Jestem żoną szejka

Autor:

Laila Shukri

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
392
Rok wydania
2016
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 23,24 zł
Audiobooki mp3
od 27,31 zł
Nasza cena: 21,55 zł 35,00 zł Taniej o: 38%

Polska autorka, która skrywa się pod pseudonimem Laila Shukri, napisała już kilka bestsellerów odsłaniających tajemnice krajów arabskich: "Perska miłość", "Byłam służącą w arabskich pałacach" oraz "Perska zazdrość". Teraz przyszła pora na "Jestem żoną szejka".

"My, żony szejków, dobrze znałyśmy swoje sekrety, mimo że prywatne życie członków rodzin panujących w siedmiu emiratach Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz innych krajach Zatoki Perskiej obejmowała ścisła tajemnica, a nawet uważane było w nich za tabu. Kiedy sporadycznie udało nam się spotkać na różnego rodzaju bardziej lub mniej oficjalnych imprezach czy rodzinnych uroczystościach, szeptałyśmy o traumatycznych wydarzeniach, które niekiedy stawały się naszym udziałem."

Laila doskonale wie jak wygląda życie kobiety w Zatoce Perskiej ponieważ doświadczyła tego na własnej skórze. Jak teraz wygląda jej życie? O tym właśnie opowiada ta książka.

Isabelle jest młodą i zdolną Polką, która wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża do Dubaju w ramach zagranicznego kontraktu. Wyjazd ma jej pomóc w przygotowaniu się do przejęcia firmy po rodzicach. Kobieta jest bardzo zadowolona - zwiedza świat, rozwija się i może wreszcie odetchnąć od rodziców ciągle krążących jej nad głową. Podczas pewnego przyjęcia zwraca uwagę przystojnego i bogatego szejka Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaczyna się bardzo miło - jest romantycznie, ON proponuje małżeństwo, ona się zgadza. Z czasem jednak związek jest coraz trudniejszy, a Isabelle dowiaduje się, jak naprawdę wygląda życie arabskiej żony. Z tej książki dowiemy się, jaką cenę trzeba zapłacić za przetrwanie w tak obcej kulturze.

Laila Shukri to prawdziwa ekspertka w tematyce Bliskiego Wschodu. Podróżuje i mieszka w krajach arabskich, między innymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie zamierza przestawać - chce poznać wszystkie tajemnice arabskiego świata i podzielić się nimi ze swoimi czytelnikami.
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Isabelle poznaje Salima jej życie w końcu nabiera sensu. Jest dla niej wszystkim tym, czym dla kobiety może być wybranek serca. Fascynuje ją jego silna osobowość, bystry umysł, romantyczny charakter i gorąca krew. Jest traktowana jak ktoś wyjątkowy, najważniejszy. Zasypana klejnotami, noszona na rękach. Wystarczy, że kiwnie palcem, a wpływowy, przystojny szejk spełnia wszystkie jej marzenia i robi to z taką pasją, jakby nie wyobrażał sobie, że może robić coś przyjemniejszego. Bohaterka ulega i wcale jej się nie dziwię, bo każdej kobiecie zakręciłoby się w głowie. Książę zabiera ją do swojego pałacu i wielbi aż po kres dni. A wszystko to w niesamowitym krajobrazie niezmierzonych piasków pustyni.

  To nie jest historia o Kopciuszku. To opowieść o niemożliwej do poskromienia miłości, o starciu dwóch przeciwstawnych kultur i panicznym dążeniu do szczęścia. Mimo wszystko.

  Oczywiście zarówno Leila Shukri jak i Isabelle to pseudonimy. Autorka pod żadnym pozorem nie może zdradzić swojego prawdziwego imienia ani tym bardziej pokazać twarzy. Pod wpływem olbrzymiej potrzeby podzielenia się ze światem tym, co tak naprawdę dzieje się w świecie „Z tysiąca i jednej nocy” postanawia po kryjomu napisać serię powieści, aż w końcu dołączyć do nich swoją biografię.

  Jeszcze nigdy nie byłam tak oczarowana i jednocześnie wstrząśnięta przeczytaną historią i jeszcze nigdy powieść biograficzna nie była tak oderwana od rzeczywistości.

  Początkowo wraz z Isabelle z zapartym tchem poznajemy uroki życia w luksusie, jaki ciężko pojąć. Pełne przepychu pałace, pokoje hotelowe, samochody. Szczera miłość i oddanie szejka, które odbierają zdolność logicznego myślenia i unoszą ponad ziemią. Gorący romans i głęboka przyjaźń zakończone happy endem.

  Dopiero po czasie Isabelle zaczyna dostrzegać, że poza jej zamkniętym rajem toczy się bardzo intensywne życie. Dopiero po czasie zaczyna śledzić jakie naprawdę obyczaje panują w potężnych Emiratach.

  W jakim stopniu zakochany mężczyzna będzie w stanie zaakceptować odmienność kulturową swojej ukochanej?

  Książka doskonale obrazuje powiedzenie o dwóch stronach medalu. Dubaj, jaki oglądamy na licznych widokówkach i zdjęciach z luksusowych wakacji, jest jedynie pełną przepychu przykrywką faktycznych wydarzeń. To świat podzielony na dwie części, różne od siebie jak biel i czerń. Po jednej stronie mamy niewyobrażalne bogactwo i luksusy, które nie mieszczą się w głowie. Jeśli jednak zdjąć tę piękną pokrywę ukazuje się obrzydliwe zepsucie pieniądzem i poczuciem władzy. Okrucieństwo tak nieludzkie, że aż niemożliwe do pojęcia.

  Poruszane tematy są nie tylko same w sobie odważne, ale również opisane zostały bez żadnych ogródek. Przerażające honorowe morderstwa, liczne gwałty i zmuszanie dziewczynek do ślubu, handel niewolnikami, czerpanie przyjemności ze znęcania sie nad ludźmi i złoto lejące się strumieniami. To tylko niektóre z kontrowersyjnych zagadnień. Oczywiście możemy dokładnie poznać, w gruncie rzeczy bardzo piękną, filozofię islamu, a także zaznajomić się ze stosunkiem prawdziwych islamistów do ISIS.

  Jeśli macie jakieś niejasności, wątpliwości odnośnie Emiratów, islamu i społeczności arabskiej ta książka nie ma żadnego tabu. Odpowie na każde pytanie. To wyjątkowo pouczająca i przepiękna historia jednej miłości.

  Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Z jednej strony bogactwo, przepych, nieograniczone możliwości kraju, gdzie obywatelom płaci się złotem za to, że schudną kilka kilogramów i poprawią państwowe statystyki. Jest też wielka, spełniona miłość, która wydawała się nierealna. Polka z dalekiego kraju i bajecznie bogaty szejk.

  Z drugiej strony, zza tej błyszczącej kurtyny wychodzi zło w najczystszej postaci, okrucieństwo i bezwzględność(dobitnie opisane również wobec dzieci), rozwiązłość, moralne zepsucie, a w tle rygorystyczne zasady religii... A w małżeńskich relacjach pojawiają się mocne rysy.

  Prywatne życie autorki przeplatane informacjami o życiu wśród ludzi o zupełnie obcej kulturze, religii, zwyczajach.

  Świat, w którym za kazirodczy gwałt, matka własnoręcznie zabija swoją kilkunastoletnią córkę -w imię honoru. Ojciec morduje żonę i córki, bo według niego mogły być równie uparte, jak ich matka. Brat morduje siostrę-w imię honoru. A młody mężczyzna zabija swoje krewne, bo tańczyły, ciesząc się deszczem i filmik zamieściły w sieci.

  Okazałe budowle, spektakularne przedsięwzięcia, stawiane kosztem życia wielu ludzi - autorka porównuje do budowania starożytnych piramid przez niewolników.

  Pieniądze, które dają ich właścicielom poczucie nieograniczonej władzy, nad światem i ludźmi.

  Może tylko autorka, chciała zniechęcić inne kobiety do wyjazdów w rejon Bliskiego Wschodu?

  A może postać autorki to tylko chwyt marketingowy, bo przecież wręcz nieprawdopodobne jest ukrycie takiej tajemnicy w dzisiejszym świeci internetu.

  A może to książka o tym, że sam szatan wiedział, co robi, podsuwając ludziom pomysł na pieniądz...i teraz cieszy się ze swego dzieła.

  Szukając odpowiedzi, samemu można zadawać pytania, co się dzieje, że ludzie potrafią czynić tyle zła.

  Polecam przeczytanie tej książki wszystkim, zwłaszcza kobietom. Gwarantuję, że po jej zamknięciu, z radością pobiegniecie do nie-pałacowej kuchni, z uczuciem wielkiego szczęścia, zrobicie domowy obiad, dla dzieci i męża nie-szejka. I nie tęskniąc za sztabem służących i pokojówek, same pójdziecie na zakupy, bez strachu porozmawiacie ze znajomym sąsiadem-mężczyzną i w ogóle nabierzecie pewności, że żyjecie w swoim miasteczku większym, czy mniejszym, ale właściwie to prawie idealnym :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Laila Shukri napisała ciąg powieści poświęconych losom kobiet w krajach muzułmańskich, wszystkie oparte na opowieściach ludzi, których spotkała lub własnych obserwacjach. Pierwszą którą dzisiaj Tobie polecam (jeśli interesujecie Ciebie taka tematyka) to książka pt. "Jestem żoną szejka". Jeśli macie jakieś niejasności, wątpliwości odnośnie Emiratów, islamu i społeczności arabskiej ta książka nie ma żadnego tabu. Odpowie na każde pytanie. To wyjątkowo pouczająca i przepiękna historia jednej miłości. Czyta się ją zawzięcie, chciąc się dowiedzieć co się dalej wydarzy. Jakie masz odczucia po przeczytaniu tej pozycji?

  zapraszam na mój profil książkowy: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką jest Isabella, rodowita polka, która dostała wymarzoną pracę w firmie farmaceutycznej. W pewnym momencie firma otwiera się na rynek zachodni i dostaje propozycję wyjazdu do Dubaju. Nie zastanawia się ani chwili. Jej rodzice są przeciwni temu wyjazdowi, gdyż inną przyszłość wyobrazili sobie dla córki, lecz ona się upiera. Podczas spotkania biznesowego poznaje bogatego szejka Salima. Para zaczyna się spotykać, a niedługo po tym bierze ślub w Wenecji. Pierwsze miesiące są jak z bajki...lecz czy cały czas tak będzie? Przekonajcie się sami...

  "Poznajemy silnego mężczyznę, który potrafi poruszyć najbardziej wrażliwe struny naszej kobiecości, rozbudzić uśpione zmysły i zabrać nas w niezwykłą podróż, podczas której najważniejsza jest absolutnie wyjątkowa relacja między mężczyzną, a kobietą."

  Już od samego początku, gdy widzimy okładkę, książka nas intryguje. Widnieje na niej postać młodej kobiety, która jest okryta nikab. Czujemy, że czytając tę historię możemy odkryć pewną tajemnicę. I tak jest. Autorka pisze pod pseudonimem Laila Shukri. Boi się ujawniać, gdyż jest żoną szejka. Aktualnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i pisze w ukryciu historie.

  "Nie wiem, czy jestem księżniczką, czy niewolnicą, czy może jedną i drugą.

  A może żadną z nich. Może tylko jestem do szaleństwa zakochaną kobietą.

  Autorka ukazuje ważny temat, jaki coraz częściej pojawia się w społeczeństwie. Panuje przekonanie wśród ludzi, że żony szejków żyją w luksusie i szczęściu. Jednak tak nie jest. Są one bardzo nieszczęśliwe i nie mogą cieszyć się życiem. W całości muszą podporządkować się swoim mężom i być im posłuszne. Nieposłuszeństwo grozi wielkim niebezpieczeństwem, a czasem nawet śmiercią.

  Książka jest bardzo wzruszająca i porusza człowieka. Po przeczytaniu czytelnik jeszcze długo nie może o niej zapomnieć.

  Jedynym minusem, jaki przeszkadzał, gdy czytałam tę książkę były inne historie i dygresje, które autorka wplątała w historię Izabelli i Salima.

  Osobiście polecam książkę i już niebawem będę czytać kolejną książkę autorki "Byłam kochanką księcia"

  Moja ocena: 7/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Beznadziejnie nudna książka. Nic nie wynoszącą do życia człowieka. Coś jak brazylijska telenowela obejrzeć mozna ale na pewno nie warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
After. Tom 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

After. Tom 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć...
Im szybciej idę, tym jestem mniejsza 0/5 Nasza cena:
18,75 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Im szybciej idę, tym jestem mniejsza

Mathea Martinsen nie ma zbyt wiele do czynienia z innymi ludźmi. Ale wie, że bardzo się od nich różni. Teraz w starczym wieku doznaje wielkiego zmartwienia: boi się, że umrze a nikt tego nie zauważy. Boleśnie odczuwa to, co jest udziałem każdego starego człowieka: że dla świata jest niewidzialna....
Byłam służącą w arabskich pałacach 5/5 Nasza cena:
22,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byłam służącą w arabskich pałacach

Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata. Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu. Dziesięcioletnia Bibi...
Perska miłość. Tom 2. Perska zazdrość 5/5 Nasza cena:
25,20 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska miłość. Tom 2. Perska zazdrość

Nowa książka autorki bestselleru "Byłam służącą w arabskich pałacach".Znana z kart "Perskiej miłości” Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym...
eBook Perska miłość. Tom 1. mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Perska miłość. Tom 1. mobi epub

Wzruszająca historia Polki, która swojego szczęścia szukała w krajach arabskich.Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam poznaje Hassana, któremu bardzo szybko wpada w oko. Aby oczarować dziewczynę wschodni przystojniak...
eBook Byłam służącą w arabskich pałacach mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Byłam służącą w arabskich pałacach mobi epub

Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata.Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu.Dziesięcioletnia Bibi...
eBook Perska miłość. Tom 2. Perska zazdrość mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,24 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Perska miłość. Tom 2. Perska zazdrość mobi epub

Nowa książka autorki bestselleru „Byłam służącą w arabskich pałacach".Znana z kart „Perskiej miłości” Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym...
Kolonia karna 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolonia karna

Wszelkie podobieństwo do waszego małżeństwa nie jest przypadkowe. Boleśnie szczera i zwykła opowieść o miłości. Powieść Tomasza Jastruna to wnikliwa analiza związku, prawda o nas samych, o tym, jak zmieniamy się w relacji z drugim człowiekiem. Zaczyna się jak każda historia miłosna: od pasji,...
Głosy Pamano 4/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy Pamano

Tina, zafascynowana fotografią spokojna nauczycielka, która pracuje w Sort, robi zdjęcie starej szkoły w Torenie tuż przed jej wyburzeniem. Jedno proste kliknięcie i gotowe. Strona po stronie czytelnik odkrywa konsekwencje tego pozornie trywialnego gestu, a przed jego wzrokiem rozciąga się szeroka...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula