Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 34,11 zł
Nasza cena: 27,73 zł 44,90 zł Taniej o: 38%

Odczuwasz zniechęcenie do wykonywania wielu czynności, a Twoje myśli biegają jak szalone i nie możesz ich zatrzymać? Czujesz wypalenie w jednej ze sfer swojego życia? Sięgnij po książkę zatytułowaną "Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą", której autorem jest Nedra Glover Tawwab.

Żyjemy w dość trudnych czasach, dlatego często bierzemy na siebie za dużo zobowiązań. Wiele osób nie potrafi stawiać granic w relacjach międzyludzkich, tymczasem to one są fundamentem udanej komunikacji. Żaden człowiek, którego granice są notorycznie przekraczane, nie będzie przecież szczęśliwy.

Książkę pt. "Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą" powinien przeczytać każdy, kto czuje w codziennym życiu stres. Autorka lektury pokazuje czytelnikom, jak zmienić uczucie przytłoczenia w radość z życia. W prosty sposób opisuje, jak wyrażać własne potrzeby z szacunkiem do innych. Uświadamia, że można żyć w zgodzie ze sobą, nie krzywdząc przy tym pozostałych ludzi.


O autorce

Nedra Glover Tawwab jest terapeutką i ekspertką w tematyce związków. Na co dzień zajmuje się pomaganiem w tworzeniu zdrowych relacji międzyludzkich. Jest założycielką praktyki terapii grupowej Kaleidoscope Counseling. Jej prace zostały wyróżnione m.in. przez "New York Times" oraz "The Guardian". Pojawiła się w Red Table Talk, Good Morning America i CBS Morning Show w roli eksperta.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Dbałość
 • Autor: Nedra Glover Tawwab
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 304
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328723757
 • Język: polski
 • Podtytuł: O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą
 • Oryginalny tytuł: Set Boundaries, Find Peace
 • Tłumacz: Stanisław Bończyk
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328723757
 • EAN: 9788328723757
 • Wymiary: 14x20 cm

Recenzje książki Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą (8)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo pożyteczny poradnik. Dzięki niemu przestałam od siebie tak wiele wymagać, zarówno w pracy jak i w domu. Postawiłam wyraźne granice i zaczęłam być asertywna. Nie czuję już tego okropnego wypalenia pracą, co wcześniej. Nareszcie mam czas dla siebie i mogę cieszyć się życiem zamiast ciągle walczyć ze wszystkim i wszystkimi. Zrozumiałam, że rodzina i bliscy są najważniejsi, ale również że w miłości trzeba znać umiar i nie być zbyt troskliwym, ani uzależnionym od akceptacji innych. Naprawdę wartościowa lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą" to poradnik, mający na celu uświadomić czytelnikom, jak ważne w życiu i w relacjach jest ustanawianie własnych zasad. Napisany został przez Nedrę Glover Tawwab - amerykańską terapeutkę z wieloletnim doświadczeniem.

  🧘🏽‍♀️🍀

  Nie czytałam zbyt wielu poradników w swoim życiu, ale ten wydał mi się szczególnie interesujący. Cieszę się, że zdecydowałam się po niego sięgnąć, bo okazał się naprawdę świetny (i ma przepiękną okładkę 🤭)!

  Autorka wyjaśnia tu szczegółowo, czym właściwie są granice, przeprowadza czytelników przez różne ich rodzaje, a także tłumaczy, skąd bierze się w nas opór lub nieumiejętność w ich wyznaczaniu.

  Poradnik jest pełen przykładów sytuacji, w których możemy potrzebować zdrowych granic. Tawwab bierze na tapet m. in. relacje rodzinne, intymne i zawodowe. Przedstawia też wiele praktycznych wskazówek i sugestii w zakresie tego, jak możemy zachować się, gdy czujemy, że nasze granice są naruszane.

  Każdy rozdział książki kończy się ćwiczeniem, które pozwala lepiej przyswoić i przemyśleć omawiane zagadnienia.

  Autorka zwraca się do czytelników z niezwykłą dbałością i empatią, wielokrotnie podkreślając, że mają prawo do wyznaczania własnych granic i do wyciągania konsekwencji w przypadku ich naruszenia. Myślę, że wielu z nas powinno usłyszeć (przeczytać) te potrzebne słowa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nedra Glover Tawwab "Dbałość"

  Wydawnictwo Muza

  Wydawnictwo MUZA SA

  Odczuwasz pragnienie bycie najlepszą matką, żoną, przyjaciółką czy pracowniczką?

  Nie potrafisz powiedzieć"nie" w sytuacjach w których masz na to ochotę?

  Bierzesz na swoje barki za dużo i odczuwasz frustrację gdy nie wszystko wychodzi po twojej myśli?

  "Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą" może okazać się dla ciebie idealny.

  ⭐⭐⭐⭐

  Zastanawialiście się kiedyś ile czasu w tygodniu bądź w ciągu dnia macie dla siebie? Mieliście chodź raz poczucie,że nikt nie liczy się z waszym zdaniem i waszymi potrzebami?

  W poradniku napisanym przez psychoterapeutkę Nedre dowiadujemy się jak wyznaczać granicę,czym one w ogóle są.

  Cena , którą płacimy za nieumiejętność zdrowego wytyczania granic jest przerażająca.

  "Dbałość" naszpikowana jest różnymi informacjami- dowiemy się w niej [Adres usunięty] o sześciu rodzajach granic, jak takie granicę są naruszane przez osoby nas otaczające oraz o pracy by żyć w zgodzie z sobą jednocześnie nie być rozdrażnionym w relacjach międzyludzkich.

  Możecie pomyśleć że poradnik jak każdy inny, co może być akurat w tym innego.

  Otóż sięgając po "Dbałość" znajdziemy mnóstwo przypadków z życia codziennego, różnych relacji oraz problematyki, zrozumiały język i przyjemny Styl pisania autorki. Co zupełnie mnie zaskoczyło to różnego rodzaju ćwiczenia po każdym rozdziale. Jest to świetna opcja przyswojenia sobie informacji zawartej w tej powieści.

  Mimo wszystko, uważam że najlepiej czytać"Dbałość" na raty.

  Rozbijmy czytanie jej na kilka tygodni, gdyż masa informacji zawarta może nieco nas przeciążyć.

  "Dbałość" będzie zdecydowanie świetną lekturą na jesienne wieczory z kubkiem gorącej herbaty. 🍵

  #dbaloscokominikowaniuswoichpotrzeb #nedraglovertawwab #wydawnictwomuza

  #bookstagram #book #ksiazka #booklover #czytambolubie #bookstagrampl #czytam #books #bookworm #reading #instabook #bookish #bookstagramtopasja #czytaniejestsexy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poradniki, to bardzo trudny do recenzowania gatunek. To, czy jego treść do nas trafiła to jedno, ale to czy wpłynęła na nasze życie, to przysłowiowa druga para kaloszy. Najlepszym świadectwem jest czas. Zmiany nie następują z nią na dzień. To proces, nierzadko długotrwały.

  Temat wyznaczania granic, pracowania nad sobą jest mi bliski. Przeczytałam w tym roku książkę "Silna i wrażliwa" Nancy Levin, która poważnie wpłynęła na moje życie. Był to zarazem najtrudniejszy poradnik jaki przyszło mi czytać. Wprowadziłam w życie mnóstwo wskazówek jak wytaczać granicę i nie pozwolić sobie wejść na głowę.

  Gdy zobaczyłam książkę Nedry Glover Twwab chciałam sprawdzić co je od siebie odróżnia.

  Po kilkunastu stronach byłam już pewna. Gdybym mogła wtedy wybierać, a "Dbałość" byłaby dostępna na rynku wydawniczym, przeczytałabym ją jako pierwszą. Jest zdecydowanie prostsza w odbiorze, przyjemnie napisana, ale również bardzo naszpikowana wiedzą. Przykłady, które w sobie zawiera są bardziej przyziemne, a rozwiązania mniej skomplikowane. Nie podążamy tutaj za dziesięcioma żelaznymi zasadami, a po prostu działamy. Trochę tak jak podpowiada nam intuicja, ale konsekwentnie. Standardowo, jak chyba w każdym poradniku, otrzymujemy zestaw ćwiczeń wspomagających. Jednak to co ją wyróżnia, to fakt, że zmiany, które proponuje terapeutka można wprowadzać w życie z marszu.

  Znów, by lepiej przyswoić wiedzę, warto rozłożyć sobie czyta nie dłuższy czas. Da nam to większe poczucie, że naprawdę coś w sobie zmieniamy. A uwierzcie mi, w tym przypadku warto. Do każdego rodzaju naruszanej granicy, autorka podaje przykłady ich naruszania i radzenia sobie z nim. Jedyne, co bardzo mi przeszkadzało, to powtarzalność na późniejszym etapie książki. Dlatego właśnie uważam, że nie warto czytać jej "na raz".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Konsekwentnie ćwiczę asertywność i samodyscyplinę-tak, by tworzyć życie, którego ja sama chcę. Dawniej miałam do świata wiele pretensji- liczyłam, że inni odgadną moje nastroje i pragnienia. Z czasem, metodą prób i błędów, nauczyłam się, że moich potrzeb nikt nie będzie odgadywać. Póki liczyłam, że tak się stanie, cierpiałam w milczeniu, podczas gdy inni zajmowali się po prostu swoim życiem".

  Co tak naprawdę oznacza bycie wolnym? Otóż to umiejętność mówienia NIE. Nie można zaspokoić potrzeb całego świata i bez końca pomagać wszystkim, a samemu pozostawać w tyle. Wiem o tym właśnie z tego poradnika. Przyznam, że dokładnie scaliłam się z tą pozycją, gdyż sama nie potrafię odmawiać. Ktoś powie, że lubię być miła i dlatego ludzie mnie wykorzystują, ale są w błędzie. Ja jestem miła i nigdy niczego nie udaję. Zwyczajnie lubię pomagać i faktycznie moje potrzeby zawsze pozostają w tyle, o ile nie w średniowieczu:-)

  Poradnik pokazuje jak umiejętnie odmawiać innym, by nie czuli się obrażeni. Pokazuje w jaki sposób wysławiać się, by druga osoba wiedziała na czym nam zależy i czego od życia oczekuję. Kiedyś jak postać z książki liczyłam, że ludzie sami odnajdą moje oczekiwania. Byłam tak samo jak ona naiwna, gdyż minęło trzydzieści sześc lat i nic się nie zmieniło. Dlatego bardzo mnie cieszy, że natrafiłam na ten podręcznik. Przeczytałam tutaj o ważnej zasadzie, która brzmi, że nie wystarczy tylko powiedzenie o swoich granicach. Trzeba jeszcze je potwierdzać otoczeniu nie raz, a kilka, by zrozumieli, że nie damy się więcej wykorzystywać. Tak jak i inni, tak my zasługujemy na to, by być szczęśliwym. Odmawiając nigdy nie wdawajmy się w szczegóły, bo to jest zawsze atut, by druga osoba szukała sposobności, by nas do swojej racji przekonać. Im gęściej będziemy się tłumaczyć, tym bardziej poczujemy zrezygnowanie i pokonani zgodzimy się. Nie tędy droga. Nigdy nie wolno wahać się przy odpowiedzi. Odpowiadajmy od razu, czym zaskoczymy ,,przeciwnika" i temat zostanie zakończony. Proste? Jeszcze wiele rad poznacie właśnie dzięki tej książce. Warta przeczytania:-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Praktyczny, użyteczny poradnik pokazujący, jak nie brać na siebie za dużo, wyznaczać granice i wyrażać swoje potrzeby. Dla wszystkich, którzy pragną być najlepszymi rodzicami, przyjaciółmi, małżonkami, pracownikami i biorą sobie za dużo na głowę, co przypłacają uczuciem wypalenia, zniechęcenia,...
dodaj do schowka Do koszyka 34,11 zł
Słuch, wzrok, smak, węch, dotyk, czucie, równowaga ciała – dzięki nim łączymy świat wewnętrzny z zewnętrznym. Za sprawą zmysłów jesteśmy w ogóle w stanie odbierać nasze otoczenie. Doznania zmysłowe można wyostrzyć i zmienić. Nie jesteśmy wobec nich bezradni, pozwalają nam one kształtować nasze...
dodaj do schowka Do koszyka 27,73 zł
Zdroworozsądkowe I proste do opanowania techniki, jak budować dobry kontaktu z innymi ludźmi, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać, ale z którymi lepiej współpracować niż rywalizować. Umiejętność budowania więzi może okazać się decydująca, gdy musimy poprosić szefa o podwyżkę, zwrócić uwagę...
dodaj do schowka Do koszyka 30,81 zł
Znają ją wszyscy, którzy mają profil na Instagramie. Szturmem podbiła Internet, publikując na swoim koncie ironiczne parodie zdjęć celebrytów. Beyonce, Celine Dion, Justin Bieber czy rodzina Kardashianów… Lista jest naprawdę długa. Jej profil na Instagramie obserwuje niemal 6 milionów osób. Celeste...
dodaj do schowka Do koszyka 24,44 zł
Antidotum na wypalenie negatywnymi wiadomościami Wiadomości są z nami wszędzie. Ich zdecydowana większość ma negatywny i bardzo negatywny wydźwięk. Otrzymujemy je nieustannie, ze wszystkich stron, z najróżniejszych źródeł i urządzeń. Ich odbiór w takim natężeniu uzależnia. Ciągle sprawdzamy co...
dodaj do schowka Do koszyka 27,73 zł
Jak zwiększyć swoje IQ? Jak przerwać złe nawyki? Co jeść, aby poczuć się szczęśliwiej? Jak zdobyć przyjaciół i mieć wpływ na ludzi? Jak dłużej żyć zdrowej? Ta książka to całościowe spojrzenie na to, jak można polepszyć jakość swojego życia, zapewnić sobie spokój ducha, zdrowie i powodzenie wśród...
dodaj do schowka Do koszyka 27,73 zł
Wybrane bestsellery
Autorka bestsellerowej powieści Co wyszeptał nam deszcz! Poruszająca historia córki bohaterów Kontraktu! Życie nie bywa łaskawe. Wyzwania, które rzuca, popychają ludzi do czynów wymagających decyzji: „być albo nie być”. Tristan Harmon, by przeżyć, musiał nauczyć się kraść. Jednak jedno zlecenie...
dodaj do schowka Do koszyka 32,11 zł
Kontynuacja historii bohaterów z The Science of Temptation. Zawartość pendrive'a, który wpadł w ręce Reeda, wprowadza grę między nim i Brianą na zupełnie nowy poziom. Niemoralna zabawa będąca źródłem wielu skrajnych emocji szybko kończy się wzajemną nieufnością i rosnącymi obawami. Reed chce...
dodaj do schowka Do koszyka 32,25 zł
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,14 zł
300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni.Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas – lecz prawdziwej.Historii,...
dodaj do schowka Do koszyka 39,62 zł
Przekłady na 40 języków. Ponad 1 500 000 egzemplarzy książek sprzedanych tylko w Polsce. 5 nominacji do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii: kryminał/sensacja/thriller. 6 nominacji do Bestsellera Empiku. 1 Bestseller Empiku dla „Terapeutki“ w kategorii: literatura popularna. Honorowa...
dodaj do schowka Do koszyka 33,99 zł
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 7,17 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula