Gdy słowa zawodzą

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
eBook, mobi, epub
za 22,44 zł
Nasza cena: 28,62 zł 34,90 zł Taniej o: 18%


David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała, jak to się robi.

Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem, wszyscy są zszokowani – a najbardziej David i Kit. Tych dwoje – wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego – świetnie się rozumie! Kit zmaga się z życiową tragedią – jej ojciec zginął w niejasnych okolicznościach. David angażuje się w prywatne śledztwo, ale żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć, jak ono się skończy...
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zespół Aspergera z pewnością nie pomaga Davidowi w kontaktach z rówieśnikami. W ciągu 622 dni jego nauki w szkole średniej nikt nigdy nie zajął miejsca przy jego stoliku w stołówce. Do dzisiaj. Kiedy śliczna i popularna Kit Lowell dosiada się do Davida, szuka tylko ciszy i odpoczynku od przyjaciółek, które nie potrafią zrozumieć z jaką tragedią zmaga się po śmierci swojego ojca. Odnajduje jednak coś więcej - zrozumienie. Ta dwójka, która pozornie nie ma ze sobą nic wspólnego, świetnie się ze sobą rozumie. Być może David będzie jedyną osobą, która pomoże Kit odkryć niejasne okoliczności wypadku jej ojca.

  Gdy słowa zawodzą od razu zwróciła moją uwagę. Nie wiem, to była chyba intuicja czytelnicza, dzięki której czasem zdarza mi się wyczuć na odległość fantastyczną książkę - tym razem się udało! Nie zamierzam dzisiaj przedłużać i trzymać Was w niepewności, czy powieść mi się podobała, czy nie, bo, cholera, BARDZO mi się podobała! Ostatnio mam wielkie szczęście trafiać na młodzieżówki, które w swojej prostocie są bardzo wartościowe, a powieść Julie Buxbaum jest jedną z nich.

  Poświęćmy najpierw chwilę, abym mogła pozachwycać się postacią Davida. Ogłaszam wszem i wobec, że jest to jedna z najlepszych nastoletnich postaci książkowych, z jakimi się spotkałam (do tego zacnego grona należy także na przykład Leonard Peacock). Być może nie wiecie, czym charakteryzuje się zespół Aspergera, więc wyjaśnię Wam, że osoby zmagające się z tą chorobą mają problem z rozumieniem norm społecznych oraz posiadają wręcz obsesyjne, szczególnie pochłaniające zainteresowania, jednak w odróżnieniu od autyzmu, w zespole Aspergera nie występują żadne opóźnienia rozwoju mowy czy logicznego myślenia. Autorka ukazała postać Davida w niezwykle fascynujący sposób. Chłopak, swoją drogą będący totalnym nerdem naukowym, każdy pozornie nieistotny fakt obraca w umyśle, próbując znaleźć jego wytłumaczenie; dostrzega więcej szczegółów i detali niż inni ludzie i przez to, że nie jest w stanie wychwycić sarkazmu, ironii lub kłamstwa, każdą informację bierze za prawdziwą. Sam jest jednak wyjątkowo szczery i bezpośredni, a zarazem "niezepsuty" jak niektórzy jego rówieśnicy. David ma też problem z rozróżnianiem, jakie zachowanie w danej sytuacji jest odpowiednie, co czyni go w pewien sposób uroczo niewinnym. Poważnie, jestem tym bohaterem całkowicie oczarowana. Jego postać dodaje tej powieści unikalności i jestem pewna, że bez niego nie byłaby ona nawet w połowie tak dobra.

  Rozdziały książki przedstawiają na przemian perspektywę Davida i Kit, więc jesteśmy w stanie spojrzeć na świat oczami obojga bohaterów. Jeśli mowa o Kit, to jest to dziewczyna, która po śmierci ojca stała się zupełnie inną osobą. Wcześniej towarzyska i popularna, po wypadku nie potrafi rozpoznać samej siebie. Gubi się w swoich uczuciach i emocjach, a ból i rozpacz nie pozwalają jej normalnie funkcjonować. Szczerze mówiąc, David zebrał wszystkie nagrody dla najlepszego bohatera i całkowicie skupił na sobie moją uwagę, więc Kit nie zdołała mnie specjalnie do siebie przekonać. Była to jednak postać dobrze wykreowana i wielowymiarowa, z którą można się utożsamiać.

  Gdy słowa zawodzą jest od początku wyjątkowo wciągająca. Powieść tą przeczytałam w dwa dni, podczas których odłożyłam podręczniki szkolne daleko w kąt, aby móc skupić się tylko na historii Davida i Kit, jednak zupełnie nie żałuję tego czasu spędzonego z lekturą. Książka Julie Buxbaum w doskonały sposób pokazuje, jak bardzo nastolatkowie są podatni na wpływy i stereotypowe myślenie; jak bardzo czasem pragną bycia w centrum uwagi, poświęcając swoje wartości i przybierając pogardliwą postawę wobec wszystkiego, co zdaniem społeczeństwa odbiega od normalności. (Swoją drogą, czy istnieje jakakolwiek definicja "normalności"?) Dzięki obecności Davida w książce możemy zajrzeć do umysłu osoby dotkniętej chorobą Aspergera, co jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się, czym jest choroba umysłowa. Jestem pewna, że na co dzień, raczej niewiele osób się z nią spotyka, a książki takie jak Gdy słowa zawodzą lub Głębia Challengera Neala Shustermana dają na to szansę.

  Gdy słowa zawodzą to opowieść także o popełnianiu błędów, radzeniu sobie z utratą bliskich oraz o odmienności, która bardzo często w niektórych kręgach jest niemile widziana. Powieści młodzieżowe mają to do siebie, że w lekki i prosty sposób przekazują ważne wartości i ukazują problemy dzisiejszego świata. Nie zawsze jest to mieszanka trafiona, jednak Julie Buxbaum udało się wykonać to połączenie mistrzowsko. Wisienką na torcie było zakończenie, które okazało się jednym wielkim szokiem. Jedno wydarzenie, którego kompletnie się nie spodziewałam, wprawiło mnie w ogromne osłupienie i jeszcze bardziej zwiększyła mój zachwyt ją powieścią. Cud, miód i maliny.

  Nieczęsto, choć coraz częściej, zdarza mi się czytać tak wspaniałe młodzieżówki. Gdy słowa zawodzą to wyjątkowa pod każdym względem książka, którą będę polecać każdemu na prawo i lewo, ponieważ zdecydowanie zasługuje na uwagę. Sięgnijcie po Gdy słowa zawodzą, a znajdziecie tu niepowtarzalnych bohaterów, szasnę na spotkanie z chorobą umysłową, wciągającą akcję, zaskoczenia i wartościowy przekaz. Polecam Wam tą książkę z całego serca!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tekst pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  DAVID UCZY SIĘ ŻYCIA W HAŁASIE

  David cierpi na zespół Aspergera, przez co ludzie postrzegają go jako dziwadło. Nie chcą się z nim przyjaźnić, omijają go szerokim łukiem bądź wyśmiewają. Jednak David odciął się od tego i żyje w swoim własnym świecie. W takim, w którym wszystko jest znajomą i kojącą rutyną. Prowadzi zeszyt, który jest jego licealnym poradnikiem przetrwania. A chodząc w swoich wielkich słuchawkach, ma muzykę idealnie dopasowaną do każdej minuty, jaką musi spędzić w szkole, by nie słyszeć gwaru z korytarza. Jednak, gdy podczas lunchu siada koło niego Kit, wszystko się zmienia. Tylko pytanie - czy zmiany będą dotyczyły też jego? Czy nauczy się żyć "w hałasie"?

  Julie Buxbaum należą się wielkie brawa za kreację Davida. Była ona niesamowicie plastyczna i myślę, że wiarygodna, bo już od pierwszych stron mogliśmy poznać cechy charakterystyczne choroby chłopaka, a jednak zachowano umiar i autorka niczego nie przerysowała, co niestety często się zdarza w podobnych książkach. Polubiłam naszego bohatera i szczerze kibicowałam mu, w tych małych, a jednocześnie wielkich krokach ku lepszemu.

  KIT LOWELL MUSI NAUCZYĆ SIĘ ŻYĆ NA NOWO

  Kit myślała, że ma idealne życie, jednak wtedy zdarzył się wypadek i zginął jej ojciec. Po tym wszystkim nie potrafi wrócić do szkoły i być tą samą Kit - uśmiechać się, czy dyskutować o tym, jak wygląda jej przyjaciółka w nowych jeansach. Nie ma w ogóle ochoty na rozmowę. Siada więc koło Davida, mając nadzieję, że otrzyma upragnioną ciszę. A jednak nawiązuje kontakt z chłopakiem i to początek czegoś nowego. Jednak czy poradzi sobie z jego przypadłością? I czy poukłada na nowo swoje życie, które rozpadło się na milion kawałeczków? Zwłaszcza, gdy na jaw wychodzi kilka spraw, o których dziewczyna wolałaby nie wiedzieć.

  Kreacja Kit jest kolejnym plusem tej książki. Dziewczyna nie jest ani wyidealizowana, ani na siłę nie narzucono jej problemów. Wszystko przychodzi naturalnie i mamy wrażenie, że dziewczyna taka, jak ona, mogła być naszą koleżanką, mogła chodzić z nami do szkoły, mogliśmy mijać ją na korytarzu. Jest realna. I to jej największa zaleta.

  STRUKTURA

  Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, opowiadane naprzemiennie z perspektywy Davida i Kit. Przyznam, że bardzo spodobał mi się ten zabieg, bo narracja każdego z bohaterów jest prowadzona w bardzo charakterystyczny sposób i dzięki temu łatwiej nam ich poznać i polubić. Bardzo spodobał mi się również styl pisania autorki - prosty i miły w odbiorze. Sprawiło to, że książkę pochłonęłam niemal za "jednym posiedzeniem", a lektura była czystą przyjemnością. I przyznam, że brakowało mi takich książek, więc cieszę się, że trafiła do mnie w takim momencie.

  HUMOR I CHOROBA

  Chociaż te dwa słowa raczej się wykluczają, to jednak Julie Buxbaum w magiczny sposób sprawiła, że w książce one ze sobą współgrały i co najlepsze - świetnie do siebie pasowały. Chociaż zespół Aspergera jest poważną sprawą, to jednak autorka nie męczyła nas patosem - pozwoliła nam za to wejść do głowy Davida i pomogła zrozumieć jego tok myślenia, pobudki, jakimi się kierował przy konkretnych działaniach. I co najważniejsze - nie zrobiła z tego tragedii. Oczywiście, były momenty przykre, w których można było poczuć smutek, jednak często pojawiał się też humor - w rozmowach Davida ze swoją rodziną, z Kit. Dzięki temu, cała tematyka książki (poza chorobą był jeszcze wątek straty bliskiej osoby, ale tam wiadomo, że już trudniej o żarty) nie wydała mi się aż taka ciężka i wszystkie poważne tony były idealnie wyważone z tymi lżejszymi, tworząc mieszankę idealną.

  PODSUMOWUJĄC

  Gdy słowa zawodzą, to książka młodzieżowa, którą czyta się lekko i przyjemnie, jednocześnie wynosząc z niej wartościową lekcję życia. Autorka, którą bardzo polubiłam po jej pierwszej książce - Coś o tobie i coś o mnie, po raz kolejny udowodniła, że da się stworzyć miłą w odbiorze książkę, która porusza poważne tematy. Dorzucając do tego ciekawą fabułę i świetną kreację bohaterów, otrzymałam pozycję, która umiliła mi czas i wyciągnęła z czytelniczego dołka po ostatniej słabej lekturze

  Z całego serca polecam wszystkim, jednak komu w szczególności? Oczywiście młodym, ale także tym, którzy nie pogardzą porządną młodzieżówką z przesłaniem. Mam nadzieję, że tak jak ja, będziecie zadowoleni z lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można jednoznacznie powiedzieć co odstrasza innych, a co przyciąga? Choroba czasami jednoczy, a w innym przypadku - skazuje na samotność. Julie Buxbaum podjęła się wyjaśnienia zagadki tego nieoczywistego zjawiska pokazując czytelnikowi, że życie nie jest ani czarne, ani białe.

  David, jeden z bohaterów powieści, cierpi na zespół Aspergera. Tym samym nie ma przyjaciół, a wszyscy dookoła postrzegają go jako wyrzutka społeczeństwa. Wyśmiewając się z chłopaka i odrzucając go ze swoich ściśle wybieranych grup skazują na życie w samotności i odrzuceniu. Jednak David nie poddaje się tak łatwo - stworzył swój mały, prywatny świat, by móc czuć się w nim dobrze. Zakładając słuchawki na uszy z muzyką dopasowaną do każdej minuty nie musi słuchać gwaru na szkolnych korytarzach czy niewybrednych wyzwisk kierowanych w jego stronę. To wyjątkowy bohater, wykreowany z fantastycznym pomysłem. Od początku do końca postać Davida przyciąga uwagę, intryguje i zmusza do myślenia - to bohater, który stanowi idealny przykład do zrozumienia jego problemu z otwartą (pierwszoosobowa narracja) analizą psychologiczną umożliwiającą wejście w głąb problemu.

  Po drugiej strony historii stoi Kit. Dziewczyna, która wkracza w życie Davida bez żadnej zapowiedzi. Pewnego dnia siada obok niego podczas lunchu i wprowadza w ich wspólne życie zmiany. Jej idealne życie legło w gruzach wraz z dniem gdy zginął jej ojciec. Kiedyś była idealną kopią swoich rówieśniczek, a dziś nie potrafi już wrócić do życia, którym żyła. Nie bawią jej trywialne tematy, a słowa nie wychodzą z jej ust tak łatwo jak kiedyś. To obecny stan skłonił ją do zajęcia miejsca obok Davida - miała nadzieję, że nie będzie musiała nic mówić. A jednak nawiązała z nim kontakt, a ON sam okazał się kimś zupełnie innym niż myślała. Julie Buxbaum zestawiła ze sobą chorobę znaną, ale wciąż traktowaną po macoszemu -bez przerysowania i zbędnego wyolbrzymiana ukazała problemy człowieka cierpiącego na zespół Aspergera łącząc go z nastolatką o życiowych problemach. Kit również doskonale odnalazła się w swojej roli, ukazała (również za sprawą pierwszoosobowej narracji), ogrom tragedii jaka na nią spadła oraz podejście do choroby Davida od strony ściśle naturalnej. Nic w relacji tej dwójki nie było wymuszone, dzięki czemu realność rozgrywanych wydarzeń okazała się największym atutem tej książki.

  Narracja podzielona na Davida i Kit jednocześnie oddaje ich tok rozumowania. Widoczne różnice w podejściu do jednej sprawy pokazują, że nic nie jest takie oczywiste jak nam się wydaje. Świat nie jest zero jedynkowy i choć każdy zmaga się z własną tragedią - dla pobocznego obserwatora może ona być zupełnie inaczej postrzegana. Autorka w lekki i delikatny sposób pokazała, że poważna choroba wcale nie musi skreślać człowieka, że warto się śmiać i czerpać z życia garściami. W nieoczekiwany sposób Julie Buxbaum zachwyciła mnie pomysłem na fabułę i humorem z jakim podeszła do tematu. Wzajemne przeplatanie się trudnych tematów i radosnych chwil pozwoliło powieści nabrać barw prawdziwego życia, bez wyolbrzymiania i przekłamywania prawdy - płynęła, a wraz z nią czytelnik, który sam odszukiwał w tekście odpowiedzi na własne pytania.

  "Gdy zawodzą słowa" to doskonały przykład powieści młodzieżowej po którą warto sięgać. Chociaż nie wyciska z oczu łez, nie przytłacza lawiną emocji to intryguje i zmusza do myślenia. Wartościowy motyw przewodni okraszony został dawką subtelnego poczucia humoru i swobodą z jaką płynie akcja. Jestem pewna, że wielu czytelników odnajdzie się w powieści, szczególnie tych, którzy po lekturze "Coś o tobie i coś o mnie" wiedzą, że autorka potrafi pozytywnie zaskoczyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Systematycznie zapoznaję się z pozycjami z serii ,,Uwaga! Młodość" wydawnictwa Dolnośląskie. ,,Gdy słowa zawodzą" jest jedną z nich.

  David ma zespół Aspergera, w rezultacie czego nie ma zbyt wielu przyjaciół. Dokładniej mówiąc, w szkole ma ich ZERO. Jedyną jego przyjaciółką jest jego siostra. Jest bardzo zdziwiony, gdy pewnego dnia na stołówce dosiada się do niego przepiękna Kit Lowell. Dziewczyna niedawno straciła ojca i nie chce udawać przed koleżankami, że wszystko jest w porządku. Czuje, że David doskonale ją zrozumie.

  Publikacje z serii pisane są przez różnych autorów, najwięcej to dwie publikacje napisane przez jego pisarza. Jakiś czas temu zapoznałam się z ,,Coś o Tobie i coś o mnie" Julie Buxbaum. Byłam bardzo ciekawa, jak przypadnie mi do gustu jej nowsza pozycja w cyklu, czyli ,,Gdy słowa zawodzą".

  Bohaterami jest dwójka nastolatków, którzy bardzo szybko się do siebie zbliżają. Tematem przewodnim nie jest miłość nieletnich, ale przede wszystkim prześladowanie w szkole, choroba Davida, śmierć ojca Kit oraz tajemnica, która pod koniec powieści wyjdzie na jaw. Czy zmieni coś w życiu postaci?

  Julie Buxbaum posługuje się bardzo prostym, typowo młodzieżowym językiem. Nie ma tutaj za dużo młodzieżowych zwrotów, jednak publikacja jest pisana pod tego typu odbiorców. Strony są w całości wypełnione dość zbitym tekstem, ale i tak czyta się bardzo szybko.

  ,,Gdy słowa zawodzą" to powieść o niewyobrażalnej stracie, odtrąceniu, pierwszej miłości, prześladowaniu, chorobie. ,,Coś o Tobie i coś o mnie" bardziej przypadła mi do gustu, jednak nowość ,,Gdy słowa zawodzą" także powinna przypaść Wam się spodobać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ani słowa o Zosi wyd. 4 0/5 Nasza cena:
19,64 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani słowa o Zosi wyd. 4

Tosia zabiera się z mamą i jej denerwującą koleżanką w podróż służbową. Początkowo zieje nudą, ale potem... Dziewczyna przeżywa miłosne zauroczenie i wpada na trop tajemniczej historii rodzinnej. Jednocześnie stara się zapobiec romansowi matki, która chyba nie jest z tego zadowolona. Niestety –...
Więcej niż słowa 4/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więcej niż słowa

Nowa książka autorki powieści Listy do utraconej. Rev każdego dnia pracuje nad tym, aby utrzymać swoje wewnętrzne demony w ryzach. Chce poukładać swoje życie i zapomnieć o czasie sprzed adopcji. Pewnego dnia, kiedy na osiemnaste urodziny dostaje list od ojca, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa...
Strata. Gdy świat sie kończy 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strata. Gdy świat sie kończy

Kiedy Alfie Turner traci matkę, jego świat rozpada się na tysiąc kawałków. Bez niej chłopak i jego ojciec nie potrafią już być rodziną. Nie umieją poradzić sobie z tą startą. I wtedy Alfie spotyka Alice. Dziewczyna ma swoje problemy, ale dopiero przy niej Alfie zapomina o własnych. Czy przyjaźń da...
Gdy ogień gaśnie 5/5 Nasza cena:
24,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy ogień gaśnie

Ojciec John kontroluje wszystko i wszystkich. Lubi zasady. Szczególnie tę o nie rozmawianiu z Obcymi. Zna Prawdę. Wie, co jest dobre, a co złe. Ojciec John wie, co nadchodzi… Jednak Moonbeam zaczyna wątpić. Zaczyna widzieć kłamstwa, które kryją się w słowach Proroka. A co, jeśli jedynym sposobem,...
Tylko gdy pada deszcz 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko gdy pada deszcz

W dniu ślubu rodziców Kuba i Zuzia zostają patchworkowym rodzeństwem. Na początku nie są tym zachwyceni i wydaje im się, że się nie polubią, ale kiedy rodzice wysyłają ich na obóz surfingowy do Jastarni, zaczynają czuć do siebie coś więcej niż braterskie czy siostrzane przywiązanie. Oboje czują się...
Gdy wybije północ 0/5 Nasza cena:
18,28 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy wybije północ

Wiktoriański Londyn. Rodzice Emily zaginęli w Północnej Godzinie – w tajemniczym świecie magii i potworów wymyślonym przez dzieci i zatrzymanym w czasie. Emily uzbrojona jedynie w drugie śniadanie i skłonność do gadulstwa wyrusza do Północnej Godziny w towarzystwie jeża Hoggina. Tropiona przez...
Dwa brakujące słowa 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa brakujące słowa

Po wakacjach w szkole dla niedowidzących i niewidomych pojawia się nowa uczennica, Justyna, wychowanka domu dziecka, która od razu zjednuje sobie sympatię uczniów i nauczycieli. Nie wszystkich jednak. Prymuska Iza i jej świta nie mogą znieść popularności nowej koleżanki, z czym wcale się nie kryją....
Słowa w ciemnym błękicie 5/5 Nasza cena:
31,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowa w ciemnym błękicie

Wiele lat temu Rachel zakochała się w Henrym. Dzień przed przeprowadzką napisała do niego list i schowała w swojej ulubionej książce w księgarni, która należała do jej rodziny. Czekała. Ale Henry nigdy nie przyszedł. Teraz Rachel wraca do miasta i do księgarni, by pracować razem z chłopakiem,...
Gdy tu dotrzesz 4/5 Nasza cena:
13,70 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy tu dotrzesz

Fantastyczna układanka emocji i tajemnicy, piękna i niesamowicie inteligentna. Życie Mirandy trochę się skomplikowało. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa od nieznajomego chłopaka na ulicy i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa na wszelki...
Gdy zagrzmiał złoty róg...Powieść dla młodzieży... 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy zagrzmiał złoty róg...Powieść dla młodzieży...

Gdy zagrzmiał złoty róg... Powieść dla młodzieży z walk listopadowych 1918 roku - opis wydawcy:Orlęta Lwowskie to symbol niezłomności i wielkiego bohaterstwa. To określenie dzieci i młodzieży, walczących, a wielu z nich poległo, w konflikcie polsko-ukraińskim o Lwów w listopadzie 1918 roku.Przez...
Coś o tobie i coś o mnie 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Coś o tobie i coś o mnie

A jeśli nie spotkałaś jeszcze osoby, której najbardziej potrzebujesz?Jessie Holmes to inteligentna i oczytana szesnastolatka. Dwa lata wcześniej zmarła jej mama, Dziewczyna jeszcze się nie otrząsnęła po jej śmierci, ale ojciec zakochał się ponownie. Jego wybranka...
eBook Gdy słowa zawodzą mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,44 zł 26,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Gdy słowa zawodzą mobi epub

David nie potrafi rozmawiać z rówieśnikami. Kit zapomniała, jak to się robi. Gdy śliczna i popularna Kit Lowell zaprzyjaźnia się z chorym na zespół Aspergera Davidem Druckerem, wszyscy są zszokowani – a najbardziej David i Kit. Tych dwoje – wydawałoby się niemających ze sobą nic wspólnego –...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula