Historia pewnego statku. O rejsie „Titanica”. Czytam sobie. Poziom 2

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Czytam Sobie
Wydawnictwo: HarperKids
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 48
Opis

Cykl książek edukacyjnych "Czytam sobie" został stworzony z myślą nauki czytania u najmłodszych. Podział na trzy zróżnicowane poziomy trudności razem z różnymi długościami zawartych w opowiadaniach tekstów pozwoli na stopniowy rozwój oraz poznawanie nie tylko trudniejszych słów i bardziej złożonych zdań, ale i coraz ciekawszych historii z otaczającego nas świata. Dopełnieniem świetnie wykonanej edukacyjnej serii jest bogactwo kolorowych ilustracji ułatwiających naukę.

"Czytam sobie. Poziom 2. Historia pewnego statku. O rejsie Titanica" wydawnictwa HarperCollins i autorstwa Zofii Staneckiej to książeczka wspomagająca naukę czytania u najmłodszych. Dziecko w ramach poziomu drugiego serii na podstawie historii rejsu słynnego Titanica uczy się składania coraz dłuższych zdań i trudniejszych słów. W tej części historia została opowiedziana z perspektywy małej dziewczynki o imieniu Ewa, która podróżowała tym statkiem ze swoimi rodzicami i przeżyła jego katastrofę (postać autentyczna). W książce znajdziemy wiele kolorowych ilustracji, dużą czcionkę ułatwiającą czytanie oraz ramki na bokach stron służące do ćwiczenia sylabowania.

Podzielona na trzy poziomy trudności seria "Czytam sobie" to cykl książeczek edukacyjnych służących dzieciom do nauki czytania. Stopniowo zwiększany poziom trudności i zakres słownictwa wzbogacono o ciekawe ilustracje i elementy wspomagające naukę sylabowania czy podziału słów na głoski. Seria została doceniona przez rodziców, a nauka w niej zawarta zgodna jest z zaleceniami metodyków.

W ramach cyklu "Czytam sobie. Poziom 2" dostępne są jeszcze tytuły: "Maja na tropie jaja", "Skarb Arubaby", "Tytus - superpies", "Bigos z Mamutka", "Tytus w cyrku", "Mur", "Parasol pana Pantalona", "Babula Babalunga", "Baba Jaga w Ameryce", "Komendant wolnej Polski", "Fafik i futerał", "Wyprawa Kon-Tiki", "Nelka i piesek Fafik", "Walizka pana Hanumana", "Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii" czy też "Historie spod podłogi. Wyprawa".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii nauka czytania lub z serii Czytam Sobie

Szczegóły
  • Tytuł: Historia pewnego statku O rejsie
  • Autor: Zofia Stanecka
  • Wydawnictwo HarperKids
  • Seria Czytam Sobie
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2014
  • Ilość stron: 48
  • Format: 14,5x18,5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788323771197
  • Język: polski
  • Podtytuł: Czytam sobie poziom 2
  • ISBN: 9788323771197
  • EAN: 9788323771197
  • Wymiary: okł. miękka 14,5 x 18,5 cm
  • Dane producenta: HarperCollins Polska sp. z o.o., Domaniewska 34A, 02-672 Warszawa, Polska, info@harpercollins.pl, tel. +48 22 856 57 57
Recenzje książki Historia pewnego statku. O rejsie „Titanica”. Czytam sobie. Poziom 2 (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka D. w dniu 2014-04-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    17 z 31 osób uznało recenzję za przydatną

    Zofia Stanecka napisała ponad 20 książek o Basi. Specjalizuje się w baśniach, opowiadaniach i powieściach. Teraz jest także autorką książek z serii „Czytam sobie” wydawanej przez Egmont. Jedną z książek jej autorstwa jest „Historia pewnego statku”.

    Ewa Hart wraz z rodzicami wyrusza w rejs Titaniciem – dla rodziny to szansa na znalezienie lepszej pracy. Ewa jest podekscytowana, jak to mała dziewczynka. Statek jest ogromny, wszyscy go chwalą. Ponieważ podróżuje drugą klasą, ma nieco mniej wygodną kajutę niż reszta pasażerów. Statkiem podróżuje też Bertram, który jest na statku zatrudniony. Rejs jest monotonny, ale dla Ewy to przygoda. Biega i obserwuje jak luksusowy jest statek. Niestety, pewnej nocy wpada ON na górę lodową. Gdy do pokoju Ewy dostaje się woda, wraz z mamą pędzą na górny pokład, by zobaczyć co się dzieje. Tu wsadzają je do szalupy, niestety bez taty. Ewa widzi, jak statek tonie. Udaje jej się przeżyć i dotrzeć do Ameryki, jednak mama postanawia wrócić do Anglii i tam dalej żyć. Ekspedycja z 1985 roku odnajduje zatopiony wrak, ale nie chce go badać zbyt dokładnie. W ten sposób Titanic na zawsze osiada na dnie.

    Historia znana wszystkim i autentyczna, która opisana została w książce jest widziana oczami dwóch osób – Bertrama i Ewy. Dla obojga znaczy ona nieco co innego. Autorka nie przekręciła jednak niczego, a jej wersja jest poszerzona o fakty z ekspedycji, która wyruszyła wiele lat później.

    Książka należy do serii „Czytam sobie”. Jest to poziom drugi czytania. To także książka z serii „Fakty. Poczytaj sobie historie prawdziwe!”. W obu tych przypadkach sprawdza się świetnie. Napisana jest tak, by mały czytelnik mógł wszystko zrozumieć. Zdania są krótkie, dialogi proste, a niektóre słowa wyróżnione w chmurkach do sylabizowania. Duża czcionka ułatwia czytanie.

    Większość stron zajmują ilustracje Joanny Rusinek. Projektuje ona okładki, robi rysunki dla książek dla dzieci. W tej pozycji są one dostosowane do historii – wielki statek odróżnia się wyraźnie od malutkich ludzi. Są to proste ilustracje o ciemnych dość kolorach, ale pasujące klimatem do całej powieści.

    Poza treścią należy też napisać kilka słów o wykonaniu tej pozycji. Na skrzydełkach okładki znajdziemy informacje o autorce, ilustratorce oraz serii „Czytam sobie”. Dodatkowo pojawiają się też pytania po lekturze i postać Cycerona oraz dyplom dla młodego czytelnika. Ostatnia strona poświęcona została przedstawieniu tego, jak książka jest zbudowana. Są tu też naklejki związane z historią.

    Seria „Czytam sobie” zdobywa moje serce. To mądre opowieści z historią w tle, stworzone tak, by maluchy mogły je samodzielnie czytać. Czasem jednak mam wrażenie, że niektóre słowa z treści mogą być dla nich za trudne lub niezrozumiałe, a nie są one w chmurkach do sylabizowania. Może jednak to tylko mój wymysł, a dzieci radzą sobie doskonale.

    Komu polecam? Na pewno spodoba się rodzicom, którzy chcą podsunąć swoim pociechom coś mądrego. To idealna książka do samodzielnej nauki czytania. Na dodatek zawarta jest w niej historia, która znana jest na całym świecie, a warto zapoznać z nią dzieci. Przy okazji do dobrze wykonana pozycja, którą warto sprawdzić osobiście.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula