Florentyna od kwiatów

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,50 zł
Nasza cena: 25,83 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

Wyjątkowa oda do świata, którego już nie ma. Albo którego nie potrafimy zobaczyć.

Jest rok 1918. Wśród polnych kwiatów, w maleńkiej wiosce otoczonej lasem, rodzi się Florentyna – dziewczynka obdarzona niezwykłymi zdolnościami. Dorastając, odkrywa, że Sokołów nie jest zwyczajną osadą, lecz miejscem pełnym tajemnic. Świat namacalny przenika się z inną rzeczywistością, którą można ujrzeć w krążących nad lasem światłach lub usłyszeć w echu zaplątanym w starej studni. Nastoletnia Florentyna zakochuje się w Siemile, wrażliwym, spoglądającym w gwiazdy chłopcu. Młodość dziewczyny przerwa wybuch wojny, która odmieni życie mieszkańców Sokołowa…

„Florentyna od kwiatów” to niezwykła opowieść z elementami fantastyki i realizmu magicznego, pełna odniesień do ludowych wierzeń. Pokochają ją wielbiciele Olgi Tokarczuk, Radka Raka i Neila Gaimana.

Recenzje (11)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Tak jest na świecie, że wszystko się zmienia. Ludzie odchodzą, bogactwa się przepija, życie płynie. Trzeba patrzeć na to, co się ma w garści, bo nie wiadomo, jak długo się przyjdzie tym cieszyć”.

  Florentyna od kwiatów była najmłodszą pociechą wiekowej już Jodełki, pochodzącej od drzew. Pojawiła się dość nieoczekiwanie, w najgorętszy dzień sierpnia roku 1918. Od początku była zbyt odważna, zbyt ciekawa, zbyt poważna w porównaniu do innych, sokołowskich dzieci. Dostrzegała niewidzialne albo po prostu to, czego ludzie nie chcieli zobaczyć. Lubiła słuchać całą sobą o tajemnicach, o zamierzchłych czasach a już zwłaszcza o tym, o czym ludzie nie chcieli rozmawiać.

  Jednak nade wszystko chciała wiedzieć, po co się urodziła i jakie zadanie zostało jej przypisane. Chciała poznać odpowiedzi na te pytania, choć wiedziała, że próżno ich szukać wśród ludzi.

  "Wtedy słyszy się głosy, których nie sposób rozpoznać, lub widzi rzeczy, o których istnieniu nie miało się pojęcia"

  Florentynie przyszło żyć w Sokołowie – małej wsi, przesiąkniętej zapachem kwiatów, ziół i czegoś nieuchwytnego na pierwszy rzut oka. Czegoś niecodziennego, nie z tego świata. A może wręcz magicznego? Jakby codzienność Florentyny od kwiatów, niebieskich kwiatów, działa się między jawą a snem. W Sokołowie czas biegł inaczej, za nic mając wskazówki zegara. Zwalniał lub przyspieszał nieoczekiwanie, biegnąc sobie tylko znanym rytmem. Dziewczyna odmierzała lata mijającymi porami roku, kwitnącymi kwiatami. A Siemił, jej druga połówka, nie mógł oderwać oczu od gwiazd, ich wędrówek i skomplikowanych konstelacji.

  Świat Florentyny przesiąknięty był ludowymi podaniami, historiami powtarzanymi od pokoleń. Nikogo nie dziwiły obrzędy Nocy Kupały, Dziadów, wiara w uzdrawiające moce szeptuchy czy historie o topielicach i babach wodnych.

  Na stałe w ten krajobraz wpisano Czarny Las, Lisią Norę, Nieme Stawy czy postacie Jutrowoja od gwiazd czy Mogiłka od cmentarzy. Mieszkańcy Sokołowa wsłuchiwali się w odgłosy natury – czasem delikatne, przyjaźnie szumiące, ale czasem i te złowrogie, wręcz diabelskie, wydobywające się z głębi czerniejącego lasu. Florentyna prowadziła rozmowy z samotną studzienną panną, Mogiłek niepokoił się czarcim zielem a las zawodził ostrzegawczo. Szczęściarzem był ten, kto potrafił w porę odczytać pewne znaki.

  "Las krzyczał i wskazywał drogę, ale nierozumni ludzie nie potrafili pojąć, że w tych trzaskach kory i szelestach liści zakodowana jest wiadomość. Drzewa porozumiewają się ze sobą na różne sposoby. Uwalniają w przestrzeń zapachy, podziemną grzybnią przesyłają drzewne myśli i ostrzeżenia.

  (…) Las gadał, ale ludzie nie rozumieli".

  Wojna nie ominęła Sokołowa. Nadeszła, przykrywając magię wojennymi obrazami, obozowymi wspomnieniami, aktami bohaterstwa i tchórzostwa. Z koszmaru wojny ludzie budzili się bardzo powoli, bo ciało łatwiej uleczyć niż torturowaną duszę…

  "Wojna to milczenie o tym, o czym nie chce się mówić. Nieproszona cisza. Żałoba niezauważona, bo noszona przez wszystkich w sercach, nie w ubiorze".

  "Każda wieś ma swoje tajemnice. W każdej wsi są rzeczy, o których się nie mówi"

  Przeczytawszy "Florentynę od kwiatów" pomyślałam, że takich książek już się nie pisze i takim wrażliwym i zarazem nostalgicznym piórem mało kto włada. Agnieszka Kuchmister już od pierwszych stron zaprasza do wspólnej wędrówki do baśniowego świata, pełnego ulotnych i niecodziennych zdarzeń. Ta niespieszność historii i jej magia z początku onieśmielają, by z czasem przerodzić się w zachwyt nad światem, w którym granica miedzy jawą a snem się zaciera. Rzeczy, których nie sposób racjonalnie wyjaśnić, przestają dziwić. Wszystko ma swój cel, tylko trzeba dać sobie czas na jego znalezienie. Trzeba zaufać, zawierzyć, by znaleźć sens życia, swoje przeznaczenie. W maleńkim Sokołowie życie składa się z makroujęć, odtwarzanych w zwolnionym tempie. Przypatrzcie się uważnie, bo dzisiejszy świat umyka zbyt szybko, by to dostrzec.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie powolne, ‘delikatne”, leniwie płynące powieści? Jeśli chętnie spędzacie jesienne wieczory z takimi książkami, nie mogę Wam nie polecić “Florentyny od kwiatów” Agnieszki Kuchmister. Autorka to totalna nowość na rynku, debiutantka, którą z pewnością pokochają czytelnicy chętnie spędzający czas na łanach pól, w lasach, tam, gdzie czas płynie leniwie, wśród bohaterów żyjących w swojej niewielkiej społeczności.

  Tytułowa Florentyna to niezwykła bohaterka. Urodziła się wśród kwiatów. Była dzieckiem totalnie niespodziewanym i niezwykłym. Unosiła się wokół niej niesamowita aura, a ponadto ciągle wyrastały w jej towarzystwie niebieskie kwiaty. Ta dziewczynka, dla której Sokołów i okoliczne wsie były całym światem, zastanawiała się często, w jakim celu się urodziła. Podróżujemy z tą dziewczyną, nastolatką, kobietą przez całe jej życie, a przy okazji jesteśmy świadkami zmieniającego się świata.

  “Florentyna od kwiatów” to powieść ukazująca wieś, starą, polską wieś, gdzie ludzie zbytnio nie przejmowali się niczym, co dotyczyło wielkich miast. Spotykamy się z dziwami, kiedy do wsi przyjeżdża artystka, teatr. Doskonale możemy zobaczyć, że ta prawdziwa, okropna wojna zazwyczaj rozgrywała się w miastach i większych miejscowościach, a takie małe wsie omijała dość szerokim łukiem. Agnieszka Kuchmister pokazała swoim czytelnikom, jak wyglądał świat jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jak wyglądała wieś, wierzenia, jak spore znaczenie miały zabobony, szeptuchy oraz osoby uchodzące za wiedźmy.

  Całość, jak na debiut, napisana rewelacyjnie. Nie było w tej powieści niczego, do czego mogłabym się przyczepić. Całość bardzo klimatyczna, jednak jeśli nie lubicie powieści bez większej ilości akcji czy tajemnic, lepiej sobie odpuścić, żeby się nie zamęczyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Baśniowy klimat, nadprzyrodzone zjawiska, ludowe wierzenia, a wszystko to dopełnione okrucieństwami wojny oraz niezwykłą więzią z wspaniałą, mądrą naturą. Bezsprzecznie, Agnieszka Kuchmister nakreśliła wyjątkową, oniryczną powieść, o której po prostu nie da się zapomnieć!

  "Florentyna od kwiatów" jest magiczną, nietuzinkową opowieścią, dopieszczoną solidną porcją fantastyki, ale i metafizycznego realizmu. To niesłychanie sentymentalna, odurzająca, nadzwyczaj zmysłowa historia, pełna ludowych wierzeń, folkoru i niezwykłości w zdawać by się mogło zwyczajnych materiach, która błyskawicznie zawładnie wrażliwym czytelniczym sercem. Autorka funduje bowiem czytającym iście duchową podróż, przybierającą postać niemal namacalnego doświadczenia, które pozostanie w sercu już na zawsze. Gwarantuję, że ta niespieszna lektura zmieni wasze postrzeganie świata czy dostojnej natury, która od zawsze jest ściśle powiązana z ludzkim losem.

  Pióro pisarki wyróżnia się poetyckim, nienagannym, nadzwyczaj sugestywnym stylem. Naszkicowane opisy działają na wszystkie zmysły i rozbudzają wyobraźnię do granic, dlatego czytelnik gubi się, otumaniony nie dostrzega, gdzie przebiega granica między jawą, a snem. Na ogromne brawa zasługuje baśniowy klimat, jaki otula niczym ciepły, puchaty koc, a także w mistrzowski sposób ukazuje wielowymiarowość i osobliwość istnienia. Przenikające się rzeczywistości dosięgają najciemniejszych zakamarków ludzkiego serca, skłaniają do refleksji, ale i wywołują niesamowity spokój, którego tak bardzo nam brakuje w obecnych, zabieganych czasach.

  Wyjątkowa w każdym calu, przeszywająca na wskroś, paraliżująca skrajnymi emocjami! "Florentyna od kwiatów" jest piękną, zmysłową historią, ukazującą wyjątkowe relacje człowieka z naturą, niezwykłość ludzkiego życia, ale także jego ulotność. To oniryczna, nietuzinkowa opowieść o harmonii w przyrodzie, magii, obecnej w pozornie zwyczajnym życiu, lecz również o okrucieństwie, którego przecież nie da się uniknąć. Urzekająca, mistyczna, pełna wzruszeń, łez i uśmiechu, to lektura, którą odbiera się całym sobą. Wspaniały, odurzający, niepowtarzalny, baśniowy klimat, plejada niezrównanych, charakternych postaci, solidna dawka słowiańskich wierzeń, konsekwencje bezlitosnych działań zbrojnych, a wszystko to nakreślone niebywale błyskotliwym piórem! Dla tak wybitnej uczty literackiej, warto zarwać noc!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Tak to jest na świecie, że wszystko się zmienia. Ludzie odchodzą, bogactwa się przepija, życie płynie."

  Sokołów to niewielka wioska, otoczona lasami, zachwyca swoim urokiem. To tutaj w 1918 roku pośród kwiatów na świat przychodzi Florentyna. Ta wrażliwa, pełna życia i wszystkiemu się dziwiąca dziewczynka bardzo wyróżnia się spośród swoich rówieśników. Obdarzona niezwykłymi zdolnościami, żyje w zgodzie z naturą. Czego nie dotknie, tam pozostawia po sobie kwiatowy ślad. Te kwiaty mają moc uzdrawiania. Florentyna słucha z uwagą i rozumie mowę roślin. A odwieczny stary las i stara studnia kuszą i przyciągają.

  Harmonia, idealne połączenie współistnienia człowieka z przyrodą. Świat realny przenika się tym nierzeczywistym. Ogromna wnikliwość i empatia Autorki powodują, że z przyjemnością i ciekawością wkraczamy w świat Florentyny. Towarzyszymy jej w dzieciństwie, widzimy, jak dorasta, staje się żoną i matką. Śledzimy stopniowe przemiany jakie w niej zachodzą. Ta dziewczynka całkowicie skradła moje serce, jest niesamowicie wrażliwa, szczera, dobra, pełna współczucia i miłości dla innych. Ludzie czerpią z jej mocy, a ona niesie pomoc tak jak tylko potrafi. Ukochany Sokołów jest jej całym światem i to się nigdy nie zmieni.

  Autorka zabiera nas w cudny i jednocześnie trudny świat. Ludzie w nim żyjący tak samo jak wszędzie kochają i nienawidzą, są źli i dobrzy, wrażliwi, empatyczni i zapatrzeni tylko siebie. Ich trudna codzienność wyznaczana przez pory roku, naznaczona jest ciężką pracą. Radości i smutki, chwile pełne szczęścia i te pełne dramatyzmu, narodziny i śmierć. Tajemnice rodzinne, które zbywa się milczeniem. Liczne nawiązania do wierzeń ludowych, medycyna naturalna, ziołolecznictwo. Polska wieś w całej swej pięknej okazałości, zabobony, szeptuchy, obyczaje i tradycja, tkwiąca głęboko w tych ludziach i przekazywana z dziada pradziada. Potęga i wszechobecność otaczającej przyrody. Niedopowiedzenia, niepokój, przemiany jakie mają miejsce na świecie. Przerażające zło II wojny światowej zbiera swoje żniwo, nie omija nikogo i niczego.

  Przepiękna, klimatyczna opowieść łączy w sobie elementy obyczajowości z odrobiną magii i słowiańskimi wierzeniami. Wszystko ze sobą idealnie współgra, tworząc rewelacyjna całość, od której trudno się oderwać. Jedna z lepszych powiesić jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. Jestem bardzo ciekawa kolejnych książek Autorki. Serdecznie polecam., Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tak to jest na świecie, że wszystko się zmienia. Ludzie odchodzą, bogactwa się przepija, życie płynie."

  Za co można kochać książki? Ja uwielbiam je za to, że w magiczny sposób przenoszę się w miejsce i czas, w którym osadzona jest fabuła. "Kwiaty Florentyny" przeniosły mnie do Sokołowa w roku 1918, następnie w czas strasznej wojny, która nie ominęła mieszkańców, oraz czas po wojnie, nieco spokojniejszy i wydawać by się mogło, że Florentyna i jej najbliżsi mogą odetchnąć z ulgą.

  Niezwykle się cieszę, że zaczęłam łamać swoje czytelnicze zwyczaje, jeszcze niedawno nie spojrzałbym na książkę, z elementami fantastyki i magii, którą bezapelacyjnie jest książka autorstwa Agnieszki Kuchmister, na szczęście zaczęłam poszerzać swoje czytelnicze horyzonty i dzięki temu, jestem zakochana w tej książce. Niesamowicie jestem zdziwiona, że tak bardzo spodobały mi się odniesienia do wierzeń ludowych na terenach Sokołowa i okolic. To dzięki tej książce będę zdecydowanie częściej zaczytywać się w tej tematyce.

  Opowieść dostarczyła mi nie lada wrażeń i emocji, chociaż z tymi emocjami to sprawa nie jest tak prosta, bo sama niezbyt umiem wytłumaczyć i zrozumieć co momentami czułam podczas tej opowieści. I nie chcę, żebyście zrozumieli to w negatywny sposób, ponieważ opowieść Florentyny to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie, być może moich odczuć co do tej książki mam tak dużo, że w pewnym momencie przestały się mieścić w moim sercu? Myślę że tak właśnie się stało, ponieważ autorka dostarczyła nam nie tylko pięknych obrazów polskiej wsi, ale przede wszystkim pokazała prawdziwe oblicze człowieka, dramaty jakie go otaczały i strach, którego nie sposób wyjaśnić w racjonalny sposób.

  Pióro autorki idealnie wpasowało się w mój gust czytelniczy. Sam styl pisania odwzorował tamte minione lata. Czytając czułam się, jakby mój dziadek opowiadał mi tę historię, to ON zawsze zasypywał mnie opowieściami o wojnie, dusznym powietrzu na chwilę przed jej wybuchem, nie szczędząc przy tym opowieści, które ja uważam za troszkę magiczne i może nawet przekoloryzowane. Na tyle okładki znajdziemy cytat, który pasuje zarówno do książki, jak i opowieści mojego dziadka "Zachwycająca oda do świata, którego już nie ma. Albo którego nie potrafimy zobaczyć".

  Ja myślę, że pewnych rzeczy nie potrafimy już zobaczyć, zapędzeni każdy w swoją stronę, nie słyszymy szeptu lasu, nie wiemy co chce przekazać nam przekazać. Agnieszka Kuchmister pięknie przedstawiła lasy i otaczającą sokołowian naturę, nadając jej magicznego, aczkolwiek nadal realistycznego wymiaru i kto wie, może w tym wszystkim co opisane zostało na kartkach "Florentyny od kwiatków" jest ziarenko, a może nawet kilka prawdy?

  Jestem niezwykle ciekawa kolejnych powieści autorki, ponieważ ta mnie w sobie całkowicie rozkochała. Mam wrażenie, że po tej książce nic już nie będzie takie jak wcześniej 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Orły imperium. Polowanie 0/5 Nasza cena:
29,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Orły imperium. Polowanie

Jest zima roku 44 naszej ery. Po serii krwawych bitew celtycki gród Camulodunum poddaje się rzymskim najeźdźcom.W czasie gdy Aulus Plaucjusz, naczelny wódz armii, planuje nową kampanię, jego żona i dzieci wpadają w ręce klanu druidów, żądających w zamian za ich życie uwolnienia swoich...
Dopasowani 5/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dopasowani

Książka, na podstawie której powstał serial NETFLIXA. Jak daleko się posuniesz, by znaleźć miłość? Od czasu, gdy naukowcy odkryli, że każdy człowiek posiada gen, który dzieli tylko z jedną osobą na całym świecie, miliony ludzi zdecydowały się na badania DNA, aby znaleźć idealnego partnera. Oto pięć...
Kryształowe motyle 5/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kryształowe motyle

Opowieść o kobiecej przyjaźni i bliznach na duszy, które zostają na całe życie Anna, urzędniczka po czterdziestce, mieszka z matką, z którą nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Elżbieta jest szczęśliwą żoną i współwłaścicielką rodzinnego biznesu, a Izabela rozpieszczoną przez życie córką wziętego...
Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

Po śmierci Barbary Radziwiłłówny królowa Bona ma nadzieję, że uda jej się powrócić na Wawel i skojarzyć kolejne małżeństwo syna. Odżywają w niej nadzieje na połączenie dynastii Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak Zygmunt August wbrew woli matki poślubia Katarzynę Habsburżankę. Bona, która wciąż uważa...
Ostatnia żona tudora poskromienie królowej 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia żona tudora poskromienie królowej

Intymny portret ostatniej żony Henryka VIII, która w niebezpiecznym otoczeniu starzejącego się króla walczyła o własne życie i niezależność.Zaledwie kilka miesięcy po pochowaniu piątej żony Henryk VIII planuje ponowne małżeństwo. Jego wybór pada na niedawno owdowiałą Katarzynę Parr. Młoda kobieta...
Nasze kochane święta 2/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze kochane święta

Historia rodzinna w czterech wigilijnych aktach Przewrotnie opowiedziana saga rodzinna, wpisana w historię ostatnich dziesięcioleci. Niepolityczna i pod prąd. Zaczyna się w dobie „bujnego Gierka”, a kończy w dzisiejszych trudnych czasach. Przy wigilijnym stole Niuty i jej męża Edka jest jak w wielu...
Czterdzieści minus 5/5 Nasza cena:
21,10 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści minus

PEŁNA CIEPŁA I HUMORU OPOWIEŚĆ O CZTERECH PRZYJACIÓŁKACH MIESZKAJĄCYCH WE WROCŁAWIU. PRZYJAŹŃ, MIŁOŚĆ, ZDRADA, ROMANS, MACIERZYŃSTWO, PRACA, KARIERA, ROZCZAROWANIA, NADZIEJA... TO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE! Krzepiąca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni. Z klimatycznym Wrocławiem w...
Klątwa ruin 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa ruin

Tajemnica sięgająca wielu pokoleń i miłość wbrew zasadom. Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność. Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam...
Orły Imperium. Tom 4 Orły i wilki 0/5 Nasza cena:
36,54 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Orły Imperium. Tom 4 Orły i wilki

BESTSELLEROWY CYKL RZYMSKI Gdy rzymskie legiony napotykają bardziej zdecydowany opór nieustępliwych plemion, tylko od Macro i Katona zależeć będzie, czy Imperium poniesie krwawą porażkę. Latem 44 roku naszej ery, sprzyjający inwazji Atrebatowie zaczną się buntować, a narastające latami napięcia...
Moja twoja wina 5/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja twoja wina

POWIEŚĆ, KTÓRA OPATRZY KAŻDE ZŁAMANE SERCE… Urszula przyłapuje męża na zdradzie. Decyduje się odejść od niego i zamieszkać w zrujnowanym wiejskim domu odziedziczonym po przyszywanej ciotce. Zdruzgotanej kobiecie nie jest łatwo w nowej sytuacji, ale wspierają ją wieloletnia przyjaciółka oraz...
Wendyjska Winnica. Cierpkie grona 5/5 Nasza cena:
27,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wendyjska Winnica. Cierpkie grona

Epicka opowieść z czasów wojny - rodzinne więzy, siła miłości, determinacja kobiet. Rok 1938. W Chwalimiu, wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu, żyją ostatni potomkowie Wendów Słowian, którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann,...
Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2

Druga część trylogii "Owoc Granatu". Oparta na faktach historia wygnanych dziewcząt – Elżbiety i Stefanii, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż po Iran. Tysiące Polek cudem uszło z syberyjskiego piekła. Podążając za Armią Andersa chore, wycieńczone i zrozpaczone docierają...
Wybrane bestsellery
Pierwsza miłość 5/5 Nasza cena:
22,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza miłość

Anka i Rozalia to dwie kobiety z tego samego rodu. Dzielą je dziesiątki lat. Jedna mieszka we współczesnej Warszawie, druga w starym dworze w dziewiętnastym wieku. Pozornie dzieli je wszystko. Realia, problemy, ludzie, czasy. Ale niespodzianie okazuje się, że bardzo wiele łączy. Czy to prawda, że...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,83 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
26,80 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Zero 0/5 Nasza cena:
39,14 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Boginie 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula