Grząska ziemia

Autor:

Ann Cleeves

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Nasza cena: 25,02 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

"Grząska ziemia" autorstwa Ann Cleeves to tytuł siódmego tomu uwielbianej przez rzesze czytelników serii opowiadającej o zbrodniach mrocznych i nieoczywistych, których akcja rozgrywa się na szetlandzkiej ziemi.

Uwielbiasz wielowątkowe kryminały z doskonale nakreślonym tłem obyczajowym i świetnie wykreowanymi bohaterami? Kochasz odkrywać sekrety małych społeczności i niestraszne Ci są morderstwa w deszczowym klimacie? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, "Seria szetlandzka" Ann Cleeves z pewnością przypadnie Ci do gustu! W tej części przywitają Cię nieprzyjazny wiatr oraz ulewne deszcze, a po tajemniczych zakamarkach wyspy oprowadzą Cię śledczy Jimmy Perez i jego współpracownicy.

Tego dnia Ravenswick pogrążyło się w żałobie, a na pochmurnym niebie próżno było wypatrywać choćby nikłych promieni słońca. Jimmy Perez przybył na cmentarz prywatnie, aby pożegnać swojego starego przyjaciela, a nieoczekiwanie przywitała go nowa służbowa zagadka do rozwiązania...

Potworne opady deszczu spowodowały osunięcie się ziemi i wielką lawinę błotną, która zniszczyła opuszczony dom położony w pobliżu cmentarza.

W czasie oględzin Jimmy Perez odnajduje w ruinach rzekomo opuszczonego gospodarstwa zwłoki nieznajomej, czarnowłosej kobiety. Wszczęte śledztwo szybko ujawnia, że bezimienna kobieta nie zginęła w wyniku lawiny błotnej, a Perez musi dowiedzieć się, kto tym razem dopuścił się morderstwa...

"Grząska ziemia" to doskonale skonstruowany kryminał, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Ann Cleeves już po raz siódmy zabiera swoich fanów na dalekie, mroczne Szetlandy, zaprasza do wspólnego rozwiązywania morderczych zagadek, a na koniec serwuje zaskakujący finał, którego nie sposób przewidzieć. "Seria szetlandzka" to pozycja obowiązkowa dla fanów kryminału z ciekawym tłem obyczajowym.


O autorce

Twórczość Ann Cleeves cieszy się dużą popularnością, a jej książki przetłumaczono na 20 języków. W 2018 roku na podstawie powieści autorki, za sprawą telewizji BBC, powstał serial "Shetland", który wkrótce potem ogłoszono jednym z najlepszych seriali kryminalnych.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Doskonale pamiętam, kiedy zaczęłam czytać pierwszy tom tego cyklu, a tu niebawem premierę będzie miała jego siódma część. Jej lektura już za mną.

  Jak zawsze klimatem ta powieść stała. Szetlandy z jednej strony mnie przerażają, a z drugiej mają w sobie coś, co mnie do nich przyciąga. Spora w tym zasługa bohaterów. Znam ich już dość dobrze i mogłam spotkać się z nimi kolejny raz. To niesamowite, jaką drogę na przestrzeni tych wszystkich tomów przeszedł Jimmy. Po nim najbardziej widać upływ czasu.

  Kilka razy poczułam, jak w serce wbija mi się igła żalu. Chyba nigdy nie pogodzę się z odejściem jednego z bohaterów. Pojawili się co prawda nowi, ale to już nie to samo. Zdążyłam się zżyć z tą osobą i nie da się jej zastąpić.

  Akcja co prawda nie mknie jak szalona, ale trzyma w napięciu. Na początku intrygowało mnie to, kim była zamordowana kobieta. Kiedy już dowiedziałam się, kim była, chciałam przekonać się, kto przyczynił się do jej śmierci. Muszę przyznać, że do samego końca nie wiedziałam, kto jest mordercą. Miałam kilka podejrzeń, ale żadne z nich się nie sprawdziło i to sprawiło mi frajdę. Niełatwo jest mnie zaskoczyć, a autorce się to udało.

  Ann Cleeves dała mi do myślenia. Czytając tę książkę, zastanawiałam się, czy tak naprawdę znamy naszych bliskich, co o nich wiemy? Ile jesteśmy w stanie im wybaczyć? A co, gdybyśmy mieli ukrywać mordercę?

  Uważam, że autorka utrzymuje swoją serię na równie dobrym poziomie. Potrafi zainteresować opowiadaną przez siebie historią. Czy można czytać tę książkę bez znajomości poprzednich tomów? Raczej nie, zostaniecie wrzuceni w środek opowieści i nie będziecie mieli więzi z bohaterami, która nawiązuje się na przestrzeni tomów, łamiąc czasem czytelnikom serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Grząska ziemia" to siódmy tom cyklu szetlandzkiego pióra brytyjskiej pisarki Ann Cleeves. Mimo tego, że jest to tom przedostatni, ja odważyłam się zacząć swoją przygodę z twórczością Cleeves właśnie od niego - książkę spokojnie dało się czytać bez znajomości tomów poprzednich, zagadka kryminalna w każdym tomie jest osobna, a postacie całego cyklu tak dobrze opisane, że nie sposób pogubić się w ich zależnościach. To kryminały zdecydowanie w moim stylu – skupione na ludziach i tajemnicach, a nie brutalności i szybkiej akcji. Tu liczy się klimat, miejsce i ludzie. A miejsce jest naprawdę niesamowite – surowe, ale pełne uroku! Szkocka wyspa, owce, łąki, pola i gdzieniegdzie domki… Mała społeczność i obca kobieta, której ciało odkrywa Jimmy Perez, szef tutejszej policji. Odkrycie te powiązanie jest z osunięciem się ziemi, które unieruchamia część wyspy na kilka dobrych dni… Kim była? Dlaczego nikt jej wcześniej nie widział? I kto zabił? Świadkowie i dedukcja pełnią tutaj główną rolę. To niesamowicie klimatyczny kryminał z niespieszną akcją i spokojnymi, ale ciekawymi bohaterami. Książkę naprawdę bardzo ciężko jest odłożyć. Fani klasyki kryminału będą zadowoleni!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Potrafimy udawać, jeżeli musimy.

  Co nie przeszkadza nam rozpaczać w głębi duszy.”

  Już po spotkaniu z poprzednią odsłoną serii („Mgliste powietrze”) potwierdziłam, że właśnie po takie przygody czytelnicze lubię sięgać w szczególności. Kryminały osadzone w specyficznym wyspiarskim klimacie, z nasuwającym się wrażeniem izolacji, mieszkańcami tworzącymi osobliwy twór społeczności, w której każdy zna każdego, relacjami między ludźmi przyjmującymi mega kontrastowe odcienie, oraz trwałym spoiwem w postaci intrygujących sekretów i tajemnic.

  Trudno przeniknąć przez warstwy wzajemnych powiązań, przebić się przez mur milczenia, dotrzeć do prawdy głęboko skrywanej. Wyzwanie, jakiemu niezwykle ciężko podołać osobie z zewnątrz, ale i dla członka lokalnej społeczności nie jest to łatwa i prosta misja. Zwłaszcza jeśli morderstwo wypełnione jest zagadkami, które zamiast odsłaniać się, intensyfikują się w ilości i zagmatwaniu. Wyjątkowo ulewne opady deszczu przyczyniają się do gwałtownego usunięcia ziemi na zboczu, lawina błota i kamieni uderza w stary dom doprowadzając do jego ruiny. Spod warstw materiałów osuwiska policja odnajduje zwłoki kobiety. Niestety, brak przedmiotów pozwalających na ustalenie tożsamości ofiary, zaś uszkodzenia twarzy uniemożliwiają dokonanie identyfikacji. Inspektor Jimmy Perez natychmiast orientuje się, że śledztwo wymagać będzie więcej niż zwykle czasu i precyzji, wzywa na pomoc starszą detektyw Willow Reeves. Policjantka chętnie przybywa na szetlandzką wyspę nie tylko z powodu kryminalnej sprawy. Rzuca się w wir pracy. Nie podejrzewa jak bardzo zaskakujące okażą się etapy dochodzenia, z czym będą się dla niej osobiście wiązać.

  Ann Cleeves koncentruje się w równym stopniu na misternym pleceniu nici zabójstwa, nadawaniu im różnorodnej kolorystyki, sprawianiu, aby ciekawie wciągały czytelnika, zgrabnie zaskakiwały nieoczekiwanym obrotem spraw, przyjemnie zmuszały do snucia przypuszczeń i domysłów, ale również na prowadzeniu angażującej i atrakcyjnej otoczki obyczajowej. Wszystko odbywa się na własnych prawach, w spokojnych rytmach, bez zbędnych efektownych incydentów, za to z dużą realnością. Żmudna praca policji, krok po kroku odkrywająca nieznane fakty, w razie konieczności cofająca się w udowadnianiu wysuwanych hipotez, starannie zbierająca wszelkie informacje. Długo nie można wyhaczyć właściwego punktu zaczepienia, natomiast przemoc niepokojąco eskaluje. Autorka zgrabnie rozkłada cechy osobowości między postaciami, tworząc wyraziste portrety i kształtując przekonujące postawy. Mocno zżywamy się z bohaterami, chcemy jak najwięcej dowiedzieć się o nich, uczestniczyć w życiu, zrozumieć zachowania. Z przyjemnością decyduję się na podtrzymanie znajomości z Perezem, sięgnę po poprzednie i kolejne tomy mrocznej serii.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś po raz kolejny – już siódmy! – spotykamy się z Jimmy’m Perez’em, głównym bohaterem serii szetlandzkiej, autorstwa Ann Cleeves. Powoli zbliżamy się do końca cyklu, dlatego na każdy nowy tom czekam z podekscytowaniem jak i smutkiem jednocześnie.

  W książce “Grząska ziemia” spotykamy Pereza w ewidentnie lepszej kondycji psychicznej niż do tej pory. Na przestrzeni całej serii poznaliśmy jego różne cechy charakteru, zarówno nadmiernie nostalgiczny charakter, momentami książkowy romantyzm, empatię i emocjonalne zrozumienie drugiego człowieka. Jest to postać, która z każdym tomem nabierała kolorytu i z którą czytelnicy z łatwością nawiązują więź. Siódma część nie odstaje jakościowo od całej serii szetlandzkiej Ann Cleeves. Mam wrażenie, że autorka zamierzała klimatem powrócić do pierwszych tomów, piękne i malownicze krajobrazy Szetlandów, tajemnicza zbrodnia, piękna kobieta w czerwieni znaleziona martwa oraz wątpliwości, czy jest to śmierć z przyczyn naturalnych czy ewidentne morderstwo. Wszystko to co w książkach Ann Cleeves czytelnicy uwielbiają.

  Myślę, że przy siódmej części nikt już nie ma wątpliwości co do jakości całej serii. Jeżeli jakimś cudem zachował się ktoś, kto nie zetknął się z Jimmy’m Perezem – naprawdę szczerze z całego serca polecam. Moi najbliżsi, którym przedstawiłam serię Ann, tak jak ja, czekali z niecierpliwością na każdy kolejny tom, dlatego wszyscy czujemy smutek na myśl, że niedługo koniec serii. W sumie zazdroszczę czytelnikom, którzy jeszcze nie czytali żadnego tomu – przed Wami tyle świetnych historii, niewyjaśnionych zbrodni i wydarzeń zmieniających bieg niejednego śledztwa!

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ann Cleeves to jedna z moich ulubionych autorek. Na każdą napisaną przez nią powieść czekam zawsze z ogromną niecierpliwością. "Grząska ziemia" to siódma część Serii Szetlandzkiej, ja od samego początku urzeczona jestem niezwykłym klimatem tych książek i już teraz bardzo żałuję, że czytelnikom został jeszcze tylko jeden tom.

  W opuszczonym domu znalezione zostają zwłoki młodej kobiety, ubranej w czerwoną, jedwabną suknię. Przypadkowa śmierć spowodowana przez osuwisko okazuje się morderstwem. Jimmy Perez musi wszcząć śledztwo i dowiedzieć się jak tajemnicza kobieta znalazła się na Szetlandach, a przede wszystkim kto miał powód żeby ją zabić. Pomagać mu będzie Willow Reeves.

  Dzięki tej serii Szetlandy stały się miejscem, które muszę odwiedzić. Z każdym czytanym tomem jestem coraz bardziej urzeczona ich atmosferą. Zachwyca mnie to, jak Ann Cleeves potrafi oddać ten unikalny, wyspiarski klimat. W "Grząskiej ziemi", tak jak i w poprzednich częściach autorka kładzie duży nacisk na warstwę obyczajową i kreację bohaterów. Są to prawdziwi ludzie, z problemami i troskami. Mocno trzymam kciuki za Jimmiego Pereza. Mam nadzieję, że w końcu uda mu się ułożyć sobie życie osobiste i będzie szczęśliwy. Moim zdaniem jest to postać, której nie sposób nie lubić. Akcja toczy się niespiesznie, nie ma tu spektakularnych pościgów, mimo to książka wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Intrygująca fabuła sprawiła, że spędziłam z nią kilka niezwykle przyjemnych godzin. Na powieściach Ann Cleeves jeszcze nigdy się nie zawiodłam i wiem, że sięgając po nie otrzymam bardzo dobrze napisany kryminał.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Błękit błyskawicy seria szetlandzka Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękit błyskawicy seria szetlandzka Tom 4

Czwarty tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem W słynnym obserwatorium ptaków na Fair Isle zostaje odnalezione ciało kobiety. Już na pierwszy rzut oka jej śmierć wydaje się bardzo podejrzana - morderca postarał się bowiem o...
Czerń kruka 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerń kruka

Zdobywczyni najbardziej prestiżowej kryminalnej nagrody na świecie od brytyjskiej mistrzyni suspensu.Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to...
Mgliste powietrze 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mgliste powietrze

Grupa przyjaciół z Londynu udaje się na wesele na Unst – wyspę wysuniętą najbardziej na północ Szetlandów. Podczas przyjęcia znika Eleanor Longstaff – zupełnie jakby rozpłynęła się w mglistym powietrzu. Następnego dnia jej przyjaciółka otrzymuje wiadomość, która brzmi jak notatka samobójcza, a...
Biel nocy 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biel nocy

Drugi tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem. Na Szetlandach jest połowa lata, czas białych nocy, kiedy to słońce nigdy nie zachodzi. Plastyczka Bella Sinclair organizuje przyjęcie, aby uczcić wystawę swoich prac i zaprezentować...
Dziki ogień 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziki ogień

Elektryzujący finał serii szetlandzkiej! Angielska rodzina – Helena i Daniel Flemingowie – postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do...
Długi zew 4/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Długi zew

Nowa seria autorki kultowego cyklu szetlandzkiego! W Północnym Devonie trwa pogrzeb ojca Matthew Venna. Detektyw przygląda się uroczystości z oddali – nie byłby tam mile widziany. Przecież sam postanowił opuścić Bractwo. Gdy odwraca się, aby odejść, porzucając raz na zawsze ewangelicką wspólnotę,...
Martwa woda 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa woda

Piąty tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanej, kultowej serii kryminalnej! Dziennikarz Jerry Markham zostaje znaleziony martwy w łodzi pochodzącej z Szetlandów. Jego sprawą zajmuje się młoda detektyw Willow. Pomaga jej Jimmy Perez, który wciąż próbuje się pozbierać po dramatycznych...
Czerwień kości seria szetlandzka Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień kości seria szetlandzka Tom 3

Trzeci tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem Kiedy młoda kobieta pracująca na wykopaliskach w Whalsay odkrywa pozostawione tam ludzkie szczątki, wieść elektryzuje mieszkańców Szetlandów, zwłaszcza że z początku nikt nie wie, z...
Audiobook Przynęta mp3 0/5 Nasza cena:
33,22 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Przynęta mp3

Samobójstwo właścicielki odludnej farmy na północy Anglii nie od razu wzbudzi czyjekolwiek podejrzenia. Dopiero, kiedy wejrzymy w tajemnice kobiet prowadzących na farmie badania środowiska naturalnego i poczujemy ciężar ich życiowych relacji, sprawy skomplikują się tak bardzo, że wszczęcie śledztwa...
eBook Błękit błyskawicy mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Błękit błyskawicy mobi epub

Czwarty tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem W słynnym obserwatorium ptaków na Fair Isle zostaje odnalezione ciało kobiety. Już na pierwszy rzut oka jej śmierć wydaje się bardzo podejrzana – morderca postarał się bowiem o...
eBook Martwa woda mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Martwa woda mobi epub

Piąty tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanej, kultowej serii kryminalnej! Dziennikarz Jerry Markham zostaje znaleziony martwy w łodzi pochodzącej z Szetlandów. Jego sprawą zajmuje się młoda detektyw Willow. Pomaga jej Jimmy Perez, który wciąż próbuje się pozbierać po dramatycznych...
eBook Czerń kruka mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,41 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czerń kruka mobi epub

Zdobywczyni najbardziej prestiżowej kryminalnej nagrody na świecie od brytyjskiej mistrzyni suspensu   Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są...
Wybrane bestsellery
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,75 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,80 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
104,01 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Jedno życzenie 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedno życzenie

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie. Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej...
Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2 5/5 Nasza cena:
55,02 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Filary cywilizacji. Sapiens. Opowieść graficzna. Tom 2

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie. Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
23,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,62 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula