Iskra światła

Autor:

Jodi Picoult

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
414
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,84 zł
Nasza cena: 24,59 zł 38,00 zł Taniej o: 35%


"Iskra światła" to emocjonująca powieść, która nie pozwala się oderwać ani na chwilę. Czy dramatyczne wydarzenia przeżywane wraz z bohaterami umożliwią Ci pełne przeniknięcie do tego niebezpiecznego świata?

Jest ciepły, jesienny poranek. W klinice dla kobiet w Missisipi - ośrodku w którym kobiety mogą przerwać niechcianą ciążę lub odnaleźć niezbędną pomoc medyczną, zjawia się George Goddard. Mężczyzna - chrześcijański terrorysta, jest mocno zdesperowany i silnie wzburzony, wpadając do kliniki otwiera ogień, zabijając i raniąc, a następnie zamyka się z ocalałymi w budynku, biorąc ich na zakładników.

Na miejsce przybywa policyjny negocjator - Hugh McElroy. Gdy przystępuje do negocjacji z porywaczem, niespodziewanie okazuje się, że wśród zakładników jest jego piętnastoletnia córka - Wren, która przybyła do kliniki wraz z ciotką w tajemnicy przed ojcem, z sobie tylko znanych powodów. Czy George Goddard wykorzysta ją jako kartę przetargową w swojej krucjacie?

Historia opowiedziana w powieści "Iskra światła" nawiązuje do ataków ekstremistów na kliniki dla kobiet w Stanach Zjednoczonych i porusza tematykę terroryzmu antyaborcyjnego. Czytelnik najpierw uczestniczy w dramatycznych wydarzeniach ataku na ośrodek dla kobiet, później zaś, dzięki retrospekcji, poznaje poszczególnych bohaterów i wydarzenia, które sprawiły, że znaleźli się wszyscy w jednym czasie i miejscu. Prócz córki policyjnego negocjatora w klinice jest młoda kobieta, która przyjechała usunąć ciążę, pielęgniarka, która mimo paraliżującego ją strachu stara się uratować życie ciężko rannej kobiety, głęboko wierzący lekarz, który mimo swoich przekonań, a właściwie w imię swej wiary pomaga kobietom, narażając się na szykany demonstrujących przed kliniką obrońców życia, jest wreszcie przeciwniczka aborcji, która użyła podstępu i udając pacjentkę dostała się do kliniki. Czy przyjdzie im zapłacić życiem za to, że tego właśnie dnia znaleźli się w ośrodku dla kobiet? I co sprawiło, że George chwycił za broń i dopuścił się aktu terrorystycznego?

Jodi Picoult to urodzona w 1966 roku amerykańska pisarka. Jest autorką bestsellerowych powieści, między innymi "Dziewiętnaście minut", "Przemiana", "Tam gdzie ty", jednak jedną z najbardziej znanych jej książek jest "Bez mojej zgody", która doczekała się ekranizacji z udziałem Cameron Diaz i Aleca Baldwina.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czy wszystkie dzieci są godne przyjść na świat?

  Czy wszystkie kobiety zasługują na to, aby decydować o własnych dzieciach?"

  Jodi Picoult wydała ponad 30 powieści. Ja przeczytałam dopiero 4 i każda z nich została mi w pamięci. Jej książki są niesamowicie wciągające, wiarygodne i pozostawiają po sobie mnóstwo pytań i niedopowiedzeń. To bardzo często poruszane przez nią realne problemy i treści mające wywołać u czytelników emocje i dyskusje.

  To nie ja, a autorka poprzez tę historię wyciąga na wierzch kontrowersyjny temat. Daje nam do myślenia, nic nie wskazuje i też nie nakazuje, ona po prostu chce pokazać nam świat i jego dylematy, o których czasem się głośno nie mówi.

  Przyznam że, początek szedł mi dość opornie, zanim zorientowałam się, że historia ta jest opowiadana przez każdą ważną tu postać, w czasie przeszłym i teraźniejszym.

  Janine, Izy, Louis, Joy to tylko kilka z wymienionych bohaterów. Jedni są pracownikami, inni pacjentami kliniki. Są tu również i demonstranci i obrońcy życia.

  Jest tu przyjaciółka, córka, ojciec, a nawet ciotka, która zastępuję matkę.

  Wszystkie te osoby łączy Ośrodek Zdrowia Kobiet, przez niektórych zwany Ośrodek Śmierci. Można tu dokonać aborcji, zasięgnąć porady w sprawie antykoncepcji lub po prostu się przebadać.

  Każda z tych osób była w innym miejscu swojego życia, z innymi problemami i potrzebami. Wszystkie te osoby łączy jeszcze obecnie strach o swoje życie. Zostały w jednym czasie zamknięte i przetrzymywane w Ośrodku, przez Wrena, ojca jednej z pacjentek. Nie obędzie się bez ofiar. Zaczynają się negocjacje policji z porywaczem, zaczyna się czas o każde życie.

  A B O R C J A istniała i będzie istnieć. Łatwo jest nie mieć zdania, lecz jeśli czytasz takie historie, to chcąc nie chcąc obierasz, którąś ze stron. Aborcja legalna czy nie? Jeśli tak, to w jakich przypadkach, kiedy, gdzie? A jeśli jest niewykonalna, ponieważ prawo w danym kraju zabrania? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że podziemia aborcyjne są i będą. Nie chodzi mi tylko tutaj o usuwanie ciąży, ale o stosowanie metod, które mogą nawet nieświadomie odebrać życie. Wystarczy przekroczyć granicę, aby wykonać zabieg. Tabletki poronne kosztują dużo mniej, a te niewiadomego pochodzenia mogą doprowadzić do tragicznych skutków.

  Kolejny raz czytam książkę, w której autorka nie narzuca nam swojego zdania. Wręcz przeciwnie, wymaga od nas maksymalnego skupienia i odpowiedzenia na zadane trudne pytania. Pokazuje nam dramat każdej ze stron. Ta książka jest niesamowicie życiowa i poruszająca. Ona nie jest tylko powieścią, to literatura z rodzaju tych, gdzie my ludzie, stajemy przed dylematami.

  Polecam wam gorąco tę lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przed laty zaczytywałam się w prozie Jodie Picoult i jestem jej wierną fanką. Autorka ma niezwykle plastyczne pióro i oryginalne pomysły na powieści. Ponadto bardzo często wplata w nie wątki społeczne, często trudne tematy tabu, które przedstawia w sposób skłaniający do myślenia

  I tym razem nie było inaczej, w powieści Iskra światła pojawia się temat aborcji. Mamy tutaj przedstawione dwa punkty widzenia, zarówno obrońców prawa kobiet do aborcji, jak i obrońców życia. Autorka nie narzuca swego zdania czytelnikowi, przedstawia argumenty obu stron dając nam temat do refleksji i własnego zdania.

  W jednym z amerykańskich miasteczek działa Ośrodek dla kobiet, klinika, gdzie oferuje się pomoc kobietom i dokonuje aborcji. Tutaj można się przebadać ginekologicznie, dostać receptę na środki antykoncepcyjne, ale również można poddać się legalnej aborcji. To miejsce, gdzie kobiety zgłaszają się z problemem i mogą liczyć na zrozumienie. Zabiegi są odpłatne, a ich cena wzrasta wraz z rosnącą ciążą. Pewnego dnia nastolatka, Wren, prosi ciocię o zawiezienie do Ośrodka na jej pierwsze badanie i po środki antykoncepcyjne. Kobieta zgadza się i jedzie tam z bratanicą, ojciec dziewczynki nic o tym nie wie. Do Ośrodka zgłaszają się różne kobiety, każda ma swoją bolesną historię i wbrew powszechnemu myśleniu, każdej z nich jest ciężko, bo aborcja to bardzo poważna decyzja, a jej skutki zostają w ich umysłach już na zawsze. To nie jest dobry dzień dla pacjentek i pracowników Ośrodka, bowiem zjawia się tam zdesperowany ojciec z bronią, który nie może znieść, że jego córka mogła poddać się aborcji. Terroryzuje obecne w Ośrodku kobiety i lekarza, dochodzi do przepychanek i padają strzały.... Zostaje wezwana policja i policyjny negocjator, którym jest ojciec Wren. Jakie jest jego zaskoczenie i szok, kiedy dowiaduje się, że wewnątrz jest jego córka i siostra. Nie daje odsunąć się od sprawy i robi wszystko, aby uratować zakładniczki i swoją córkę. Nie będzie to łatwe zadanie, bo i przeciwnik nie jest łatwy - zdesperowany ojciec staje naprzeciw zrozpaczonego ojca. Który z nich wygra?

  Iskra światła to niezwykle poruszająca powieść, która skłania do refleksji i zadumy. Aborcja jeszcze do niedawna była tematem tabu i działaniem zabronionym w wielu państwach. Dla nas to temat bardzo aktualny, bo wciąż trwają przepychanki nad ustawą o prawie do aborcji w Polsce. Z jednej strony to kobieta powinna decydować o swoim życiu i o swoim ciele, z drugiej strony mamy do czynienia z nowy życiem, które rośnie w jej ciele. Co jest ważniejsze? Co jest cenniejsze? Kiedy embrion jest jeszcze tkanką, a kiedy ju ż człowiekiem? Chyba trudno tutaj znaleźć złoty środek i właściwe wyjście z sytuacji... To kwestia sumienia, ale nie wolno zabraniać kobietom ich praw, które i tak nie są nadużywane. Przeczytajcie Iskrę światła, która być może wpłynie na wasze postrzeganie tego bardzo trudnego, ale i bardzo ważnego tematu - polecam gorąco!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jodi Picoult to moja ulubiona autorka. Czytałam i mam wszystkie jej książki i każda kolejna jest lepsza niż poprzednia. Serio! Jak tylko Iskra światła miała premierę, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie musiałam nawet wcześniej znać jej treści z okładki, aby wiedzieć, że będzie dobra. Czy tak faktycznie się stało?

  'Pasowało. Był oazą spokoju w oku ideologicznego cyklonu. Słońcem wszechświata kobiet, którym wyczerpał się czas i możliwości, które potrzebowały światełka w tunelu.'

  W klinice aborcyjnej dochodzi do zamachu. Pewnego dnia pojawia się w niej uzbrojony mężczyzna, który bierze zakładników i zaczyna strzelać. Zaczyna się piekło. Przede wszystkim dla wszystkich, którzy są wewnątrz Ośrodka. Na zewnątrz zbiera się policja i Hugh - negocjator. W momencie, kiedy dowiaduje się, że wśród zakładników znajdują się jego siostra i córka robi wszystko, aby każdy, a przede wszystkim one wyszły cało z tego zamachu. Czy mu się to uda?

  'Czasem się kłamie, aby kogoś chronić. Czasem się kłamie, aby chronić własną skórę.'

  Po raz kolejny autorka porusza ciężki temat - aborcja. Przedstawia stanowisko zarówno zwolenników jak i przeciwników. Sam zamachowiec pojawił się w Ośrodku po to, aby zakończyć działania kliniki. Robi to w obronie życia. Czy to go usprawiedliwia? Czy można zabić człowieka, w obronie praw tych nienarodzonych? Czy można drugiemu człowiekowi wbić do głowy swoje racje? Które tak właściwie są jedyne i najważniejsze?

  Jodi przedstawiła historię w nietypowy sposób. Chronologicznie, ale od końca. Poznajemy losy bohaterów, ich przemyślenia. Dowiadujemy się, co w klinice robiła córka Hugh, dlaczego George postanowił napaść na Ośrodek. Będziemy świadkami zabiegu aborcji i rozterek bohaterek. Mamy okazję postawić się po jednej lub po drugiej stronie. Czy jednak można jednoznacznie postawić się wyłącznie po jednej ze stron? Czy zrozumiałam, dlaczego George postanowił zabijać, ze względu na bycie przeciwnikiem aborcji? Nie. Mam swoje zdanie na ten temat i nie chciałabym, aby ktoś próbował siłą wbić mi do głowy własne, uważając, że jest bardziej moralne.

  'To, co z jednej strony wygląda na przemoc, z innej perspektywy może uchodzić za akt miłosierdzia.'

  Jeśli znacie powieści autorki, koniecznie sięgnijcie po tę najnowszą. Jeśli jednak nie mieliście jeszcze okazji poznać historii tworzonych przez Jodi Picoult, ta będzie świetna na start! Polecam, po prostu.

  'Czasami nie wiesz, jak pochłania cię miłość, póki nie odczujesz jej braku. Czasami nie rozpoznajesz miłości, gdyż zmieniła cię, jak chimera, tak powoli, że transformacja umknęła twojej uwadze.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam odpocząć trochę od twórczości Jodi Picoult, ale los bywa przewrotny. Będąc w kiosku natrafiłam na gazetę "Poradnik domowy" z książką "Iskra światła" Jodi Picoult za niecałe 10 zł, no okazja życia, więc wzięłam.

  Akcja powieści toczy się w Ośrodku dla kobiet, który oferuje im pomoc [Adres usunięty] w postaci przerwania ciąży. Pewnego dnia do Ośrodka wpada uzbrojony i zdesperowany mężczyzna, który zabija kilka osób w kacie zemsty i bierze zakładników. Zakładnikami okażą się osoby, które nie znalazły się tam bez przypadku. Miały powody, aby akurat tego feralnego dnia spotkać się w tym samym miejscu i czasie. Na miejscu tragedii przybywa policyjny negocjator Hugh McElroy, aby rozmawiać ze sprawcą. Niedługo po tym dowie się, że wśród zakładników jest jego córka, która przyjechała do kliniki w konkretnym celu

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie mogłam wsiąknąć do tej książki tak przez trzy rozdziały. Za dużo bohaterów, za dużo chaosu, za dużo charakterów. A później – przepadłam. „Iskra światła” Jodi Picoult opowiada o kilku osobach uwięzionych w klinice planowania rodziny przez szaleńca. Którym okazuje się ojciec dziewczyny, która chciała poddać się aborcji. „Louie uważał, że ci biali mężczyźni z hasłami na transparentach przychodzą tutaj nie z powodu nienarodzonych, tylko z powodu kobiet. Nie mają wpływu na ich niezależność seksualną. Chcą mieć wpływ chociaż na to”. I tak zabija recepcjonistkę, pielęgniarkę, strzela do lekarza i bierze zakładników. W tym Wren. Jej ojciec, Hugh przybywa do tej kliniki bo jest negocjatorem. Na początku nie wie, że jedną z zakładniczek jest jego własna córka. Później stara się zrobić wszystko – jak to każdy rodzic – aby jego dziecku nie spadł włos z głowy. „Na tym polega ojcostwo. Ojcostwo to chęć umieszczenia córki w ochronnej bańce, gdzie nikt jej nie skrzywdzi.” W książce poznajemy losy pacjentek – które nie tylko chciały usunąć ciążę jak Joy czy Izzy ale także skonsultować się w przypadku raka szyjki macicy (Olive) czy chciały zasięgnąć porady w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Poznajemy lekarzy, którzy chcą pomóc kobietom. Poznajemy ludzi, którzy chcą nieść pomoc – tak po prostu. „Ustawy są czarne i białe. Życie kobiet to tysiąc odcieni szarości”. Absolutnie polecam doskonałą powieść “Iskra światła”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Strażnicy światła 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnicy światła

Książka Roku 2016 według księgarni Barnes & Noble! Niewymowna kompozycja monstrualnego niepokoju oraz trwogi, która czujesz, oglądając się nieustannie za siebie. Miranda, profesjonalna fotografka natury udaje się na zawodową misję na wyspy u wybrzeża Kalifornii. Niewielki archipelag kusi...
Warszawianka. Gdy zgasną światła 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Warszawianka. Gdy zgasną światła

Najnowsza powieść autorki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru! Maj 1887 roku. Warszawskim światkiem teatralnym wstrząsa wiadomość, że znana artystka baletu, Zofia Ostrowska została zasztyletowana. Wszystkie poszlaki wskazują na jej ostatniego kochanka, policjanta Aleksandra Woronina. Tymczasem...
Plastikowy worek. T.1. Iskra zapalna 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Plastikowy worek. T.1. Iskra zapalna

Pierwszy tom cyklu opowiadającego o losach (słabo) płatnego zabójcy, okrzykniętego przez media rzeźnikiem. Antybohater terroryzuje miasto. Fikcja i absurd mieszają się tutaj z rzeczywistością, fabuła pędzi na złamanie karku, a wszystko zostało doprawione przez Thomasa Joad dozą czarnego humoru.
Wieczór gorzkiej mgły 0/5 Nasza cena:
27,06 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczór gorzkiej mgły

Kryminał w scenerii Warszawy alternatywnej. Czy były esbek Tomasz Szczepkowski wypełni zlecenie i odnajdzie zaginioną córkę dygnitarza? Czym jest otrzymany w prezencie od jego protektorów trikoder, który zleceniodawca pragnie odzyskać bardziej niż własną córkę? Poznaj Warszawę, w której nic się nie...
Bogactwo 0/5 Nasza cena:
24,60 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bogactwo

Literatura polska. Thriller. Młoda dziewczyna imieniem Pat popada w paranoję, uwięziwszy się w we własnym mieszkaniu po dotkliwym poniżeniu w modnym klubie. Pat miała kiedyś wielu chłopców, z którymi bawiła się świetnie, lub nie. Teraz Pat również ma chłopców (w dodatku tych samych), lecz tym razem...
Krymina - Marek Sieprawski 0/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krymina - Marek Sieprawski

Biuro śledcze Ernest i Spółka zajmowało się dotychczas sprawami takimi, jak poszukiwania zaginionych zwierząt domowych. Jednak któregoś dnia u detektywów nieudaczników zjawił się wreszcie prawdziwy klient - bogaty przedsiębiorca z prawdziwym zleceniem... Ale co łączyć może tajemniczą nieznajomą z...
Czerwone światło hańby. Katie Maguire. Tom 3 0/5 Nasza cena:
25,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwone światło hańby. Katie Maguire. Tom 3

W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i...
Labirynt strachu T.2 Światło jest kapryśne 4/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Labirynt strachu T.2 Światło jest kapryśne

"Złe wspomnienia? To najlepsze, co może cię tu spotkać... Rok po spędzeniu traumatycznych wakacji w siedlisku, podczas których Sara straciła kilkoro przyjaciół, w gazecie znów ukazuje się ogłoszenie o możliwości wynajmu domku pośrodku lasu. Sara, Marek i Witek decydują się sprawdzić, czy ktoś nie...
Świadectwo prawdy wyd. 2011 0/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świadectwo prawdy wyd. 2011

W oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Lokalna społeczność jest w szoku - o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna z rodziny amiszów. Sprawę Katie przyjmuje Ellie Hathaway, adwokatka z...
W imię miłości 0/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W imię miłości

Do czego zdolna jest matka w obronie swojego dziecka? Nowa powieść autorki bestselleru Bez mojej zgody.   Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki...
W naszym domu 4/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W naszym domu

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie...
Po drugiej stronie kartki 4/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie kartki

Druga część opowieści o księciu Oliverze, który bardzo pragnął żyć w prawdziwym świecie. Za sprawą Delilah udaje mu się w końcu wydostać spomiędzy okładek. Pomimo pewnych mniej lub bardziej zabawnych komplikacji Oliver szybko odnajduje się w szkolnej rzeczywistości i z fascynacją poznaje nowy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula