Włochy, piękne, słoneczne, z zachwycającymi widokami i zapierającą dech w piersiach kuchnią. Sięgamy po książki kucharskie, kiedy chcemy skosztować nowych dań lub po przewodniki, gdy wybieramy się w daleką podróż. Co jednak, gdyby ktoś połączył to wszystko w jedną całość? Tak właśnie, w bardzo pomysłowy sposób postąpił Bartek Kieżun, autor książki "Italia do zjedzenia".
Pozycja łączy w sobie różnorodne elementy. Przepisy przeplatane są gawędą o Włoszech, a na dodatek okraszone znakomicie wykonanymi fotografiami. Autor nieraz odwiedzał regiony tego zachwycającego kraju. Z wielu niesamowitych wypraw pozostała mu masa wspomnień, którą postanowił przedstawić zainteresowanym Czytelnikom właśnie w tej książce. Wielkim atutem jest fakt, że nie można przypisać jej jedynie do jednej dziedziny literackiej. Przez to każdy znajdzie w niej coś dla siebie i będzie mógł odkrywać ten wspaniały, słoneczny kraj z różnych perspektyw.
"Italia do zjedzenia" to niesamowicie apetyczna i kolorowa pozycja. Przepisy, jakie w niej znajdujemy zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy i pozwolą na poznanie regionalnych dań. Wiele z nich poznamy po raz pierwszy, z innymi być może spotkaliśmy się już wcześniej, ale na pewno nie w tak mistrzowskiej i profesjonalnej formie.
Pogawędki i zapiski Bartka Kieżuna to spis jego swobodnych przemyśleń z licznych wypraw do Włoch. O kulturze, kraju, ludziach, widokach i miejscach do zwiedzania. W końcu też i o życiu, jakiego możemy tam doznać, nie tylko na krótką chwilę, ale i na znacznie dłużej. Niesamowicie wykonane zdjęcia prowadzą nas przez piękne uliczki i sprawiają, że wszystko co czytamy nabiera większego sensu i wydaje się być bardziej realne. Wraz z nimi poczuć możemy fantastyczny klimat i zobaczyć, czy miejsce, do którego chcemy się udać na pewno będzie odpowiadało naszym gustom. Książka stanowi więc połączenie różnych form, ale z pewnością zadowoli pasjonatów podróży i kulinariów. W końcu nie jesteśmy w stanie przyrządzić idealnie odwzorowanego, regionalnego dania nie znając jego historii lub nie odwiedzając go choćby oczami autora książki!
Bartek Kieżun jest polskim dziennikarzem kulinarnym i blogerem, związany z magazynem "Kukbuk". Prowadzi Miejski Sklep, czyli galerię z polskim stylem lat sześćdziesiątych. Pierwszy polski zdobywca Barilla Cup, prowadzi liczne warsztaty, organizuje degustacje i sędziuje na konkursach kulinarnych.
Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki kucharskie lub z serii Do zjedzenia
