Demonolodzy Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 26,28 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Czy miałeś okazję obejrzeć film "Obecność" lub jego sequel w reżyserii Jamesa Wana? Wierzysz w duchy i zjawiska paranormalne? A może po prostu lubisz ten moment, kiedy pod wpływem emocji i adrenaliny na Twoim ciele pojawia się gęsia skórka? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością zainteresuje Cię książka, której opis właśnie czytasz. Nie od dziś wiadomo przecież, że najbardziej intryguje nas to, co enigmatyczne i nieznane?

Edward i Lorraine Warren to najsłynniejsi badacze zjawisk paranormalnych w Stanach Zjednoczonych. W swojej karierze zgłębili setki spraw związanych z aktywnością bytów nadnaturalnych. W 1952 roku założyli muzeum "Warren Ocult", w którym przechowują nawiedzone przedmioty zebrane podczas swojej wieloletniej działalności, wśród nich znajdziemy między innymi tablicę Ouija oraz najsłynniejszą i najbardziej upiorną lalkę na świecie - Annabelle.

Książka autorstwa Geralda Brittle'a stanowi podsumowanie ich wieloletniej działalności. Wzbogacona o fotografie i wywiady jest świetną pozycją dla sympatyków literatury grozy. Historie tutaj opisane mrożą krew w żyłach, dając nam jednocześnie do zrozumienia, że na tym świecie oprócz nas, istnieją także mniej przyjaźnie nastawieni lokatorzy? Jeżeli kiedykolwiek przeszło Tobie przez myśl, aby dla rozrywki przywołać ducha, po tej lekturze szybko zmienisz zdanie. Jak twierdzi sam Edward: "Cztery na dziesięć spraw, jakimi się zajmujemy, dotyczy ludzi, którzy przywołali duchy, korzystając z tabliczki ouija".

Książka dostępna jest zarówno w tradycyjnym papierowym wydaniu, jak i w wygodnej wersji elektronicznej.
Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Demonolodzy" to wstrząsające archiwum spraw Warrenów - wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk paranormalnych, ludzi uznanych przez Kościół i współpracujących z duchownymi różnych wyznań. Książka ta, to przede wszystkim kopalnia wiedzy z dziedziny demonologii. Omówienie ogromu przypadków, zapoznanie z wieloma sprawami. Nawiedzone domy, niebezpieczne rytuały, duchy, demony.

  Warrenowie często nie chcą podawać takich szczegółów jak tytuły ksiąg czarodziejskich, nazw niebezpiecznych rytuałów, imion demonów Wiecie dlaczego? Ed tłumaczy, że znajomość imion jest równoznaczna w wiarę w nie. Dzięki temu możemy być bardziej podatni na niebezpieczeństwo, dać siłę duchowi.

  "Cztery na dziesięć spraw, jakimi się zajmujemy, dotyczy ludzi, którzy przywołali duchy, korzystając z tabliczki ouija. Byłem jedną z nielicznych osób, które badały oficjalne nagrania odnoszące się do sprawy przedstawionej w filmie Egzorcysta. Przypadek ten pochodzi z 1949 roku i dotyczy chłopca, nie dziewczynki, jak pokazano w filmie"

  Wiemy, że wszystko zaczęło się od tabliczki ouija. Warrenowie przestrzegają, że to nie zabawa, a konsekwencje mogą być wielkie. Czy warto? Szanse na porozumienie się ze zmarłym krewnym są znikome. Jednak ryzyko, że ściągniemy na siebie złego ducha - gigantyczne.

  "Duchy uaktywniają się zwykle wieczorem, po zachodzie słońca. Czy rodzina wyczuła w domu dziwne zapachy albo gwałtowne zmiany temperatury? Emisja przykrego zapachu bywa sposobem zaznaczenia obecności, podobnie jak wyziębiające przejęcie zgromadzonej w pokoju energii. Czy rodzina słyszała dźwięki mogące sugerować, że w domu jest obca osoba? Samoistne zamykanie się drzwi, przyciszone rozmowy, sapanie, naprzemienne wyłączanie i zapalanie światła pozwalają się domyślić obecności ducha. Czy rodzina jest budzona w nocy o konkretnej porze? (...) Jeżeli na większość moich pytań otrzymam twierdzące odpowiedzi, w dalszej kolejności pytam, czy członkowie rodziny posługiwali się kiedykolwiek tak zwaną tablicą ouija"

  Książka "Demonolodzy" to skarbnica wiedzy nie tylko z dziedziny demonologii. Dowiemy się tu również co wpłynęło na taki wybór kariery, wrócimy do dzieciństwa Eda i Lorraine, ale przede wszystkim przeczytamy o czymś niepojętym. Jeśli myślicie, że film był przerażający - lepiej nie sięgajcie po tę książkę. To jest dopiero dawka strachu! Wiecie, że pod wpływem demona ciało może stać się niewyobrażalnie brzydkie? Czym jest czarny post? Jak do egzorcyzmów przygotowuje się egzorcysta? A może nie wiecie, że podczas egzorcyzmów demony nie wiedzą nic o grzechach wyznanych w konfesjonale? A Anneliese Michel - dziewczyna zamordowana przez samego diabła, jest wam znana?

  "Wszystko, co mówię, opieram na własnym doświadczeniu. Byłem przypalany przez te niewidzialne demoniczne siły. Byłem poniewierany i kaleczony. Duchy żłobiły znaki i symbole na moim ciele. Rzucały mną po pokoju jak lalką. Ramiona miałem powykręcane tak mocno, że czułem to przez tydzień. Niespodziewanie zapadałem na różne choroby, które miały mnie odwieść od moich dociekań. Pojawiały się przede mną przybierające fizyczną postać monstra, grożąc mi śmiercią, zniszczeniem mojej rodziny i pośmiertnymi mękami. (...) Jeśli chodzi o dowody - kontynuuje Ed- mam tysiące godzin nagranych wywiadów (...), zbiór przedmiotów i substancji (...), fotografie zjawisk demonicznych, nagrania"

  " - Jaki był najstraszniejszy przypadek, którym Ed i Lorraine zajmowali się w swojej karierze?

  -Była to sprawa, o której nigdy z nikim nie rozmawiam - przyznaje Ed, poważniejąc w okamgnieniu. - Jedno jest pewne: ten przypadek omal nie kosztował nas życia. Zostaliśmy zabrani w miejsce rodem nie z tego świata, w którego istnienie nikt by nie uwierzył, nawet gdybym miał je tu opisać. Każda minuta, ba! - każda upływająca sekunda tamtych długich godzin - była tak niewiarygodna, niepojęta i przerażająca, że teraz już wiem, co naprawdę znaczy piekło, i znam też prawdziwą wartość ziemskiego życia"

  Mogłabym przytoczyć ogrom ciekawostek, niesamowitych faktów, wydarzeń - niestety, nie na tym to polega. Musiałabym przepisać całą książkę. Jest tak wyczerpująca, szczegółowa i dopracowana! Niepojęte, że wydarzenia opisane w książce miały miejsce naprawdę i dzieje się dalej. To książka przestroga. Niesamowita, przerażająca, ale przede wszystkim mądra. Warrenowi byli naocznymi świadkami takich okropieństw, o jakich nam się nawet nie śniło. Relacje Warrenów są jak wykłady. Wszystko tłumaczone, wyjaśniane na bieżąco. Relacjonowane w sposób przystępny, prosty dla zwykłego zjadacza chleba. Nie ma tu niedomówień, przechodzenie od jednej kwestii do drugiej bez żadnego wyjaśnienia. Książka wciąga i przeraża do szpiku kości. Gwarantuję. Czytanie po zmroku potęguje wrażenia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetne! Wywołuje gęsią skórkę, naprawdę polecam każdemu miłośnikowi tego typu literatury. Najlepiej czytać po zmroku, aczkolwiek w dzień, przy jasnym świetle też daje popalić.. Nie będę się rozpisywać, aby nie dawać spoilerów, ale sięgnąć zdecydowanie warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fantastyczna książka. Czytając, przerywałam... ze strachu.

  Historie wymienione w książce sprawiają, że czytelnik zdaje sobie sprawę, że jest świat realny żyjący równolegle z naszym a jednocześnie niebezpieczny.

  Książka godna polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Demolonodzy" to strzał w dziesiątkę! Mimo, że jestem dość "wybredna" w stosunku do książek, ta okazała się jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek czytałam.. Mimo, że przeczytałam ją "w ciemno"-jestem zachwycona! Wywołuje gęsią skórkę, a najlepiej czyta się ją po zmroku. Jest to idealna pozycja dla tych.. właściwie dla wszystkich! Zdecydowanie warto, 5/5!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z pewnością kojarzycie takie filmy jak Obecność i Obecność 2. Ich głównym motywem są opętania ludzi, nękania o charakterze demonicznym oraz walka z bytami nieludzkimi. Ed i Lorraine Warrenowie odgrywają w tych filmach dość istotne role. A co najważniejsze - są to postacie niefikcyjne. A zdarzenia prawdziwe. Inspiracją dla tych dzieł stała się książka opowiadająca historię małżeństwa i ich walki z czymś co może przerazić nas do głębi, a mianowicie demoniczną ingerencją. Ta dwójka przeżyła i zobaczyła więcej przez to, że ich zawód polega na tropieniu zjawisk nadprzyrodzonych. Książka Geralda Brittle "Ed I Lorraine Warren. Demonolodzy" to drzwi do świata, który na pewno nam się nie spodoba.

  W książce Brittla poznajemy losy wielu ludzi którym pomogli Warrenowie w swojej wieloletniej misji mającej na celu walkę z demonami i ich nękającą obecnością. Poznajemy ciekawe wspomnienia tej dwójki jeszcze z lat dziecięcych, przez nastoletnie, aż do szczytowych- gdzie nieśli największą posługę. Dowiadujemy się, że dziwne cienie w rogu pokoju nie były złudzeniami optycznymi dla wielu mieszkańców Ameryki i Anglii. Trzaskające drzwi, niepokojące łupnięcia, samoczynnie spadające kamienie z nieba czy lewitacja przedmiotów to tylko niewielka cześć horroru jaki dotykał mnóstwa rodzin. O opętaniach nie wspomnę, bo są najgorsze. Gęsia skórka występująca na całym ciele na samo wspomnienie. Historia opętań w Amityville czy lalki Annabelle to jedne z wielu zdarzeń nagłośnionych na całym świecie, które znajdziecie w "Demonologach".

  Podczas czytania wokół czytelnika tworzy się dziwne napięcie, które odczuwałam i ja, z pewnością spędzające sen z powiek. Wiele horrorów znajduję się na mojej półce, jednak te opowiadające o nieludzkich bytach są najciężej przeżywane pod względem emocjonalnym. Nagle godzina duchów będzie was prześladować a ciche skrzypnięcia spowodują paniczny strach.

  To co w tej książce jest najgorsze to właśnie relacja Warrenów - suche przedstawienie faktów, niezachwiana wiara i całkowite oddanie sprawie, walka z demonami, dokonywanie egzorcyzmów. Prawdziwość tych czynów jest nie do ogarnięcia. Ja nawet nie próbowałam. Jedynie zwiększałam tempo czytania, by jak najszybciej uciec od tego koszmaru.

  "Demonolodzy" mocno wstrząsną co wrażliwsze duszyczki. Dumanie nad przedstawionymi historiami przyprawi o niepokojący ból głowy. To zabawne, ale sama uległam mrocznej aurze tej książki.

  Polecam i ostrzegam przed zbytnim wczuwaniem się w klimat książki. Mrocznie, koszmarnie...

  Ed i Lorraine dowodzą jak znikoma jest nasza wiedza o świecie duchowych i to chyba przeraża najbardziej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren mobi epub

Uważasz, że duchy są zwykle odpowiedzialne za nawiedzenia starych i opuszczonych domów? Nic nie wiesz o świecie duchów. Myślisz, że laleczki są słodkie i niewinne? Historia opętanej lalki Annabelle zmusi cię do tego, żeby zastanowić się nad tym raz jeszcze.  Straszą cię dziwne hałasy, trzaskanie...
Spotkania z aniołem stróżem 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z aniołem stróżem

Jak ludziom wędrującym po niebezpiecznej drodze daje się ochronę, tak i każdemu człowiekowi, jak długo pielgrzymuje na tej ziemi, zostaje przydzielony Anioł Stróż. fragment Wybitny włoski angelolog, ks. Marcello Stanzione, przygotował wyjątkową książkę o Aniołach Stróżach opiekujących się...
Proroctwo które można wypełnić 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proroctwo które można wypełnić

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje. Jezus do świętej siostry Faustyny Po co istnieje nasz kraj? Czy Chrystus faktycznie powierzył Polakom wyjątkową misję? A...
Proroctwo o dwóch papieżach objawienia o końcu kościoła w czasach benedykta i franciszka 0/5 Nasza cena:
18,30 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proroctwo o dwóch papieżach objawienia o końcu kościoła w czasach benedykta i franciszka

Co mistyczka Katarzyna Emmerich przekazała nam o czasach dwóch papieży? Dlaczego Łucja, wizjonerka z Fatimy, mówiła o ojcu świętym i biskupie ubranym na biało, których widziała żyjących jednocześnie? Czy słynne proroctwa Malachiasza odnoszą się do papieży naszych czasów, którzy zostają przez niego...
Dotyk Boga 0/5 Nasza cena:
20,71 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dotyk Boga

Pozwól, aby Jego dotyk Cię uzdrowił Dlaczego kochający nas Bóg pozwala na cierpienie? Czy ono ma w ogóle jakiś sens? Jak sobie z nim poradzić? Opierając się zarówno na własnych doświadczeniach, jak i historiach bohaterów Biblii, o. Józef Witko pokazuje, że uzdrawiająca moc Boga nie jest...
W miłości nie ma lęku o mocy wiary uwielbieniu Boga i jego cudownym działaniu 0/5 Nasza cena:
19,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W miłości nie ma lęku o mocy wiary uwielbieniu Boga i jego cudownym działaniu

Moim zdaniem głównym powodem zaniku miłości między ludźmi jest to, że wiara słabnie. /fragment/ Ojciec Józef Witko, znany rekolekcjonista i kaznodzieja, w swojej najnowszej książce przygotowanej wspólnie z Emilią Jakubowską, ukazuje na nowo potęgę Bożej miłości. Wielu ludzi współcześnie żyje w...
Modlitewnik rodzinny 4/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Modlitewnik rodzinny

Zaproś Boga do swojej rodziny! Modlitewnik rodzinny zawiera najpiękniejsze modlitwy, które pomogą całej twojej rodzinie dojrzewać i wzrastać w wierze. Z jego pomocą możesz wypraszać liczne łaski dla współmałżonka, modlić się o dar życia, powierzać Panu Jezusowi swoje dzieci, a także uczyć je...
Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio 0/5 Nasza cena:
22,06 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gemma Galgani. Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio

ŚWIĘTA, KTÓRA OFIAROWAŁA SAMĄ SIEBIE W INTENCJI GRZESZNIKÓW Gemma oznacza „klejnot”. Przy chrzcie obawiano się, że żadna z dotychczasowych świętych nie nosiła tego imienia. Po latach okazało się jednak, że dziewczynka miała własną szczególną drogę do świętości - świętości oficjalnie potwierdzonej...
Nivaldo dobry łotr 0/5 Nasza cena:
13,78 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nivaldo dobry łotr

Czy istnieje sytuacja, która może powstrzymać moc Bożą? Skrajna bieda? Patologia i przemoc w rodzinie? Uzależnienie od narkotyków? Jeśli człowiek podejmie decyzję o zmianie życia i bezgranicznie zaufa, szybko okaże się, że dla Boga nie ma nic niemożliwego! Nivaldo był jednym z pierwszych...
Piętnaście czwartków ze św. Ritą 0/5 Nasza cena:
8,18 zł 9,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętnaście czwartków ze św. Ritą

Święta Rita z Cascii skutecznie wstawia się za nami w najtrudniejszych, beznadziejnych sprawach, co potwierdzają liczne świadectwa. Przede wszystkim jednak uczy, jak zbliżać się do Chrystusa. Nabożeństwo piętnastu czwartków ku czci św. Rity to wyjątkowy cykl rozważań, krótkich modlitw i konkretnych...
Sztuka walki duchowej sekretna broń przeciwko szatanowi 0/5 Nasza cena:
24,83 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka walki duchowej sekretna broń przeciwko szatanowi

W życiu duchowym toczy się nieustanna wojna, w której stronami są Dobro i Zło, Bóg i Szatan. Mówi o niej Pismo Święte, począwszy od Księgi Rodzaju. O duchowej walce pisał w swych listach św. Paweł, a papież Leon XIII stwierdził z całą pewnością: największym przeciwnikiem Kościoła jest „królestwo...
Manna z nieba 0/5 Nasza cena:
21,48 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Manna z nieba

"Modlę się o to, aby każdy, kto przeczyta tę książkę, zbliżył się do Świętych Słów naszego Pana i dostrzegł to, co On dał ludziom, ofiarując im samego siebie oraz co nadal nam daje poprzez swą nieprzerwaną ofiarę. Modlę się, aby ci, którzy jedzą Jego święte ciało i piją Jego boską krew, nasycili...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula