Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji

Średnia: 3.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
240
Nasza cena: 20,85 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

Każdemu rodzicowi na świecie zdarza się krzyknąć na swoje dziecko. Powody są różne - stres, przemęczenie codziennymi obowiązkami, brak cierpliwości, kłopoty z panowaniem nad swoimi emocjami. Dzięki książce "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji" Carli Naumburg nauczysz się, jak być szczęśliwszym, spokojniejszym rodzicem, a co za tym idzie - mieć szczęśliwsze i spokojniejsze dziecko.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców psycholog Carla Naumburg stworzyła poradnik odpowiadający na nurtujące ją pytanie - "jak nie krzyczeć na swoje dzieci". Autorka zwraca uwagę na trud wychowania dzieci w dzisiejszych czasach - większość rodziców jest przemęczonych z powodu wielu obowiązków, co sprawia, że nawet mały drobiazg jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi.

Książka "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko" została napisana w sposób empatyczny, żartobliwy, sprawiający, że czytanie tego przewodnika to sama przyjemność. Znajdziemy w niej wiele cennych rad i wskazówek, jak rozpoznawać swoje emocje i radzić sobie z nimi, jakie sytuacje i bodźce sprawiają, że wpadamy w złość, a także przede wszystkim - dlaczego puszczają nam nerwy. Autorka zwraca uwagę na niezbędne w życiu praktyki: sen, wsparcie i współczucie dla samej siebie, które pozwalają osiągnąć wewnętrzną harmonię i równowagę, a także przybliża technikę rozluźniania nerwów.

Carla Naumburg - doktora w dziedzinie psychologii klinicznej zajmująca się również psychoterapią rodzin oraz mindfulness. Autorka poradników rodzinnych, które poruszają tematykę przeciążenia współczesnego rodzica. "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji" to jej pierwsza książka przetłumaczona na język polski. Pisze artykuły dla takich gazet, jak "The New York Times", "The Washington Post", "Mindful Magazine". Mama dwóch córek. Na co dzień mieszka w Bostonie.

Proste tricki na zdrowe nawyki

Recenzje książki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji (5)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Niestety nie polecam tej książki. Porady są płytkie. Generalnie są o tym że musisz się wysypiać, a gdy jesteś zajęta lub zdenerwowana oddaj dziecko komuś pod opiekę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 1/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest dużo dobrych poradników wspomagających wychowywanie dzieci. Ten na pewno nie należy do nich. O ile problem sam w sobie, dotyczy wielu rodziców, tak rady nic nie wnoszą. Radzenie by wytłumaczyć dziecku, że teraz gotujesz obiad i nie podejdziesz mimo, że woła i woła, ignorowanie dziecka, oddaj dziecko komuś, nieważne komu, ważne, że znajdziesz czas dla siebie - to wszystko nie rozwiązuje problemu. Nie podobało mi się w jaki sposób były podane rady. Wydaje mi się, że wniosą więcej złego niż dobrego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wielozadaniowość pozwala nam wmawiać sobie, że jesteśmy tacy produktywni i dorośli i wspaniali, podczas gdy w rzeczywistości pędzimy na oślep w załamanie nerwowe. "

  Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie próbował jednocześnie robić naleśników biegając między pralką i suszarką, potykając się o dzieci i psa. No dobra, może odrobinę dramatyzuję, ale mam wrażenie, że życie w ciągłym biegu to absolutna zmora naszych czasów. I tak pędzimy na łeb, na szyję przesuwając jedynie granicę własnej wytrzymałości, co jak wiadomo, nikomu na dobre jeszcze nie wyszło. Kiedy już nie jesteśmy w stanie zapanować nawet nad tym czy przedziałek na głowie mamy z lewej, czy z prawej strony zaczyna się on. Armagedon. A po nim wyrzuty sumienia, sypanie głowy popiołem. I korba się nakręca.

  Powiem szczerze, nie sięgam po poradniki. Są dla mnie jedynie zabieraczem miejsca, bo przyznajcie sami, jak ktoś, kto was nie zna, może twierdzić, że wie co dla was i waszych bliskich jest najlepsze. Absurd. I nie powiem, który z moich chochlików kazał mi sięgnąć po akurat tę książkę, ale dzięki bogowie, że tak się stało. Co prawda wiem, że jest dedykowana rodzicom (chociaż ze względu na formę wypowiedzi bardziej do matek), myślę, że sposoby na radzenie sobie ze stresem, które proponuje autorka, są bardzo uniwersalne.

  Właśnie! Rady i propozycje są tu kluczowe. Dla mnie czytanie tej książki było jak spotkanie z najlepszą przyjaciółką, która nie skrytykuje, że jesteście beznadziejni, tylko podniesie na duchu. Bo bycie rodzicem, to nie tylko odpowiedzialność na pełen etat, to przede wszystkim morze wątpliwości i frustracji. Dzieci potrafią dać w kość. Wszystkie. Nie dajcie sobie nikomu wmówić, że jest inaczej, dlatego jeżeli macie gorszy czas, sięgnijcie po tę książkę, a Carla Naumburg prawdę wam powie.

  "Są genetycznie, ewolucyjnie, fizjologicznie, rozwojowo, relacyjnie, psychologicznie i emocjonalnie zaprogramowane, żeby swoimi lepkimi paluszkami grać ci na nerwach przy każdej okazji."

  Ten cytat jest o dzieciach, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości. Cóż, sama jestem, nie zawsze dumną, posiadaczką dwóch wątpliwej karności synów. I muszę przyznać, że książka trafiła w moje ręce w trudnym dla nas momencie. Ale już po dwóch dniach przestałam wmawiać sobie różne rzeczy i zaczęłam oddychać. Czytając w książce, że czasami trzeba wziąć wdech, a następnie wydech, śmiałam się, że to banał. A teraz oddycham i już nie jest mi do śmiechu, za to poziom mojej dzikiej satysfakcji, że wydarłam się tylko pięć razy, a nie siedem szybuje z każdą chwilą wyżej.

  Ta książka jest kompasem, który ma pomóc znaleźć drogę do spokoju. Jest o akceptacji własnych zachowań, ale przy tym uczy jak wyłapywać moment w którym zaraz się wściekniecie i proponuje co możecie w tej sytuacji zrobić. Niczego nie narzuca, pokazuje możliwości. Krok po kroku od zrozumienia potrzeb do możliwego rozwiązania problemu. Czy jest pełna banałów, pewnie. Ale czasami potrzeba żeby ktoś obcy powiedział wam to co już wiecie.

  Ogromnym plusem jest przystępny język, bez żadnego pseudo naukowego bełkotu. A jeżeli nie da się bez specjalistycznych terminów? Zawsze można zastąpić je czymś bardziej ludzkim, czymś co nie przytłoczy. Jedyne co mnie rozczarowało, to to, że książka ewidentne dedykowana jest do kobiet. Czyli co? Ojcowie nie mają problemów, czy mają nie zajmować się dziećmi? To nie do końca do mnie przemawia.

  Wiem, że nie jest to książka dla każdego, tak jak całe morze innych poradników wpuściło niejednego w maliny. Jednak ja znalazłam w niej coś dla siebie i myślę, że nie będę jedyną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Od chmury gradowej do Dalaj Mamy - co robić,by nie krzyczeć na swoje dzieci. Prosty, przystępny pełen humoru przewodnik po skutecznym i spokojnym wychowaniu.

  🖍️

  Ta książka jest zdecydowanie skierowana do mnie. Jestem mamą 2 strasznie różnych dzieci.Moja 9 letnia córka i jej nie zamykająca się buzia bez względu na czas,miejsce,okoliczności i temat który nagle należy poruszyć, oraz 4 lat i synek, nie wiedzieć czemu obrał sobie tę bardziej kłopotliwą naturę psuja i dziecka wchodzącego wszędzie gdzie tylko potrafi się zmieścić i wsunąć. Czasem mam dzień kiedy rozmowy, tłumaczenia i wszelkiego rodzaju próby kończą się fiaskiem, dzieci krzyczą i płaczą na przemian a fala złości się kumuluje i jedynym ujściem złości staje się nasz podniesiony głos.

  🖍️

  W tej książce znajdują się porady i sugestie podparte dodatkowo dobrym humorem, tworzą z nas rodziców nie tytanów czy despotów. Ucząc się,jak zmniejszyć ryzyko,że trafi cię szlag: rozpoznasz,co cię prowokuje i skutecznie sobie z tym poradzisz, uspokoisz nerwy i będziesz zauważać,że zapedzilas się za daleko. Mimo iż nie jestem samotnym rodzicem na moich barkach są wszystkie troski,złości dzieci, problemy, każda najmniejsza przeszkoda stająca na ich drodze pokonywana jest z mniejszą lub większą pomocą ale jestem tą osobą, do której zwracają się najpierw. Rodzicielstwo nie jest łatwe ale czasem warto się wspomóc poradnikami,które nie zaszkodzą a być może pomogą znaleźć jakąś drogę za które podążymy. Rodzicielstwo może być bardzo przyjemne o ile nie damy się ponieść swoim słabością i nauczymy panować nad złością i bezradnością. Coś czuję,że tak książka będzie jedną z nich ulubionych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to poradnik dla nas wszystkich.

  Nie czarujmy się- każdemu puszczają nerwy. Najczęściej właśnie przy dzieciach. Dzieci działają jak zapalnik.

  Z tej książki dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy. Nie tylko jak sobie radzić z wybuchami, ale przede wszystkim jak działa mózg dziecka. 👌

  Nawet matka z pierwszej strony gazet nie uśmiecha się tak non stop. Jej też puszczają nerwy. Jesteśmy tylko ludźmi, a sięganie po pomoc to nic złego.

  Pomagając sobie, pomagamy dzieciom.

  Możemy wiele nauczyć się z tego poradnika, a także poznać wiele ciekawych rzeczy.

  Bo krzyczymy z bezsilności.

  Bo krzyczymy z frustracji.

  Bo krzyczymy z braku sił.

  Jesteś człowiekiem, a to twoja słabość.

  Do tego zawód mama nie jest prosty. Jest najtrudniejszy na świecie, bo każde dziecko jest inne. Dlatego nie istnieje jeden schemat działania.

  Ale istnieje poradnik, który pozwoli ci inaczej spojrzeć na codzienne sprawy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać...
dodaj do schowka Do koszyka 47,50 zł
Kolejna książka autorki "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko". Praktyczny poradnik wychowywania dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji. Dostarcza pomysłów na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, bycie w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez przyzwalania na wylewanie ich na...
dodaj do schowka Do koszyka 25,34 zł
Kolejna książka autorki "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko".   Praktyczny poradnik wychowywania dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji. Dostarcza pomysłów na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, bycie w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez przyzwalania na wylewanie ich...
dodaj do schowka Do koszyka 26,67 zł
Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko" Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych,...
dodaj do schowka Do koszyka 33,16 zł
Przewodnik dla świadomych i aktywnych kobiet. Książka i filmy z treningami na każdy trymestr ciąży Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. W ciele przyszłej mamy zachodzi wiele zmian i jest to zupełnie naturalne. Ważne, żeby na te zmiany przygotować i ciało, i ducha, ponieważ wszystko, co...
dodaj do schowka Do koszyka 26,93 zł
Książka autorstwa M. Doucleff wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami, dając rodzicowi nadzieję na wychowanie bez krzyków i agresji współpracującego dziecka, które nie boryka się z brakiem pewności siebie i niekontrolowaną frustracją. Ten poradnik „zrzuca” dziecko z rodzinnego...
dodaj do schowka Do koszyka 31,69 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas - pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy.
dodaj do schowka Do koszyka 9,74 zł
Przenieś się w czasy angielskiej rewolucji przemysłowej i wciel się w jednego z przedsiębiorców, którzy rywalizują o dominację na rynku w Birmingham i w regionie West Midlands. Rozwijaj swoje imperium przemysłowe poprzez budowę kanałów i kolei, a także uruchamianie i unowocześnianie rozmaitych...
dodaj do schowka Do koszyka 239,54 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 48,16 zł
Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych i ogrodów rodzących śmiercionośne rośliny. Właściciel Thorn Grove, Elijah Hawthorne zostaje oskarżony o zabójstwo. Los, perfidny brat Śmierci,...
dodaj do schowka Do koszyka 43,75 zł
Czy żeby z nijakiej cieciorki stać się fajną, trzeba nosić ciemne okulary? A może chodzi o sposób mówienia? Lub ciuchy? Żel na włosach? Nie? No więc o co? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść o Cieciorku, który chciałby należeć do paczki popularnych kumpli, to sposób na...
dodaj do schowka Do koszyka 20,75 zł
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,57 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula