Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 13.0x19.5cm
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 248
Opis

Seks namiętny, seks niebezpieczny


            Życie Marty wypełniają weekendowe imprezy, alkohol, przygody na jedną noc. Gdy poznaje Piotra, znanego aktora, jej historia na chwilę nabiera ciekawszych barw. Jednak przygodny seks przynosi więcej rozczarowań niż przyjemności.

    Piotr to bezczelny typ, który bezdusznie wykorzystuje kobiety, interesuje go jedynie zaspokajanie własnych potrzeb. W swoim mniemaniu prowadzi doskonałe życie, jednak to poczucie bezpieczeństwa burzy Felicja – kobieta, o której  marzył od dawna. Po wspólnej namiętnej nocy świat aktora staje na głowie.

    Ale Felicja również ma swoje zobowiązania.

    Tak rozpoczyna się sztafeta znajomości, której kierunek wyznacza niebezpieczny seks. Jej koniec będzie zaskakujący dla wszystkich uczestników...

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans

Szczegóły
  • Tytuł: Gracze
  • Autor: Renata Chaczko
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2012
  • Ilość stron: 248
  • Format: 13.0x19.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 59142200192KS
  • Język: polski
  • ISBN: 9788377851333
  • EAN: 9788377851333
  • Wymiary: 13.0x19.5x2 cm
  • Dane producenta: Zysk i S-ka Wydawnictwo Tadeusz Zysk, Aldona Zysk Spółka Jawna, Wielka 10, 61-774 Poznań, Polska, sekretariat@zysk.com.pl, tel. 61 853 27 51
Recenzje książki Gracze (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2017-01-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie polega na stałym dokonywaniu wyborów. Często nie mamy pojęcia, jakie spotkają nas konsekwencje, kiedy podejmiemy daną decyzję. Czasami wystarczy ułamek sekundy, aby nasze życie zmieniło się diametralnie. Chwila nieuwagi, bezmyślności bądź zapomnienia wystarczy, aby doprowadzić do życiowej katastrofy. Najmniejszy błąd może przysporzyć wielu problemów i sprawić, że nic już nie będzie takie jak wcześniej.

    Marta - 29-letnia imprezowiczka, pracująca jako PR-owiec, żyjąca od weekendu do weekendu. We wrocławskim klubie poznaje rozchwytywanego aktora Piotra Pawelskiego. Dziewczyna zaczyna robić sobie mnóstwo nadziei, z czego nowo poznany przystojniak szybko korzysta. Mężczyzna jest zadufany w sobie i bez skrupułów zalicza wszystko, co się rusza. Do wszystkich znajomości podchodzi z lekkością, wierząc, że jest wolnym strzelcem, którego nie usidli żadna kobieta. Wszystko zmienia się, kiedy udziela wywiadu dziennikarce Felicji, w której zakochuje się. On również nie jest jej obojętny, jednak kobieta bije się z myślami, ponieważ ma zobowiązania względem innego mężczyzny.

    Marta, Piotr i Felicja nie są jedynymi postaciami, występującymi w "Graczach". Losy bohaterów krzyżują się ze sobą, w znaczny sposób wpływając na ich dalsze życie. Każdy z nich jest obarczonymi problemami - jedni radzą sobie z tym lepiej, a inni gorzej. U bohaterów "Graczy" ważną rolę odgrywa seks, potrafiący namieszać w pozornie poukładanym życiu. Stale przewijającym się motywem jest zapalniczka z napisem PLAYERS, oznaczającym nazwę holenderskiego klubu. Ten przedmiot wędruje z rąk do rąk, pojawiając się w życiu każdego z bohaterów. Pozornie nic nieznacząca rzecz, odgrywa ważną rolę, będąc świadkiem ogromnych przemian, z którymi ma okazję zapoznać się każdy czytelnik sięgający po tę powieść.

    " (...) życie to piekło i w trakcie jego trwania nie ma nic więcej poza wieczną walką z samym sobą i swoimi demonami. I w tej walce jesteśmy zawsze z góry skazani na przegraną. Nie ma nic więcej poza wiecznym marazmem naprzemiennego szczęścia i nieszczęścia z miażdżącą przewagą tego drugiego. Poza marazmem w pętli czasu, która ostatecznie zaciśnie się na naszej szyi, powodując bolesny, powolny rozkład... Powodując śmierć i cielesną, i duchową. Życie to piekło."*

    Zachowanie niektórych bohaterów spowodowało przeogromną irytację z mojej strony. Nieraz miałam ochotę porządnie nimi potrząsnąć, pytając: "Człowieku, co ty robisz ze swoim życiem!? Zastanów się dwa razy, zanim zrobisz to, o czym myślisz, bo będziesz żałować...". Niestety, bohaterowie nie słuchali mnie, dlatego ich losy potoczyły się tak, a nie inaczej - najczęściej prowadząc do tragedii. Ich postępowanie było obarczone ogromnym ryzykiem, a jako dorośli ludzie powinni być świadomi pewnych konsekwencji, jakie mogą wystąpić po podjęciu takiej, a nie innej decyzji.

    Seks dla bohaterów "Graczy" stanowi akt pozwalający na chwilę zapomnienia, oderwania się od otaczającej rzeczywistości, jak również dający pozorną ulgę bądź poczucie sensu i bycia kochanym. W istocie, uczucie spełnienia jest doraźne i szybko ulatuje, pozostawiając po sobie pustkę, której nic nie jest w stanie zapełnić. Kiedy jest już po wszystkim, człowiek czuje się jeszcze bardziej samotny i zagubiony, wiedząc, że owo połączenie ciał było czymś krótkotrwałym i niewiele znaczącym. Natomiast w niektórych przypadkach powoduje również ogromne zamieszanie w życiu uczuciowym, a także zerwanie więzi z ukochanymi osobami. Czy warto rezygnować z czegoś trwałego i ważnego tylko dla przygody, przelotnej potrzeby bądź chęci spróbowania czegoś nowego?

    Po lekturze "Graczy" zapoznałam się z opiniami innych czytelników, którzy mieli okazję przeczytać tę książkę. Przyznam szczerze, że niektóre zarzuty wydały mi się bezpodstawne i bezsensowne. Niektóre osoby twierdzą, iż w książce jest zbyt wiele wulgaryzmów. Owszem, występuje tutaj spora dawka przekleństw, ale jeśli ktoś sięga po powieść zaliczaną do literatury erotycznej, mając świadomość, że będzie w niej dużo seksu, to dlaczego przeszkadzają mu 'brzydkie słowa'? Czytanie o seksie i zaglądanie do łóżka bohaterów jest w porządku, ale już przeklinanie postaci jest nie do przyjęcia? Czy nie jest to pewna hipokryzja? Ponadto, w moim odczuciu w "Graczach" nie ma nawet zbyt wielu scen erotycznych. W tej lekturze jest więcej gadania o seksie niż samych aktów seksualnych, a przyznam szczerze, że zawiodłam się na tym, ponieważ oczekiwałam czegoś znacznie ostrzejszego.

    Powieść skłania do refleksji i uświadamia, jak jedna, pozornie błaha decyzja potrafi zmienić całe dotychczasowe życie. Wielu ludzi żyje chwilą, nie zastanawiając się, jak będzie wyglądało jutro, ciesząc się dniem dzisiejszym. Takie osoby lubią ryzyko, zabawę i chwilowe oderwanie się od otaczającej rzeczywistości, która rzadko jest wspaniała i przepełniona kolorami. Życie bywa ciężkie, a każda chwila zapomnienia wprowadza w przelotny zachwyt i tymczasową radość. Jednak często ludzie zapominają, że chwilowe zapomnienie, prędzej czy później, doprowadzi do łez i ogromnego bólu, którego nie da się niczym zagłuszyć.

    * cytat ze str. 240

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula