Gwiazd naszych wina

Autor:

John Green

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 36
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5 cm
Rok wydania
2013
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 24,36 zł
Nasza cena: 29,67 zł 34,90 zł Taniej o: 15%


Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.


John Green jest pisarzem amerykańskim, autorem bestsellerów z listy "New York Timesa". Debiutował znakomitą powieścią Szukając Alaski, porównywaną z Buszującym w zbożu J. D. Salingera, opublikował następnie kilka powieści, jednak to ostatnia z nich - Gwiazd naszych wina - przyniosła mu ogromną poczytność i splendor. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in.: The Printz Medal, Printz Honor i Edgar Award. Mieszka z żoną i synem w Indianapolis. Wraz z bratem Hankiem prowadzi Vlogbrothers, jeden z najpopularniejszych projektów wideo w sieci.

Czytaj całość

Recenzje (36)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Robert D. w dniu 2014-07-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  36 z 58 osób uznało recenzję za przydatną

  W jednym słowie, ta książka jest po prostu genialna! Zakochałem się w niej bezgranicznie. Teraz należy do jednej z moich ulubionych książek.

  Cieszę się, że w końcu zacząłem swoją przygodę z książkami John'a Green'a. Ten człowiek jest geniuszem.

  Gwiazd naszych wina nie jest książka po prostu o dziewczynie, która ma raka. O jej smutkach i chorobie. Przede wszystkim jest to książka o pokonywaniu słabości, o radzeniu sobie z problemami i o miłości, która jest w stanie przetrwać wszystko. Ale nie jest to jakieś romansidło.

  Główną bohaterką jest nastoletnia Hazel Grace, która podczas jednego ze spotkać grupy wsparcia poznaje chłopaka imieniem Augustus, który chorował na raka - kostaniomięsaka. Jej mama chcę, by żyła jak wszystkie nastolatki, ale wysyłanie swojego dziecka do grupy wsparcia... tego nie robi każda matka

  Wiedziałem, że zakocham się w tej książce - Zakochałem się. Wiedziałem, że będę płakał - ryczałem ponad godzinę ( pewnie ryczałbym dłużej, gdyby nie to, że musiałem pilnować malutką siostrzyczkę ).

  Po obejrzeniu zwiastunów filmu myślałem, że inaczej się to zakończy. Może byłem głupi, może naiwny, że spodziewałem się innego końca, ale na prawdę, nie spodziewałem się tego.

  Zakochałem się w tej książce, daje mocno do myślenia. Zmienia patrzenie na świat. Inaczej podchodzi się do różnych rzeczy.

  John wie jak osłodzić smutną historię. Przy tej książce na prawdę śmiałem się i płakałem. Jest tutaj kilka genialnych dialogów, które zapadły mi w pamięć np;

  Mama: To musi być niezła książka. Masz ją od tego chłopca?

  Hazel: Chodzi Ci o opryszczkę?

  Mama: Nie przesadzaj, Hazel. Książkę. Chodzi mi o książkę.

  Mama: Wypady do centrów handlowych nadal są modne?

  Hazel: Chlubię się tym, że nie wiem, co jest modne.

  (Mniej więcej tak)

  Mama: Musisz być normalną nastolatką

  Hazel: Jeśli chcesz żebym była normalną nastolatką to nie posyłaj mnie na grupę wsparcia. Możesz dać mi sfałszowany dowód, żebym mogła chodzić do klubów i brać marihuanne.

  Tata: Marihuanny się nie bierzę.

  Hazel: Wiedziałabym o tym, gdybym miała sfałszowany dowód.

  Albo te wszystkie metafory Gus'a np; z papierosem. Wsadzasz do ust coś co może Cię zabić, ale nie zapalasz go i nie dajesz mu tej mocy.

  Kto jeszcze nie czytał tej książki niech zrobi to koniecznie! Teraz muszę sobie zrobić małą przerwę od tragicznych książek, by nie trafić do psychiatryka. Czy ja za bardzo się wczuwam? Może, ale książki to moje życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Małgorzata M. w dniu 2015-03-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  24 z 38 osób uznało recenzję za przydatną

  Według mnie jest nie tylko książką dla młodzieży, lecz także dla dorosłych. Oczywiście 'Gwiazd naszych wina' nie jest historią łatwą, miło i zabawną. Jest to utwór mówiący o chwilach trudnych i smutnych, o śmierci, o raku, o nastolatkach, którzy walczą by żyć, by zobaczyć kolejny wschód słońca. Jest to także książka o relacjach pomiędzy osobami zdrowymi oraz chorymi na raka, o ich postrzeganiu świata, marzeniach, granicach. W powieści znajdziemy także prawdziwą przyjaźń, której nie można zapomnieć oraz o miłość, która tym razem nie ma 'happy endu'.

  Życie, miłość, przyjaźń [także ta z chorobą - rakiem], walka, nadzieja, śmierć - te rzeczy tworzą magię historii opowiedzianej w książce, dzięki czemu czytając mamy łzy w oczach i 'ciepło' w sercu. Czasami uśmiechamy się czytając o coś śmiesznego lub miłego, co wydarzyło się w życiach bohaterów, by po chwili płakać wraz z nimi czytając o ich walce i o smutnych momentach, o ich marzeniach i planach na przyszłość, która tak naprawdę nigdy nie nadejdzie i oni dobrze o tym wiedzą. Autor wspaniale pokazuję potęgę przyjaźni, która nie tylko dodaje sił i motywuje do walki, lecz także daje kolejny powód do uśmiechu.

  Zakończenie książki zaskakuje czytelnika, pozostawiając go z przemyśleniami i przypuszczeniami, przez co nie pozwala o sobie zapomnieć przez jakiś czas.

  Zarówno w czasie czytania, jak i po przeczytaniu ostatniej kartki mamy możliwość zastanowieniem się zarówno nad treścią utworu jak i nad życiem, dlatego polecam przeczytanie 'Gwiazd naszych wina' w samotności.

  Moim zdaniem jest to jedna z najbardziej niesamowitych i emocjonalnych książek. Między kolejnymi stronami znajdziemy zarówno sprawy smutne, jak i miłość oraz przyjaźń, która jest wieczna, nawet po śmierci.

  Według mnie książka daje nam również jedno ważne przesłanie - powinniśmy żyć tak, jakby ten dzień byłby naszym ostatnim, jakbyśmy mieli umrzeć jutro.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Paulina F. w dniu 2014-06-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  28 z 47 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniała historia o życiu, przyjaźni, miłości i cierpieniu. On i ona mają raka. Krótkie zdanie a wywołuje tyle emocji. Uczucia te bolą jeszcze bardziej, kiedy tragedia dotknie niepełnoletnią osobę. Młoda osoba która mogłaby cieszyć się młodością. Chciałoby się coś zrobić. Lecz gdy nie potrafimy zdziałać cudów, próbujemy sprawić, by życie chorego było wyjątkowe, by cieszył się życiem jakie mu zostało, spełnić marzenia...John Green napisał książkę, która miała ukazać młodych ludzi walczących ze straszną chorobą takimi, jacy naprawdę są, jakie są ich zainteresowania, poznają siebie nawzajem.

  Ona, szesnastoletnia Hazel, cierpi na nieuleczalną formę raka tarczycy w czwartym stadium, z przerzutami do płuc, które sprawiają, że dziewczyna nie może samodzielnie oddychać. Za sprawą cudów medycyny udaje się przedłużyć jej życie, jednak wszyscy i również ona doskonale wie o tym że dzień jej śmierci nieuchronnie się zbliża. Zmuszona jest do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom.

  On, Augustus, stoczył już swoją walkę z rakiem tkanki kostnej, który przypłacił amputacją nogi. Mimo tego jest szczęściarzem. Jego choroba jest uleczalna, prawdopodobieństwo, że już nigdy nie powróci, statystycznie wynosi 85 procent. Augustus czuje się świetnie. Towarzyszy swojemu najlepszemu przyjacielowi w walce również z rakiem. Pewnego dnia Isaac namawia Augustusa, by poszedł razem z nim na spotkanie grupy wsparcia dla dzieci z rakiem. Właśnie tu poznaje Hazel. Między tą dwójką młodych ludzi rodzi się uczucie.

  Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć,ile granic można pokonać, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

  Ulubiona książka dziewczyny staje się pretekstem, by para zjednoczyła swoje siły w poszukiwaniu pisarza, który zna dalsze losy książkowych bohaterów... Książka kończy się pozostawiając czytelników z pytaniami, na które nie uzyskają już odpowiedzi. Hazel jest normalną dziewczyną, którą miotają różne emocje. Bywają chwilę, gdy bardzo by chciała, by otoczenie wreszcie przestało patrzeć na nią jak na chorą, a zobaczyło "normalnego" człowieka. Czasem zdarza się i tak, że dziewczyna swoją chorobę manifestuje i wychodzi z założenia, że skoro ma tak mało czasu, ma prawo decydować, co z nim zrobić. Bardzo potrzebuje uczucia, jednak strasznie boi się krzywdzić bliskich.

  Augustus wydaje się nieco bardziej dojrzały. Być może za sprawą własnych doświadczeń. Szanse na powrót jego choroby są znikome, dlatego całą swoją energię poświęca na pomoc bliskim, którzy nadal z nią walczą. Lecz i jemu zdarzają się chwile słabości i zwątpienia.

  Razem tych dwoje tworzy bardzo specyficzną parę, która nieustannie próbuje znaleźć swoje miejsce na ziemi. I, jak to zwykle z miłością nastolatków bywa, miewają oni lepsze i gorsze chwile. Pomijając brakującą nogę i maszynę do podtrzymywania oddechu, są całkiem normalni. Śmieją się i płaczą, kłócą i kochają. Po prostu żyją...

  Gwiazd naszych wina to książka dla nastolatków i o nastolatkach. Człowiek chory może pozostaje człowiekiem. Ma swoje marzenia, radości, smutki, przeżywa pierwsze miłości i rozczarowania. Choroba wymusza na nim pewne zachowania, że nieustannie musi przyjmować najróżniejsze leki i odwiedzać często szpitale. Nie oznacza to jednak, że zawsze oczekuje od innych taryfy ulgowej, czasem chce być po prostu normalny. Odważna, pełna humoru i wzruszająca historia Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości. Jest warta przeczytania!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Dorota K. w dniu 2015-02-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  25 z 42 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę, że ta książka jest cudowna i wyjątkowa - porusza do łez, nawet osoby mało wrażliwe.

  Każdy z nas jest inny, dlatego też lubimy czytać książki o innej tematyce- romanse, dramaty, fantastyczne, przygodowe itp.

  Jestem jednak przekonana, że ta książka może zaciekawić każdego. Poruszane są tam bardzo ważne wartości, szczególnie miłość która nie patrzy na wygład i inne nie istotne rzeczy. Każdy nastolatek mógłby brać za priorytet tę właśnie książkę. Mimo, że bardzo ciekawi mnie co wydarzyło się dalej w życiu Hazel, jestem zadowolona, że taka książka mogła powstać i mogłam ją przeczytać. Stała mi się ona bardzo bliska, ponieważ mogłam poniekąd zobaczyć siebie w postaci Hazel. Pomogła mi ona zrozumieć, że nawet będąc w bardzo trudnej sytuacji, trzeba szukać osób które nas kochają i odwzajemniać tę miłość. Posłużę się nawet słowami ks. Jana Twardowskiego "Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"". Myślę, że te słowa tłumaczą wszystko.

  Z całym zaangażowaniem mogę polecić Wam tę książkę !!!! POLECAM!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Sylwia B. w dniu 2014-10-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  24 z 40 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka jest fantastyczna! Sięgnęłam po nią dopiero po obejrzeniu filmu, a i tak zrobiła na mnie wrażenie. Polecam ją wszystkim. Nawet tym, którzy już znają tę historię. Gdy czytałam książkę targały mną niesamowite emocje. Nawet po skończeniu lektury nie mogłam przestać płakać. Samo zakończenie książki było niesamowite. Jeszcze raz polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 31 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Gwiazd naszych wina
 • Autor: John Green
 • Wydawnictwo Bukowy Las
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 312
 • Format: 13,5x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788362478897
 • Tłumacz: Białoń-Chalecka Magda
 • ISBN: 9788362478897
 • EAN: 9788362478897
 • Wymiary: 13,5x20,5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Papierowe miasta 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Papierowe miasta

Bestseller ,,New York Timesa" Powieść jednego z najpopularniejszych obecnie autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem roku 2012 i osiągnął status kultowego Jego najnowsza książka, Gwiazd naszych wina, to od roku nr 1 na liście bestsellerów, ,,New York Timesa" i Najlepsza...
Will Grayson, Will Grayson 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Will Grayson, Will Grayson

Willu Graysonie, poznaj Willa Graysona... Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń...
Gwiazd naszych wina 5/5 Nasza cena:
24,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazd naszych wina

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014 Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne...
W śnieżną noc 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W śnieżną noc

Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania. Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się...
19 razy Katherine 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

19 razy Katherine

Miliony sprzedanych egzemplarzy, adaptacja filmowa, nagrody i rzesze wiernych fanów - popularność Johna Greena już dawno wyszła poza USA i stale rośnie! Ambitna literatura młodzieżowa dla myślących Katherine V uważała, że chłopcy są odrażający. Katherine X chciała się tylko przyjaźnić. Katherine...
Papierowe miasta 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Papierowe miasta

Quentin Jacobsen od zawsze zakochany jest we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły...
Szukając Alaski 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukając Alaski

Słynna pierwsza powieść jednego z najpopularniejszych współczesnych autorów literatury młodzieżowej, który w USA został uznany autorem roku 2012 i osiągnął status kultowego Najnowsza książka Johna Greena, Gwiazd naszych wina, od ponad roku nr 1 na liście bestsellerów, „New York Timesa” i Najlepsza...
Will Grayson, Will Grayson 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Will Grayson, Will Grayson

Willu Graysonie, poznaj Willa Graysona... Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń...
An Abundance of Katherines 0/5 Nasza cena:
41,80 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

An Abundance of Katherines

When it comes to relationships, Colin Singleton's type is girls named Katherine. And when it comes to girls named Katherine, Colin is always getting dumped. On road trip miles from home, this anagram-happy, washed-up child prodigy has ten thousand dollars in his pocket, a bloodthirsty feral hog on...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula