Dar gniewu

Autor:

Arun Gandhi

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Wybierz pouczającą lekturę, w której odnajdziesz wiele cennych nauk, przekazanych przez wnuka samego Mahatmy Gandhiego. "Dar gniewu" to książka, po którą warto sięgnąć.

Czy istnieje sposób na ocalenie człowieczeństwa? W dzisiejszym świecie wydaje się, że dobro i spokój, a także wiara w miłość, to jedynie nierzeczywiste marzenia. Jednak może każde z doświadczeń stanowi ponadczasowy dar? Sięgnij po książkę pt. "Dar gniewu", autorstwa Aruna Gandhiego, by poszukać w niej odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

Mahatma Gandhi, wielka ikona, propagator pacyfizmu jako środka nacisku politycznego, a także jeden z twórców współczesnej państwowości w Indiach. Czego mógłby nas nauczyć, gdyby żył we współczesnym świecie? Odpowiedzi na wiele ważnych pytań, poszukuje jego wnuk, Arun. Autor książki "Dar gniewu", przywołuje dziesięć ważnych, a przy tym poruszających lekcji, jakie przyszło mu otrzymać od dziadka. Arun stara się rzucić nowe spojrzenie na poszukiwanie rozwiązań problemów duchowych, które towarzyszą współczesnemu człowiekowi.

Skorzystaj z cennych nauk, dzięki którym będziesz mógł zrozumieć istotę równowagi sił dobra i zła we współczesnym świecie. Pouczająca lektura pomoże Ci również pogodzić się z negatywnymi wydarzeniami oraz emocjami, w których dostrzeżesz nowy sens, odnajdując w sobie wewnętrzną siłę.

Pobierz darmowy fragment


O autorze

Arun Manilal Gandhi to indyjsko-amerykański działacz społeczno-polityczny, a także piąty wnuk Mahatmy Gandhiego. Autor książki "Dar gniewu" przyszedł na świat 14 kwietnia 1934 roku w Związku Południowej Afryki.

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Będąc na pograniczu dzieciństwa i młodości, Arun spędził dwa lata ze swoim dziadkiem - Mahatmą Ganhim, ucząc się od niego, zdobywając doświadczenie i nabywając wiedzę o życiu w zgodzie z sobą samym i innymi. W obliczu kryzysu przed jakim staje cywilizacja XXI wieku, gdzie rządzi przemoc, wyzysk i korupcja, a po całym świecie szerzy się nienawiść i nietolerancja, spisane przez Aruna wspomnienia i lekcje Gandhiego zdają się mieć podwójnie ważne znaczenie.

  Zakładam, że każdy choć raz słyszał nazwisko Gandhiego, a może niektórym z was są nawet znane idee, które głosił za życia. Wielu widziało w Mahatmie świętego, nigdy nie popełniającego błędów, inni cenili go za pacyfistyczne podejście i dbanie o wszystkich wokół, jeszcze inni na zawsze będą go pamiętać jako osobę, która pomogła ukształtować współczesne państwo Indii. Dla Aruna jednak, człowiek ten nie był tylko inspiracją, lecz również ukochanym dziadkiem. Czytając recenzowaną dziś przeze mnie pozycję, przyszło mi do głowy, jak miło jest poznawać tak wielkie i znakomite osobistości, jak Gandhi, oczami ich najbliższych. Dzięki nim, "ludzie legendy" wydają nam się bardziej rzeczywiści i ludzcy.

  Arun w swojej książce zaciera obraz Mahatmy Gandhiego jako nieskalanego świętego, wspominając, że sam Gandhi nigdy nie uważał się za wyjątkowego, czy perfekcyjnego, a i nieobce były mu błędy. To co czyniło z niego tak wyjątkową postać, to to jak pomimo niesprzyjających czasami warunków, jak pomimo pomyłek, przezwyciężał dumę i umiał przyznać, że nie zawsze ma rację; oraz to jak ciężko pracował by zadośćuczynić krzywdy i do końca walczył o bardziej przyjazną, sprawiedliwą rzeczywistość, rozsiewając nasiona miłości i pokoju, gdziekolwiek się pojawiał.

  Pełna wspomnień książka Aruna, to przede wszystkim wyraz uznania wnuka dla dziadka oraz swoista podróż przez doświadczenia z Mahatmą, które pomogły ukształtować Aruna jako człowieka i pozwoliły mu znaleźć powołanie. Pozycja ta pełni jednak inną ważną rolę, a mianowicie przypomina czytelnikowi jak istotne jest dbanie o innych, życie w zgodzie, odpowiadanie na nienawiść miłością i znajdowanie kompromisów poprzez rozmowę, zrozumienie i poznawanie innych punktów widzenia. Gandhi poucza, by wypierać dumę na rzecz empatii, wyrzekać się uprzedzeń na rzecz życzliwości i wybierać szukanie podobieństw, zamiast różnic.

  Szacunek, zrozumienie, akceptacja, wdzięczność, empatia. Według Mahatmy Gandhiego, to one stanowią filary biernego oporu - filozofii, którą kierował się w życiu ON sam, a która to pozwoliła mu zainspirować miliony istnień. Prowokowanie zmiany to jednak czasochłonne zajęcie - świetnie objaśnione na stronach dzieła Aruna Gandhiego. Biorąc pod uwagę, czemu stawia czoła ludzkość obecnie i jak spopularyzowane stało się odpowiadanie agresją na agresję, myślę, że nie przesadzę jeśli napiszę, że naprawdę dobrze byłoby by jak najwięcej ludzi choć raz przeczytało tę pozycję i postarało się przyswoić sobie jej nauki. Mahatma był otwarty na wszystkie kultury i religie świata, a jedyne czego oczekiwał od innych, to kierowanie się empatią, oraz by każdy starał się dostrzegać wartość współistnienia z innymi, w zgodzie i pokoju.

  "Dar gniewu" to książka prosta i zrozumiała, zawierająca jednak tyle uniwersalnych lekcji, że może stanowić nieskończone źródło inspiracji, dla chcących uczynić świat nieco piękniejszym i pełnym zrozumienia oraz empatii. Ciepła, prawdziwa, przynosząca pociechę pozycja, zawiera wspaniałe nauki, poruszające wspomnienia i anegdoty z życia zarówno Aruna jak i Mahatmy. Motywuje do zmiany, zmusza do refleksji i napełnia czytelnika poczuciem przynależności. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać, a do jej poznania zachęcam absolutnie każdego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam całym sercem ten tytuł.Przeczytałam naprawdę szybko, a przekazywane treści nie były trudne w odbiorze. W książce opisane są życiowe lekcje, które wnuczek Gandiego nauczył się podczas dwu letniego pobytu w dziadka. W książce zawarte są proste rady, które myślę, przydadzą się każdemu z nas w codziennych zmaganiach. Po prostu radzę przeczytać i samemu sprawdzić jak wspaniała jest ta książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ludzkość to jedna wielka rodzina" Mahatma Gandi.

  Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

  Dzisiaj przychodzę do was z moją najnowszą recenzją książki #DarGniewu Arun Gandhi. Za ten cudowny egzemplarz dziękuję Wydawnictwo Kobiece . ❤🥰😘🌹

  Czy znacie Wielkiego Gandhiego? Czy znacie jego idee? Czym się kierował w życiu i jakim był człowiekiem?

  Jeżeli nie znacie odpowiedzi na te pytania, a bardzo chcecie je poznać, to zapraszam do przeczytania książki "Dar gniewu".

  Kilka słów o autorze.

  Arun Gandhi urodził się 14 kwietnia 1934r. Jest indyjsko-amerykańskim działaczem społeczno-politycznym. Jest piątym wnukiem Mahatmy Gandhiego.

  Mahatma Gandhi - urodził się 02.10.1869r. - zginął tragicznie 30.01.1948r..

  Arun w swojej książce opowiada o swoim dziadku. Przez 2 lata ( między 12 a 14 rokiem życia) autor był na naukach u swojego dziadka. Nie zwracał się do dziadka tak jak wszyscy, tylko mówił na niego Bapudżim. Powieść zawiera 11 bardzo przydatnych, życiowych lekcji. Między innymi mówi w nich o rodzicielstwie bez przemocy, znaj swoją wartość itd.

  W jaki sposób reagujecie na agresję? Odwzajemniacie ją? Czy raczej do agresora podchodzicie z miłością? Ja niestety na agresję odpowiadam agresją. Według Gandhiego to jest bardzo złe podejście. Do agresora trzeba podejść z miłością. Na złość odpowiadać tylko dobrem. Taka postawa ma sens. Agresja rodzi agresję i to się nigdy nie kończy.. To taka spirala. A gdyby tak, wziąść sobie naukę Gandhiego do serca i na złość, afgresję zawsze odpowiadać dobrem? Co wtedy się stanie? Jak myślicie? Według Gandhiego - grunt to pozytywne nastawienie. Nigdy nie negatywne.

  "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie". Uważam, że każdy z nas powinien zapamiętać ten cytat.

  Kolejnym znakomitym hasłem Bapudżiego jest: "Rób to co ty uważasz, a nie co inni chcą od Ciebie" - nie idź za tłumem, bo to nie jest dobre. Ile jest w tym życiowej prawdy. Ludzie stosują coraz to nowsze diety, nie myśląc przy tym, czy to jest dla nich dobre. Ktoś znany to wrzucił, to musi to być dobre. Często nie jest to dobre dla wszystkich. Ludzie za tym idą..

  A teraz kilka słów prawdy. Biorąc tą książkę do ręki miałam mieszane uczucia. Myślałam, że ona nie będzie dobra dla mnie. Zastanawiałam się, po co ją wybrałam.. Po jednej stronie już wiedziałam, że ta książka jest stworzona "specjalnie" dla mnie. Ta biografia tak mnie wciągnęła, że szybko ją przeczytałam. Nie wiedziałam, że Gandhi był tak interesującą osobą. Mimo wielu upokorzeń, zawsze odpowiadał dobrem. Jego postawa godna jest naśladowania. Dzisiaj, gdyby żył, pewnie miałby miliony followersów na instagramie, ponieważ słuchały go tłumy. Mimo ogromnego zainteresowania jego osobą, do końca pozostał skromnym człowiekiem.

  Walczył dobrocią o wzajemny szacunek wszystkich klas społecznych. Chciał, żeby wszyscy ludzie byli równi. Niestety wydaje mi się, że to nie jest możliwe do osiągnięcia. Ciekawa jestem, co Gandhi powiedziałby na temat dzisiejszej sytuacji z uchodźcami. Jak myślicie?

  Jeżeli lubicie biografie znanych osób i ich cenne rady, to nie może zabraknąć "Daru gniewu" na waszych półkach.

  Arun doskonale przedstawił swojego dziadka. W zachowaniu wnuka widać odbicie dziadka. Zwłaszcza po udzielonych jemu lekcjach. Możecie w tej książce znaleźć również ciekawostki takie jak: ile lat miał Gandhi, gdy poślubił swoją żonę, ile miał centymetrów wzrostu itp.

  Zapraszam was na 11 życiowych rad/ lekcji, do znakomitego Gandhiego. Może kilka z nich zapamiętacie i sprawicie, że świat stanie się lepszym. Ja mam zamiar z nich skorzystać. Pamiętajcie zmiany najpierw trzeba zacząć od siebie, żeby potem móc wymagać je od innych. I tu przypomniała mi się jedna lekcja. Jeżeli chcecie, żeby wasze dzieci mniej grały, oglądały telewizji czy siedziały na telefonie - najpierw wy to u siebie ograniczcie. Nie ma sensu wymagać tego od dzieci, jeżeli one widzą rodziców, którzy cały czas siedzą na tych sprzętach. Jeszcze raz powtórzę : ZMIANY ZACZYNAMY OD SIEBIE. ❤

  10/10 Kochani zachęcam do przeczytania "Dar gniewu".

  Arun Gandhi thank you for making me meet your grandfather. ❤😘

  🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  "Humanity is one big family" by Mahatma Gandi.

  Do you agree with this statement?

  Today I come to you with my latest review of the book #DarGniewu by Arun Gandhi. I would like to thank the Kobiece Publishing House for this wonderful copy. ❤🥰😘🌹

  Do you know the Great Gandhi? Do you know his ideas? what was his life AND what was he like?

  If you do not know the answers to these questions, AND you want to know them, I invite you to read the book "The Gift of Wrath".

  A few words about the author.

  Arun Gandhi was born ON April 14, 1934. he is an Indian-American socio-political activist. He is the fifth grandson of Mahatma Gandhi.

  Mahatma Gandhi - was born ON October 2, 1869. - died tragically ON January 30, 1948 ..

  Arun tells about his grandfather in his book. for 2 years (between the ages of 12 AND 14) the author was studying with his grandfather. He did not call his grandfather like everyone else, but called him Bapuji. The novel contains 11 very useful life lessons. Among other things, he talks about non-violent parenting, know your worth, etc.

  how do you react to aggression? Do you reciprocate her? Or do you approach the aggressor with love? Unfortunately, I respond to aggression with aggression. According to Gandhi, this is a very wrong approach. You must approach the aggressor with love. Only respond to anger with good. This attitude makes sense. aggression breeds aggression AND it never ends .. It's such a spiral. And if so, take Gandhi's teachings to heart AND out of spite, always respond with good to afgression? What will happen then? What do you think? According to Gandhi, positive attitude is the ground. Never negative.

  "Be the change you want to see in the world." I believe that each of us should remember this quote.

  Another great Baptis slogan is: "Do what you think, not what others want FROM you" - do not follow the crowd because it is not good. How much is the truth of life in it. people keep ON using newer AND newer diets, without thinking if it is good for them. Someone known posted it, it must be good. It is often not good for everyone. People follow it ..

  And now a few words of truth. When I picked up this book, I had mixed feelings. I thought she wouldn't be good for me. I was wondering why I chose it .. On one side I already knew that this book was created "especially" for me. I was so hooked ON this biography that I read it quickly. I didn't know Gandhi was such an interesting person. despite many humiliations, he always responded with good. His attitude is worth following. If he was alive today, he would probably have millions of followers ON Instagram because the crowds were listening to him. Despite the great interest in his person, he remained a modest man to the end.

  he fought with kindness for the mutual respect of all social classes. He wanted all people to be equal. Unfortunately, it does not seem possible to achieve this. I wonder what Gandhi would say about the refugee situation today. What do you think?

  If you like biographies of famous people AND their valuable advice, the "Gift of Wrath" must not be missing ON your shelves.

  Arun introduced his grandfather perfectly. The grandson's behavior is reflected in his grandfather. Especially after the lessons he was given. in this book you can also find curiosities such as: how old was Gandhi when he married his wife, how many centimeters he was, etc.

  I invite you to 11 life tips / lessons, to the excellent Gandhi. Maybe you'll remember a few of them AND make the world a better place. I am going to use them. Remember the changes first you have to start with yourself, then you can demand them FROM others. And here I remembered one lesson. If you want your children to play less, watch TV OR sit ON the phone - first LIMIT it at home. there is no point in demanding this FROM children if they can see their parents who are sitting ON these devices all the time. I will repeat once again: CHANGE WE BEGIN FROM OURSELF. ❤

  10/10 Beloved, I encourage you to read "The Gift of Wrath".

  Arun Gandhi thank you for making me meet your grandfather. ❤😘

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Gandhim, indyjskim przywódcy, który po dziś dzień pozostaje symbolem walki z niesprawiedliwością, ze złem, bez uciekania się do przemocy. Nadał kształt indyjskiemu ruchowi wolnościowemu, stał się również inspiracją dla wielu buntowników, walczących z niegodziwością i niesprawiedliwością. Na jego filozofii życia i działania wzorował się [Adres usunięty]. Martin Luther King, czy Dalajlama. Jego śmierć została uznana za jeden z najsłynniejszych mordów politycznych w historii, a Gandhiego uznano za wcielenie cnoty, świętego męża, Niezależnie od upływu czasu prawdziwe i aktualne są jego słowa, uniwersalne prawdy, które głosił, a które wyznaczyły ścieżkę dla tysięcy osób, które tak jak ON chciały stąpać drogą miłości.

  O Gandhim powstało wiele artykułów, wiele jest opracowań dotyczących jego życia czy filozofii, którą głosił. Wśród tych pozycji jest jednak książka wyjątkowa i bardzo osobista, która stanowi portret Gandhiego widziany oczami jego wnuka, Aruna Gandhiego. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego książka, pt. „Dar gniewu”, to zbiór lekcji, które nawet współcześnie nie tracą nic na swojej aktualności, które urzekają i zdumiewają zarazem swoją prostotą, a także które zwracają nasza uwagę na świat wartości, pozwalają lepiej funkcjonować.

  Autor wspomina odwiedziny u swojego dziadka, który długo był dla niego po prostu Bapudżim, dobrotliwym dziadkiem, a nie szlachetnym mężem. Ze wspomnień wnuka wyłania się sylwetka człowieka niezłomnego w swoich przekonaniach, którego filozofia wyrzekania się przemocy, stała się fundamentem ruchów związanych z walką o wolność i niepodległość. A przy tym postawa pozbywania się agresji, reprezentowana przez Gandhiego, nie jest związana ani z biernością, ani ze słabością, a wręcz przeciwnie – to oznaka pracy nad sobą, zarówno nad charakterem etycznym, jak i moralnym.

  Arun spędził z dziadkiem dwa lata, w trakcie których Bapudżi uczył go, jak stać się lepszym człowiekiem. Proste i zrozumiałe również dla nas nauki nie tylko umożliwiły Arunowi osiągnięci osobistych celów, ale uczyniły go swego rodzaju dziedzicem mądrości Gandhiego. Mądrości, do której teraz i my mamy dostęp. Jak sam Arun zauważa, przebywanie z Gandhim było niczym „intensywny kurs z zakresu filozofii: Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”.

  Uniwersalne porady zawarte w książce, to właśnie lekcje, które autor otrzymał od swojego dziadka, a które również naszemu życiu mogą nadać sens, które mogą wprowadzić pokój do naszego serca i umysłu. Każda lekcja rozpoczyna się opisem danej sytuacji w życiu Arona, która stała się inspiracją nie tylko do nauki, ale również związana jest z opowieścią o samym Gandhim. Dowiemy się zatem, w jaki sposób wykorzystać gniew do czynienia dobra, a także, jak ważna jest walka o to, w co wierzymy (nawet wówczas, kiedy musimy iść pod prąd). Aby była to walka wygrana, koniczne jest życie w ten sposób, by nie starać się zadowolić innych i otwarcie głosić swoje poglądy.

  Dzięki książce i naukom Gandhiego nauczymy się również doceniać samotność. Mimo iż technologia sprawiła, że żyjemy szybciej, że wciąż jesteśmy on-line, zanurzeni w świecie wirtualnym, wirtualne są też nasze znajomości, to Gandhi wierzył, że nie ma potrzeby zwiększać tempa życia. Jednak głoszona przez Gandhiego koncepcja samotności nie ma nic wspólnego z odcinaniem się od świata. Namawiał raczej, by być jego częścią, a następnie w samotności i w ciszy decydować czy wykorzystać napływające do nas zewsząd informacje, pomysły, informacje.

  To tylko kilka prawd przedstawianych przez Gandhiego, stanowiących część procesu stawania się dobrym człowiekiem. Procesu, który i my możemy przejść, jeśli tylko jesteśmy gotowi na porzucenie strefy komfortu. Głoszone przez Gandhiego prawdy pozostają w oderwaniu od systemu religijnego czy miejsca zamieszkania, dlatego tez z tych lekcji skorzystać można w każdym miejscu globu. Już sama lektura książki, pobudzająca do refleksji, ma moc inicjowania zmian, choć najlepiej przejść do działania i przyswajając sobie nauki Gandhiego, dążyć do bycia lepszym…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Arun Gandhi to wnuk Mahatmy Gandhiego. W swojej książce wspomina swojego dziadka i jego nauki. Brakuje dziś takich ludzi jak Mahatma Gandhi.

  Żyjemy w ciężkich czasach. Teoretycznie Internet umożliwił nam komunikację z ludźmi mieszkającymi na drugi krańcu świata, ale wciąż nie umiemy ze sobą rozmawiać.Dzielimy się na lepszych i gorszych. Nie potrafimy rozwiązać konfliktu, nie piorąc brudów publicznie.

  Wnuk Gandhiego mówi nam, czy i w jaki sposób jego dziadek wykorzystałby media społecznościowe w swojej działalności. Przypomina, jak wyglądało pobieranie nauk u Gandhiego. Pokazuje także nieznane nam oblicze tego człowieka. Był jego wnukiem, więc znał go lepiej niż ktokolwiek inny.

  Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej książce. Nieco obawiałam się tego, że będzie zbyt filozoficzna, ale tak nie było. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to była jedna z najmądrzejszych książek, jakie w życiu czytałam. Może i nie ze wszystkimi zawartymi w niej treściami się zgadzałam, ale uświadomiła mi, że gniew nie jest czymś złym. Złe za to może być to, w jaki sposób go wykorzystamy. Czytając tę książkę, boleśnie przekonałam się o tym, że brakuje tak mądrych ludzi jak Mahatma Gandhi. Przywódcom politycznym jest do niego bardzo daleko.

  Arun Gandhi wspomina, jak jego dziadek podchodził do kobiet. W jego czasach nie były traktowane na równi z mężczyznami i w wielu miejscach niemal nic w tej kwestii się nie zmieniło. Została też poruszona kwestia edukacji, bierne przyjmowanie tego, co jest w książkach, brak własnego zdania lub nieumiejętność jego wyrażenia. Arun Gandhi mówi też o tym, czym dla jego rodziny jest prawda i jak wychowywano dzieci.

  To książka, którą powinien przeczytać każdy. Otwiera oczy na wiele spraw i pokazuje, że można wykorzystać gniew w odpowiedni sposób. Czytając tę książkę, czułam szacunek do Gandhiego. Lekturze towarzyszyło sporo emocji i na pewno na długo pozostanie w moim sercu. Gorąco polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Arun Gandhi
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 288
 • Format: 13,5x20,5
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366520653
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Gift: Ten spiritual lessons for the modern world FROM my Grandfather, Mahatma Gandhi
 • Tłumacz: Bartłomiej Kotarski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366520653
 • EAN: 9788366520653
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wrażliwość dar czy przekleństwo 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wrażliwość dar czy przekleństwo

Książka ma pomóc w odnalezieniu się w życiu nadwrażliwym osobom. Zamieszczony na jej końcu test pozwoli rozpoznać swój typ wrażliwości. Książka zawiera konkretne wskazówki, jak każdego dnia radzić sobie ze swoją wrażliwością.
Dar dysleksji 0/5 Nasza cena:
26,61 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dar dysleksji

Ronald D. Davis, podobnie jak inni dyslektycy, został obdarzony niezwykłymi zdolnościami twórczymi i wyobraźnią. Dorastał, nie mogąc zrozumieć, dlaczego jednak nie potrafi normalnie funkcjonować w szkole, a nauczyciele uważali go za "opóźnionego". Przeżywając liczne porażki i niepowodzenia, został...
Czas Gniewu. Rozkwit i upadek imperium SLD 0/5 Nasza cena:
29,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas Gniewu. Rozkwit i upadek imperium SLD

„Czas gniewu” to kontynuacja „Po południu”. Kolejny tom historii polskiej polityki, obejmujący lata 1996-2005. Głównymi bohaterami są politycy Sojuszu ? Miller i Kwaśniewski, których konflikt zniszczył lewicowe imperium. W tle są liderzy rządu AWS-UW ? Buzek, Krzaklewski i Balcerowicz. Oraz Lepper,...
Drugi dar Nilu 0/5 Nasza cena:
40,18 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugi dar Nilu

Herodot stwierdził kiedyś, opisując mechanizmy wylewu Nilu, że Egipt jest darem tej świętej rzeki. Znad Nilu pochodzi jeszcze jedna forma życia, która w głęboki sposób zaważyła nad kształtem obecnego świata. Mamy na myśli życie mnisze, ów drugi, obok samego Egiptu, dar Nilu. Święta Rzeka zawsze...
Psi dar 5/5 Nasza cena:
20,85 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psi dar

Claire pamięta tamten dzień doskonale - pojechała z psami za miasto, żeby pospacerować. Ale Daisy nie chciała wysiąść z auta. Labradorka, zazwyczaj spokojna i trzymająca dystans,  kilka razy szturchnęła Claire nosem w pierś. Podczas spaceru Claire nie mogła przestać o tym myśleć. Na wszelki wypadek...
Dar z niczego 0/5 Nasza cena:
24,70 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dar z niczego

"W tej książce Duvignaud formułuje - po pierwsze - niezwykle sugestywną teorię święta, a święto to przecież środowisko wszelkich widowisk kulturowych i chyba nic bardziej niż ono nie zasługuje na miano społecznego performansu. Duvignaudowska koncepcja święta śmiało może być postawiona w rzędzie...
Dar Karola Darwina dla nauki i religii 0/5 Nasza cena:
32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dar Karola Darwina dla nauki i religii

Najnowsza książka jednego z najwybitniejszych ewolucjonistów naszych czasów, zwanego człowiekiem Renesansu biologii ewolucyjnej. Pięknie napisana, przeznaczona do jak najszerszego kręgu czytelników, stanowi istotny wkład w niezmiernie gorące obecnie debaty na temat teorii ewolucji oraz jej wpływu...
Dary niedoskonałości 4/5 Nasza cena:
16,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dary niedoskonałości

'Dary niedoskonałości' Brené Brown to poradnik psychologiczny dla wszystkich tych, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną. Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, autorka proponuje, by...
Szafarze darów europejskich 0/5 Nasza cena:
39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szafarze darów europejskich

Szafarze darów europejskich to książka o wykorzystaniu środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego realizowanego w latach 2004-2006. Autorzy stawiają pytanie, co wpływa na różnice we wdrażaniu programu w poszczególnych województwach. Praca składa się z dwóch części - pierwsza...
eBook Dar gniewu mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dar gniewu mobi epub

Co może ocalić człowieczeństwo? Czy we współczesnym świecie wiara w miłość, dobro i spokój jest tylko nierzeczywistym marzeniem? A może każde z doświadczeń to ponadczasowy dar? Na te i wiele innych pytań odpowiada wnuk Mahatmy Gandhiego, Arun. Przywołując dziesięć ważnych i poruszających lekcji,...
Światło ukryte w mroku 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło ukryte w mroku

Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich - Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu. Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć… Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania...
Dwanaście słodkich miesięcy 5/5 Nasza cena:
35,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwanaście słodkich miesięcy

Przepisy na obłędnie pyszne desery od znanej blogerki! Chcesz zachwycić swoich bliskich ciastami z aksamitnymi kremami albo zostać królową dziecięcych urodzin, przygotowując wyśmienity sernik z popcornem i solonym karmelem? Daj się porwać na 12 miesięcy w świat rozkosznych deserów Kasi Guzik,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula