Elita. Rywalki. Tom 2

Książka
23,96 zł
Outlet
18,99 zł
eBook
27,17 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Rywalki
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 328
Opis

Któraż z dziewcząt nie marzyła o byciu księżniczką? O noszeniu pięknych sukni balowych czy olśniewających diademów? Te, które wciąż o tym marzą, choć wstydzą się do tego przyznać, powinny sięgnąć po książkę "Elita" Kiery Cass.

Bohaterką książki jest Ami Singer, dziewczyna z ubogiej rodziny, która bierze udział w rywalizacji o rękę księcia Maxona. Początkowo kandydatek do zostania księżniczką było 35, w tej chwili pozostało ich już tylko sześć. Wyraźnie widać, że książę wyróżnia Ami spośród innych dziewcząt i ma ona spore szanse na wygraną, choć konkurencje, do jakich stają kandydatki, są coraz trudniejsze. Ale serce Ami wciąż bije mocniej dla Aspena, żołnierza straży królewskiej.

"Elita" to powieść dla młodzieży, w której przeplatają się elementy baśniowe ze współczesną rzeczywistością. Z jednej strony widzimy dwór królewski, piękne stroje i wystawne przyjęcia, z drugiej ? komputery, zdobycze techniki i ? reality show. Autorka tworzy swoją wersję bajki o Kopciuszku osadzoną we współczesnych realiach. Jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna..

"Elita" to druga książka z serii "Selekcja", która pierwotnie planowana była jako trylogia. Tymczasem obecnie w skład serii wchodzi pięć kolejnych tomów: "Rywalki", "Elita", "Jedyna", "Następczyni" i "Korona". Ponadto Kiera Cass napisała kilka książek nawiązujących do tej serii, m.in.: "Królowa i Faworytka".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Rywalki

Szczegóły
  • Tytuł: Elita
  • Autor: Kiera Cass
  • Wydawnictwo Jaguar
  • Seria Rywalki
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2014
  • Ilość stron: 328
  • Format: 14x21 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788376862453
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The Elite
  • Tłumacz: Kaczarowska Małgorzata
  • ISBN: 9788376862453
  • EAN: 9788376862453
  • Wymiary: 14x21 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o., ul. Mierosławskiego 11/a, 01-527 Warszawa, Polska, marginesy@marginesy.com.pl, tel. 22 8399127
Recenzje książki Elita. Rywalki. Tom 2 (11)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna M. w dniu 2014-06-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    15 z 29 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka niezwykle wciągająca, tak samo jak i pierwsza część „Rywalki”. Nie sposób jej odłożyć, póki się nie dowie jakie losy przydarzą się Ami. Elita to ciąg dalszy "Rywalek", rozpoczyna się w momencie, w którym w pałacu zostało już tylko 6 dziewcząt.

    Historia Ami i jej trudnych wyborów, dotyczących księcia Maxona oraz gwardzisty Aspena. W momencie, gdy w pałacu pojawiła się jej pierwsza miłość, uczucia, o których dziewczyna chciała zapomnieć ,powracają. Cała magia spotkań przypomina Ami jak wspaniale było jej w towarzystwie Aspena, zapomina o nie wypowiedzianych, do tej pory, na głos uczuciach do księcia, wszystko schodzi na plan drugi, najważniejszy w tym momencie jest Aspen.

    Spotkania i rozmowy z gwardzistą, które nie powinny mieć miejsca, przypominają o dwóch latach spędzonych razem. Ami w towarzystwie Aspena zapomina o księciu, ale tylko do czasu. Czuje lekką zazdrość, to jej Maxon wyznał miłość, a pomimo tego spotyka się z innymi uczestniczkami eliminacji. Nie rozumie swoich uczuć, dziewczyna jest zdezorientowana, nie wie co robić. Gdy znajduje się w towarzystwie księcia prawie jest pewna uczuć, którymi darzy go, ale nie potrafi wypowiedzieć ich na głos, boi się wszystkiego co jest związane z zostaniem księżniczką. Maxon robi wszystko by przekonać Ami do siebie, organizuje bal hallowen i zaprasza rodziny uczestniczek, czym sprawia dziewczynie ogromną przyjemność. Niestety bal nie kończy się przyjemnie. Najlepsza przyjaciółka Ami – Marlee zostaje przyłapana z gwardzistą, co kończy się karą i chłostą, czego Ami nie potrafi zrozumieć, jak książę może pozwolić na takie okrucieństwo, przecież ona go znała, a przynajmniej tak się jej wydawało. Dziewczyna jest załamana postępem Maxona co prowadzi do odepchnięcia go, a zbliżenia do Aspena. Ami traci zaufanie do księcia, wydaje się jej, że ją oszukał, nie jest dobry, postąpił niesłusznie karząc Marlee.

    Codzienność oraz zajęcia pozwalają Ami zapomnieć o uczuciach, należy zająć się obowiązkami. Dziewczyny dostają zadanie, są podzielone na dwie grupy, i muszą zorganizować bale dla gości przybywających z Niemiec i Włoch. Ami jest w grupie z Kriss, a drugiej grupie zostaje Celeste , Elise i Natalie. Ami obawia się współpracy z Kriss, zauważyła iż po incydencie z Merlee, Maxon zbliżył się do dziewczyny, czym jest trochę zasmucona. Nie potrafi zapomnieć księciu ostatnich czynów, ale również jej serce nie pozwala zapomnieć o nim. Dziewczyny nie jest pewna co robić, do tego dochodzą kolejne ataki na pałac przez rebeliantów, w pałacu nie jest bezpiecznie, ale Ami nie chce wyjechać, bo ciągle coś ją tu trzyma.

    Decyzje Americi, które musi podjąć nie są łatwe, a i ona sama nie idzie najłatwiejszą drogą. Na początku to Maxon starał się o względy Ami, po całych perypetiach i wydarzeniach, które miały miejsce w książce, wyraźnie widać, iż teraz kolei się zmieniła. Teraz to Ami będzie musiała się postarać o to by Maxon wybrał ją, a nie inną dziewczynę.

    Fabuła jest wciągająca, nie można się doczekać zakończenia. Jak się już skończy czytać to jest niedosyt, niewiedza co będzie dalej, tym bardziej iż na razie mamy wersję angielską i będzie trzeba poczekać.

    Jestem bardzo ciekawa kolejnej części, losów jakie przytrafią się Ami, Maxonowi i Aspenowi. Kto zostanie wybranką księcia, oraz co Ami zrobi ze swoimi uczuciami.

    Uważam, że obie części są godne polecenia! :) zachęcam do przeczytania historii Ami

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Alicja P. w dniu 2021-03-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna książka. Bardzo wciągająca fabuła. Mimo, że przewidywalna, to jednak trzymała w napięciu. Polecam z całego serca,

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia S. w dniu 2021-01-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka pt.: “Elita” jest drugą częścią serii Kierry Cass pt.: Selekcja. Książka opowiada o dalszych losach eliminacji prowadzonych przez księcia Maxona. Na początku było 35 dziewczyn, ale drugą część rozpoczynamy już tylko z 6. W drugiej części możemy dalej towarzyszyć Americe w jej rozterkach sercowych pomiędzy Maxonem a Aspenem.

    Niestety w tej książce stało się to samo co w pierwszej, czyli po otworzeniu książki nie mogłam się zatrzymać i przeczytałam całą na raz. Uwielbiam klimat, który autorka wprowadza do swoich historii, sprawiając tym samym, że nie potrafię się od nich oderwać.

    Druga część wywołaną we mnie jeszcze więcej emocji niż pierwsza. Amerika zaczyna darzyć uczuciami Maxona, ale w jej sercu dalej pozostaje sentyment do Aspena - jej pierwszej miłości. Osobiście mogę powiedzieć, że przez drugą część moje odczucia w stosunku do Aspena zmieniły się o 180 stopni. W pierwszej części uwielbiałam tą tajemniczość w Aspenie, to że mimo, iż nie powinien spotykać się z Ami ON poświęcał się dla niej i dla swojej rodziny. Lecz z niewiadomych dla mnie przyczyn, w drugiej części zaczęłam czuć ogromną niechęć do jego postaci. Może to za sprawą mojej słabości do Maxona, ale kto to wie. W “Elicie” bardzo często odczuwałam swego rodzaju współczucie do głównej bohaterki, dlatego że wydawało mi się, iż wszyscy chcą się jej pozbyć przez to, że pochodzi z niższej klasy społecznej. Na szczęście nasza Ami się nie poddała i walczyła do samego końca. Istnieje, oczywiście też druga strona medalu. Jak dla mnie niektóre zachowania głównej bohaterki były bardzo irytujące. Wielu swoich decyzji nie przemyślała i podejmowała je bardzo szybko i impulsywnie. Można to zrzucić na jej rozdarcie między Maxonem a Aspenem. Lecz nic nie zmieni tego, że jej zachowanie było nie w porządku.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina G. w dniu 2020-06-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Moim zdaniem świetna książka, wciągająca, ciekawa, pełna zwrotów akcji, można na niej chwilami płakać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia M. w dniu 2020-04-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest to świetna książka.Osobiście polecam serdecznie całą serie czyli Rywalki,Elita,Jedyna,Następczyni,Korona. Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo więc nawet osoby żadko czytające książki nie będą mniały trudnośći z czytaniem jej. Historia Ami jest bardzo wciągająca.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula