Jak przyciągać dobre rzeczy. Zrozumieć siebie, umiejętnie wykorzystać emocje i zmienić swoje życie na lepsze

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
304
Nasza cena: 25,34 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Zastanawiasz się, jak lepiej zrozumieć siebie? A może szukasz sposobów na umiejętne wykorzystywanie swoich uczuć i emocji? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań jest twierdząca, koniecznie zajrzyj do książki "Jak przyciągać dobre rzeczy", którą stworzyła Marian Estape Rojas.

W dzisiejszych czasach wiele osób na całym świecie zmaga się z problemami umysłu, ciała i ducha. Nie potrafimy zrozumieć samych siebie ani własnym emocji. Nie umiemy dążyć do własnego szczęścia, a realizacja celów stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Brzmi znajomo? Jeśli Ty również masz z tym problem, ten poradnik na pewno Ci pomoże. Znajdziesz tutaj mnóstwo przydatnych i praktycznych rad, które pomogą Ci lepiej radzić sobie z codziennymi problemami. Nauczysz się podejmować odpowiednie decyzje i wykorzystać swoje możliwości, aby osiągnąć pełnię szczęścia.

Książka jest podzielona na dziewięć rozdziałów. W każdym z nich znajdują się konkretne przypadki różnych osób - być może w niektórych rozpoznasz samego siebie. Dowiesz się, na jakie aspekty codziennego życia warto zwrócić uwagę, aby cieszyć się zdrowym ciałem i zdrowym duchem.

O autorze

Marian Estape Rojas jest psychiatrą i absolwentką Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie. Na co dzień pracuje w Hiszpańskim Instytucie Badań Psychiatrycznych. Od lat pomaga osobom zmagającym się z różnymi problemami psychicznymi i organizuje rozmaite konferencje oraz warsztaty.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Marian Estape Rojas
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 304
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328713864
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Como hacer que te pasen cosas buenas
 • Tłumacz: Jaśtak Nina
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328713864
 • EAN: 9788328713864
 • Wymiary: 14x20.5 cm

Recenzje książki Jak przyciągać dobre rzeczy. Zrozumieć siebie, umiejętnie wykorzystać emocje i zmienić swoje życie na lepsze (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kochani przychodzę do Was dzisiaj ze świetną książką.

  Autor: Marian Rojas Estape.

  Tytuł: Jak przyciągać dobre rzeczy.

  Jest to poradnik, który ma na celu wyjaśnienie nam jak toksyczne myślenie ma źródeł w destrukcyjnych sowach i zachowaniach. Powoduje problemy umysłu, serca i ciała. Autorka chce zwrócić uwagę na dobre aspekty życia: na to co pomaga uzyskać siłę ducha i zdrowsze ciało, a przez to zbliżyć się do upragnionego szczęścia, które wszyscy chcemy znaleźć. Autorka chce pokazać nam jak mniej myśleć o naszych problemach, by poczuć się trochę lepiej. Wyjaśnia nam różne pojęcia [Adres usunięty]. co to depresja, samoocena, cierpienie i pokazuje jak to oddziałuje na nasz organizm. Bardzo mi się spodobała i pozwalała

  sprawdzić myśli. Książka ma w sobie mnóstwo wyjaśnień, które pomagają nam wyjaśnić sobie różne sytuacje. Dzięki niej mogłam zrozumieć trochę swoje zachowanie. Ocena 9/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak przyciągać dobre rzeczy” to poradnik jak poprawić swoje życie poprzez umiejętne definiowanie i wykorzystywanie emocji. Brzmi jak tysiąc innych poradników? I trochę tak jest, nie znaczy to jednak, że nie warto sięgnąć po tę pozycję :) Autorka stara się przekazać nam wiedzę jak rozpocząć podróż do zrozumienia siebie, swoich emocji i potrzeb, jak odkryć źródło myśli (tych dobrych i złych), nauczyć nas wykorzystywać emocje by zacząć poprawiać jakość swojego życia, przede wszystkim jednak (przynajmniej dla mnie było to najistotniejsze) jak rozpoznać i zdefiniować to, co nam to szczęście daje. Jest tu sporo psychologii (i psychiatrii), duuużo przykładów z codziennego życia. Czyta się szybko i łatwo, momentami jednak trzeba zwolnić, by przyswoić co ważniejsze fragmenty. Myślę, że warto poświecić chwilę czasu i poznać ten tytuł.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę stwierdzić, że w tym roku nadrabiam chyba wszystkie poradniki, które zalegają na moim regale.

  Tym razem z tej książki dowiemy się, jak dostrzegać dobre rzeczy w naszym życiu i w jaki sposób zmienić nasze myślenie. Bo właśnie od niego wiele zależy.

  Nie wiem, czy wiecie, ale na to jak odbieramy świat wpływają przede wszystkim nasze myśli i otaczający nas ludzie. Wiadomo, że im więcej w naszym otoczeniu będzie toksycznych osób, tym bardziej my będziemy postrzegać świat w czarnych barwach. Nasz umysł bardzo łatwo chłonie złe słowa. Co z tym można zrobić? Wystarczy wprowadzić zmiany, które sprawią, że zaczniemy panować nad emocjami. Wiem, łatwo napisać, ale jak to zrobić? To już znajdziecie w tej książce. Tu podam wam kilka przykładów.

  Przed zaśnięciem dla odmiany warto myśleć o tym, co dobrego nas spotkało, a nie rozpamiętywać złych chwil. Ważne jest także wysypianie się, zdrowe i wartościowe odżywianie, a nawet uśmiechanie się do innych. To wszystko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i odbieranie przez nas świata.

  Naprawdę byłam bardzo ciekawa tego poradnika. Jednak, moim zdaniem, jest ON trochę mało praktyczny. Te wszystkie sposoby są bardzo oczywiste i logiczne. Spodziewałam się, że przeczytam coś bardziej odkrywczego.

  Podobały mi się przykłady pacjentów autorki. Jednak dużo było w niej tematów biologicznych, co mnie osobiście mało interesuje.

  Odniosłam też wrażenie, że autorka trochę się przechwalała tym, ile miała ciekawych ofert pracy. Mimo to z żadnej z nich nie skorzystała.

  Książkę czytało się dosyć szybko, ale nie uważam, żeby była naprawdę przydatna. Zawarte w niej rady są bardzo oczywiste.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Monika Urban

  Czy istnieje szczęście? Czy są ludzie, którym zawsze przytrafiają się dobre rzeczy? Czy naszą postawą przyciągamy problemy? Jaki wpływ ma stan umysłu na rzeczywistość, w której żyjemy? Jak działa zjednoczenie umysłu i ciała?

  Dr Marian Rojas Estapé łącząc naukowy, psychologiczny oraz ludzki punkt widzenia, proponuje nam głęboką refleksję, w której nie brakuje pożytecznych rad. "Jak przyciągać dobre rzeczy" jest kapitalnym dydaktycznym poradnikiem, na temat wykorzystania własnych zdolności w dążeniu do pełni szczęścia. Książka pomoże nam poznać i optymalizować określone obszary mózgu, wyznaczyć cele i zadania życiowe, ćwiczenia woli, aktywowanie inteligencji emocjonalnej, rozwijanie asertywności, unikanie nadmiernej samokrytyki i żądań względem siebie. Dzięki książce zrozumiemy co dzieje się w naszym ciele i umyśle w obliczu strachu lub ciągłej czujności. Zobaczymy, jakie zmiany zachodzą w naszym ciele, jeśli ten toksyczny stan utrzymuje się przez dłuższy czas, od łagodnych chorób po cięższe stany zapalne, a nawet raka. Zrozumiemy pochodzenie wielu zaburzeń, które wyniszczają społeczeństwo XXI wieku i które są związane ze sposobem, w jaki nasze społeczeństwo jest zorganizowane. Rozpoznamy siebie na podstawie przykładów opisanych w książce. Będziemy świadomi postaw, które przyprawiają nas o chorobę, a wszystko z dozą optymizmu. Poznamy jak w prosty sposób obniżyć poziom toksycznego kortyzolu, aby poprawić zdrowie ciała i psychikę.

  Autorce bardzo zależy byśmy potrafili żyć tym, co tu i teraz. Nie zapominajmy, że szczęście nie jest tym, co nam się przydarza, ale tym, jak interpretujemy to, co się z nami dzieje. Ta interpretacja zależy - zdaniem autorki - od trzech czynników: 1) naszych przekonań (idei, które są utrwalone w naszym umyśle i wpływają na sposób, w jaki przetwarzamy informacje); 2) nastroju (osoba smutna, udręczona lub przygnębiona – będzie mieć pesymistyczne podejście do wszystkiego) oraz 3) zdolności skupiana uwagi ARAS (ascending reticular arousal system), mechanizm naszego umysłu, który pomaga filtrować to, co nas naprawdę interesuje.

  Ostatni rozdział to – lepsza wersja nas samych. Jak wydobyć z nas to, co najlepsze. Musimy walczyć, aby stworzyć najlepszą wersję siebie. Wady nie muszą nas ranić, jeśli je znamy to ważne, byśmy potrafili je zneutralizować naszymi mocnymi stronami. Ta najlepsza wersja ma kluczowy element, pasję. Należy poświecić więcej czasu temu co nas tak naprawdę absorbuje, sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

  Dr Marian Rojas Estapé po wielu latach obserwacji życiorysów stwierdziła, że wielu cierpiącym ludziom nie zdarza im się nic dobrego, bo nie wiedzą, czego chcą, czego pragną. Konieczne jest posiadanie planu, celu i zadań. Należy działać, zwłaszcza w czasach chaosu i niepewności – nie wolno się poddawać lub stać bezczynnie wobec tego co się dzieje. Ten, kto nie ma planu, staje się niewolnikiem tego, co się w ich życiu zadziało. Jeśli jesteśmy świadomi, czego chcemy, za czym tęsknimy, nasz umysł jaśniej wskaże nam drogę.

  Ta książka jest ścieżką przez umysł i emocje. Rozumiejąc swój mózg i zarządzając emocjami, poprawimy swoje życie. Nie ma gotowej instrukcji, by być szczęśliwym. Życie jest znacznie bardziej złożone; jest to podróż po tym, jak nasz mózg reaguje na stres, zagrożenia i wady ery cyfrowej, które zadomowiły się w naszym życiu. Aspiruje do tego jak zrozumieć jak działa nasze wnętrze i jakie mamy możliwości, by osiągnąć zdrową równowagę, pomimo tego co nas w życiu spotka.

  Zdecydowanie polecana książka, która skłania czytelnika do szukania nie tylko profesjonalnej pomocy, ale także innego sposobu na życie, aby być szczęśliwym. To książka, która porusza wiele tematów związanych z pozytywnym myśleniem i proaktywną postawą życiową. Wiele informacji podanych przez autorkę jest popartych badaniami naukowymi, do których odwołuje bibliografia. Jest to niewątpliwie lektura niezbędna dla każdego, kto właśnie znajduje się w stanie psychicznej rozsypki. Doskonała pouczająca książka, napisana przez psychiatrę. Lektura wyrażająca wiedzę autorki na różne tematy mające ogromny wpływ na psychologię istoty ludzkiej. W tym celu autorka łączy osobiste anegdoty i przypadki prawdziwych pacjentów z rozdziałami teoretycznymi, aby wyjaśnić hormonalne funkcjonowanie emocji i fizyczny wpływ stabilności emocjonalnej lub niestabilności. Aby zmienić nasze życie na lepsze, należy zrozumieć siebie i umiejętnie wykorzystać nasze emocje. To bardzo budująca książka o tym, że nigdy nie jest za późno na zmianę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Jak przyciągać dobrych ludzi to budująca książka dotyczący relacji międzyludzkich, zarządzania nimi i ich naprawiania. Omawia zachowania ludzkie związane ze zwiększonymi dawkami hormonów, produkowanych przez organizm w określonych warunkach czy sytuacjach: oksytocyny, dopaminy, kortyzolu i...
dodaj do schowka Do koszyka 30,42 zł
Jak przyciągać dobrych ludzi to budująca książka dotyczący relacji międzyludzkich, zarządzania nimi i ich naprawiania. Omawia zachowania ludzkie związane ze zwiększonymi dawkami hormonów, produkowanych przez organizm w określonych warunkach czy sytuacjach: oksytocyny, dopaminy, kortyzolu i...
dodaj do schowka Do koszyka 31,31 zł
Najnowsza książka autorki kultowej "Magii sprzątania". Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas...
dodaj do schowka Do koszyka 23,50 zł
Praktyczny, użyteczny poradnik pokazujący, jak nie brać na siebie za dużo, wyznaczać granice i wyrażać swoje potrzeby. Dla wszystkich, którzy pragną być najlepszymi rodzicami, przyjaciółmi, małżonkami, pracownikami i biorą sobie za dużo na głowę, co przypłacają uczuciem wypalenia, zniechęcenia,...
dodaj do schowka Do koszyka 28,51 zł
Jak zachować pogodę ducha, gdy z każdej strony napływają do nas informacje o kolejnych konfliktach, kryzysach oraz katastrofach? Jak radzić sobie z nieuniknionymi zagrożeniami i sprostać wyzwaniom, a nie ulegać rozpaczy czy wpadać w depresję? Skąd w chwilach bezradności czerpać wewnętrzną siłę do...
dodaj do schowka Do koszyka 25,34 zł
Po pierwsze ja… jest próbą wyjaśnienia, co nami kieruje, gdy chcemy zadowolić innych, a także podpowiedzią, jak bardziej skupić się na sobie i lepiej o siebie zadbać. Uczy, jak rozpoznawać własne uczucia i potrzeby, jak dbać o innych, bez brania na siebie ich problemów, i jak wyznaczać granice w...
dodaj do schowka Do koszyka 27,24 zł
Wybrane bestsellery
Gimnazjum Grega szoruje o dno. Wyniki ogólnokrajowego testu to porażka, maskotką drużyny koszykarskiej zostaje wesoły sedes Chlapek, a szkoła zmienia nazwę na ŚMIERDŹ ROBALOM (nie, nie chcecie wiedzieć). Ech, życie ucznia jest takie ciężkie… Czy nie byłoby lepiej, gdyby na zajęcia chodziły same...
dodaj do schowka Do koszyka 22,76 zł
Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne Drzewo Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa i magia… Most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe… Powieść...
dodaj do schowka Do koszyka 27,99 zł
Przedstawiamy książeczkę, którą pokocha każdy trzylatek! Nowoczesna i kolorowa grafika przykuje oko dziecka, a zadania idealnie dopasowane do poziomu rozwoju trzyletniego malucha sprawią, że sięgnie po nie chętnie i będzie się dobrze bawić. Ćwiczenia pomagają rozwinąć koncentrację, nauczyć się...
dodaj do schowka Do koszyka 5,03 zł
Kiedy twoje wszystko zamienia się w nic, nie uznajesz kompromisów. A pomoc przychodzi czasem ze strony, z której najmniej się jej spodziewasz. Minął miesiąc od koszmarnego tsunami, które wywróciło do góry nogami życie mieszkańców Bali. W tym czasie Sydney i Elvis zdążyli się w sobie zakochać,...
dodaj do schowka Do koszyka 26,67 zł
Jaki piękny kolorowy motyl! Pucio nie posiada się z zachwytu! Ale co to? Hej, motylku, zaczekaj! Pucio biegnie za umykającym motylem, poznając przy tym kolory w swoim otoczeniu. Naucz się ich razem z Puciem i poszukaj na ilustracjach! Przy okazji odkryj różne dźwięki, które możesz usłyszeć w parku,...
dodaj do schowka Do koszyka 20,31 zł
Doświadczenia mniejszości białorusko-prawosławnej rzadko mieszczą się w oficjalnej historii Polski. Panowała niepisana zasada, by nie rozmawiać o doznawanych krzywdach, bieżeństwie, przesiedleniach, powojennych mordach. Aneta Prymaka-Oniszk przełamuje to milczenie. Jeździ po wsiach, rozmawia z...
dodaj do schowka Do koszyka 34,39 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula