Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć

Książka
32,63 zł
Outlet
20,99 zł
eBook
25,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 135x205 mm
Wydawnictwo: Otwarte
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 240
Opis

Z pewnością nie raz miałeś do czynienia z tematem śmierci. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na najdziwniejsze pytania z nią związane, konieznie sięgnij po niezwykła pozycję " Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie?"

Każdy z nas z pewnością zastanawiał się kiedyś nad życiem i śmiercią. Co się z nami dzieje, kiedy umrzemy? Czy istnieje niebo, czy reinkarnacja jest możliwa? A co dzieje się z samym ciałem? Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania mogą być różne i diametralnie odmienne ze względu na okoliczności zgonu.

Książka Caitlin Doughty, właścicielki domu pogrzebowego, która ma swoje konto na YouTube, "Kiedy umrę, zjesz mnie kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć" dostarcza nam niewiarygodnie dużo czarnego humoru, dzięki któremu łatwiej przyswoić nam zjawisko samego umierania. Można o rzeczach trudnych mówić lekko, z humorem i dostateczną dozą dystansu. Idealne zarówno dla dorosłych, jak i opiekunów, którzy przygotowują się do trudnych rozmów z dziećmi.

Autorka skupia się na odpowiedziach na pytania, które zadają dzieci, starając się pokazać zupełnie inne spojrzenie na zagadnienie, z perspektywy osób, które nie do końca to pojmują. Czasami mamy wrażenie, że mali ludzie nie wypowiadają się o zmarłych z należytym szacunkiem, jest to dla nich taki sam powód do żartów jak każdy inny. Nie ograniczają się też w słownictwie, często chichocząc na słowo trup albo umarlak. Jednak ich pytania, z pozoru niedorzeczne, są niezwykle trudne do racjonalnego wytłumaczenia i sprawiają dorosłym dość spory problem.

W książce dowiemy się jak odpowiedzieć na najdziwniejsze; dlaczego nie można trzymać zwłok w mieszkaniu, skoro żyło się z osobą kilka lat? Czy można po prostu wyprawić babci pogrzeb w stylu wikingów? Dlaczego nie możemy sami palić swoich bliskich? Dowiemy się, że humor potrafi rozładować nawet najbardziej przygnębiające tematy oraz że najbardziej przerażające jest prawdopodobieństwo nadgryzienia naszych zwłok przez naszego kota.


Nagrody i wyróżnienia

  • Bestseller "New York Timesa"
  • Książka wyróżniona Goodreads Choice Award 2019 w kategorii Nauka i technologia
  • Najlepsza książka Amazona 2019

O autorce

Caitlin Doughty jest amerykańską osobowością medialną i mówcą motywacyjnym. Prowadzi bloga i swój kanał na YouTube. W swoich publikacjach zaznajamia czytelników z zagadnieniem śmierci, radzeniem sobie z nią oraz sposobami pracy w zakładzie pogrzebowym. Poza wyżej wymienioną pozycją, na polskim rynku wydawniczym ukazała się drukiem również jej debiutancka powieść "Dym wciska się do oczu oraz czego jeszcze nauczyłam się w pracy w krematorium".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii reportaż

Szczegóły
  • Tytuł: Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć
  • Autor: Caitlin Doughty
  • Wydawnictwo Otwarte
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 240
  • Format: 135x205 mm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381350334
  • Język: polski
  • Podtytuł: Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć
  • Oryginalny tytuł: Will my cat eat my eyeballs?
  • Tłumacz: Aga Zano
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381350334
  • EAN: 9788381350334
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o., ul. Smolki 5/302, 30-513 Kraków, Polska, otwarte@otwarte.eu, tel. 12 427 12 00
Recenzje książki Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć (6)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina S. w dniu 2021-02-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Idealna na odstresowanie i wieczorny piątkowy chillout. Szybko się czyta, więc jeśli interesuje Cię temat pogrzebów, śmierci to śmiało polecam książkę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna W. w dniu 2021-02-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo szybko się tą książkę czyta. Autorka czasami w sposób zabawny i zawsze ciekawy przedstawia nam informacje o naszym ciele, kiedy już nie ma w nim iskierki życia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika P. w dniu 2020-07-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Kto z nas chociaż raz nie miał jakiegoś dziwnego, pozornie głupiego pytania na temat śmierci? Jak (na przykład) czy po śmierci nasze koty nas zjedzą? Albo czy po śmierci wciąż rosną włosy i paznokcie? Na te i inne pytania odpowiada „Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie?”!

    Autorka podchodzi do wszystkich pytań bardzo profesjonalnie. Odpowiada mądrze, a jednocześnie zwięźle na każde, nawet najdziwniejsze pytanie. Podaje nie tylko odpowiedzi, ale także ich uzasadnienia podparte przykładami z życia... a właściwie śmierci. Dodatkowo robi to z dawką humoru, często czarnego. Bo czego innego się spodziewać po książce o takim tytule? Słodkich i uroczych bajek?

    Trzeba też wspomnieć o pięknym wydaniu tej książki. Wciąż jestem zauroczona tą piękną okładką, a także rysunkami w środku. Co jak co, ale za wydanie trzeba dać wydawnictwu piątkę z plusem!

    Książka ma jedyny minus, którego akurat nie można było uniknąć. Otóż w „Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie?” przedstawione są realia amerykańskie. Jak wiadomo, różnią się one od polskich nie tylko pod względem śmierci. O ile część pytań jest ogólna, uniwersalna dla każdego zakątku świata, tak co niektóre dotyczą ściśle USA. W tych przypadkach nie czytelnik nie znajdzie odpowiedzi dotyczących polskich realiów. Trochę szkoda, bo książka na tym traci, ale niestety nie można było zrobić inaczej.

    Mimo wszystko zainteresowani nie powinni bać się sięgnąć po tę książkę. Merytorycznie odpowiada na dziwne pytania na temat śmierci. Dodatkowo można potem zabłysnąć taką nietypową ciekawostką, więc nie czekajcie do śmierci i czytajcie!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2020-07-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Czy śmierć można oswoić? Czy można przejść obok niej bez strachu? Czy warto zadawać dziwne pytania, kiedy śmierć należy traktować z szacunkiem? Tego tematu w swojej książce, o przewrotnym tytule podjęła się Autorka "Kiedy umrę zjesz mnie kocie". Mnie osobiście książka bardzo przypadła do gustu, nasze poczucie humoru się zgrało, a temat śmierci nie jest dla mnie tematem tabu, bo przecież nie ma nic pewniejszego na świecie niż umieranie. Ta niewielka książka zawiera wiele ciekawostek i ważnych informacji, podanych w przystępny sposób. O kilku rzeczach już wiedziałam, kilku się dowiedziałam, było logicznie i humorystycznie. Książka jest też świetnie wydana, w twardej oprawie, a w dodatku ma wewnątrz rysunki. Idealna pozycja i dla dorosłych i dla starszych dzieciaków. Warto do niej podejść z otwartym umysłem i dowiedzieć się czegoś ciekawego.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka Angel K. w dniu 2020-07-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Boimy się śmierci. Ten strach jest paliwem napędowym religii chrześcijańskich, obiecujących życie wieczne, pod WARUNKAMI rzecz jasna... Tymczasem nasze ciało to zbiór substancji chemicznych, które w pewnym momencie zaczęły tworzyć strukturę, która stała się początkiem nowego życia. Każda struktura tworzy sieć wzajemnych powiązań, a te, naturalną koleją rzeczy, w każdej chwili można rozerwać. I nie ma tu nic boskiego. Widmo strachu przed śmiercią rozwiewał już Epikur (341 -270 p.n.e.), który uczył ludzi szukać szczęścia w życiu tu i teraz. Refleksja nad nieuchronną śmiertelnością pozwoli przewartościować naszą obecność na ziemi, a także docenić chwile z bliskimi, bo tak się w naszym świecie składa, że ci, których kochamy, nie są z nami NA ZAWSZE.

    Mówienie o śmierci i oswajanie jej nie jest rzeczą łatwą, to wielki dar, który otrzymują tylko nieliczni. Darem tym bez wątpienia została obdarzona Caitlin Doughty @thegooddeath / @ordergooddeath

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula