Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
344
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Audiobooki mp3
za 35,44 zł
Nasza cena: 23,40 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

Pozycja, która opisuje jedną z najbardziej niedocenianych dziedzin medycyny. Sięgnij po "Czarną owcę medycyny" i dowiedz się więcej na temat psychiatrii i poznaj szczegóły jej historii.

"Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii" to książka skupiająca się na psychiatrii, której do pewnego momentu nikt, nawet badacze i eksperci, nie brał na poważnie. Nic dziwnego, że również społeczeństwo zraziło się do tej dziedziny medycyny. Mało kto godził się na odwiedzenie psychiatry, ponieważ bał się wykluczenia, gdy inni dowiedzą się, jakiego lekarza odwiedził. Co więcej, powstawało wiele sprzecznych teorii, które wykluczały siebie nawzajem, podkopując autorytet tej dziedziny.

Czytając tę książkę, będziesz miał okazję poznać powiązania Zygmunta Freuda i Steve’a Jobsa oraz gangstera Ala Capone i kompozytora i pianisty, Roberta Schumanna. Autor wyjaśnia też znaczenie lobotomii oraz tłumaczy, dlaczego niegdyś schorzenia z zakresu psychiki próbowano usuwać za jej pomocą. Zainteresowani dowiedzą się ponadto, na czym polegała trepanacja czaszki jeszcze w czasach prehistorycznych.


O autorrze

Jeffrey Lieberman to amerykański psychiatra, który zajmuje się schizofrenią, a także pokrewnymi stanami psychoz. Interesuje go także neurobiologia oraz narkotyki. Przez pewien czas pełnił funkcję prezesa American Psychiatric Association. W swoich badaniach Lieberman zajmuje się neurobiologią, farmakologią, a także leczeniem schizofrenii oraz związanych z nią zaburzeń psychotycznych. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Niechętnie ale muszę napisać, że jestem trochę rozczarowana. Po pierwszej książce od @zrozum spodziewałam się psychiatrii w lżejszym wydaniu a dostałam akademicki podręcznik o jej historii. 

  I przyznam, że jak tak by się zastanowić, to i ta dziedzina i te tytuły naukowe i piastowane stanowiska autora nie współgrają mi z ręką do lekkiego, nienużącego pisania. Choć oczywiście i wiedza i praktyka Liebermana nie budzi wątpliwości.

  Książka opiera sie głównie na dziejach tej specjalizacji medycznej oraz pracach nad klasyfikacją chorób, którymi się zajmuje. Mnóstwo nazwisk, nazw, tytułów. Brak mi za to ciekawostek, klinicznego doświadczenia autora, metod leczenia itp. itd.

  Książka jest bardzo zróżnicowana. Chyba mogę użyć słowa "nierówna". I nudzi i ciekawi. Bardzo interesujący jest np. rozdział o zespole stresu pourazowego. Bez wątpienia jest bardzo treściwa, wiele opisuje, wiele systematyzuje. Nie czyta się jej łatwo, nie "wciąga". Wymaga skupienia, wiele wątków czytałam kilkakrotnie.

  Sporo się dowiedziałam, jednak mam wątpliwości, czy jest ona w stanie zainteresować kogoś, kto pierwszy raz będzie miał do czynienia z opisywanymi zagadnieniami. Lubię książki popularnonaukowe, czytuję i wiem, że można je napisać w rewelacyjny sposób (choćby wcześniejsza książka serii, o plagach)

  Dla mnie "Czarna owca" jest zbyt ciężka w odbiorze choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że temat nie sprzyja. Nie, nie oczekuję jego spłycenie, chcę tylko napisać, że jeżeli ktoś szuka łatwej i przyjemnej książki to raczej nie ta.

  Oczywiście muszę wspomnieć, że kampania reklamowa książki była przesympatyczna 👌👌 a ja juz niecierpliwie czekam na kolejne tytuły.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Czarna owca medycyny” to drugi tytuł, który ukazał się pod skrzydłami nowej serii książek popularno-naukowych Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego. Jest to opowieść o historii rozwoju psychiatrii – dziedziny medycyny, która przez długi czas była traktowana z pobłażaniem przez lekarzy i społeczeństwo. Napisana została przez doktora Jeffreya A. Liebermana, człowieka, który od ponad 30 lat ma w nią duży wkład – brał udział w powstawaniu DSM-5, biblii wszystkich psychiatrów i psychologów, był też prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a teraz wykłada na Columbii. Autor wziął sobie za cel opowiedzenie historii psychiatrii bez wybielania, wytknięcie zarówno porażek, jak i podkreślenie wzlotów, tak by społeczeństwo zrozumiało jak długą drogę psychiatria przebyła, by przybrać taką formę, jaką ma teraz. Jak sam autor podkreśla – psychiatria jest już na tym dobrym poziomie, gdzie faktycznie jest w stanie pomóc chorym żyć i normalnie funkcjonować w społeczeństwie, teraz trzeba zmienić jednak te negatywne, piętnujące podejście samego społeczeństwa. I tak autor bierze nas w podróż od wieku XIX, przez magnetyzm zwierzęcy, psychoanalizę Freuda, lobotomię i terapie elektrowstrząsowe, opowiada o tym jak zmieniały się szpitale psychiatryczne i reakcja społeczna na chorych. Dużo miejsca poświęca też na opowieść o powstawaniu wspomnianych już podręczników DSM. Ogólnie do naprawdę spora ilość wiedzy napisana w bardzo przystępny sposób – z fotografiami i oparta na opowieściach o poszczególnych pacjentach, przez co nie jest to ‘sucha’ teoria, a raczej właśnie opowieści. Ja jestem z lektury ogromnie zadowolona i serdecznie ją polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od dawna przeglądając nowości szczególną uwagę zwracam na książki dotyczące medycyny, jej historii, przełomowych odkryć, operacji, które pchnęły naukę na inny tor. Przyznam, że nigdy nie zwracałam większej uwagi na psychiatrię. Wiadomo, najbardziej spektakularna, widowiskowa jest chirurgia, guzy, amputacje, wszystko widzimy jak na dłoni. Tymczasem psychiatria, czy ona naprawdę leczy, jest potrzebna? Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii, to książka, która zbierała naprawdę dobre recenzje, widziałam jak polecało ją kilka osób, którym ufam, dlatego jak tylko książkę dostałam, nie dałam jej długo czekać. Popełniłam tylko jeden błąd, nie powinnam czytać jej z końcem weekendu, to książka, którą warto zostawić sobie na wolny weekend by móc się w niej zatopić, wymaga sporo uwagi i skupienia, ale nie wymaga medycznego wykształcenia!

  Autor jest byłym szefem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który chce nam pokazać historię psychiatrii, takiego Kopciuszka, który był dręczony nie przez złe siostry, ale przez szarlatanów, którzy chociaż mieli dobre intencje, bo trudno zarzucić Freudowi, że chciał się ponabijać z chorych ludzi, to jednak w pewnym momencie, skręcali w złą stronę. Przez lata choroby psychiczne były nieodwracalną zmorą ludzkości. Fizycznie nie było widać żadnych patologii, a przecież schizofrenia, depresja były znane od dawna. Ludzi chorych, szaleńców nie czekał kolorowy los, gdy rodzina była zamożna, stać ją było na izolowanie wariata w tajemnicy - tak jak żony pana Rochestera, gdy rodzina nie chciała bądź nie miała za co, płacić za izolację, zsyłała chorego do przytułku dla obłąkanych. Te odludne ponure miejsca, pełne krzyku chorych, nie cieszyły się dobra sławą. Lekarze pracujący w nich właśnie przez tę izolację zwani byli alienistami i nie czuli jedności z innymi adeptami sztuk medycznych. Nawet XX wiek, tak ważny dla rozwoju medycyny, zdawał się być dla psychiatrii dalszym ciągiem stagnacji. Aż w końcu zaświtał nowy świt, gdy okazało się, że niektóre choroby można okiełznać.

  Pomimo naukowego charakteru i ciężkiej tematyki, tę książkę czyta się jak porywającą powieść. Autor prowadzi swoją opowieść w jasny, klarowny i bardzo logiczny sposób. Od czasów, gdy wiedzieliśmy niewiele, do stopniowego rozwoju, nie szczędzi nam smaczków związanych z jakimiś wpadkami, chociaż niektóre pomyłki były brzemienne w skutkach, przyczyniły się zwykle do okrycia psychiatrii jeszcze gorszą sławą.

  Bardzo, bardzo polecam!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Onkolog może dotknąć gumowatych guzków, pulmonolog może przez mikroskop ujrzeć sznur bakterii, a kardiolog bez trudności pozna żółtawy osad cholesterolu zatykającego arterie. Psychiatria z kolei mocniej niż jakakolwiek inna specjalność medyczna musiała walczyć o udowodnienie, że choroby, którymi się zajmuje, w ogóle istnieją. W rezultacie psychiatria była zawsze podatna na wpływ idei podejrzanych, nie z tej ziemi albo zwyczajnie dziwacznych (...)."

  Jedni się ich wstydzą, inni pogardzają. Jedni doceniają i okazują im wdzięczność, inni nie uznają ich za lekarzy, nazywając wręcz szarlatanami. Wciąż żywy jest też pogląd, że psychiatrzy sami mają problemy psychiczne. Skąd takie rozbieżności? Dlaczego psychiatria i psychiatrzy nie budzą tak dużego zaufania jak pozostałe specjalizacje medycyny? Odpowiedzi starałam się znaleźć w literaturze faktu, książce pt. "Czarna owca medycyny".

  W rolach głównych występują między innymi, jakże by inaczej- Freud i liczni inni psychoanalitycy, dalej psychiatrzy biologiczni, psychofarmakolodzy oraz niezliczony ruch antypsychiatryczny. Autor, Jeffrey A. Lieberman, były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, profesor i szef wydziału psychiatrii na Uniwesytecie Columbia, dyrektor Instytutu Stanu Nowy Jork, bez ogródek wymienia absurdalne dawne teorie psychiatryczne, opowiada o ciosach zadawanych w kierunku medycyny umysłu przez różne ruchy społeczne, a nawet przedstawicieli pozostałych specjalizacji lekarskich. Przyznaje szczerze, że porażek w historii psychiatrii było wiele.

  Psychiatria przez bardzo długi okres swego istnienia nie opierała się na żadnych badaniach naukowych, lecz na subiektywnych przesłankach psychiatrów, które często były różne, w zależności od diagnosty.

  Dawniej chorych psychicznie zamykano w domach, by prawda o nich nie wyszła na jaw; zdarzało się również, że rodziny porzucały chorych lub odwrotnie: wystawiano ich jak w cyrku, jako okaz wybryku natury. Niektórych obłąkanych zamykano w lochach lub w przytułkach. Tam "zakuwano w łańcuchy, chłostano, bito kijami, zanurzano w lodowatej wodzie albo po prostu zamykano w zimnych, maleńkich celach na długie tygodnie." Takich miejsc nie można nazwać było szpitalami, a raczej więzieniami. "Chorych psychicznie uważano za dewiantów albo osoby upośledzone moralnie, poddane karze boskiej za jakieś niewybaczalne przewiny". Psychiatria przeszła przez terapie przeczyszczające jelit, akumulator orgonu, krzesło uspokajające, lobotomie, leczenie gorączką, szoki elektryczne, terapie konwulsyjne, teorię psychoanalizy oraz jej odrzucenie, freudowskie leczenie rozmową... Ale najprawdopodobniej największe przełomy zaszły stosunkowo niedawno: odkrycie mózgu (!), stworzenie i wykorzystanie w psychiatrii tomografii komputerowej (CAT), rezonansu magnetycznego (MRI), rozwój neuronauki oraz genetyki.

  Książka "Czarna owca medycyny" udowadnia ogromny postęp psychiatrii ostatnich dziesięcioleci oraz jej znaczenie w procesie poprawy terapii chorób psychicznych. Daje również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości osoby cierpiące na nie, nie będą stygmatyzowane i same nie będą musiały wstydzić się i ukrywać. Obecnie największą barierą jest brak świadomości ludzi na temat zaburzeń natury psychicznej i szans ich leczenia, a także brak szybkiej i bezpłatnej pomocy psychologicznej i opieki psychiatrycznej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeffrey A. Lieberman Ogi Ogas Czarna owca medycyny Nieopowiedziana historia psychiatrii, jest kolejną świetną książką z serii Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego, która w zrozumiały i interesujący sposób pokazuje, że tematyki popularno-naukowej związanej z naukami ścisłymi nie musimy się obawiać. Nawet jeśli w szkole wydawała się nam dziedziną nudną albo nie do ogarnięcia, to można pokazać ją również w sposób ciekawy i przystępny.

  Jak się okazuje, przez setki lat kolejnym naukowcom i lekarzom łatwiej było zajrzeć w głąb ludzkiego ciała, poznać funkcjonowanie jego poszczególnych organów, niż wejrzeć do wnętrza mózgu oraz w głąb duszy, aby zrozumieć, skąd biorą się choroby psychiczne. Musiały również minąć setki lat, aby chorujący na choroby psychiczne, zostali wypuszczeni z licznych zakładów dla obłąkanych, opuścili zakamarki domów, gdzie ukryci przez rodzinę przed światem, spędzali często całe życie. W końcu setki lat upłynęły, zanim okazało się, że większość chorób psychicznych leczyć można farmakologicznie z bardzo dobrym skutkiem, uzupełniając leczenie terapią rozmową czyli psychoterapią.

  Pierwsze zmiany w podejściu do osób psychicznie chorych miały miejsce pod koniec XIX wieku. Jednak dopiero wiek XX, wprowadzenie metod diagnozowania chorób psychicznych, zmienił całkowicie podejście do psychiatrii, która w końcu przestała być traktowaną po macoszemu dziedziną medycyny.

  Jeśli ktoś spodziewa się przedstawienia i omówienia różnych przypadków klinicznych, znajdzie je jedynie w kilku przykładach, bo książka skupia się głównie na opowiedzeniu o drodze, którą przeszła psychiatria jako dziedziny nauki. Będą więc ścierający się w swych koncepcjach lekarze, standaryzujące poszczególne choroby komisje, ale też cały szereg dyskusyjnych i niehumanitarnych metod leczenia jak chociażby lobotomia. Rozdział, który szczególnie zapadł mi w pamięć, dotyczy jednak traum wojennych i zespołu stresu pourazowego.

  Polecam wszystkim ciekawskim podglądaczom świata.

  Najlepsze jest jednak to, że psychiatria nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ma przed sobą ogromne możliwości dalszego rozwoju.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mp3 0/5 Nasza cena:
35,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mp3

Z tej książki dowiesz się: - Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve'em Jobsem? - Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki? - Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? - Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?   Przez lata psychiatria uchodziła za...
eBook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mobi epub

Z tej książki dowiesz się:• Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem?• Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki?• Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? • Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?Przez lata psychiatria uchodziła za czarną...
Orient Express 0/5 Nasza cena:
31,30 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Orient Express

Orient Express to żywa legenda. Trasa wiodąca tysiące kilometrów. Luksus, o którym niegdyś marzyli wszyscy podróżnicy. Od czasu pierwszego przejazdu z Paryża do Konstantynopolu w 1883 roku, jego pasażerowie mogli na własne oczy oglądać niedostępne im wcześniej zakątki świata. Færøvik, norweski...
Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza 4/5 Nasza cena:
24,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

Gdzie można spotkać w Polsce błękitne żaby, a gdzie usłyszeć tokujące cietrzewie? Dlaczego znad Biebrzy zniknęły bataliony? I jak może się zakończyć nieoczekiwane spotkanie z wilkiem? Czuliście kiedyś ekscytację na myśl, by przespać w samochodzie noc przy ujemnej temperaturze, a później wstać przed...
Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo 5/5 Nasza cena:
28,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo

Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a kobiety, które bierze pod swoje skrzydła, płacą za to swoim...
Mała księga dawnych Islandczyków. O zwyczajach, tradycjach i przesądach 5/5 Nasza cena:
21,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała księga dawnych Islandczyków. O zwyczajach, tradycjach i przesądach

Przez stulecia mieszkańcy Islandii musieli zmagać się z trudnymi warunkami fundowanymi im przez klimat i położenie wyspy. Nic dziwnego - ponad 200 wulkanów i liczne lodowce, wysokie klify, ostry wiatr z niemal każdej strony… Do tego pustka, choć dawno temu tę samotną skałę wystającą gdzieś pośród...
Śmiech ma po matce. Tajemnice genów 5/5 Nasza cena:
31,30 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmiech ma po matce. Tajemnice genów

Z tej książki dowiesz się: Jak to się dzieje, że dziedziczymy florę bakteryjną? Dlaczego wciąż nosimy w sobie geny odpornościowe neandertalczyków? Jaką rolę w rozwoju genetyki odegrał groszek? Kiedy XX + XY = XY, a kiedy XX? Wszystkim nam się wydaje, że z dziedziczeniem jesteśmy na ty. Już wiele...
Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie 4/5 Nasza cena:
25,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie

Dlaczego w Szwecji płoną ośrodki dla uchodźców? Dlaczego w holu największego instytutu badawczego w kraju, Karolinska Institutet, nadal znajduje się popiersie Gustava Retziusa, pioniera teorii czystości rasy? Jak to się stało, że zaledwie trzy lata po II wojnie światowej mieszkańcy Jönköping...
Yeti 0/5 Nasza cena:
35,47 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Yeti

CO ZROBIĘ Z YETI, KIEDY JUŻ GO ZNAJDĘ? POWINIENEM UMIEŚCIĆ GO W ZOO, UGOŚCIĆ W SWOIM DOMU, A MOŻE ZAMKNĄĆ W MUZEUM? Daniel C. Taylor przez niemal 60 lat badań zadawał sobie te pytania. Doprowadziły go do wyjaśnienia zagadki legendarnego człowieka śniegu. Badacz znalazł odpowiedź w dolinie Barun -...
Noc Sów 0/5 Nasza cena:
26,91 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc Sów

Czy sowy mogą zażywać długich kąpieli i czy widzą w ciemnościach absolutnych? Czy Hedwiga mogła być wieloletnią przyjaciółką Harry’ego Pottera, skoro sowy śnieżne zdecydowanie preferują nomadyczny tryb życia? I wreszcie, który przedstawiciel sowiego gatunku jest Księciem Ciemności? Sowy to ptaki...
Wojna o szczepionki, Jak doktor Wakefield oszukał świat? 4/5 Nasza cena:
28,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna o szczepionki, Jak doktor Wakefield oszukał świat?

Najgłośniejszy reportaż śledczy ostatnich lat! Gdy w 1998 roku doktor Andrew Wakefield opublikował w czasopiśmie naukowym „The Lancet” artykuł o związku szczepionki przeciwko śwince, różyczce i odrze z występowaniem u dzieci autyzmu, świat zawrzał. W wielu krajach pojawiły się ruchy...
Podziemia. W głąb czasu 5/5 Nasza cena:
28,51 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podziemia. W głąb czasu

Pod ziemią umieszczamy to, co cenne, co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to, co szkodliwe. Jednak to, co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi, może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą. W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej...
Wybrane bestsellery
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Kolejny tom w edycji specjalnej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania książki Harry Potter i Komnata Tajemnic to okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Ślizgonów. Pamiętasz pojedynek profesora Snape’a z Gilderoyem Lockhartem? A spojrzenie bazyliszka? Ta edycja zawiera...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu....
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 0/5 Nasza cena:
65,94 zł 109,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2 0/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula