiać tylko rzetelne fakty, nie powtarza żadnych plotek ani błahych sloganów to i tak ta książka jest pełna kontrowersji. Mimo to, czyta się ją lekko i dość szybko. Jeśli interesuje was ten temat to polecam. Na pewno dowiecie się wielu nowych faktów z życia prezydenta USA. Szukajcie tej książki na dziale literatura faktu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zmarli nie mogą mówić.

  Żywi w większości przestrzegają umów o poufałości, które podpisali."

  Nina Burleigh w swojej najnowszej książce, która stała się już bestsellerem, prześwietla obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. A konkretniej życiorysy kobiet, które trwały lub trwają u jego boku, mimo iż Trump dał się poznać światu jako szowinista. Jego prostackie, seksistowskie wypowiedzi na temat kobiet są znane zapewne nawet osobom, które nie śledzą bieżącej polityki zagranicznej.

  Książka składa się z pięciu części, w których autorka opowiada (opierając swoje teorie na faktach) o jego babci, mamie, żonach (byłych i obecnej), a także Ivance, która mimo iż nie jest jego jedyną córką, zajmuje szczególne miejsce w jego życiu. O jego drugiej córce, Tiffany pojawia się jedynie kilka informacji, ponieważ nie zajmuje ona kluczowego miejsca w Trumplandii.

  Czym właściwie jest owa Trumplandia? Miejscem, w którym wszystko skupia się wokół jednego człowieka. To świat, w którym kobiety odgrywają swoje role w butach na wysokich obcasach, z przyklejonymi do twarzy uśmiechami, w których pozory zaczynają zacierać granice prawdy. W trakcie czytania w mojej głowie pojawiała się masa pytań, a zwłaszcza jedno: czy pieniądze, nawet tak niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka są warte poświęcenia własnego ja? Z jednej strony chciałam gardzić postawami opisanych kobiet, jednak przede wszystkim im współczułam. Nawet pierwszej żonie Donalda, która wydawała się najbardziej niezależna z nich wszystkich. Nawet ona, po wielu latach po rozwodzie nosi w sobie piętno uroku jaki przed laty rzucił na nią były mąż.

  Powiedzieć, że książka jest szokująca to za mało. Najbardziej poruszyły mnie historię Ivanki i Melanii. Pierwsza, córka tatusia, który stworzył w jej latach dziecięcych złotą klatkę, w której żyła niczym księżniczka. Która została brutalnie sprowadzona na ziemie, gdy doszło do medialnego rozwodu jej rodziców. Wypowiedzi ojca na jej temat, próbuje zakryć uśmiechem, jednak śledząc jej życie widać, że odcisnęły trwałe piętno na jej psychice. Melania natomiast próbuje robić dobrą minę do złej gry. Obecnie, gdy każdy jej ruch jest śledzony przez miliony amerykanów. czuje się osaczona i zagubiona. Jej mowa ciała daje obserwatorom pole do tworzenia różnych teorii, jednak któż naprawdę wie, jak wygląda prawda?

  Cieszę się, że Nina Burleigh nie skupiła się na plotkach, które co jakiś czas pojawiają się w serwisach plotkarskich, tylko przedstawiła fakty. Dała czytelnikowi możliwość wyciągnięcia własnych wniosków. Kawał dobrej roboty, który polecam każdemu. Bo to nie tylko historia kobiet z Trumplandii. Bowiem, każda z nich symbolizuje inny rodzaj ucisku i łamania praw kobiet. Zresztą, przekonajcie się sami.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Kobiety Donalda Trumpa" to rzetelnie napisana, wnikliwa i prowokacyjna opowieść o życiu najważniejszych kobiet dla 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. To opowieść, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Nie można się od niej oderwać. Zaskakuje, oburza, zadziwia, zastanawia. Niektóre fragmenty czyta się z niedowierzaniem i oburzeniem. Odkłada się ja na moment i się do niej wraca. Na pewno nie można pozostać wobec niej obojętnym. Jeśli ktoś lubi książki biograficzne musi przeczytać również "Kobiety Donalda Trumpa". Polecam!

  "Wszystko, czym jestem zauroczona..." [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bogacze różnią się od ludzi takich jak ty i ja, ale Donald Trump różni się od przeciętnego bogacza. Jego życie emocjonalne można opisać jako szereg transakcji, a jego namiętności biorą się raczej z pragnienia zemsty i aprobaty aniżeli z miłości. Ma wiele zabawek, lecz wydaje się nie czerpać osobistej satysfakcji z posiadania swoich łodzi, prywatnych samolotów i eleganckich apartamentów. Przedmioty są dla niego po prostu dekoracjami pomagającymi w prowadzeniu biznesu. W podobny sposób traktuje kobiety."

  Brzmi szokująco? Witajcie w Trumplandii – świecie, w którym Donald Trump jawnie zdradzał swoje żony, a „łapanie za cipki” uważa za sztukę uwodzenia. Gdyby nie fakt, że jest ojcem Ivanki, to chętnie umówiłby się z nią na randkę. Jaki jest naprawdę prezydent Stanów Zjednoczonych? Dlaczego właśnie w taki sposób traktuje kobiety? Odpowiedź znajdziemy w książce Niny Burleigh „Kobiety Donalda Trumpa”.

  Jak tylko mogę — unikam polityki. Dlaczego zatem zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, w której dziennikarka postanowiła zagłębić się w życiorys prezydenta 45. Stanów Zjednoczonych? Wygrała przede wszystkim ciekawość. Możliwość poznania najbardziej skrywanych tajemnic Donalda Trumpa, jego życia a przede wszystkim sposobu, w jaki traktuje najważniejsze mu kobiety, wydała mi się niezwykle intrygująca. Jako że nie śledziłam nigdy jego kariery (zanim został prezydentem) nie zdawałam sobie sprawy z iloma kobietami był wcześniej związany poprzez związek małżeński. Dzięki tej książce nadrobiłam braki!

  Nina Burleigh przybliża czytelnikowi najbliższe kobiety z jego otoczenia – zaczynając od babci Elizabeth, przyjrzymy się też relacji z matką Mary oraz trzema żonami – Ivanie, Marli oraz Melanii. Autorka opowie także o najstarszej córce Ivance, która tak jak i ojciec ma smykałkę do interesów. Ale dlaczego tak bardzo pomija się córkę Tiffany? Odpowiedź znajdziecie w książce. Autorka bardzo dokładnie zanalizowała podejście prezydenta do płci przeciwnej i w bardzo ciekawy sposób opisała losy każdej z tych kobiet. Każda z nich stworzyła swoją markę i choć są one warte miliony, to przypłacone to zostało życiem w złotej klatce i wcale nie było idealne.

  Czy wiecie, że Donald był kształtowany przez kobiety – emigrantki? To bardzo ciekawe, zwłaszcza że prezydent jest osobą nietolerancyjną i wrogo nastawioną do emigrantów. Czy takie nastawienie Donald wyniósł z własnego domu? Ogromny wpływ na kształtowanie prezydenta miał jego ojciec. Donald, który zgwałcił swoją żonę, chce przede wszystkim „wyszkolić” swoje kobiety i przygotować je do życia w świecie show-biznesu. Ich prezencja odegra bardzo ważną rolę w prezentowaniu samego Donalda.

  Szokująca – tak jednym słowem można podsumować książkę „Kobiety Donalda Trumpa”. Książkę, mimo że jest pełna kontrowersyjnej treści, czyta się bardzo przyjemnie i lekko. To ciekawa lektura pomoże nam zrozumieć historię samego prezydenta i jego rodziny. Autorka stara się nie szokować czytelnika, lecz dzięki dobremu reaserchowi za pośrednictwem ogolnodostępnych źródeł chce pokazać po prostu prawdę. Bo czy taka osoba, która nie cieszy się dobrą opinią, na pewno powinna być głową państwa? Na to pytanie odpowiedzieć musicie już sobie sami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nina Burleigh
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Format: 150 x 220
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366234383
 • Język: polski
 • Podtytuł: Życie w złotych kajdankach
 • Oryginalny tytuł: Golden Handcuffs: The Secret History of Trump`s Women
 • Tłumacz: Lorenc Maciej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366234383
 • EAN: 9788366234383
 • Wymiary: 15.0x22.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Patrzeć, jak świat płonie Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Patrzeć, jak świat płonie Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany

 W życiu, a przede wszystkim w polityce, mamy tendencję do uznawania rzeczy, które się wydarzyły, za nieuchronne. Perspektywa zmienia się wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak niewiele dzieliło świat od wygranej Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem czy od odrzucenia planu Brexitu. Jak nieoczywista była...
Pakiet 4 książek. Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Leppera, Sławomira Petelickiego, Donalda Tuska 0/5 Nasza cena:
75,22 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet 4 książek. Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Leppera, Sławomira Petelickiego, Donalda Tuska

Pakiet czterech książek – „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”, „Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego”, „Niebezpieczne związki Donalda Tuska” – które połączone w całość tworzą „układankę” mającą szansę zachwiać społecznym zaufaniem wobec...
Niebezpieczne związki Donalda Tuska 5/5 Nasza cena:
25,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce, i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem....
Ogień i furia. Biały Dom Trumpa 4/5 Nasza cena:
31,63 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogień i furia. Biały Dom Trumpa

Już wkrótce polskie wydanie książki, która wstrząsnęła Ameryką! Jeszcze przed swą przyspieszoną premierą książka Michaela Wolffa „Fire AND Fury: Inside the Trump White House” zyskała ogromny rozgłos i wzbudziła wiele emocji i kontrowersji, a prezydent USA Donald Trump bezskutecznie próbował...
Niebezpieczne związki Donalda Tuska. Audiobook CD 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne związki Donalda Tuska. Audiobook CD

Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem....
Sukces mimo wszystko. Donald Trump 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sukces mimo wszystko. Donald Trump

Ucz się od mistrza, a będziesz mieć świat u stóp! Kto powiedział, że cokolwiek na świecie jest poza Twoim zasięgiem? Pewnie nie zostaniesz już ani pierwszym kosmonautą, ani odkrywcą Ameryki, ale w gruncie rzeczy możesz osiągnąć niemal wszystko! Kluczem do sukcesu — Twojego i wszystkich innych ludzi...
Donald Trump. Człowiek sukcesu 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Donald Trump. Człowiek sukcesu

Cała prawda o najważniejszym człowieku na świecie Michael D’Antonio w wielkim stylu i z ogromną precyzją prezentuje życiorys Donalda Trumpa: od pierwszych biznesowych projektów, poprzez burzliwe życie miłosne, aż po wybory polityczne i udział w zwycięskim wyścigu po fotel prezydenta USA....
Donald Trump. Jak on to zrobił? 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Donald Trump. Jak on to zrobił?

Kim jest Donald Trump? W jaki sposób stał się prawdopodobnie najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie? Donald Trump. Jak on to zrobił? To efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego, fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty. Czego...
Donald Trump - pierwszy taki prezydent 0/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Donald Trump - pierwszy taki prezydent

Donald Trump jest wyjątkową postacią na amerykańskiej scenie politycznej. Bez doświadczenia politycznego, bez obycia międzynarodowego stanął na czele wielkiego mocarstwa. 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump jest z kilku względów precedensowym prezydentem. Przed zgłoszeniem swojej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula