Idealne dziecko

Autor:

Lucinda Berry

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,33 zł
Nasza cena: 32,30 zł 42,90 zł Taniej o: 25%

"Idealne dziecko" to wstrząsający thriller psychologiczny poruszający problem przemocy wobec dzieci. Powieść napisana przez psycholożkę, specjalistkę z zakresu traumatologii.

Christopher i Hannah to spokojne i kochające się małżeństwo. On jest chirurgiem, ona natomiast pielęgniarką. Do pełni szczęścia brakuje im jedynie dziecka, o które od wielu lat bezskutecznie się starają. Kiedy zatem do szpitala trafia porzucona, sześcioletnia dziewczynka imieniem Janie, Christopher namawia żonę, by to właśnie oni zatroszczyli się o jej los. To dla nich ogromne wyzwanie, lecz przecież od dawna o tym marzyli. Nie jest to jednak początek szczęśliwego życia nareszcie pełnej rodziny. Janie nie jest zwyczajnym dzieckiem. Ślady na jej ciele dobitnie świadczą o tym, że musiała wiele przecierpieć. Jej przeszłość rzuca cień na życie wszystkich trojga...

"Idealne dziecko" to thriller psychologiczny, który rzuci Was na kolana i nie da o sobie zapomnieć. To historia, która mogła wydarzyć się naprawdę. Jest realistyczna do bólu i do bólu również rozedrgana od silnych emocji. Będziecie płakać, zaciskać pięści i gorąco modlić się o szczęśliwe zakończenie. Czy te modlitwy zostaną wysłuchane? Przekonajcie się sami!

Powieść jest świetnie napisana i czyta się ją niemal jednym tchem. Dotyka jednak wyjątkowo trudnych tematów. Jednym z nich jest przemoc wobec dzieci: coś, co dla wielu z nas jest czymś wręcz niewyobrażalnym. Z konsekwencjami tej przemocy będą musieli zmierzyć się Christopher i Hannah. I zmusi ich to do czynów, o których nigdy samych siebie by nie podejrzewali...


O autorce

Lucinda Berry jest psychologiem specjalizującym się w badaniach nad traumą. Szczególnym obszarem jej zainteresowań są traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, co zdecydowanie widać w "Idealnym dziecku". Choć to rzecz jasna beletrystyka, fabuła książki wyraźnie przedstawia złożoność psychologicznych mechanizmów. Prezentowana powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w ramach serii wydawniczej "Mroczna strona". Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi jej tytułami, które również znajdziecie na naszych stronach.

Recenzje (6)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka od pierwszej strony wciąga...Pierwsza taka od której nie moglam się oderwać...Szkoda,że nie ma więcej polskich książek tej autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hannah i Christopher zawsze chcieli posiadać dzieci, jednakże nie mogli doczekać się swojego potomstwa. Pewnej nocy do szpitala, w którym pracują, zostaje przywieziona wygłodzona, sześcioletnia dziewczynka - Janie. Jej rozwój nie przebiegał poprawnie, dlatego też przypomina trzylatkę, która nie potrafi wysłowić się. Wszyscy współczują jej, a policja bezskutecznie poszukuje zwyrodnialców, którzy są odpowiedzialni za tragedię idealnego dziecka. Czy na pewno idealnego?

  Pomimo trudnej sytuacji i problemów z Janie, która przejawia zachowania agresywne, Hannah i Christopher postanawiają adoptować dziewczynkę. Wierzą, że trauma i złe wydarzenia z przeszłości przestaną zatruwać duszę dziewczynki i stworzą normalną, kochającą się rodzinę. Jednakże Janie nie zmienia się, a jej nieposłuszeństwo jest coraz gorsze. W książce docieramy do momentu, w którym przestajemy współczuć maltretowanemu dziecku. Współczujemy rodzicom, którzy spodziewają się własnego, długo oczekiwanego potomstwa i już wiedzą, że nie dadzą rady poradzić sobie z Janie. Możemy zastanowić się nad tym czy małe dziecko jest w stanie manipulować oraz doprowadzić do skrajnych zachowań swoich opiekunów.

  Zwróćmy uwagę jak słabi psychicznie są ludzie i po przekroczeniu pewnych barier nie są w stanie myśleć racjonalnie. W momencie kiedy nie dają sobie rady popadają w obłęd. Stają się zupełnie kimś innym, niż byli wcześniej. A co najgorsze- z tego stanu nie jest tak prosto powrócić do normalności.

  To książka, która przedstawia wychowanie dziecka w zupełnie innym świetle, niż pokazywane jest to w mediach. Ukazuje problemy dotąd nieporuszane oraz traktowane jako tabu. Dzięki niej wejdziemy do świata, w którym to idealne dziecko jest potworem, a rodzice stają się ofiarami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Janie od lat była maltretowana i głodzona. Wskazuje na to jej wygląd zewnętrzny i obrażenia wewnętrzne. Podczas pobytu w szpitalu opiekuje się nią Christopher. Wraz z Hannah pragną zostać rodzicami, ale bez skutku. Są pewni, że to los zsyła im te bezbronne dziecko i postanawiają dać jej dom. Piper - opiekunka socjalna Janie bez wahania zgadza się na adopcję. Informuje wcześniej także o problemach, które mogą spotkać ich ze strony 6-letniej dziewczynki. Oboje traktują to jak misję. Leczenie Janie jednak nie pomaga, a wręcz przeciwnie... Niewinnie wyglądającą dziewczynka pokazuje swoje drugie oblicze, a w trakcie śledztwa prawda wychodzi na jaw.

  Wow!!! To dopiero była mocna książka. Od samego początku widzimy historię z trzech różnych perspektyw - Christophera, Hannah oraz Piper. Do tego wszystkie w narracji pierwszoosobowej.

  Psychologiczny aspekt tego thrillera jest uderzający i wstrząsający, tym bardziej, że dotyczy dziecka. Dziecka, które nie wykazuje empatii i nie radzi sobie z emocjami. Dziecka, które robi masę ohydnych i złych rzeczy. Dziecka, nad którym Christopher trzyma stały parasol ochronny, byle by mogło zapomnieć o brutalnej przeszłości, co tak naprawdę strasznie mnie frustrowało. Nie mogę również zapomnieć o Hannah, która sama musiała mierzyć się z codziennymi problemami i wykazać się ogromną cierpliwością. Wcale się nie dziwiłam, że w końcu tej cierpliwości zaczęło brakować. Genialna fabuła z ujęciem problemów dzieci maltretowanych, adopcji, opieki społecznej. Czyta się lekko, szybko - nieodkładalnie. Zakończenie nie do końca mi się podoba. Brakuje go tak naprawdę, żeby zamknąć tą książkę i o niej zapomnieć. W całości jestem jednak w stanie wybaczyć autorce te niedociągnięcie. Polecam wam i to bardzo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Idealne dziecko” to książka Lucindy Berry, która przed zostaniem pełnoetatową pisarką była psychologiem klinicznym specjalizującym się w traumach dziecięcych. O po części o tym też jest tak książka. Określana jest jako thriller psychologiczny i obydwa te człony faktycznie tu znajdziemy. Napięcie wysokie jest już na samym początku – wątki małżeństwa podejmującego się opieki nad 6letnią dziewczyną z syndromem maltretowanego dziecka poprzetykane są późniejszym policyjnym przesłuchaniem ich pracownicy socjalnej – od początku wiadomo, że ta historia zakończy się morderstwem. Tylko czyim? I jak do tego doszło? Dla mnie jednak ciekawsza była tu ta warstwa psychologiczna i pytania, które fabuła na czytelniku wymusza. Czy człowiek w chwili urodzenia jest już dobry lub zły? Jak duży wpływ na wychowanie? Czy uda się naprostować psychikę dziecka, które od początku było krzywdzone? I jak to zrobić?

  „Idealne dziecko” to takie trochę ostrzeżenie – są rany, które dorosły może wyrządzić dziecku, które naprawdę trudno, wręcz niemożliwie trudno będzie zasklepić… Polecam wszystkim tym, którzy lubią mocne i niepokojące thrillery psychologiczne!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kim jest Lucinda Berry i dlaczego dookoła słychać niemal same słowa podziwu oraz uznania dla jej powieści? To autorka, która stworzyła coś z niczego, napisała thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu i nie pozwala przestać rozmyślać o fabule sięgając po dość schematyczny motyw rodziny. Tylko, że na tym kończą się podobieństwa do znanych mi historii, ponieważ "Idealne dziecko" to lektura jedyna w swoim rodzaju.

  Jeśli lubicie powieści, które wstrząsają i zaskakują - nie możecie przejść obojętnie obok tej historii. Uwielbiam ten gatunek, thriller zawsze będzie mi najbliższy, ale czytałam już wiele historii, by rzadko kiedy dać się zaskoczyć. A jednak w przypadku tej książki siedziałam jak na szpilkach, czułam że po prostu muszę przerzucać kolejnej strony i nie ma szans, że odłożę powieść dopóki nie dowiem się o co w tym wszystkim chodzi.

  Berry pisze fenomenalnie. Jej styl jest prosty i lekki a przy tym niesłychanie obrazowy. Potrafi idealnie w punkt oddać wszystkie emocje targające bohaterów, rozpracowuje ich sylwetki rozkładając każdego z nich na czynniki pierwsze a jednak pozostawia zawsze jakiś smaczny kąsek, tą jedną konkretną tajemnicę, która w finale wychodzi na jaw i zaskakuje ponad miarę, ponieważ czytasz, czujesz, że znasz tych bohaterów jak nikt inny a później okazuje się, że wcale nie miałaś racji. Uwielbiam takie zawirowania w historii, taką plastyczną formę postaci, gdy zmieniają się na moich oczach i mają przez cały czas coś do powiedzenia.

  Fabuła skupia się na rodzinie, zwykłej, dwuosobowej, która czuje się niepełna nie mogąc móc mieć własnego dziecka. Nie można jednak zaprzeczyć, że Christopher i Hannah, chirurg i pielęgniarka naprawdę się kochają. Ich relacja jest niesłychanie przyjemna, chce się czytać o nich i czytać, ponieważ przypominają ludzi takich jak my - trochę zagubionych we własnych marzeniach, ale jednak dążących do celu, gdy w szpitalu pojawia się sześcioletnia dziewczynka ze śladami pobicia i kradnie ich serce. Nie mogą mieć swoich dzieci, więc dlaczego nie dać szansy właśnie tej małej sierotce? Chcą dobrze, Christopher i Hannah chcą dać dom dziecku i w końcu być rodziną, ale zupełnie nie spodziewają się tego kogo biorą pod swój dach i w tym właśnie tkwi fenomen tej powieści: dziecko i jego tajemnica zaskoczą i nawet być może nie jednego przestraszą.

  Fantastyczny klimat tajemnicy, zagadki i nawet subtelnej grozy wisi w tle i zachwyca czytelnika. Lucinda Berry wyszła poza ramy klasycznego thrillera psychologicznego i napisała historię, która nie tylko daje do myślenia czy podejmuje ważne tematy, ale przede wszystkim sprawia, że emocje w nas aż się kotłują. Czytając czułam niedowierzanie, szok i zaskoczenie, ale miałam też ochotę wejść do tej historii i potrząsnąć bohaterami, by w końcu spojrzeli na sytuację z innego punktu widzenia. Bo to co działo się w tej powieści, to uwolnione zło, ten szatan w ludzkiej skórze zawładną historią i zmienił ją nie do poznania. "Idealne dziecko" to lektura przy której pytanie o to kto zasługuje na drugą szansę nie zawsze jest takie proste. Genialna! Po takie nowości zdecydowanie warto sięgać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Lucinda Berry
 • Wydawnictwo Filia
 • Seria Mroczna strona
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380759152
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Perfect Child
 • Tłumacz: Skowrońska Emilia
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380759152
 • EAN: 9788380759152
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Szóste dziecko 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóste dziecko

Kolejna powieść porównywanego do Stephena Kinga autora „Czwartej małpy” i „Piątej ofiary”. Książki o detektywie Samie Porterze odniosły międzynarodowy sukces, prawa zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów. Wyczekiwana finałowa część niesie ze sobą nieoczekiwane zwroty akcji. Detektywowi Samowi...
Dzikie dziecko miłości 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzikie dziecko miłości

Spokój? W słowniku Namiestniczki Thornu ten wyraz nie istnieje W mieście grasuje zabójca, a terytorium wilków skrywa masowe groby. Jedyny trop prowadzi do młodziutkiej wampirzycy. Kim właściwie jest Daria? I jaką rolę odegrała w tej zbrodni? Namiestniczka Dora Wilk i Roman, książę wampirów,...
eBook Idealne dziecko mobi epub 5/5 Nasza cena:
25,33 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Idealne dziecko mobi epub

Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą?Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?Christopher i Hannah wiodą szczęśliwe i spokojne życie – on jest chirurgiem, ona pielęgniarką. Brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala trafia Janie, porzucona...
Audiobook Idealne dziecko CD 0/5 Nasza cena:
35,18 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Idealne dziecko CD

Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną?Christopher i Hannah wiodą szczęśliwe i spokojne życie – on jest chirurgiem, ona pielęgniarką. Brakuje im tylko dziecka. Kiedy do szpitala trafia Janie, porzucona...
Nietykalny 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nietykalny

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły. W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego. Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji. Były...
Idealne życie 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealne życie

Piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety... Dla fanów "Dziewczyny z pociągu" oraz "Za zamkniętymi drzwiami" Autumn Carpenter prześladuje wspomnienie córki, którą oddała, mając piętnaście lat. Nigdy potem nie udało jej się w pełni dojść do siebie i pogodzić ze stratą. Pewnie dlatego, że nie...
Tylko niewinni 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko niewinni

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią. Kiedy znany filantrop zostaje znaleziony martwy, nikt nie ma wątpliwości, że mordercą jest kobieta. Precyzja, z jaką wszystko zostało zaplanowane wskazuje, że nie było w tym ani pasji, ani przypadku. To była egzekucja. Ofiara była powszechnie szanowana za...
Cymanowski Młyn 0/5 Nasza cena:
41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cymanowski Młyn

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny...
Musisz mi uwierzyć 5/5 Nasza cena:
27,91 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Musisz mi uwierzyć

Dove nienawidzi swojego byłego męża. Czy to jednak znaczy, że pragnie jego śmierci… Każdego dnia Dove Damiani przejeżdża obok swojego dawnego domu, w którym jej eks mieszka z jej psem i jej byłą instruktorką jogi, obok swoich dawnych sąsiadów i dawnego życia, które kiedyś opisywała z czułością jako...
Zabij mnie znów 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabij mnie znów

To mogło przytrafić się tobie. Następnym razem, kto wie... Kiedy całe twoje okazuje się kłamstwem, komu możesz zaufać? Nic nie przygotowało Maggie na to, że pewnego dnia wróci do domu, a jej mąż Duncan po prostu zniknie, zostawiając ich dzieci zupełnie same. Jego telefon nie odpowiada, a Maggie nie...
Martwe listy 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe listy

„Obłędnie skonstruowana zbrodnia dla fanów Gillian Flynn i Pauli Hawkins”. Booklist Ava dowiaduje się z e-maila od matki, że jej siostra bliźniaczka spłonęła żywcem w stodole przy rodzinnej winiarni. Dziewczyna nie chce w to uwierzyć, ale nie wynika to z żalu czy wyparcia. Cała sprawa po prostu za...
Pakiet: Ekspozycja, Przewieszenia, Trawers, Deniwelacja, Zerwa, Halny 0/5 Nasza cena:
119,44 zł 169,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ekspozycja, Przewieszenia, Trawers, Deniwelacja, Zerwa, Halny

Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula