Tania
książka

Gliniany most

Autor:

Markus Zusak

Średnia: 3.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Ilość stron
544
Rok wydania
2019
Promocja:
Black Weekend
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. twarda
za 32,45 zł
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Nasza cena: 9,34 zł 64,90 zł Taniej o: 86%

“Gliniany most” to najnowsza powieść autora światowego bestselleru “Złodziejka książek”.

Zachwycająca, wielowarstwowa saga rodzinna, którą czyta się jednym tchem!

Braci Dunbar jest pięciu. Od lat mieszkają sami w domu pogrążonym w chaosie. Nie opiekuje się nimi nikt dorosły, muszą więc dawać sobie radę sami. Pewnego dnia w ich życiu na powrót pojawia się ojciec - tan, który porzucił ich po śmierci matki, a teraz wraca i chce, by jeden z chłopców pomógł mu zbudować most. Wyzwanie przyjmuje Clay, od lat skrywający w sercu dręczącą go tajemnicę. Bez reszty oddaje się pracy przy budowie mostu. Czyżby chciał w ten sposób zdławić pamięć dawnych mrocznych przeżyć?
 
“Gliniany most” to niezwykła, poetycka opowieść, w której wyjątkowy styl autora objawia się z niezwykłą wyrazistością. Markus Zusak kreśli przed nami rodzinną sagę, w której akcja zasadnicza przeplatana jest licznymi retrospekcjami. Wiele poziomów fabularnych nakłada się tu na siebie, tworząc monumentalną, łatwą do ogarnięcia i spójną konstrukcję. Wciągająca fabuła i zaskakujące zwroty akcji nadają opowieści dynamizmu, który znakomicie uprzyjemnia lekturę.

Zusak z niezwykłą pieczołowitością buduje psychologiczną warstwę utworu. Wszystkie czyny bohaterów mają głębokie uzasadnienie w zdarzeniach, które miały miejsce w przeszłości. Istotę powieści najlepiej rzecz jasna ujmuje sam autor, a czyni to w następujących słowach: “Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców, ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud”.


O autorze

Markus Zusak (ur. 1975) jest autorem pięciu książek, w tym światowego bestsellera „Złodziejka książek”, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść znajduje się na liście bestsellerów „New York Timesa" (czyli już ponad dekadę!), co czyni autora jednym z najbardziej znanych pisarzy australijskich. Zusak do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji.

Jego pierwsze trzy powieści ("Moje tak zwane życie”, "Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski "When Dogs Cry”, wydana też jako "Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA. "Posłaniec” oraz "Złodziejka książek” otrzymały wiele nagród literackich, wielokrotnie były nagradzane przez czytelników oraz zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów.

W 2013 roku "Złodziejka książek” została sfilmowana. Adaptację wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala ("Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush ("Blask”, "Jak zostać królem”), Emily Watson ("Przełamując fale”, "Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse ("Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

W roku 2014 Zusak otrzymał nagrodę American Library Association’s Margaret Edwards za istotny wkład w literaturę young adult za całokształt twórczości od powieści "Moje tak zwane życie” po "Złodziejkę książek”.

O swojej najnowszej, długo wyczekiwanej książce mówi tak: "Clay Dunbar buduje most z wielu powodów: dla braci, żeby uhonorować rodziców, ale również po to, by ocalić siebie. By stał się cud”.

Markus Zusak dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci.


Zobacz naszą recenzję ksiażki "Gliniany most" na YouTube

Recenzje (2)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Markus Zusak – autor dobrze znany większości osób w jakikolwiek sposób związanych z książkami. Jego najsłynniejsza powieść – Złodziejka książek, którą czytałam ładnych parę lat temu doczekała się nawet ekranizacji. Jak spodobał mi się Gliniany most, który zbiera dość skrajne opinie?

  Gliniany most to historia, o której opis nie mówi zbyt wiele. Jest tu pięciu chłopców - braci, którzy po śmierci matki i odejściu ojca mieszkają sami. Biją się, kłócą, dogryzają sobie, ale próbują związać koniec z końcem i poukładać swoje życie. Pewnego dnia, powraca ojciec. Potrzebuje pomocy przy budowie mostu i dość niespodziewanie, jeden z jego synów – Clay postanawia przyjąć propozycję. Jaką tajemnicę skrywa chłopiec? Czy uda mu się wybudować razem z ojcem most zanim spadnie deszcz i rzeką popłynie wezbrana woda?

  Dziwna. To bardzo niefachowe, ale myślę, że trafne słowo opisujące moje początkowe wrażenie dotyczące tej książki. Ma ona krótkie rozdziały, a więc czyta się szybciutko, ale jednak składa się z wielu warstw, które trzeba przemyśleć i w które trzeba się po prostu wgryźć. Gliniany most jest książką utrzymaną w baśniowym, odrobinę nierealistycznym stylu. Pełnym domysłów, niedopowiedzeń. Po przeczytaniu 50 stron ciężko było mi dokładnie określić o czym będzie traktować ta historia i jak ją odbiorę. Jest bardzo poetycka i tak jak w poezji – ilu czytelników tyle interpretacji i refleksji. Cała historia składa się z wzajemnie przenikających się wątków dotyczących matki chłopców, jej dzieciństwa, wielkiej podróży i śmierci oraz momentu powrotu ojca chłopców i powstawania mostu. Historia Clay’a, mostu i jego ojca była dla mnie bardziej zagadkowa, musiałam się nad nią mocniej pochylić, jednak to opowieść o jego matce całkowicie skradła moje serce. Historia jej choroby, ogromnej miłości jaką darzyła się cała rodzina Dunbarów, dojrzałość chłopców w obliczu śmierci matki wycisnęła z moich oczu mnóstwo łez. Markus Zusak operuje tak prostymi, ale pięknymi słowami, że trafiają one prosto do serca. Pisząc opinię mam przed oczyma obrazki tej niezwykłej rodziny. Chłopców, którzy kochają się bić, przeklinać, a jednocześnie są tak subtelni i delikatni dla swojej ukochanej mamy, otulają ją swoją miłością i bliskością, czerpią radość z tak prozaicznych czynności jak wieczorne granie w planszówki. To wątek, dla którego warto przeczytać tę książkę i który podbił moje serce.

  Historia bardziej współczesna, opowiadająca o budowie mostu i Clay’u – jednym z braci Dunbar była dla mnie troszkę słabsza. To dalej bardzo mądra i poetycka opowieść o poturbowanych przez los młodych ludziach, braciach, których wiążą bardzo dziwne i specyficzne relacje: od jawnej wrogości i ogromnej brutalności aż po prawdziwą braterską miłość. Odniosłam jednak takie wrażenie, że retrospekcje dotyczące ich matki czytało mi się znacznie przyjemniej i to na nie czekałam najmocniej. Budziła się wtedy we mnie romantyczna dusza, która analizowała uczucie łączące małżeństwo Dunbarów, zwłaszcza w obliczu choroby nowotworowej.

  Czy polecam? Jest to coś znacznie innego niż Złodziejka książek, bardziej zawiłego, chaotycznego, ale autor cały czas serwuje nam bardzo poetycką, baśniową historię, nad którą musimy się pochylić. Czytanie Glinianego mostu nie było dla mnie łatwą przeprawą. Czytało mi się szybko, ale musiałam robić sobie od niej przerwy. Opinię piszę po tygodniu od jej skończenia – zastanowiłam się nad wszystkimi wątkami, wydarzeniami, ponieważ to taka specyficzna książka, gdzie nasza opinia zmienia się na przestrzeni stron. W jednej chwili jesteśmy oczarowani, w drugiej kompletnie zdezorientowani. Myślę, że warto po nią sięgnąć. Jestem pewna, że nigdy niczego podobnego nie czytaliście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Markus Zusak zyskał sławę swoją powieścią „Złodziejka książek”. A gdy książkę sfilmowano stał się jeszcze popularniejszy. Kto czytał wspomnianą publikację powinien sięgnąć także po Posłańca, a na naszym rynku wydawniczym ukazała się kolejna nowość tego autora „Gliniany most”.

  O książce możemy dowiedzieć się że:

  Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania?

  Zachęcam do lektury.

  Kolejna powieść w której pełno jest retrospekcji. Niczego tak nie znoszę w powieściach, jak ciągłe zmiany. Po pewnym czasie można się pogubić co jest głównym wątkiem w czytanej treści, a naprawdę to przeszkadza, bo bez tego jest to całkiem interesująca lektura. Autor doskonale gra na emocjach czytelnika, potrafi nas wzruszyć, rozbawić ale nie tylko. Jak chce adnotacja na okładce jest to także wielowarstwowa powieść. I trudno się z tym nie zgodzić. A o samej treści trudno coś napisać sensownego – przynajmniej mi sprawia to kłopot. Trzeba po prostu zaznajomić się z całością i odkryjemy co autor chciał przekazać czytelnikom. Może to tylko czytadło bez znaczenia – ot lektura dla zabicia czasu? Ja nie jestem przekonany do takiej opinii. Dlatego zachęcam do lektury. Książce bliżej do „Posłańca” tego autora, niż do słynnej „Złodziejki...” I jest to wyłącznie moje zdanie. Jak wielokrotnie podkreślałem każdy odbiera zupełnie odmiennie jakieś dzieło. A moim zdaniem ta powieść zbliżona jest bardziej do wspomnianego przeze mnie tytułu. Chociaż „Posłaniec” zaliczany jest do literatury dla młodszych czytelników, a „Gliniany most” trudno nazwać pozycją dla dzieci. Warto samemu się przekonać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Markus Zusak
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 544
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788310134387
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Bridge of Clay
 • Tłumacz: Anna Studniarek
 • ISBN: 9788310134387
 • EAN: 9788310134387
 • Wymiary: 152 x 230 mm
Warto zwrócić uwagę na...
Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most 5/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by...
Most do Terabithii 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Most do Terabithii

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się...
Magiczne drzewo. Tom 2. Tajemnica mostu 0/5 Nasza cena:
25,39 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magiczne drzewo. Tom 2. Tajemnica mostu

Przygodowa powieść o dynamicznej akcji, mówiąca o ważnych sprawach. Filip zachorował w wyniku nieostrożnego czaru. By go uratować Kuki, Wiki i Melania muszą znaleźć Most Zapomnienia. Wędrują przez góry i jaskinie. Walczą z olbrzymim pająkiem, niedźwiedziem i trójoką Gretą. Znajdują tajemniczy most...
Złodziejka książek 5/5 Nasza cena:
41,19 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złodziejka książek

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane…...
Posłaniec 5/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Posłaniec

Powieść autora bestsellerowej „Złodziejki książek”! Poznajcie Eda Kennedy’ego – przeciętnego taksówkarza, kiepskiego karciarza, pechowca w miłości. Mieszka w ruderze na przedmieściach, dzieli się kawą ze swoim psem Odźwiernym i darzy uczuciem koleżankę Audrey. Jego życiem rządzą spokojna rutyna i...
eBook Gliniany most mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Gliniany most mobi epub

Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu – „Złodziejki książek”. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim...
eBook Posłaniec mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Posłaniec mobi epub

Nowa powieść autora bestsellerowej „Złodziejki książek”! Poznajcie Eda Kennedy’ego – przeciętnego taksówkarza, kiepskiego karciarza, pechowca w miłości. Mieszka w ruderze na przedmieściach, dzieli się kawą ze swoim psem Odźwiernym i darzy uczuciem koleżankę Audrey. Jego życiem rządzą spokojna...
eBook Złodziejka książek mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Złodziejka książek mobi epub

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na...
Audiobook Złodziejka książek mp3 0/5 Nasza cena:
23,72 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Złodziejka książek mp3

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno – dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie. Od momentu wydania powieść...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula