Dublerka

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 19
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
382
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,07 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 23,29 zł 38,90 zł Taniej o: 40%

"Dublerka" to niezwykły thriller psychologiczny stworzony przez cztery bestsellerowe autorki! Sprawdź, jak daleko można się posunąć, by ochronić własne dziecko.

Cztery matki i ich córki. Dzieci potrafiły się pogodzić, kobiety nie są w stanie zapomnieć. Ktoś będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce, nie patrząc na to, że przy okazji może zdradzić kilka prywatnych, do tej pory pilnie strzeżonych sekretów.

"Dublerka" to powieść psychologiczna, za której fabułę odpowiada czwórka autorek: Sophie Hannah, B.A. Paris, Holly Brown i Clare Mackintosh. Mimo różnych stylów i zupełnie innego sposobu kreowania bohaterów pisarkom udało się zachować spójność, dzięki której napięcie utrzymuje się od początku do końca opowieści.

W londyńskiej akademii sztuk scenicznych uczą się córki głównych bohaterek: Ruby, Bel, Sadie i Jess. Ich matki poróżniła kłótnia, która trwa do tej pory. Kobiety będą musiały ponownie zadziałać w interesie swoich dzieci, w szkole pojawia się bowiem nowa uczennica, która zaczyna im zagrażać.

Każda z matek reprezentuje zupełnie inny model wychowawczy, który będzie musiała dostosować do sytuacji. Będziemy mieć do czynienia z zazdrością, niespełnionymi ambicjami, toksyczną relacją, a nawet obsesją i reżimem domowym. Rozpoczyna się śledztwo, w wyniku którego na jaw wyjdą nie tylko dawne niesnaski i grzechy, ale pojawią się też tajemnice, które zmienią nasze postrzeganie bohaterek. Każdej z nich, bez wyjątku.


Opinia o książce

Cztery autorki kryminałów i jedna wspólna powieść - to mógłby być przepis na katastrofę. Ale ten kwartet pisarek poradził sobie z zadaniem koncertowo!

Alison Flood, "The Guardian"


O autorkach

Autorki powieści to popularne pisarki na rynku europejskim. B.A. Paris jest znana polskiemu czytelnikowi za sprawą bestsellerowej powieści "Za zamkniętymi drzwiami", Clare Mackintosh dzięki "Nie szukaj mnie" i "Po końcu". Sophie Hannah, tworząca w cyklach, skupia się na kolejnych częściach "Nowych przygód Herkulesa Poirot" oraz "Konstabla Simona Waterhousa". Dla Holly Brown "Dublerka" jest debiutem literackim.

Recenzje (19)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzień dobry ☀ Z wielką radością potwierdzam powrót do domu😅 A co za tym idzie, zapowiada się naprawdę intensywny czas na moim profili aby przedstawić wam wszystkie zaległe recenzje i nowości wydawnicze. Dzisiaj również i ja chciałam podzielić się z wami, moimi wrażeniami po lekturze - Dublerki autorstwa B.A Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown o która króluje na waszych profilach.

  Książka opiera się na historii czterech matek których córki, uczęszczają do renomowanej szkoły aktorskiej. Chodź pozornie grono kobiet opiera się na przyjaźni, prawdą jest że kieruje między nimi jedynie rywalizacja. Pozorny spokój przerywa przyjęcie nowej uczennicy, z której nadejściem zbiega się fala niewyjaśnionych wypadków oraz strachu który budzi w kobietach instynkt przetrwania.

  Podsumowując, powieść została napisana przez kwartet autorek, znajdziemy w niej historie czterech matek i pięciu uczennic🤔🤔. Uprzedzając wasze pytania, tak ta książka jest naprawdę chaotyczna ale uwaga, zawiera w sobie tajemnice i sekrety które czytelnik ma ochotę poznać. Mam wobec niej naprawdę mieszane odczucia, ale jednocześnie nie mogę wam powiedzieć że jest ona zła. Potwierdza się jednak moja reguła, iż taka ilość autorów nie wróży nic dobrego jeśli chodzi o wspólną powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Cztery zaprzyjaźnione córki, które uczą się w Akademii Sztuk Scenicznych… Cztery matki, które muszą dowiedzieć się, co grozi dziewczynom, nim będzie za późno… W szkole pojawia się nowa, “ta piąta”, która od samego początku nie wzbudza zaufania. Matki wezmą sprawy w swoje ręce. Żadna z nich nie spodziewa się, że przy tej okazji światło dzienne ujrzą też skrywane przez nie sekrety.

  “Dublerka” to thriller psychologiczny stworzony przez 4 kultowe autorki. Wrażenia podczas czytania miały wciskać w fotel, ale czy rzeczywiście tak było? Wiem, że o tej książce krążą dosyć skrajne opinie. To mnie jednak nie zniechęciło do sięgnięcia po nią, przecież nie miałam nic do stracenia! Pierwszych kilkadziesiąt stron było naprawdę godne podziwu. Fajnie zbudowana intryga, która od samego początku ciekawi i zachęca do kontynuacji lektury. Przez chwilę zastanawiałam się nawet, o co chodzi wszystkim tym, którzy tę powieść krytykują? Niedługo sama miałam się o tym przekonać. Pierwsze zauroczenie dosyć szybko zamieniło się w stopniowo narastające niezadowolenie. Dało się wyczuć, że tę książkę napisały 4 osoby. Choć ich style były bardzo do siebie podobne (przyjemne i lekkie!), zabrakło mi płynności, miałam wrażenie, że akcja jest pocięta. Druga sprawa to relacje między bohaterkami. Na ich nakreślenie poświęcono zdecydowanie za mało czasu. Opis “Dublerki” mówi, że córki żyją w przyjaźni. Jak dla mnie, ich stosunki były raczej wrogie, nie mówiąc już o tym, że zmieniały się jak w kalejdoskopie — Jess raz stała za Ruby murem, a chwilę później kładła jej kłody pod nogi. Pojawia się też kilka nieścisłości w treści, a jedna z nich ma naprawdę spore znaczenie i mi osobiście zepsuła trochę odbiór zakończenia. Jedna z postaci od samego początku była wykreowana tak, by rzucić na nią wszystkie podejrzenia. Ucieszyłam się, że za tym dosyć jasnym przesłaniem kryło się drugie dno coś, co mogło zdziwić. Cały pomysł na fabułę był dla mnie jak najbardziej na plus, choć ostatecznie całej historii zabrakło tego czegoś. Niestety nie czułam obezwładniającego napięcia i niepokoju podczas tej lektury. Momentami kierowała mną ciekawość, ale zdarzało mi się też nudzić. Naprawdę szkoda, bo wokół “Dublerki” działo się sporo i chyba wszyscy spodziewaliśmy się czegoś o wiele lepszego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio miałam przyjemność przeczytać kolejną książkę wydaną przez wydawnictwo Albatros napisaną przez cztery autorki - Paris, Mackintosh, Hannah, Brown. Miałam do czynienia tylko z pierwszą z nich. "Dublerka" to typowy thriller psychologiczny. Czy przypadł mi do gustu?

  Prywatna szkoła teatralna. Pięć zdolnych uczennic, czwórka troskliwych matek z ambicjami. I wtedy zaczyna się dziać coś złego. Nowa stara się dołączyć do spójnej paczki. Rywalizacja, nieczyste zagrania, kłamstwa. Czy młoda dziewczyna z zawiści byłaby zdolna zabić drugą? Kto zastrasza, a kto tak naprawdę jest zastraszonym?

  Fabuła jest przedstawiona z perspektywy czterech matek, których córki uczęszczają do prywatnej szkoły. Bardzo lubię taką narrację, gdyż można poznać całą historię z różnych perspektyw. U każdej kłębią się inne emocje, każdą kierują inne pobudki, każda ma inną moralność. Było to niezwykle ciekawe. Wiadomo, że matki są w stanie zrobić wiele by ochronić swoje dziecko, ale jak daleko można się posunąć? Myślę, że autorki świetnie ze sobą współgrały. W ogóle nie mogłam odczuć, że książka została stworzona przez kilka osób. Wszystko było bardzo spójne. Co prawda historia jakoś mnie nie zachwyciła i miejscami okazała się nawet nudna, nie mniej wykonanie zdecydowanie na plus. Brakowało mi tutaj napięcia. W mojej opinii książka była za długa. Dopiero na końcu przyciągnęła mnie na tyle, że nie chciałam jej odkładać. Myślę, że eksperyment się udał, ale samej historii nie zapamiętam na długo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszyscy kłamią. Tak można najkrócej opisać główny problem w prestiżowej akademii sztuk scenicznych w Londynie. Im dłużej czytamy, tym bardziej mamy mętlik w głowie, co właściwie jest w końcu prawdą, a co nie. Każda matka chce chronić swoją córkę oraz doprowadzić do jej sukcesu. Aby osiągnąć swój cel nie cofnie się przed niczym. Nawet, jeśli to, co robi, ma słuszny cel tylko i wyłącznie według niej.

  Relacje między czterema przyjaciółkami, a przez to też między ich matkami, załagodzić ma pojawienie się nowej uczennicy. Ale od początku widać, że coś jest z nią nie tak, a jej przybycie odnosi dokładnie odwrotny skutek.

  Po opisie na okładce "Dublerki" spodziewałam się czegoś zupełnie innego niż to, co znalazłam w środku książki. Nie było to rozczarowanie, po prostu lekkie zdezorientowanie, bo "przecież miało być tu coś innego". W opisie zapowiadana jest wielka walka o rolę w szkolnym przedstawieniu - ja jej praktycznie nie zauważyłam. Była bardziej odległym tłem, przytoczonym zaledwie w kilku momentach. Na szczęście w żaden sposób nie zepsuło to wartości książki, wciąż czyta się ją bardzo przyjemnie i z niecierpliwością czeka na wyjaśnienie zagadek.

  Mamy tutaj osiem narratorek, z komentarzami dziewiątej. Brzmi strasznie, ale pozwala to poznać historię z wielu perspektyw. Dzięki temu, kiedy już myślałam, że rozwiązałam zagadkę, zmieniała się narracja i bum! wszystkie moje przy puszczenia legły w gruzach. Co zdecydowanie przemawia na korzyść tej książki, bo zostanie na długo w pamięci. Coś mi się zdaje, że na mojej półce niebawem zagoszczą inne książki B. A. Paris albo którejś z pozostałych autorek Dublerki...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dublerka to powieść napisana przez cztery autorki: B.A. Paris, C. Mackintosh, S. Hannah, H. Brown.

  W “Dublerce” autorki wykreowały postacie czterech uczennic, które podjęły edukację w prestiżowej akademii sztuk scenicznych w Londynie. Czytając pierwsze rozdziały myślałam, że w książce będą przedstawione perypetie szkolne, bądź prywatne porachunki przyjaciółek, które wystawią na próbę swoją przyjaźń, rywalizując ze sobą o główne role w sztukach scenicznych. Niewątpliwie w powieści pojawiają się wątki dotyczące konkurencji między nimi. Pokazane są ich zmartwienia, obawy, ale także radości. Jednakże ich historie są ukazane z perspektywy rodzicielek: Kendall (matki Ruby), Carolyn (matki Jess), Elise (matki Sadie) oraz Bronnie (matki Bel), które osobiście przeżywają własne tragedie związane z chorobą nowotworową, niewiernością męża, życiem w wolnym związku, biurowym romansem, pogonią za karierą.

  W pewnym momencie doszłam do wniosku, że to nie nastolatki są głównymi bohaterkami, a ich mamy, które starają się ochronić swoje dzieci przed dręczeniem, negatywnymi bodźcami wywołanymi przez zazdrość rówieśniczek.

  W ostatniej klasie pojawia się nowa uczennica Imogen.. Jess znajduje w swojej szafce okaleczoną baletnicę, która przedstawia ją samą. Ruby znajduje na szkolnym placu swój nagrobek oraz prawie ginie od spadającej wprost na nią dachówki.

  Kendall, Carolyn, Elise oraz Bronnie chcą za wszelką cenę rozwiązać zagadkę i poznać prawdę: kim jest Imogen oraz jaki jest jej prawdziwy cel rozpoczęcia edukacji w tej szkole.

  Muszę przyznać że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Pomimo tego, że napisały ją cztery różne autorki styl pisania jest spójny. Historia zaskakuje czytelnika, chociaż spodziewałam się bardziej spektakularnego zakończenia :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 14 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dylemat 4/5 Nasza cena:
27,13 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dylemat

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała... Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na...
Pozwól mi wrócić 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozwól mi wrócić

Powieść autorki bestsellerowych thrillerów Za zamkniętymi drzwiami oraz Na skraju załamania ONA ZNIKNĘŁA Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. ON...
Zagadka trzech czwartych 5/5 Nasza cena:
30,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagadka trzech czwartych

Uwielbiany i podziwiany Herkules Poirot, legendarny bohater Agathy Christie, powraca w misternie skonstruowanej zagadce. Tym razem o niecne działania zostaje oskarżony sam Poirot. Herkules Poirot przed drzwiami własnego domu spotyka rozwścieczoną kobietę. Nieznajoma dopytuje, dlaczego Poirot...
Promień rażenia 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Promień rażenia

Trzy lata temu Naomi Jenkins spotkało coś strasznego – tak strasznego, że nie powiedziała o tym nikomu. Teraz Naomi skrywa kolejny sekret: Roberta Hawortha. Jest kochankiem Naomi. Ma również żonę, z którą podobno mu się nie układa. Gdy Robert niespodziewanie znika, Naomi jest pewna, że coś musiało...
Na skraju załamania 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 33,92 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na skraju załamania

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać regularnie powtarzające się głuche...
Nie szukaj mnie 4/5 Nasza cena:
24,10 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie szukaj mnie

Policja twierdzi, że to było samobójstwo. Anna podejrzewa, że morderstwo. Komu uwierzysz? Czasami lepiej trzymać się kłamstw. Prawda mogłaby cię zabić... Dokładnie przed rokiem Caroline Johnson postanowiła ze sobą skończyć. Było to wstrząsające samobójstwo, wierna kopia tego, które kilka miesięcy...
Zamknięta trumna 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamknięta trumna

Najsłynniejszy bohater Agathy Christie, Herkules Poirot, powraca w nowej książce bestsellerowej autorki „New York Timesa”: diabolicznie sprytna zagadka zanurzona w atmosferze epoki. Wytworna hrabina wydaje przyjęcie w swej pięknej irlandzkiej rezydencji. Na uroczystość przybywają goście, a wśród...
Audiobook CD MP3 Pozwól mi wrócić 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Pozwól mi wrócić

Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. Fin opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają...
Audiobook CD MP3 Za zamkniętymi drzwiami 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Za zamkniętymi drzwiami

Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą...
Inicjały zbrodni. Część 2 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inicjały zbrodni. Część 2

Poirot powraca! Miłośnicy Agathy Christie znów będą mogli delektować się śledztwami ekscentrycznego Belga. Decyzją spadkobierców na kontynuatorkę dzieła królowej kryminału została wybrana Sophie Hannah - znana i ceniona autorka powieści sensacyjno-psychologicznych. Młoda kobieta oznajmia Poirotowi,...
eBook Widzę Cię mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Widzę Cię mobi epub

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera "Pozwolę Ci odejść". Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety, postanawia się dowiedzieć, jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana, że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się...
Audiobook Na skraju załamania mp3 5/5 Nasza cena:
29,29 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Na skraju załamania mp3

Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy... Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie. Cass Anderson nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula