Gracja i furia

Książka
28,99 zł
Outlet
12,42 zł
eBook
22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Dolnośląskie
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2019
Ilość stron:304
Opis

Opowieść o potędze uczuć i sile przetrwania w świecie, który niszczy niepokornych

Serina od dziecka była przygotowywana do roli Gracji – żony i służki Dziedzica, wzoru idealnej kobiety. Wybór na Grację to szansa na lepszy los dla całej rodziny oraz możliwość utrzymania w ryzach niepokornej młodszej siostry – Nomi. Niespodziewanie dochodzi do zamiany ról! To Nomi zwraca na siebie uwagę następcy tronu i trafia do pałacu. Serinie pozostaje pogodzić się z porażką i zmierzyć z konsekwencjami groźnego sekretu młodszej siostry. Uwięziona w pałacowym życiu Nomi wbrew sobie gra rolę pokornej Gracji, by uratować siostrę. Zadanie jest arcytrudne – fałsz i obłuda czają się na każdym rogu... Tymczasem Serina zostaje zesłana na wyspę, gdzie przychodzi jej toczyć walkę na śmierć i życie. Jeden niewłaściwy ruch, a straci wszystko…

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy

Szczegóły
  • Autor: Tracy Banghart
  • Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 304
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327158697
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Grace AND Fury
  • Tłumacz: Olejnik Donata
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788327158697
  • EAN: 9788327158697
  • Wymiary: 13.0 x 20.0 x 2.2 cm
  • Dane producenta: Publicat S.A., ul. Chlebowa 24, 61-003 Poznań, Polska, publicat@publicat.pl, tel. 616529252
Recenzje książki Gracja i furia (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna S. w dniu 2019-09-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Rywalizacja sióstr nie zawsze służy pozytywnym emocjom. Zarówno jedna, jak i druga siostra mają swoje cele w życiu i chcą zmienić dotychczasowy los, który nie jest dla nich zbyt łaskawy.

    W trakcie czytania odkrywałam zarówno pozytywne, jak i negatywne walory zachowania sióstr Seriny i Nomi, które potrafią być jak ogień i woda. Są one przykładami, że pomimo wydarzeń, które odmieniły, ich los potrafią walczyć, ale nie umieją z godnością przegrywać.

    Autorka książki pt.'' Gracja i furia'' Tracy Banghart zadbała o to, aby Czytelnik poznający historię sióstr mógł zrozumieć, że nie tylko walka o władzę jest najważniejsza, ale miłość, która nie do końca ma znaczenie, ale przetrwanie w nowym i niebezpiecznym i nieznanym miejscu.

    Nie ukrywam tego faktu, że książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, gdyż z każdą czytaną stroną poznawałam charaktery, tajemnice pozostałych bohaterów, którzy posiadali w sobie różne oblicza ukryte w sobie.

    Książka ta składa się z 40 rozdziałów, które zostały barwnie i pomysłowo skonstruowane przez debiutującą autorkę w dziedzinie fantasy.

    Polecam przeczytać tę książkę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-09-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo lubię wszelkiego rodzaju książki fantastyczne połączone z intrygą, dlatego skusiłam się na ,,Grację i furię", pierwszy tom młodzieżowej serii.

    Serina od dziecka była przygotowywana do tego, że to ona zostanie z Gracją i być może urodzi dziecko Naczelnika. Jej siostra Nomi od dzieciństwa zajmowała się wszystkimi pracami domowymi i miała wspierać siostrę jako służąca na ewentualnym dworze. Czy wszystko poszło zgodnie z planem?

    Muszę przyznać, że seria łączy w sobie wszystko to, co lubię. Jest nieprzewidywalność zdarzeń, walka o przetrwanie, oczywiście miłość i zawiłe dzieje rodzinne. Tak naprawdę jest to skumulowanie wątków, które znamy z innych powieści i połączenie ich wszystkich w jednej.

    Nie twierdzę, że autorka wzorowała się na już wydanych książkach. Po prostu dość trudno jest wymyślić jeszcze coś odkrywczego. Połączenie tego wszystkiego w jednym tomie dało niesamowity efekt. Przede mną kontynuacja, której jestem bardzo ciekawa.

    ,,Gracja i furia" Tracy Banghart to pierwszy tom świetnej młodzieżowej serii, od którego nie sposób się oderwać. Zastanawiam się, jak na jego tle wypadnie część druga.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena S. w dniu 2019-06-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przepadacie za dworskimi intrygami i walce o sprawiedliwość? Spodobały Wam się historie takie jak Rywalki, Księżniczka popiołów czy Gniew i świt? Macie siostrę, którą kochacie albo przepadacie za motywem wspierającego się rodzeństwa, który ukazuje siłę ich więzi? Jeżeli twierdząco odpowiedzieliście na te pytania, to koniecznie powinniście zapoznać się z książką Tracy Banghart, Gracja i furia!

    Tracy Banghart zapewniła swoim czytelnikom naprawdę interesującą historię, chociaż nieco powielającą niektóre schematy. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Gracja i furia to jedno z tych dzieł literackich, które czyta się szybko, lekko i przyjemnie. To opowieść, która pozwala nam się na chwilę zapomnieć i przenieść do innego świata, chociaż nie jestem pewna, czy chciałabym się znaleźć na miejscu którejś z głównych bohaterek. Zastanawiacie się zapewne, z czego wynika moja niechęć? Nie okłamujmy się, tego typu historie zazwyczaj skrywają w sobie mroczne tajemnice! Tutaj wszyscy mogą ukrywać swoje prawdziwe oblicze.

    Sprawa jest dosyć prosta. Jedna z nich, Nomi, trafia do pałacu i zostaje Gracją – potencjalną żoną i służką Dziedzica, chociaż to jej siostra Serina była nominowana do tej roli. Nie ma w tym jednak nic przyjemnego. Wydawałoby się, że życie w luksusach jest czymś pięknym, ale tutaj na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak. Spisek wisi w powietrzu, intryga goni intrygę, a kobiety są traktowane niesamowicie przedmiotowo. Gracja ma być idealna, ma mówić i robić to, czego Dziedzic sobie życzy. Ma być na każde jego skinienie i dawać mu zadowolenie. Pamiętacie taki film, Książę w Nowym Jorku? Kiedy to książę Akeem poznał swoją małżonkę? Była szkolona do tego, aby lubić to, co on, jeść to, co on, wykonywać każde jego polecenie… Wolność przepada.

    Nie wiadomo, kto tak naprawdę ma się gorzej – Nomi, czy Serina, która trafia na wyspę, na której musi walczyć o przetrwanie. To właśnie tam trafiają buntowniczki, a następnie zostają podzielone na grupy – codziennie ich przedstawicielki walczą na arenie na śmierć i życie, ku uciesze strażników. To walka o byt, walka o jedzenie, walka o… o nic więcej. Na uwolnienie nie ma co liczyć. Niektóre po prostu wybierają szybką śmierć na arenie niż powolne umieranie z głodu. Autorka całkiem nieźle poradziła sobie z opisaniem tych dwóch skrajnych światów, choć śmiało pokazała, że tak naprawdę każdy z nich jest okrutny. Dobrze zaprezentowała miejsca, w których rozgrywa się akcja, zadbała o dobre tempo i konkretną fabułę, aczkolwiek nie da się ukryć, że tego typu opowieści trochę już się pojawiło na rynku wydawniczym – wiele motywów jest po prostu powielonych, chociaż mimo wszystko nie razi to aż tak mocno w oczy.

    Książka ma swój klimat i jest napisana dosyć barwnym językiem, który pobudza wyobraźnię. Chociaż nie było mi dane zżyć się ani z Seriną, ani z Nomi, to muszę przyznać, że byłam ciekawa, jak potoczą się ich losy, chociaż nie da się ukryć, że ich działania były przewidywalne, podobnie jak potencjalne intrygi i zdrady. Nie napiszę, że cokolwiek w tej historii mnie zaskoczyło, bowiem jest ona naprawdę dosyć pospolita, ale mimo wszystko uważam, że czas z nią spędzony był miłą chwilą relaksu. Taką, przy której nie musiałam zbyt mocno myśleć, nie musiałam się skupiać na skomplikowanej fabule, mogłam się po prostu zrelaksować przy takiej lekkiej, niezobowiązującej lekturze. Chwilami schematyczne opowieści wzbudzają we mnie ogromną irytację, ale chwilami są dla mnie właśnie miłym oderwaniem się od tu i teraz.

    Chociaż Gracja i furia nie jest powieścią z górnej półki to na pewno jest taką swobodną i luźną książką, przy której nie trzeba za dużo myśleć. Można całkowicie wyłączyć swoją analityczną część umysłu, dać jej odpocząć, zrelaksować się. Jeżeli właśnie tego potrzebujecie to ten tytuł sprawdzi się idealnie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula