Dalajlama o mistycyzmie

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
152
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł Taniej o: 45%

Poznaj wypowiedzi prawdziwego mistrza duchowego, Dalajlamy. Inspirujące myśli mogą pomóc odmienić Twoje życie. Nie czekaj, sięgnij po książkę "Dalajlama o mistycyzmie".

Jego Świątobliwość Dalajlama, w swojej książce pt. "Dalajlama o mistycyzmie", objaśnia, w jaki sposób można uwolnić się od gorzkich i przygnębiających myśli, które przytłaczają każdego z nas. Tłumaczy również, jak nawiązywać więź z drugim człowiekiem, opierając kontakt na życzliwych sposobach, pełnych miłości. Według niego każdy może być radosny, mimo wszelkich przeciwności, jakie stawia los.

Odkryj książkę, zawierającą w sobie zbiór nauk i wypowiedzi Dalajlamy, dotyczącą mistycyzmu, postrzeganego jako zespolenie z boskością. Dzięki tej pozycji zyskasz możliwość odnalezienia sposobu na wzbogacenie życia duchowego. Dalajlama zdradza sekrety "trzech głównych aspektów ścieżki", dodając swoje komentarze, osobiste refleksje i opisy doświadczeń z duchowych poszukiwań. "Dalajlama o mistycyzmie" to pozycja, która pomoże Ci otworzyć oczy, wzmocni Twoje serce i rozszerzy inteligencję.

Pobierz darmowy fragment


O autorze

Tenzin Gjaco, Dalajlama XIV zasłynął jako polityczny i duchowy przywódca narodu w Tybecie. To także laureat Pokojowej Nagrody Nobla, którą uhonorowano go w 1989 roku. Urodził się 6 lipca 1935 roku w ubogiej rodzinie, zajmującej się rolnictwem. Wyjątkowy przywódca duchowy i myśliciel, jest również autorem książek. Wśród pozycji, które wyszły spod jego pióra, są między innymi: "Sztuka szczęścia", "Moc współczucia", "Wolność na wygnaniu", "Przebudzenie umysłu, rozświetlanie serca" czy też "Podążaj ścieżką Buddy".

Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Renuka Singh to zagorzała wyznawczyni buddyzmu, a w książce "Dalajlama o mistycyzmie" postanowiła zebrać najważniejsze informacje i materiały, by niejako przybliżyć tematykę wszystkim zainteresowanym. Podczas czytania z pewnością rzuci się wam w oczy zaangażowanie autorki w temat, a jej entuzjazm może być zarówno zachętą dla czytelnika, do pogłębiania wiedzy, jak i powodem do zarzutów, w zależności od tego, jak spojrzycie na lekturę.

  Książka została podzielona na parę części. Lekturę rozpoczynamy od słów wstępu i wprowadzenia, po to by później przejść do cytatów z nauk Jego Świątobliwości Dalajlamy. W następnej kolejności mamy fragment skupiający się na "trzech głównych aspektach ścieżki", a całości dopełnia słowniczek. Muszę przyznać, że o ile z wielką przyjemnością poznawałam cytaty, bo zdecydowanie zmuszały do przemyśleń, o tyle duża część z nich wydawała mi się dziwnie wyrwana z kontekstu i żałowałam, że autorka nie pokusiła się o rozwinięcie myśli Dalajlamy.

  W trakcie czytania rozdziału poświęconego trzem głównym aspektom ścieżki, warto zerkać do słowniczka na końcu książki, zwłaszcza jeśli - jak ja, nie jesteście obeznani w 100% z buddyzmem i wszystkimi pojęciami. Buddyzm sam w sobie, jako system filozoficzny i religijny, przedstawiono z jednej strony dość interesująco, by czytelnik po skończeniu książki chciał dowiedzieć się więcej, a z drugiej niewystarczająco jasno, co poskutkowało tym, że wielokrotnie miałam wrażenie, jakbym nie wiedziała o tym o czym naprawdę jest mowa w książce.

  Jako że Renuka Singh żyje według filozofii buddyjskiej od lat, zdążyła w pewnym stopniu poznać system jakim się ON oznacza. Problem w tym, że gdy przyszło do podzielenia się wiedzą, fakt, że wszystko wydało jej się oczywiste i niewarte wytłumaczenia, sprawił, iż chwilami czułam się bardzo zagubiona. Książka przybliża podstawy, ale nie rozwija pojęć, a przynajmniej nie w sposób satysfakcjonujący dla kogoś niezbyt dobrze zorientowanego w temacie.

  "Dalajlama o mistycyzmie" to pozycja, z której można sporo wyciągnąć, mimo że nie do końca spełniła moje oczekiwania. Po skończeniu książki pojawia się wrażenie niedosytu i ogromu niewiedzy, co może albo zachęcić do pogłębiania nauk, albo sfrustrować tych, którzy spodziewali się czegoś więcej. Nie żałuję jej poznania, choć nie miałabym nic przeciwko, gdyby miała trzysta stron więcej, a opisano by w niej pojęcia i faktycznie zbudowano pewne filary wiedzy o buddyzmie, dla pragnących kroczyć ścieżką Buddy, oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Żyjemy w kraju, gdzie bez wątpienia dominuje katolicyzm. Są to niepodważalne dane, ale zarazem wydają mi się bardzo papierkowe, ponieważ można wykazać wiele luk dotyczących sposobu myślenia. Ile deklarujących się katolików naprawdę praktykuje swoją religię? Ile z nich całkowicie, i refleksyjnie oddaje się tym wierzeniom? Ile z nich wybrało świadomie katolicyzm, a ile poszło za przykładem pokoleń? Myślę, że szczere odpowiedzi zmieniłyby wiele danych. Abstrahując już od samego katolicyzmu, czasami wydaje mi się przerażająca ta zależność, która sprawia, że od dziecka wyznajemy jakąś religię czy system wartości, tylko dlatego bo nasi rodzice są ich wyznawcami. Prawdopodobnie ich rodzice też byli... W mojej własnej utopii chciałabym, żebyśmy sami w pewnym momencie decydowali, czy wierzymy w Boga, w jaki sposób to robimy, czy raczej wolimy oddać się innej religii lub po prostu innej wartości. W tym świecie nie musielibyśmy bać się krytyki, bać się próbowania nowych rozwiązań. Po prostu byśmy wierzyli. Odpowiednio ulokowana w naszej psychice wiara daje szczęście.

  Tym razem zdecydowałam się zapoznać z religią, która pochodzi z daleka i charakteryzuje się odmiennością w porównaniu do chrześcijaństwa. Oczywiście mowa tu o buddyzmie. Kultura Dalekiego Wschodu jest mi znana wyłącznie z telewizji i małych wzmianek w szkole. Jest to wiedza bardzo ograniczona i oparta na wielu domysłach. Postanowiłam, że chcę wiedzieć więcej o sposobie funkcjonowaniu tybetańskich mnichów i przynajmniej spróbować zrozumieć, na czym polega ich uduchowienie. Pomogła mi w tym książka "Dalajlama o mistycyzmie". Czy książka pomogła mi poszerzyć wiedzę?

  Myślę, że sam pomysł, by ta książka powstała, jest wyjątkowo dobry, ponieważ dla osób zainteresowanych tematyką jest to łatwy dostęp do wiedzy. Zresztą zawsze warto przynajmniej trochę zapoznać się z tak istotnym aspektem życia innych ludzi. W końcu dla niektórych buddyzm jest sposobem życia, który wyznacza ścieżkę ich działań i myśli.

  Styl, którym posługuje się pisarz, na każdym kroku wydaje się patetyczny i wielbiący całą ideę. Pewnie dla niektórych czytelników może okazać się to zniechęcającym aspektem, ale dla mnie nie, gdyż lubię czuć, że autor jest oddany swojej pracy i wierzy w to, co pisze z całym oddaniem. Tacy ludzie są dla mnie olbrzymią inspiracją i jeśli nawet niekoniecznie zgadzamy się co do głównego nurtu, to i tak podziwiam za oddanie sprawie. Mimo to nie do końca przekonała mnie ta książka. Ma naprawdę mało stron, ale i tak czytałam ją bardzo długo, a wszystkie przemyślenia sprawiały, że czasami miałam odczucie, że wlecze się to w nieskończoność.

  Treść książki jest podzielona na części: wprowadzenie, wybrane cytaty, aspekty ścieżki i słowniczek. Bardzo mi się podoba takie poprowadzenie całości, gdyż dzięki wprowadzeniu byłam gotowa, by bardziej wgłębić się w mądrości Dalajlamy, następnie przejść już do konkretnych aspektów duchowości i rozbudować swoją wiedzę na temat tej religii. Natomiast sam słowniczek pozwalał na lepsze zrozumienie pojęć. Zazwyczaj były tłumaczone bezpośrednio w treści, jednak były to w wielu przypadkach całkowicie nieznane mi słowa, więc też szybko zapominałam ich znaczenie lub mi się mieszały. Perfekcyjne rozwiązanie. Lecz zawsze musi być jakieś ale... W moim przypadku jest to nadal problem braku zrozumienia. Wydaje mi się, że podstawy zrozumiałam, ale mam odczucie chaosu w głowie i przyznam, że mnie to troszkę irytuje.

  "Dalajlama o mistycyzmie" nie do końca spełnił moje oczekiwania. Nadal mam wrażenie, że tylu ważnych rzeczy nie wiem albo nie rozumiem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ta ponad setka stron to za mało, żeby rozbudować istotnie wiedzę. Zresztą to i tak tylko teoria. Mimo to czuję niedosyt i brak satysfakcji. Choć zarazem czuję się zainspirowana, by poszukać jeszcze czegoś więcej na temat buddyzmu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dalajlama o mistycyzmie" to interesująca propozycja czytelnicza dla wszystkich, którzy interesują się buddyzmem, jego założeniami i przedstawicielami. Jednym z nich jest właśnie Dalajlama, człowiek wielkiego umysłu i mądrości, a jednocześnie skromny, nieszukający poklasku i sławy w błyskach reflektorów i nieobnoszący się swoimi umiejętnościami. Owszem, Dalajlama dzieli się swoimi słowami i czynami z ludźmi, ale nie jest to droga ku sławie, a droga do wewnętrznego oczyszczenia umysłu i uzyskania spokoju.

  Niektórzy mogą uznać tematykę buddyzmu i postaci Dalajlamy za trudne, kontrowersyjne lub nie warte uwagi. Po przeczytaniu tej pozycji zaczęłam sądzić tak samo. Moim zdaniem jest to książka nie warta uwagi, czyta się ją długo, mozolnie i chce się aby jak najszybciej się skończyła.

  "Dalajlama o mistycyzmie" to zbiór wartościowych myśli Dalajlamy na temat życia, ludzi i świata, wyjaśnienie podstaw buddyzmu i zwrócenie uwagi na głębszy sens istnienia.

  Lektura ta jest „zimna” w odbiorze, bowiem nie ma tutaj treści wzbudzających wzruszenie i ciepłe emocje, im dalej ją czytałam, tym bardziej zniechęcałam się do niej.

  Mimo tego chłodu można wyciągnąć z książki to, co najważniejsze – pojawiają się refleksje na temat swojego życia i zastanowienie nad sensem słów tego wybitnego przedstawiciela buddyzmu. Czasami w życiu wystarczy odpuścić, pozwolić odpłynąć negatywnym emocjom ze swojego umysłu i ciała, choć zdecydowanie nie jest to łatwe, ale warto próbować. Ta książka uświadamia, że w łatwy sposób można być szczęśliwym, spokojnym i cierpliwym człowiekiem. Krokiem do tego celu jest wybaczenie, uświadomienie sobie pewnych oczywistych rzeczy, które nas nie ominą i po prostu bycie dobrym dla siebie i innych. Z jednej strony to banał, ale czasami trudny do wykonania… Książka na pewno pozostawia ślad w głowie lecz nie jest z gatunku tych do, których bym wróciła jeszcze raz. Lecz jeśli szukacie interesującej i dającej do myślenia książki to polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Człowiek może być radosny i wdzięczny nawet w obliczu ogromnych przeciwności losu. Jego Świątobliwość Dalajlama tłumaczy, jak uwalniać się od przygnębiających i gorzkich myśli oraz nawiązywać kontakt z innymi ludźmi w życzliwy i pełen miłości sposób, który przynosi ulgę".

  Dalajlama. Wielu z was zapewne kojarzy tego człowieka i nie raz usłyszało gdzieś o nim. Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama jest przywódcą religijnym i politycznym narodu tybetańskiego. Był też lauretem Pokojowej Nagrody Nobla w 1989 roku. Jego publikację jak wypowiedzi były nie raz przytaczane przez wielu ludzi na świecie.

  Żebyście nie myśleli, Dalajlama to nie jest imię. Jest to przedstawiciel szkoły gelug – jednej z czterech największych szkół buddyzmu tybetańskiego.

  „Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny”.

  Okej, wrócimy do książki. Mamy tu wiele ciekawostek jak i cytatów Dalajlamy. Książka ukazuje nam jak spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy.

    Wejdziecie i poznacie „trzy główne aspekty ścieżki", jak i wiele innych rzeczy.

  Książkę czyta się bardzo szybko i można wyjąć z niej wiele życiowych lekcji. Polecam wam ją gorąco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Sztuka szczęścia poradnik życia wyd. 2 0/5 Nasza cena:
30,16 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka szczęścia poradnik życia wyd. 2

Sztuka szczęścia – zapis rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Dalajlamą. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób...
Sztuka szczęścia w trudnych czasach 5/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka szczęścia w trudnych czasach

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej Sztuki szczęścia: poradnika życia. Doskonały przewodnik po labiryncie fascynującej filozofii Dalajlamy pozwalającej na osiągnięcie spokoju i zgody z samym sobą. Czy można się spodziewać, że odnajdziemy szczęście i sens życia we współczesnym świecie? W...
Podążaj ścieżką buddy 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podążaj ścieżką buddy

W książce przedstawiono podstawy podejścia prezentowanego przez tradycję Nalanda - klasyczny, indyjski obrządek buddyjski wyrastający z wielkich przyklasztornych uniwersytetów z okresu klasycznego tejże cywilizacji. Dzięki zawartym w publikacji treściom zyskasz wiedzę ułatwiającą poznawanie...
Czas na rewolucję apel dalajlamy do młodzieży 0/5 Nasza cena:
18,69 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas na rewolucję apel dalajlamy do młodzieży

Dalajlamy przedstawiać nie trzeba. Duchowy przywódca Tybetu, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ostatni autorytet wolnego świata, postać wręcz ikoniczna. Książka Dalajlamy jest przesłaniem nadziei skierowanym do młodych ludzi z pokolenia milenijnego. Osiągają oni dorosłość w chwili, gdy nadciągają...
Buddyzm jeden nauczyciel wiele tradycji 0/5 Nasza cena:
32,53 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Buddyzm jeden nauczyciel wiele tradycji

Dla ludzi czytających uważnie, z dogłębnym zrozumieniem opisanych tu tradycji buddyjskich, książka ta okaże się bezcenną nagrodą… Buddyzm jest nie tylko praktykowany przez miliony ludzi na całym świecie, lecz także stanowi inspirację dla tych, którzy pragną lepszego życia - czerpią z niego...
Wielka księga radości 5/5 Nasza cena:
31,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga radości

Radość to jedyna droga do trwałego szczęścia. Jedynym źródłem szczęścia jest umysł i serce człowieka. Mamy nadzieję, że tam właśnie je odnajdziesz. Książka to praktyczny podręcznik radości. Uczy, jak śmiać się z samych siebie, jak poradzić sobie z gniewem i strachem, jak praktykować współczucie....
Sens życia z buddyjskiej perspektywy 0/5 Nasza cena:
27,74 zł 37,44 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sens życia z buddyjskiej perspektywy

Książka zawiera cykl wykładów wygłoszonych przez Dalaj Lamę w Wielkiej Brytanii dotyczących najbardziej fundamentalnych kwestii - przyczyn cierpienia i możliwości tegoż cierpienia pokonania. Dlaczego znajdujemy się w takich a nie innych okolicznościach? Dokąd zmierzamy? Jak powinniśmy żyć? Czy...
eBook Dalajlama o mistycyzmie mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dalajlama o mistycyzmie mobi epub

Inspirujące wypowiedzi mistrza duchowego Dalajlamy, które zmieniają życie Człowiek może być radosny i wdzięczny nawet w obliczu ogromnych przeciwności losu. Jego Świątobliwość Dalajlama tłumaczy, jak uwalniać się od przygnębiających i gorzkich myśli oraz nawiązywać kontakt z innymi ludźmi w...
eBook Sztuka szczęścia w trudnych czasach mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sztuka szczęścia w trudnych czasach mobi epub

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej  Sztuki szczęścia: poradnika życia. Doskonały przewodnik po labiryncie fascynującej filozofii Dalajlamy pozwalającej na osiągnięcie spokoju i zgody z samym sobą. Czy można się spodziewać, że odnajdziemy szczęście i sens życia we współczesnym świecie? W...
eBook Sztuka szczęścia mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sztuka szczęścia mobi epub

Sztuka szczęścia – zapis rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Dalajlamą. Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia – osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób...
eBook Buddyzm. Jeden nauczyciel, wiele tradycji mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Buddyzm. Jeden nauczyciel, wiele tradycji mobi epub

Dla ludzi czytających uważnie, z dogłębnym zrozumieniem opisanych tu tradycji buddyjskich, książka ta okaże się bezcenną nagrodą… Buddyzm jest nie tylko praktykowany przez miliony ludzi na całym świecie, lecz także stanowi inspirację dla tych, którzy pragną lepszego życia - czerpią z niego...
Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry

Jak mieć ładną cerę? W jaki sposób pozbyć się pryszczy? Jeśli zadajesz sobie te pytania, czas postawić skórę na pierwszym miejscu! Każdy może mieć ładną, zdrową i pełną blasku skórę – nie tylko szczęściarze z dobrymi genami. Nigdy też nie jest za późno na zmianę dotychczasowych nawyków...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula