Ja diablica. Wiktoria Biankowska. Tom 1

Książka
39,99 zł
Outlet
14,99 zł
od 14,99 zł
od 30,38 zł
od 24,31 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Wiktoria Biankowska
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 416
Opis

Katarzyna Berenika Miszczuk w swojej książce "Ja, diablica" łączy ze sobą romans, kryminał i fantastykę, wplatając w to wszystko elementy humoru.

Mimo że tematem przewodnim jest śmierć dziewczyny, to da się wyczuć delikatne, subtelne elementy romansu. Lubisz klimaty science-fiction? Wciągają Cię historie, których akcja toczy się w zupełnie odmiennych światach? Ta pozycja z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Weronika zaczyna nowe życie, po tym, gdy zostaje zamordowana. Trafia do miasta Los Diablos, gdzie obejmuje posadę diablicy. Od tej pory do jej obowiązków należy targowanie się o dusze nowych mieszkańców piekła. Dwudziestolatka nie jest w stanie pogodzić się z tym, że odeszła ze świata żywych tak wcześnie, dlatego często powraca na ziemię. Jednym z powodów jej powrotów jest chęć zawalczenia o ziemską miłość, Piotra. Jej serce jest rozerwane między diabłem Belethem, a ciągle żywym Piotrem. Jaką decyzję podejmie rozczarowana przebiegiem zdarzeń Weronika?

W książce pojawia się szereg mniej lub bardziej poważnych bohaterów: Śmierć, Kleopatra oraz Azazel, którego celem jest przejęcie władzy nad całym światem piekła i nieba. Połączenie świata żywych i świata zmarłych w tak humorystyczny i nieoczywisty sposób to mieszanka wybuchowa, której efekty czytelnik pozna po zapoznaniu się z książką.


Opinie o książce

Książka genialna (to mało powiedziane)! Bohaterów z miejsca pokochałam. Dużo osób mówi, że to jest podobne do Zmierzchu, a ja powiem tak: TO JEST LEPSZE!

Z recenzji czytelnika, nakanapie.pl

Powieść Katarzyny Miszczuk z pewnością może sprawić niemałą satysfakcję każdemu młodemu czytelnikowi, który po nią sięgnie. Autorka posługuje się lekkim językiem, swobodnie balansując na pograniczu różnych stylów - od romansu po horror, a środowisko, które opisuje, doskonale zna z własnego doświadczenia.

www.ksiazki.wp.pl

Wielką zaletą tej prozy jest świeżość i niewymuszoność stylu, radość opowiadania historii. Szukamy talentów, a Katarzyna Miszczuk jest nim niewątpliwie obdarzona.

www.ksiazki.polter.pl


O autorce

Katarzyna Berenika Miszczuk znana jest z nieoczywistych połączeń literackich światów. Pisze książki, które można zaliczyć do różnych gatunków, mieszkając i przeplatając je ze sobą. "Ja, diablica" to pierwszy tom cyklu "Wiktoria Biankowska", którego kontynuację stanowią "Ja, anielica" (tom 2), "Ja, potępiona" (tom 3) oraz "Ja, ocalona" (tom 4). Inne znane książki autorki to m.in.: "Ja cię kocham, a ty miau", "Paranoja", "Nowy Sekretnik Szeptuchy", "Wilczyca", "Przesilenie", "Żerca", "Noc Kupały" oraz "Druga szansa".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii new adult lub z serii Wiktoria Biankowska

Szczegóły
  • Tytuł: Ja, diablica
  • Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Seria Wiktoria Biankowska
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 416
  • Format: 12.3x19.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 51957001262KS
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788374148245
  • EAN: 9788374148245
  • Wymiary: 12.3x19.5x3 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Ja diablica. Wiktoria Biankowska. Tom 1 (18)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata K. w dniu 2017-12-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Chociaż kupiłam książkę jakiś czas temu, dopiero niedawno po nią sięgnęłam. Czego nie żałuję, bo w obecnym, napiętym grafiku, mogłam się spokojnie przy niej zrelaksować. Autorka książki stworzyła mało przewidywalną, pełną humoru historię, do której pewnie wrócę : )

    Duży plus przede wszystkim za barwnych bohaterów, którzy w żaden sposób nie zlewają się ze sobą...

    Poza Piotrusiem, którego szczerze nienawidzę. Jego postać denerwowała mnie od początku do samego końca i zastanawiałam się, czy wreszcie zginie...(spoiler) niestety się zawiodłam.

    Cały świat i gama opisów pozwala wyobraźni działać!

    Jestem zadowolona z tej pozycji i polecam ją wielbicielom fantastyki w każdym wydaniu : )

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna W. w dniu 2020-10-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książki pani Katarzyny Bereniki Miszczuk zajmują honorowe miejsce na mojej półce. Czytałam serię Kwiat Paproci Wilczyce Paranoje Obsesję. Teraz czytam kolejna serię Ja diablica, Ja Anielica Ja potępiona i czekam na najnowsze dzieło Ja Ocalona. Jeżeli ktoś chce się przenieść w magiczny świat Jagi, poznać korytarze szpitala psychiatrycznego, lub przenieść się do piekła chociaż na chwilę polecam z czystym sumieniem. I czekam na kolejne propozycje od Autorki. Pozdrawiam JoannaW.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2014-04-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

    20- letnia Wiktoria Biankowska zostaje zamordowana, podczas powrotu z dyskoteki. Diabeł wygrywa targ o jej duszę, dzięki temu dziewczyna trafia do Piekła. Tam poznaje Beletha, przystojnego diabła, któremu Wiki od razu wpada w oko. Beleth pokazuje dziewczynie jej dom oraz całe Los Diablos, krainę wiecznej rozpusty.

    Potem Wiki poznaje Kleopatrę, byłą władczynię Egiptu i byłą diablicę, oraz przyjaciela Beletha, Azazela, przebiegłego i ironicznego diabła.

    Wiktoria otrzymuje posadę diablicy- ma przeprowadzać targi o duszę. Dowiaduje się, że to człowiek sam podejmuje decyzję, gdzie chce trafić. A ona nie wie, czemu podjęła taką decyzję....

    Wiktoria dostaje od Beletha klucz umożliwiający jej przechodzenie pomiędzy Piekłem, a Ziemią. Szczęśliwa, dosyć często wraca na Ziemię, do brata, który został sam (a właściwie z narzeczoną), który nawet nie wie, że Wiktoria nie żyje, do przyjaciółki Zuzy i co najważniejsze.... do jej miłości, Piotrusia.

    Jednak pewnego dnia okazuje się, że Wiktoria znalazła się nie na tym stanowisku, na którym powinna. Wiktoria posiada moc Iskry Bożej, która w połączeniu z mocami diablicy daje moc silniejszą od mocy Szatana, Lucyfera. Na domiar złego, okazuje się również, że na Ziemi jest dziewięć innych osób obdarzonych tymi mocami. A jedną z nich... Piotruś! Szatan, w obawie przed strąceniem ze stanowiska wysyła swoich sługów, Pajmona i Agaresa, aby zabili tych ludzi. Wiktoria dowiaduje się, że Piotrusiowi i wszystkim innym osobom grozi niebezpieczeństwo. Postanawia wraz z Belethem i Azazelem powstrzymać wysłanników Szatana. Nie będzie to jednak proste... a skutki bitwy pomiędzy Pajmonem i Agaresem, a Wiktorią, Belethem i Azazelem mogą być opłakane....

    Przyznam szczerze, że z początku byłam do książki negatywnie nastawiona, ponieważ jest książką polskiej pisarki. Bałam się, że będę żałować wyboru tej właśnie trylogii na prezent urodzinowy, ponieważ wcześniejsze książki polskich autorów, które czytałam nie wzbudzały we mnie większego zachwytu. Jednak już od pierwszej strony zmieniłam zdanie. Historia wciągnęła mnie niesamowicie, jakbym przeskoczyła w inny świat przez zaczarowane lustro.

    Moje odczucia po przeczytaniu książki... Jaka szkoda, że już się skończyła.

    Książka doprowadzała mnie do skrajnych uczuć- potrafiłam roześmiać się na głos, a zaraz potem porządnie zdenerwować się na któregoś z bohaterów. Cięte riposty Wiktorii, czarujący Beleth, przebiegły i chytry Azazel, do tego szatan i Śmierć- tworzą mieszankę wybuchową.

    Książka wciąga. Język, którym jest pisana lekki i młodzieżowy. Bohaterowie bardzo ciekawie scharakteryzowani. Nieustanne zwroty akcji przyprawiają o gęsią skórkę i nie dają odetchnąć czytelnikowi. Ironiczne uwagi Wiktorii rozśmieszają do łez, a nutka intrygi sprawia, że nie można oderwać się od książki... Idealne zajęcie na długie, zimowe wieczory, ale także na krótkie letnie. Serdecznie polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila K. w dniu 2021-04-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Pół roku męczenia z ebookiem oraz audiobookiem i nareszcie udało mi się skończyć! Pani Miszczuk ma ogrom fantastycznych pomysłów, ale byłabym wdzięczna za mniej romansów głównej bohaterki a więcej fabuły. Los Diablos to jeden z wielu ciekawych elementów, dzięki którym naprawdę chciałam książkę tę przeczytać do końca, ale... Do połowy powieści w głowie bohaterki jest tylko Piotruś i Belet. Wszystko inne odchodzi na drugi plan. Potem nareszcie fabuła robi się ciekawsza, ale wciąż przesycona jest płytkimi dialogami, które mają być podrywem. W tym momencie wzdycham z rezygnacją.

    Książka może być przyjemna, może poprawić humor, ale nie jest to lektura, którą nazwałabym dobrą. Ledwo przyzwoitą.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Angelika L. w dniu 2018-02-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wiktoria Biankowska to młoda studentka, która wiedzie "normalne" życie. Ma u swego boku kochającego brata, który po śmierci rodziców jest bardzo opiekuńczy, Zuzę- najlepszą przyjaciółkę oraz Piotrusia- chłopaka, w którym się podkochuje, ale nie jest w stanie mu o tym powiedzieć. I raczej nie będzie miała możliwości tego uczynić, gdyż wracając z dyskoteki zostaje zamordowana w ciemnym parku.

    Po śmierci trafia do miejsca, w którym odbywają się targi o duszę zmarłych. Anioł z diabłem walczą między sobą o to by trafiła do ich zaświatu. Walkę wygrywa diabeł i dziewczyna musi trafić do piekła, do Los Diablos- miejsca z cyfrą 6 w wielu postaciach. Okazuje się, że nie jest to wcale takie straszne miejsce. Nie ma kotłów ze smołą oraz diabłów, które mają rogi, widły i ogony. Miejsce to przypomina rejony Morza Śródziemnomorskiego, gdzie są piękne zachody słońca oraz przyjemna bryza morska.

    Tam szybko poznaje trzy osobistości, które będą spędzać z nią wspólnie dużo czasu. Azazel- podstępny diabeł, który ma plan zdobycia władzy nad piekłem, Kleopatra (tak, TA Kleo znana nam z historii w szkole), która jest piękną diablicą walczącą o dusze zmarłych oraz osobą, która skrada wiele męskich serc, Beleth- piekielnie przystojny diabeł, który stara się na każdym kroku zdobyć serce Wiki.

    Wiktoria w piekle dostaje moce, dzięki którym staje się diablicą. Dają one możliwość podróżowania na ziemię i dzięki temu nikt nie wie, że już umarła. Za sprawą Iskry Bożej, którą posiada jest silniejsza od diabłów, co sprawia, że spora wszyscy ja znają i się jej boją- z Szatanem na czele. Jednak jej delikatne serce nie pozwala wyrządzić im krzywdy za to, że trafiła do piekła. Dziewczyna początkowo nie może pogodzić się z tym, że po śmierci trafiła do tego miejsca. Stara się znaleźć swego mordercę, by dowiedzieć się czemu to właśnie ją wybrał na swoją ofiarę. W tym bardzo pomocna okaże się Kleopatra.

    Z czasem okazuje się, że nie trafiła do piekła przypadkiem. Maczali bowiem w tym palce podstępny Azazel oraz piekielnie przystojny Beleth. Przez wspomnianych diabłów będzie miała sporo kłopotów, którym trzeba będzie stawić czoła. Jednym z większych w jakie się wpakuje jest zniszczenie Ziemi.

    Czy Wiktoria pomoże Azazelowi w zdobyciu władzy nad piekłem? Czy uratuje świat przed zagładą? I kogo wybierze? Piotra, w którym się skrycie podkochuje, a może Beletha, który ją niesamowicie pociąga? Oraz najważniejsze czy uda się jej wrócić na ziemię i prowadzić "normalne, ziemskie" życie, a może piekło tak się jej spodoba, że postanowi już tu pozostać?

    Niesamowita książka, która wciąga coraz bardziej z każdą kolejną przeczytaną kartką. Czyta się bardzo lekko i szybko. Łączy w sobie kryminał, fantasy, romans oraz wiele wątków religijnych i historycznych (dzięki temu możemy przypomnieć sobie to o czym się uczyliśmy w czasach szkolnych bądź dokształcić się jeśli mamy braki). Po przeczytaniu diablicy czy prędzej sięga się po kolejną część "ja, anielica". Książka ta spowodowała, że przestałam wpatrywać się w telefon i facebooka wyświetlonego na ekranie. Gorąco polecam! Tę książkę trzeba mieć!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula