Dallas`63

Autor:

Stephen King

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2011
Format
14.2x20.2cm
Ilość stron
857
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 33,15 zł
Audiobooki mp3
za 40,72 zł
Audiobook CD
za 44,41 zł
Nasza cena: 42,63 zł 49,00 zł Taniej o: 13%

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel języka angielskiego. Pracuje w Lisbon Falls w stanie Maine, gdzie prowadzi kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Jeden z jego uczniów, Harry Dunning, dostarcza mu wypracowanie o makabrycznej treści. W pierwszoosobowej narracji opowiada o tym, jak przed pięćdziesięciu laty jego ojciec zabił matkę, braci i skatował siostrę, w efekcie czego nigdy nie odzyskała przytomności. Czy można było zrobić cokolwiek, aby zapobiec tragedii? Od tego pytania Jake nie może uciec. Czy można zrobić cokolwiek, by zmienić losy świata? Al, właściciel baru i jednocześnie najlepszy przyjaciel głównego bohatera pewnego dnia powierza mu swoją tajemnicę. Jego spiżarnia jest tak naprawdę portalem przenoszącym ludzi do roku 1958 i tutaj pojawia się zadanie dla Jake'a - cofnąć się w czasie i zrobić wszystko, aby uratować Kennedy'ego. Misja szalona i wydająca się niemożliwa do realizacji kusi Jake'a i stanowi życiowe wyzwanie.

Prezydent Kennedy został zastrzelony 22 listopada 1963 roku i wydarzenie to wstrząsnęło nie tylko Stanami Zjednoczonymi, ale i całym światem. Wydaje się być nieracjonalnym i niemożliwym, aby zrobić cokolwiek i zmienić bieg feralnego dnia. W końcu nie jest to jedyne wydarzenie, które chciałoby się powstrzymać i udaremnić. Główny bohater książki "Dallas '63" dostaje jednak taką szansę, którą pod wpływem przeczytanego wcześniej wypracowania i swojego ucznia, postanawia wykorzystać. Zaczyna nowe życie, wiele lat wcześniej, przyjmując tożsamość jako George Amberson i planując swoje poczynania mające na celu wykonanie zleconej misji. Okazuje się, że nie tylko to zmieni się w jego losach. Tak oto poznaje miłość swojego życia, bibliotekarkę Sadie Dunhil. Tylko jak kochać i być razem, skoro jest się z innych czasów, na dodatek będąc zajętym prawie niewykonalnym zadaniem? Świat zmienia się jak w kalejdoskopie i trudno mu ogarnąć wzrokiem i umysłem to, co widzi wokół siebie.

Ameryka lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych była niezwykle dualistyczna i podzielona wewnętrznie. Z jednej strony przepełniona kolorami, nowością i przyjaznym nastawieniem ludzi, z drugiej jednak negująca jakiekolwiek przejawy rozwoju i wciąż małomiasteczkowa. Nieczęsto zdarza się okazja ku takiemu poznaniu świata, oczami osoby mogącej zauważyć wiele niuansów. To historia nie tylko o zabójstwie Kennedy'ego, ani o przygodzie z podróżą w przeszłość. Temat ten był wielokrotnie już w literaturze poruszany, jednak tutaj stanowi tylko tło dla wydarzeń. "Dallas '63" mówi o miłości, poświęceniu i wielu trudnych wyborach, przed którymi stajemy każdego dnia. Wreszcie stara się zmusić Czytelnika do zastanowienia się nad tym, czy można zrobić cokolwiek, aby zmienić historię? Co zrobiłbyś, gdybyś sam dostał taką możliwość?

Stephen King jest amerykańskim pisarzem, autorem głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał swoje książki pod pseudonimem Richard Bachman lub John Swithen. Jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie, nakład jego pozycji rozszedł się w ponad 350 milionach egzemplarzy.
Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  Była to pierwsza książka Kinga, którą przeczytałam i już wiem, że na pewno kiedyś do niej wrócę. Nie jest to jedna z tych lektur, które można w łatwością odłożyć na półkę. Czytając ją były momenty kiedy uśmiechałam się do siebie, kiedy miałam złamane serce, a samo zakończenie zmusiło mnie do głębszych przemyśleń. „Dallas ‘63” łączy w sobie elementy fantasy, kryminału oraz historii, dlatego tak ciężko zaszufladkować ją i przypisać do jednego gatunku.

  Od początku wiadomo, że głównym zadaniem Jaka Epping’a (alias George Amberson) będzie zapobiegnięcie śmierci 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Ale czy warto igrać z czasem? Każda rzecz, każda czynność, którą wykonujemy ma przecież wpływ na to co się wydarzy. O tym też przekona się główny bohater na własnej skórze.

  Śmierci Kennedy’ego nigdy tak naprawdę nie wyjaśniono, sama książka opiera się na spekulacjach i domysłach autora, więc jeśli liczysz na to, że dowiesz się jak było w rzeczywistości to nie jest to książka dla Ciebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stephen King, król literatury grozy. Czy istnieje ktoś, kto nie miał styczności chociaż z jedną jego powieści? W 2003 roku został odznaczony Medalem za Wybitny Wkład w Literaturę Amerykańską przez National Book Foundation, natomiast 2014 dostał Narodowy Medal Sztuki. Jest znany między innymi z takich książek jak Lśnienie, Bastion czy z trylogii Mroczna Wieża.

  Pamiętam jaka to była radość, gdy książkę dostałam jako prezent pod choinkę. Pierwsza próba nie była dość udana. Powieść przerwałam nie dochodząc nawet do 100 strony. Minęły dwa lata, postawiłam dać książce drugą szansę. W końcu to Stephen King, prawda? Krótki wstęp zapewnia nas, że autor zabierze nas w podróż w czasie, próbując powstrzymać zamach na prezydenta Johna F. Kenneddy'ego. Zapowiada się bardzo ciekawie prawda?

  Na samym początku poznajemy zwykłego nauczyciela, który nie wyróżnia się na tle innych osób czymś specjalnym. Odwiedzając na jego prośbę, starego przyjaciela poznaję tajemnicę, dlaczego jego steki są najlepsze. Nowotwór przeszkodził Alowi wypełnić rozpoczętą, pięcioletnią misję, której celem było zapobieżenie śmierci JFK, która zdaniem Ala zdeterminowała amerykańską historię. A Jake jako wybrany właśnie przez niego ma skończyć tą misję.

  Prawie 850 stron może zniechęcić prawie każdego do tej książki. Sięgając po "Dallas '63" bałam się przedłużanych opisów, refleksyjnych dygresji. Niestety w połowie moje obawy były słuszne. Do książek Kinga ciągnę mnie autentyczność bohaterów, możliwość poczucia czytania historii prawdziwych ludzi. King wychodzi od pytania, co by było, gdyby... Kennedy utrzymał prezydenturę. Jak bardzo losy świata potoczyłyby się inaczej? Jak w chwili obecnej nasz świat by wyglądał? Zdecydowanie nie jest to książka łatwa, przeznaczona na kilka wieczorów. Należy tej powieści poświęcić więcej czasu niż na zwykłą książkę. Równo miesiąc zabrała mi czas ta książka. Pytanie tylko, czy czy warto przebrnąć tyle stron, aby prawdziwą akcję zobaczyć dopiero na koniec? Polecam tą książkę dla osób upartych i ambitnych.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co się stanie, gdy genialny amerykański pisarz weźmie na warsztat temat zabójstwa ukochanego Prezydenta Stanów Zjednoczonych? Stephenowi Kingowi udało się stworzyć doskonałą powieść. „Dallas’63” to ścisła czołówka moich ulubionych książek.

  Stephen King (pisze także pod pseudonimem Richard Bachman) urodził się 21 września 1947 w Portland. Jako dziecko był świadkiem nieszczęśliwego wypadku – jeden z jego przyjaciół został potrącony przez pociąg i zmarł. King zanim odniósł sukces jako pisarz pracował, jako nauczyciel języka angielskiego w szkole. W 1973 roku ogromny sukces literacki odniosła jego pierwsza powieść „Carrie”. Od tamtej pory jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Jest wielokrotnym zdobywcą Nagród Brama Stokera i British Fantasy Award. W 1999 roku został potrącony przez samochód. Jego obrażenia – wielokrotne złamanie biodra, połamane żebra i uszkodzone płuco – unieruchomiły go w szpitalu na prawie trzy tygodnie. King przez ponad dziesięć lat miał problemy z alkoholem i narkotykami. Jego dwaj synowie – Owen King oraz Joe Hill – są również pisarzami.

  22 listopada 1963 roku to dzień, w którym Dallas usłyszało trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę, siostrę i brata. Od tego wszystko się zaczyna… Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie, jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock AND rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

  Zacznę od tego, że przed przeczytaniem „Dallas’63” warto mieć już za sobą lekturę innej powieści Kinga ,,To”. Ponowna wizyta w miasteczku Derry, na pewno wywoła wtedy uśmiech na twarzy niejednego czytelnika.

  Bardzo trudno jest mi przypisać tę książkę do konkretnego gatunku literackiego. Znajdziemy w niej elementy fantastyki, dramatu, thrillera, romansu, a i miłośnicy historii znajdą w niej coś dla siebie.

  Akcja „Dallas’63” toczy się z początku bardzo powoli. Autor wprowadza nas w małomiasteczkowy klimat lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych nie szczędząc nam swojego kingowego gawędziarstwa pełnego opisów i licznych dygresji. Im bliżej końca książki, to tempo zaczyna przyśpieszać, a ostatnie kilkadziesiąt stron to już zupełna jazda bez trzymanki. Nie sposób wtedy oderwać się od czytania. A sam finał, który jednocześnie jest bardzo przygnębiający, a zarazem ma szczęśliwe zakończenie, to totalny wyciskacz łez.

  Jeżeli chodzi o głównych bohaterów, to chyba nigdy wcześniej tak bardzo nie kibicowałem żadnej książkowej parze. Mimo że nie jestem miłośnikiem romansów, to ten związek zupełnie mnie pochłonął i po raz trzeci w życiu popłakałem się w trakcie czytania. Nigdy bym się nie spodziewał, że King potrafi być takim romantykiem.

  Lektura „Dallas’63” była dla mnie bardzo dużą przyjemnością. Król jest moim ulubionym pisarzem, a zagadka morderstwa w Dallas to temat, którym się bardzo interesuję. Pomimo typowych dla Kinga dłużyzn, prawie dziewięćset stron powieści przeleciało mi bardzo szybko. W czasie czytania cały czas w głowie mi siedziało pytanie, co ja bym zrobił gdybym znalazł taką „króliczą norę”? W jaki sposób próbowałbym zmienić historię?

  Szanowny Czytelniku, jeżeli jeszcze nie czytałeś „Dallas’63” to jak najszybciej biegnij do księgarni lub biblioteki po tę książkę i zanurz się w jej magiczny świat, a na sam koniec zatańcz z Sadie i Georgem w rytm „In the moon”. Ba-da-da… ba-da-da-dii-dum…

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  KING SADIEsta

  Przyznaję,
  że do tej książki podchodziłem z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony ostatnie książki Kinga (od wydania Blaze'a) były naprawdę dobre, a wręcz coraz lepsze (szczególnie te, których pomysły pochodziły z projektów, których King nie zrealizował w latach 70 - tak też jest z "Dallas 63", co dobrze jej wróżyło) ale z drugiej co może być ciekawego w historii o próbie uratowania Kennedy'ego? King na szczęście rozczarował mnie najpozytywniej jak to możliwe. Powieść ta bowiem nie jest ani o Kennedym ani o podróżach w czasie, a liczącym ponad 850 stron romansem i to w najlepszym Kingowym wydaniu.

  Jeśli komuś podobał się "Worek kości" to "Dallas" będzie zachwycony.

  Historia jest prosta, konsekwencje podróży w czasie nie przesadnie pokręcone (choć finał ma tu do powiedzenia coś jeszcze), mamy parę świetnie poprowadzonych zagadek znajdujących swe rozwiązanie dopiero na końcu i mnóstwo autentycznych emocji (przyznaję się, że choć zazwyczaj nie wczuwam się w to co czytam , to w tym przypadku fabuła wciągnęła mnie jak odkurzacz do książkowego świata i parę razy miałem po prostu łzy w oczach (a parę razy chciałem walnąć Kinga (łagodnie powiedziawszy) za to co zrobił bohaterom). I, co dla Kinga jest rzadkością, książka nie ma prawie w ogóle dłużyzn i choć fabularnie zdarzają się drobne błędy (jak choćby zegarek, który w jednej ze scen nie działa ale w innej chodzi już bez zarzutu) to większość czytelników w ogóle ich nie zauważy, a nawet jeśli to nie zepsują one lektury.

  I jeszcze kilka słów co do finału, który jednocześnie przygnębia i dobija a zarazem stanowi happy end.

  Jeśli lubicie niebanalne opowieści, długie i emocjonujące to nie czekajcie i jak najszybciej zapoznajcie się z "Dallas". Szczególnie jeśli lubicie Kinga - Dallas to bowiem najlepszy dowód na to, czemu King uważany jest za autora popularnej literatury wyższej. Polecam całym sercem.

  P.S. Na sam koniec chciałem jeszcze wspomnieć o jednej istotnej rzeczy odnośnie tej powieści. Mianowicie to, że jest ona silnie powiązana z inną książką Kinga "To" i warto przed przeczytaniem "Dallas" sięgnąć po nią. Odpowiada ona bowiem na wiele pytań, na które w "Dallas" nie znajdziecie odpowiedzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Outsider 5/5 Nasza cena:
31,70 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Outsider

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści. W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni...
Dziewczyna, która kochała Toma Gordona 4/5 Nasza cena:
23,70 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, która kochała Toma Gordona

Opętana manią wycieczek matka zabiera dziewięcioletnią Trishę i jej starszego brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Zajęta kłótnią z synem, nie zauważa, gdy dziewczynka schodzi z wyznaczonego szlaku i gubi się w gęstym lesie. Trisha próbuje opanować panikę, myśleć racjonalnie. Niestety,...
Christine 0/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Christine

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi ona należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela ani swojej dziewczyny, która go w końcu opuściła, pokonana przez rywalkę. Rodzice, nauczyciele i...
Regulatorzy 4/5 Nasza cena:
26,40 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Regulatorzy

Powieść z Johnnym Marinville′em, bohaterem Desperacji Wentworth w stanie Ohio ? typowe amerykańskie miasteczko, w którym wszyscy się znają, a każdy nowy dzień nie różni się od poprzedniego. Do Wentworth wkracza przeznaczenie: przyjazną, senną ulicę Topolową pochłonie surrealistyczny koszmar,...
17 podniebnych koszmarów 4/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

17 podniebnych koszmarów

Zapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta. Pasjonująca antologia, lektura w sam raz na lotnisko bądź do samolotu, zawierająca między innymi nowe opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do...
Znalezione nie kradzione 5/5 Nasza cena:
30,69 zł 38,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znalezione nie kradzione

Gdy fascynująca literatura zmienia się w obsesję... Genialny autor i psychofan, który nie cofnie się przed niczym... Detektywi znani z powieści Pan Mercedes znowu ruszają na ratunek! Rok 1978. Morris Bellamy napada na farmę, gdzie przed światem ukrywa się genialny pisarz, John Rothstein.
Ręka mistrza 5/5 Nasza cena:
33,93 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ręka mistrza

Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam...
Koniec warty 4/5 Nasza cena:
29,05 zł 38,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec warty

Koniec warty, trzecia część bestsellerowego Pana Mercedesa już w sprzedaży! Po świetnym zakończeniu drugiej części Pana Mercedesa (Znalezione nie kradzione), Czytelnicy mają okazję zapoznać się ze spektakularnym zamknięciem trylogii przygód emerytowanego detektywa, Billa Hodgesa. Kryminał to...
Później 4/5 Nasza cena:
31,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Później

Tylko umarli nie mają sekretów. Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne...
Buick 8 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Buick 8

Ned Wilcox, którego ojciec zginął gwałtowną śmiercią, podejmuje pracę w jego macierzystej Jednostce D, by jeszcze przez jakiś czas obcować chociaż ze wspomnieniami o nim. Wśród funkcjonariuszy policji stanowej panują stosunki jak w rodzinie. Ale, jak wiadomo, każda rodzina ma swoje tajemnice,...
To. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To. Wydanie filmowe

Najbardziej przerażająca powieść króla grozy. Doceniona przez miliony czytelników na całym świecie. Ciebie też porwie. Dla dzieci miasteczko Derry jest całym światem. Dla dorosłych, którzy zawsze wiedzą wszystko najlepiej, to po prostu rodzinne miasto - swojskie, porządne, idealne do życia. Ale to...
Bezsenność 3/5 Nasza cena:
34,36 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezsenność

Ralph Roberts cierpi na bezsenność. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi – wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich „aury”, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Derry (miasteczko, w którym mieszka) jest podzielone w związku z powstaniem szpitala,...
Wybrane bestsellery
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
37,49 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
27,01 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Kim jestem? 5/5 Nasza cena:
32,15 zł 49,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jestem?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
37,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Diuna. Imperium 4/5 Nasza cena:
172,46 zł 229,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Imperium

Diuna. Imperium to gra strategiczna, która łączy w sobie mechaniki budowani talii i rozmieszczania sił na planszy (worker placement).  To od ciebie zależy, jak rozbudujesz swoją potęgę. Poszukasz politycznych sojuszy czy stworzysz militarną przewagę? Siła ekonomii czy subtelne intrygi? Miejsce w...
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
27,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
30,98 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula