Jak czytać ludzi radzi agent FBI

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
286
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
Nasza cena: 29,33 zł 39,90 zł Taniej o: 26%

Jeśli interesuje Cię zawiła psychika człowieka i chciałbyś lepiej rozumieć ludzi oraz ich zachowania w różnych sytuacjach, a także wiedzieć, o czym one świadczą, to obok tej książki po prostu nie możesz przejść obojętnie!

Wciągająca, intrygująca i w niezwykły sposób prowadząca czytelnika przez meandry ludzkich zachowań i umiejętność ich odczytywania tak, by wiedzieć, co człowiek myśli, nawet jeśli tego nie mówi. Zdecydowanie warta czasu i uwagi – idealna na długie wieczory!

"Jak czytać ludzi radzi agent FBI" to książka psychologiczna, skupiona na przedstawianiu czytelnikowi konkretnych zachowań, sygnałów, mimiki i gestów człowieka, które mogą świadczyć o czymś zupełnie innym, niż ten człowiek mówi. Polecana wszystkim, którzy starają się w dyskretny sposób "rozszyfrować innych" i móc dzięki temu lepiej się z nimi komunikować oraz mieć świadomość tego, czy oni kłamią, czy nie. A może tylko ukrywają coś, co ich boli, i dlatego nie da się ich w pełni zrozumieć?

Ta książka zdecydowanie jest kluczem, który pomoże czytelnikowi nauczyć się odczytywania ludzkich intencji, dążeń, planów i motywacji, a co za tym idzie również przewidywania ich zachowań. Praktyczna wiedza podana w lekturze doskonale sprawdzi się zarówno przy rozmowach z członkami rodziny i przyjaciółmi, jak i pracownikami czy potencjalnymi partnerami biznesowymi, z którymi rozważa się nawiązanie współpracy.


O autorach

Autorami książki są Robin Dreeke i Cameron Stauth, którzy dzięki swojemu doświadczeniu w pracy nad ludzką psychiką potrafią odkrywać cele i związane z nimi zachowania człowieka. Robin Dreeke przez ponad 20 lat pracował w FBI i był szefem Wydziału Analizy Behawioralnej. Ta praca pomogła mu nabyć niezwykłego obycia z tajnikami ludzkiej psychiki, a wypracowany przez niego system działania pozwolił na diagnozowanie i przewidywanie zachowań w oparciu o konkretne punkty obserwacji jednostek. Dreeke uczy myślenia jak agent: chłodnego, uporządkowanego, maksymalnie obiektywnego i racjonalnego – to dzięki tym cechom i odpowiedniemu nastawieniu możliwe jest odczytywanie czynów, słów, mowy ciała i umiejętności rozmówcy.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Nowy cykl poradników wydawnictwa Kompania Mediowa pt. „Inwestuj w siebie” jest kierowany do ludzi interesujących się rozwojem osobistym, psychologią i finansami. Pierwszym tytułem, jaki ukazał się pod tym szyldem jest książka „Jak czytać ludzi. Radzi agent FBI” Robina Dreeke i Camerona Stauth – ten pierwszy przez lata był szefem Programu Analizy Behawioralnej i właśnie ta informacja skusiła mnie, by po książkę sięgnąć. Jest to dosyć ogólny poradnik na co warto zwracać uwagę, jak odczytywać motywacje ludzi z ich gestów i słów – tak naprawdę nic, czego osoba interesująca się psychologią by nie wiedziała, ale jest to dobre podsumowanie ogólnej wiedzy. Książka wydana jest bardzo ładnie, starannie i przejrzyście, a osobiste historie autora z pracy w FBI nadają lekturze smaczku. Choć liczyłam na trochę bardziej konkretne informacje, to książkę i tak uważam za dobrą i polecam szczególnie tym, który pracują w jakiejś firmie – mają szefa, współpracowników i szanse awansu – autor zawarł w tym temacie wiele pomocnych informacji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor książki jest specjalistą od przewidywania ludzkich zachowań. W książce stara się uniknąć poradnikowego tonu i przekazać czytelnikom jak najwiecej informacji o analityce behawioralnej.

  Na podstawie własnych doświadczeń zdobytych [Adres usunięty]. w pracy w FBI, przedstawia jak bardzo złożone są ludzkie zachowania i jak można je przewidzieć.

  Dzięki kilku prostym zasadom, możemy się dowiedzieć co myśli druga osoba i uniknąć przykrego rozczarowania, które tak często nas spotyka.

  Reasumując, książka jest bardzo wciągająca i napisana w przystępny i interesujący sposób. Naszą naturą jest to, że wielokrotnie chcielibyśmy wiedzieć co myśli druga osoba i uważam, że dzięki wskazówką w tej książce możemy w pewnym stopniu się tego dowiedzieć. A z pewnością będziemy bardziej uważni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Treść jest najważniejsza, jednak sposób jej przekazywania - słownictwo, ton i barwa, intonacja i mowa ciała - jest równie ważną wskazówką, zwłaszcza gdy to, co nieświadome, odsłania uczucia, które nie są spójne z treścią."

  Zgodzicie się z tym, prawda? W końcu każdy z nas "lustruje" drugiego człowieka, jesteśmy w stanie zauważyć poddenerowowanie, radość, onieśmielenie, czy też zawstydzenie. Jesteśmy obserwatorami otoczenia, wyłapujemy sygnały, tym samym odczytując czyjeś zachowanie. Robimy to nieświadomie.

  Sięgając po publikację Jak czytać ludzi-radzi emerytowany agent FBI, możecie na chwilę wcielić się w rolę specjalisty od analizy behawioralnej. Robin Dreeke, jednej z autorów, dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w odczytywaniu ludzkiego zachowania.

  Być może z racji tego, że niejednokrotnie sięgałam po książki o podobnej tematyce, psychologii, lub też poznawałam w minimalnym stopniu analizę zachowania ludzi na różnorakich szkoleniach, temat nie jest mi obcy. Jako że lubię też czasem zagłębiać się w ludzką psychikę, koniecznie chciałam przeczytać tę lekturę. Zastanawiałam się, jakie treści w niej znajdę i jak one zostaną podane. Przekonana byłam, że będzie to typowy poradnik. Otóż nie. Ta lektura dzieli się na kilka rozdziałów, w których opisywane są przeprowadzone działania/rozmowy z OZI (Osobowe Źródło Informacji), gdzie autor wychwytuje i wskazuje nam jego kluczowe intencje/zachowania. Jest to bardzo czytelne, nawet dla osoby nie znającej w ogóle tematu. Dodatkowo otrzymujemy krótkie podsumowania, do których odnosi się autor, a które scalają wiedzę w danym rozdziale. Co najważniejsze, te opisywane przez niego sygnały, które poznajemy, dotyczą naszego codziennego życia. Więc nie musisz być agentem i pracować w kontrwywiadzie, aby nauczyć się zdolności przewidywania :)

  "Ufaj, lecz sprawdzaj."

  Natura człowieka jest wbrew pozorom przewidywalna, a jej nauka może być dla nas fascynującym doświadczeniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niemal zawsze ludzie będą postępować zgodnie z tym, co leży w ich interesie."

  Długo zastanawiałam się, jak ugryźć spisywanie wrażeń po spotkaniu z książką, gdyż pojawiły się bardzo mieszane odczucia. Ciekawe aspekty, nad którymi warto się zastanowić, jednocześnie mało przejrzysta forma prezentacji. A nawet w podanych aspektach pojawiły się plusy i minusy. Wielokrotnie coś mnie zaciekawiło, a następnie wpadałam w marazm poznawania.

  Autorzy przyjęli założenie barwnego przeplatania proponowanych wytycznych z analizy behawioralnej przykładami z życia zawodowego w FBI. Takie zamienne odzwierciedlenia teorii i praktyki okazały się dobrym pomysłem. Trudno byłoby omawiać istotę wybranych zagadnień relacji społecznych bez usytuowania w konkretnym wzorcu. Mamy zatem mieszankę zwykłego poradnika i fabularnej formy, oba komponenty mocno zyskują wzajemną obecnością, wpływają na lepsze zrozumienie problemów. Chętnie wczytywałam się w opisy rozmów, wydarzeń i operacji z realnego świata, a następnie poddawałam interesującej konfrontacji ze zdobytym doświadczeniem, wypracowanymi poglądami i tezami wysuwanymi przez Dreeke'a.

  Mniej przekonała mnie warstwa teoretyczna dotycząca sześciu komponentów odczytywania ludzi - inwestowania w cudzy sukces, trwałość, wiarygodność, czyny, język, zrównoważenie. Same zagadnienia wydawały się atrakcyjne i wciągające, ale ich przedstawienie wywoływało lekki chaos w poznawaniu. Narracja nie płynęła płynnie, pojawiały się zbędne skoki, niepotrzebne wtrącenia, zbyteczne powtórzenia, zbędne odwracanie postrzegania negatywnego na pozytywne, i odwrotnie. A przecież, nawet mało obeznany z psychologią społeczną czytelnik poradziłby sobie bez repetycji i podwójnych wypunktowań. Przydałaby się większa przejrzystość w ujęciu tematyki.

  Spostrzeżenia, tezy i wnioski, oparto na racjonalnych, słusznych i prawidłowych przesłankach. Wiele z poruszanych aspektów znałam wcześniej, z racji zainteresowania nauką badającą mechanizmy i prawa rządzące psychiką i zachowaniami człowieka, ale pojawiło się kilka frapujących myśli, które chętnie rozwijałam w trakcie lektury i po jej zakończeniu. Zajmująco poruszałam się choćby po sferze zaufania ujętego z szerszej perspektywy, wychodzącej poza szablonowe podejście. Jestem przyzwyczajona do bardziej komunikatywnych publikacji, nawet tych o charakterze poradnikowym, jednakże skwapliwie zanurzam się w materii czytania ludzi. Jak wiele jest jeszcze w tej dziedzinie do odkrycia, choć intuicja doskonale podpowiada, jak się zachować, aby zrozumieć drugą osobę, a nie zna naukowych określeń i twierdzeń.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam szczerze, że dawno nie czytałam już żadnego poradnika, dlatego z chęcią skusiłam się na propozycję serii ,,Inwestuj w siebie"

  Nie zapałałam miłością do głoszonych treści od samego początku, ale po przeczytaniu ostatniej strony, doszłam do wniosku, że chętnie zapoznam się także z innymi wydaniami tej serii. A co właściwie radzi Agent FBI? Robin Dreeke kilkadziesiąt lat przepracował w tej jednostce, ucząc się ,,odczytywać" ludzi. Jakie kryteria brał pod uwagę?

  Poruszał się w kilku obszarach - inwestowanie w cudzy sukces, trwałość, wiarygodność, czyny, język, zrównoważenie. Każdy z nich jest opisany, wskazane są także cechy pozytywne oraz negatywne, które świadczą o ich przejawie. Przez lata pracował także z tzw. podwójnymi agentami, musiał mieć pewność, że są sprawdzeni. Każde kryterium zostało poparte przykładami. Na przykład, czy wiedziałeś, że w dobrym tonie jest interesowanie się drugim człowiekiem i stawianie jego potrzeb na równi, jeśli nie ponad własnymi.

  ,,Inwestuj w siebie" to nowa seria wydawnictwa Kompanii Mediowej, w przygotowaniu są następujące tytuły: ,,Nawyki bogatych i biednych" oraz ,,Powiem Ci jak być bogatym". Z chęcią się także z nimi zapoznam. Jeśli szukasz ciekawego poradnika z elementami psychologii, ,,Jak czytać ludzi" będzie idealny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Nawyki bogatych i biednych 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nawyki bogatych i biednych

Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy: żyją z miesiąc na miesiąc i chcą to szybko i skutecznie zmienić pragną uciec z wyścigu szczurów i żyć niezależnie chcą lepszego życia dla siebie i swoich bliskich pragną nauczyć własne dzieci jak stać się bogatym Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya...
Fajbus. 997 przypadków z życia 0/5 Nasza cena:
26,09 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fajbus. 997 przypadków z życia

Twórca kultowego programu „,Magazyn kryminalny 997“,, który przez lata elektryzował całą Polskę. Człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, miłośnik dobrej zabawy, dziennikarz, wymagający szef, zdyscyplinowany, choć rozrywkowy. Szczerze opowiada o sobie, o plusach i minusach sławy, kulisach...
W pułapce myśli dla nastolatków Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem 0/5 Nasza cena:
30,19 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pułapce myśli dla nastolatków Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli dla nastolatków to publikacja, która stanowi dopełnienie bestsellera W pułapce myśli. To...
Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie 0/5 Nasza cena:
43,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie

Spójrz na swoją mapę marzeń i odważ się zrobić pierwszy krok. Dawno temu marzyliśmy, że pewnego dnia wsiądziemy do auta i wyruszymy przed siebie. Gdzie nas oczy i serca poniosą. Spełnienie tego marzenia przekładaliśmy z roku na rok. Zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego do zrobienia. Gdy moja...
Krótki przewodnik po życiu 0/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krótki przewodnik po życiu

Mądrość człowieka gór – nieznane i aktualne myśli ks. Tischnera o miłości, nadziei i prawdziwej wolności. „Zatrzymajmy przez chwilę uwagę przy tym słowie: ż y c i e . Jaka treść kryje się poza tym słowem? Jakie krajobrazy przywodzi nam przed oczy? Kolorowe łąki, falujące zbożem pola, ptaki w...
Boska matryca wyd. 7 5/5 Nasza cena:
33,52 zł 49,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boska matryca wyd. 7

Boska Matryca to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek Gregga Bradena. Ten autor bestsellerów New York Times’a od lat badał rolę duchowości w technologii. Tym razem odkrył coś, co wstrząsnęło środowiskami naukowymi i religijnymi w USA. Braden udowodnił, że nie jesteśmy jedynie obserwatorami...
Jak odzyskać siebie i utracone więzi 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak odzyskać siebie i utracone więzi

Czy często bywasz przygnębiony? Czy życie wydaje ci się pozbawioną sensu szarpaniną? Czy niejednego ranka nie masz ochoty wstać z łóżka, a najprostsze sprawy zupełnie cię przerastają? Autor tej książki Johann Hari, znakomity i nagradzany brytyjski dziennikarz, od wielu lat boryka się z depresją....
Wysoko wrażliwi 4/5 Nasza cena:
24,64 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wysoko wrażliwi

Wyjątkowa książka o emocjach, zachowaniach i relacjach społecznych osób wysoko wrażliwych. Po raz pierwszy w Polsce! Czy jesteś wrażliwcem? Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka - psychoterapeutka,...
Jak uczyć się szybciej i skuteczniej wyd. 2 4/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak uczyć się szybciej i skuteczniej wyd. 2

Czy wiesz, że wyniki nauki i pracy tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która ma ogromne zdolności, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Dzięki książce opracowanej przez doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki...
Droga Icemana. Metoda Wima Hofa. Ćwiczenia oddechowe, trening z zimnem oraz praca z umysłem 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga Icemana. Metoda Wima Hofa. Ćwiczenia oddechowe, trening z zimnem oraz praca z umysłem

Udowodniono naukowo, że legendarna, opracowana przez Wima Hofa metoda kontrolowania oddechu i zwiększania odporności na zimno, może: podnosić poziom energii, poprawiać krążenie, łagodzić stres, wzmacniać układ odpornościowy i całe ciało, skutecznie zwalczać wiele chorób. Wim Hof przebiegł maraton w...
Bądź sobą wylecz swoje 5 ran wyd. 2 4/5 Nasza cena:
23,13 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bądź sobą wylecz swoje 5 ran wyd. 2

Czy odnosicie czasem wrażenie że w swoim rozwoju wewnętrznym, stoicie w miejscu, że pewne sprawy które wydawały się Wam rozwiązane po raz kolejny nie dają Wam spokoju? By może szukacie wyjścia w złym miejscu. Lise Bourbeau to autorka ponad 14 książek, w tym bestsellera „Wsłuchaj się w swoje ciało”...
Czary jak być współczesną wiedźmą 5/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czary jak być współczesną wiedźmą

Silne kobiety rządzą światem. I zapewne są wiedźmami! Współczesne czarownice wplatają czary i magię w codzienne życie. Żyjąc w niezwykle trudnym klimacie kulturowo-politycznym, tęsknimy za prawdziwym związkiem z czymś potężniejszym od nas. W szczególności kobietom czarostwo pozwala nawiązać kontakt...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula