Jak nie dać sobą manipulować

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 29,67 zł
Audiobooki mp3
za 33,92 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Jeśli czujesz, że czasem jesteś wykorzystywany przez innych, i chcesz poznać sposoby obrony przed manipulatorami, to sięgnij po najnowszą książkę Christel Petitcollin "Jak nie dać sobą manipulować". To nowy poradnik autorki bestsellerowych pozycji tworzonych z myślą o osobach bardzo wrażliwych i nadmiernie analizujących.

Na świecie nie brakuje toksycznych ludzi, którym zależy jedynie na osiągnięciu własnych korzyści i wykorzystywaniu innych. Działają oni w subtelny sposób, stwarzając pozory życzliwości, a ich ofiarą może stać się każdy z nas. Książka oparta jest na prawdziwych historiach ofiar manipulatorów i demaskuje sposoby ich działania. Najbardziej narażone są jednak osoby wysoko wrażliwe z sercem na dłoni, co manipulator odbiera jako słabość. "Jak nie dać sobą manipulować" jest pozycją skierowaną właśnie do nich.

Czy coraz częściej masz poczucie winy i myślisz, że jesteś niewystarczająco dobry dla swojego partnera? Odczuwasz przygnębienie i coraz trudniej czerpać Ci radość z życia? A może pod wpływem innej osoby zaczynasz wątpić w swój zdrowy osąd otaczającej rzeczywistość i tracisz kontrolę nad swoim życiem? Mogą to być oznaki tego, że jesteś ofiarą toksycznej osoby wykorzystującej Twoją wrażliwość.

Najnowsza pozycja Christel Petitcollin odsłania techniki wykorzystywane przez manipulatorów do wywierania wpływu na ludzi, które są co prawda skuteczne, ale zarazem schematyczne. Szantażowanie emocjonalne, manifestowanie swojej wyższości, wpędzanie w poczucie winy - dowiesz się, jak rozpoznać te techniki i jak się przed nimi bronić. Niekiedy zdarza się, że ofiara tkwi w toksycznej relacji latami, nie dostrzegając, że jest wykorzystywana. "Jak nie dać sobą manipulować" przedstawia prawdziwe historie, które pozwolą na uniknięcie pułapki.


O autorce

Christel Petitcollin jest ekspertem w zakresie rozwoju osobistego i relacji międzyludzkich. Zdobyła popularność dzięki książce "Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych", która szybko stała się bestsellerem na całym świecie. W swoich publikacjach przedstawia zalety osób nadwydajnych mentalnie i pokazuje, jak zadbać o zdrowie psychiczne.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  W końcu książka z gatunku poradnika, która zainteresowała mnie i zachwyciła po przeczytaniu.

  Nasz świat pełen jest ludzi, którzy bezproblemowo wykorzystują nieświadome osoby. Czasami jest tak, że nie potrafimy odróżnić manipulacji od chociażby "to dla twojego dobra".

  W książce pt.:"Jak nie dać sobą manipulować" autorka pokazuje nam wiele możliwych sposobów, jakimi posługuje się manipulator. Wyjaśnia zachowania opierając je na wszelakich przykładach, porównując te właściwe z tymi niewłaściwymi.

  Christel Petitcollin udowadnia w swojej książce, że mimo, iż w całym społeczeństwie jest jakieś 3-4% manipulatorów, to spustoszenie jakie sieją z umysłem swoich ofiar jest ogromne. Niejednokrotnie podkreśla, że ten, kto manipulatorem jest, będzie nim do końca życia. Takich osób nie da się zmienić.

  Dodatkowo w środku znajdziemy wiele rad i uwagi dotyczących tego, jak nie paść taką ofiarą, jak się bronić i na jakie osoby szczególnie uwazać.

  W końcu poradnik, z jakiego jestem mega zadowolona. Dał mi wiele do myślenia, analizowałam praktycznie każdy akapit. "Jak nie dać sobą manipulować" to pozycja, która z pewnością zainteresuje każdego czytelnika.. W sumie to nigdy nie wiadomo, kogo spotkasz na swojej drodze, a może...taka osoba już jest w twoim otoczeniu, a ty nawet tego nie wiesz?

  Polecam zapoznać się z treścią! :)))

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Ileż to razy dajemy sobą manipulować i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy 🙄 z pomocą przychodzi nam Christel Petitcollin ze swoją nową 📕 książką JAK NIE DAĆ SOBĄ MANIPULOWAĆ, autorka [Adres usunięty]. „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” czy „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Christel zajmuje się ofiarami manipulacji psychicznej od bardzo dawna, zdarza jej się spotykać swoich byłych klientów po wielu latach. Często ludzie kierują się tylko sercem i wpadają w sidła kolejnego manipulatora. W książce znajdziemy uzasadnienie dlaczego im bardziej inteligentni ludzie są podatniejsi na manipulację. A wydawałoby się, że inteligentny człowiek właśnie powinien takich sytuacji umieć uniknąć. A jest wręcz odwrotnie. Autorka dzieli się z nami wszystkim tym, co wie o manipulatorach. Jak się wyzwolić spod ich wpływu, kiedy tylko dowiemy się kim są naprawdę, co, jak i dlaczego robią. Chyba śmiało mogę stwierdzić, że większość z nas w okresie szkolnym doznało upokorzenia ze strony „kolegów”. Ktoś coś nam podkradł, zawstydził przed innymi uczniami czy dokuczał. W obecnych czasach manipulatorzy mogą wyrządzić znacznie więcej szkody niż te 20 czy 30 lat temu. Portale społecznościowe to zmora dzisiejszych czasów. Zmora, która potrafi doprowadzać do samobójstw w liceach czy szkołach podstawowych. 2-4% populacji – to manipulatorzy. Niby niewiele, ale wiele mogą zniszczyć. Manipulatorzy mają często dwie twarze, każda zarezerwowana do innej grupy osób. Używają tzw. czterech sznurków manipulacji: uwodzenie, wiktymizacja, zastraszenie i obwinianie. Autorka każdy z tych tzw. sznurków dokładnie nam opisuje, pokazuje czym i w jaki sposób działa manipulator.

  Np. na etapie uwodzenia uciekają się do naśladownictwa:

  〽️„ … „Och, to niesamowite! Mnie też ogromnie podobał się ten film! Ach, oczywiście, masz rację❗️ Ja dokładnie tak samo myślę! No wiesz, wyjąłeś mi to z ust!” Gdy manipulator woła: „Ach, twój ulubiony film to …❓ Fantastycznie, ja też go uwielbiam!”, powinieneś zrozumieć, że ON wcale nie widział tego filmu i że jest w pełni tego świadom, gdy ci o tym mówi. Kiedy wreszcie wykryjesz, że nigdy go nie oglądał, wykręci się sianem: „Och, nie wyczaiłem, że chodzi ci właśnie o ten film” i natychmiast zmieni temat …”〽️

  Powiem Wam, że straszne w tego typu książkach jest to, że czytając je, szukamy zaraz w myślach, kto w podobny sposób z nami kiedyś postąpił i analizujemy sytuację, oczywiście na miarę tego co jesteśmy sobie w stanie przypomnieć.

  Istnieje coś takiego jak klucz a dokładnie trzy klucze do manipulacji psychicznej: wątpliwość (np. „naprawdę❓ Jesteś tego pewny❓”), strach i poczucie winy.

  Autorka książki przytacza nam jedną z wielu rozmów ze swoimi klientami. Np.

  〽️ „ – Och, mój mąż jest naprawdę roztargniony. Powiedziałam mu: „Wychodzę z psem. Nie biorę kluczy”.

  Ja na to:

  - A kiedy pani wróciła, dom był zamknięty na cztery spusty, a ON wyszedł i nie zabrał ze sobą komórki.

  - Skąd pani wie❓ – dziwi się moja klientka.

  - Bo zrobił to naumyślnie❗️

  - Też mi to przyszło do głowy … - wyznaje moja rozmówczyni”. 〽️

  Podobno manipulator się nigdy nie zmieni. Co ciekawe❓ Manipulator często oskarża drugiego człowieka o to, co sam robi i czym sam jest! Hiperempatia – nadwydajny. Z czym to jest związane, kto nas może być hiper… ❓

  Jeśli interesowałyby Was zestawienie uzupełniających się cech nadwydajny – manipulator. Dajcie znać w komentarzach a z chęcią Wam je zamieszczę ;)

  Albert Einstein kiedyś rzekł:

  〽️ „Nigdy nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”.〽️

  Czy powinniśmy sobie niekiedy pozwalać na nieuprzejmości❓ Czy na zmianę zdania❓ Ano tak ;)

  Aby walczyć z manipulatorem powinniśmy wykazywać się nadzwyczajną asertywnością. Co nie należy do łatwych zadań …

  Książa na wskroś pouczająca i dające przestrogi, czy warto po nią sięgnąć❓ Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z Was z osobna. Moim zdaniem warto i to bardzo 😘☺️

  --- Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W przeciągu całego naszego życia wielokrotnie natrafiamy na manipulatorów, którzy bardzo często skutecznie zaprzątają nasze myśli. Przedstawiam wam poradnik, który pomoże wam bronić się przed, takimi osobami!

  Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie – takie jak ty. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Na szczęście książka Jak nie dać się zmanipulować pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli.

  Manipulacja innymi jest zarówno przerażająca, jak i fascynująca. Może przybrać różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy, po dominację jednej osoby w związku i zbytnia uległość wobec silnego wpływu przyjaciela.

  Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który jak wampir wysysa z ciebie pozytywną energię.

  Książka Jak nie dać sobą manipulować powstała na podstawie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie twojej niezależności psychicznej. Naucz się rozpoznawać manipulatorów, rozszyfrowywać umysły psychopatyczne i opracowywać strategie, które pomogą ci poradzić sobie w konfrontacjach z nieżyczliwymi ludźmi. Pamiętaj, że twoje zdrowie i komfort psychiczny muszą być na pierwszym miejscu!

  Ciężko mi oceniać poradnik, bo każdy osobiście może podchodzić do tego inaczej, jednemu bardziej pomoże, innemu więcej. Tak, czy inaczej w moim mniemaniu to niezwykle ważna książka dla współczesnego społeczeństwa, manipulatorów w XXI wieku pojawia się coraz więcej. Na mnie poradnik wywarł ogromne wrażenie, po jego przeczytaniu dopiero zdałam sobie sprawę, jak wiele razy ktoś mną manipulował, jak dużo ludzi takich spotkałam, i jaki ogrom jeszcze spotkam. Dawniej myślałam, że takich ludzi zwyczajnie należy omijać, jednak ten poradnik pokazuje, że można tez z nimi walczyć.

  7/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto by pomyślał, że nawet w tych najbardziej uciążliwych problemach może pomóc książka? Nie wierzysz? Przeczytaj!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z działu poradników. Ale za to bardzo dobrych poradników. Otworzyła mi oczy na to, że świat jest pełen manipulatorów. Książka ujawnia takiego delikwenta i pokazuje jak sobie z nim radzić. Polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Christel Petitcollin
 • Wydawnictwo Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 240
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366380493
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak nie dać sobą manipulować
 • Oryginalny tytuł: Pourquoi trop penser rend manipulable
 • Tłumacz: Arustowicz Krystyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366380493
 • EAN: 9788366380493
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet: Jak mniej myśleć, Jak lepiej myśleć, Jak nie dać sobą manipulować 0/5 Nasza cena:
75,22 zł 115,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Jak mniej myśleć, Jak lepiej myśleć, Jak nie dać sobą manipulować

Pakiet książek: Jak mniej myśleć, Jak lepiej myśleć, Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Jak mniej myśleć Za dużo myślę. Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań. W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby...
Myśl jak oszust żeby nie dać się oszukać 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myśl jak oszust żeby nie dać się oszukać

Oszustwo to najstarsza gra świata. Wszyscy bierzemy w niej udział i przeważnie przegrywamy. Ma bardzo wiele obliczy: małe szachrajstwa, genialne intrygi, triki iluzjonistyczne, manipulacje handlowe, zjawiska  nadprzyrodzone, teorie spiskowe, wróżki, lipne środki na odchudzanie, piramidy finansowe,...
Być asertywnym. Jak nie dać się zdominować innym.. 0/5 Nasza cena:
17,31 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Być asertywnym. Jak nie dać się zdominować innym..

Poradnik psychologiczny z rodzaju "pomóż sobie sam". Przedstawia asertywność nie tylko jako umiejętność kulturalnego mówienia "nie", ale też sposób na poprawę samooceny i polepszenie kontaktów z innymi. Zawiera wiele sprawdzonych w praktyce ćwiczeń - relaksacyjnych oraz pozwalających zmierzyć się z...
Jak się nie dać menopauzie 5/5 Nasza cena:
34,43 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak się nie dać menopauzie

Poradnik, który pokazuje, jak wiele można zrobić dla samej siebie i poprawy swojego samopoczucia w tym bardzo wymagającym okresie życia, jakim jest menopauza. Problemy ze snem, wrażenie zaćmienia umysłu czy niezrozumiała huśtawka nastrojów to objawy kojarzone z menopauzą. Ten poradnik pomaga...
Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą 4/5 Nasza cena:
42,63 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą

Twój najcenniejszy kapitał Wbrew pozorom nie chodzi o to, czym się w życiu zajmujesz i jaki tytuł widnieje na Twojej wizytówce. To może się zmieniać. Rzecz w tym, jak się komunikujesz i jakie pozostawiasz po sobie ostatnie wrażenie. Ostatnie, bo pierwsze wrażenie ludzie nauczyli się już skutecznie...
CZASOLOGIA, czyli jak efektywnie zarządzać sobą... 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CZASOLOGIA, czyli jak efektywnie zarządzać sobą...

„Nic nie ucieka równie szybko jak chwila” — mawiał ponoć legendarny Hodża Nasreddin, wędrowny filozof z Samarkandy. Każda chwila — minuta, kwadrans, godzina — którą uda Ci się zaoszczędzić i przeznaczyć na coś wartościowego, ma wielką wartość. Ale jak w praktyce zorganizować swoje życie i pracę w...
Osiem randek, czyli jak ze sobą rozmawiać, żeby stworzyć udany związek 5/5 Nasza cena:
33,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiem randek, czyli jak ze sobą rozmawiać, żeby stworzyć udany związek

Jak ze sobą rozmawiać, żeby stworzyć szczęśliwy związek? Odkryj przełomową metodę Gottmanów! Co decyduje o sukcesie związku?            Jak sobie poradzić z kryzysem? Jak rozmawiać, by Wasz związek był coraz silniejszy? Światowej klasy naukowcy podjęli się brawurowego eksperymentu: kilka tysięcy...
Jak zerwać z nałogiem bycia sobą 0/5 Nasza cena:
56,77 zł 74,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą

Czy wiesz, że możesz gruntownie odmienić swój mózg już w cztery tygodnie. Ten krótki czas wystarczy na całkowite odrzucenie negatywnych przekonań, nawyków i przyzwyczajeń oraz zastąpienie ich pozytywnymi odpowiednikami. Przekonały się o tym już tysiące ludzi korzystających z programu dr. Joe...
Prostota jak nie komplikować sobie życia 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prostota jak nie komplikować sobie życia

Bill Hybels, bestsellerowy autor książek Zbyt zajęci by się nie modlić, Potęga Bożego szeptu i Życie, które działa, powraca po wielu latach z nową książką! Prostota to niezwykły poradnik życia duchowego, który już zachwyca i porusza czytelników na całym świecie. Przemęczony. Przytłoczony. Zbyt...
Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść 0/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść

Ta książka pokaże ci, jak wydobyć to, co najlepsze, z najgorszych ludzkich wcieleń. Ludzie, których nie możesz znieść, to te trudne osoby, które albo nie robią tego, czego od nich oczekujesz, albo robią to, czego nie chcesz - i zupełnie nie wiesz, co masz z tym począć. Cóż, od tej chwili nie musisz...
Jak zerwać z nałogiem bycia sobą 5/5 Nasza cena:
78,13 zł 89,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą

Uwolnij swój umysł od bycia sobą Mózg ma udział we wszystkim, co robisz. Steruje nie tyko Twoimi fizycznymi potrzebami, ale decyduje również o sposobie myślenia czy uczuciach. Ma wpływ na Twoje relacje z otoczeniem, determinuje cechy charakteru, takie jak nieśmiałość czy asertywność. Gdy masz...
Weź zdrowie w swoje ręce. Jak uleczyć samego siebie, kiedy nikt inny nie potrafi Ci pomóc 5/5 Nasza cena:
29,87 zł 39,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Weź zdrowie w swoje ręce. Jak uleczyć samego siebie, kiedy nikt inny nie potrafi Ci pomóc

Uzdrawianie energetyczne zajmuje się przywracaniem harmonii w naturalnym polu ludzkiego organizmu. Polega na uwalnianiu energii w ciele, niezależnie od tego gdzie jest skumulowana. W ten sposób możesz pozbyć się chorób fizycznych, uciążliwych dolegliwości czy negatywnych emocji, wzmacniając tym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula