Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
344
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Audiobooki mp3
za 35,44 zł
Nasza cena: 24,83 zł 39,90 zł Taniej o: 38%

Pozycja, która opisuje jedną z najbardziej niedocenianych dziedzin medycyny. Sięgnij po "Czarną owcę medycyny" i dowiedz się więcej na temat psychiatrii i poznaj szczegóły jej historii.

"Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii" to książka skupiająca się na psychiatrii, której do pewnego momentu nikt, nawet badacze i eksperci, nie brał na poważnie. Nic dziwnego, że również społeczeństwo zraziło się do tej dziedziny medycyny. Mało kto godził się na odwiedzenie psychiatry, ponieważ bał się wykluczenia, gdy inni dowiedzą się, jakiego lekarza odwiedził. Co więcej, powstawało wiele sprzecznych teorii, które wykluczały siebie nawzajem, podkopując autorytet tej dziedziny.

Czytając tę książkę, będziesz miał okazję poznać powiązania Zygmunta Freuda i Steve’a Jobsa oraz gangstera Ala Capone i kompozytora i pianisty, Roberta Schumanna. Autor wyjaśnia też znaczenie lobotomii oraz tłumaczy, dlaczego niegdyś schorzenia z zakresu psychiki próbowano usuwać za jej pomocą. Zainteresowani dowiedzą się ponadto, na czym polegała trepanacja czaszki jeszcze w czasach prehistorycznych.


O autorrze

Jeffrey Lieberman to amerykański psychiatra, który zajmuje się schizofrenią, a także pokrewnymi stanami psychoz. Interesuje go także neurobiologia oraz narkotyki. Przez pewien czas pełnił funkcję prezesa American Psychiatric Association. W swoich badaniach Lieberman zajmuje się neurobiologią, farmakologią, a także leczeniem schizofrenii oraz związanych z nią zaburzeń psychotycznych. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Niechętnie ale muszę napisać, że jestem trochę rozczarowana. Po pierwszej książce od @zrozum spodziewałam się psychiatrii w lżejszym wydaniu a dostałam akademicki podręcznik o jej historii. 

  I przyznam, że jak tak by się zastanowić, to i ta dziedzina i te tytuły naukowe i piastowane stanowiska autora nie współgrają mi z ręką do lekkiego, nienużącego pisania. Choć oczywiście i wiedza i praktyka Liebermana nie budzi wątpliwości.

  Książka opiera sie głównie na dziejach tej specjalizacji medycznej oraz pracach nad klasyfikacją chorób, którymi się zajmuje. Mnóstwo nazwisk, nazw, tytułów. Brak mi za to ciekawostek, klinicznego doświadczenia autora, metod leczenia itp. itd.

  Książka jest bardzo zróżnicowana. Chyba mogę użyć słowa "nierówna". I nudzi i ciekawi. Bardzo interesujący jest np. rozdział o zespole stresu pourazowego. Bez wątpienia jest bardzo treściwa, wiele opisuje, wiele systematyzuje. Nie czyta się jej łatwo, nie "wciąga". Wymaga skupienia, wiele wątków czytałam kilkakrotnie.

  Sporo się dowiedziałam, jednak mam wątpliwości, czy jest ona w stanie zainteresować kogoś, kto pierwszy raz będzie miał do czynienia z opisywanymi zagadnieniami. Lubię książki popularnonaukowe, czytuję i wiem, że można je napisać w rewelacyjny sposób (choćby wcześniejsza książka serii, o plagach)

  Dla mnie "Czarna owca" jest zbyt ciężka w odbiorze choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że temat nie sprzyja. Nie, nie oczekuję jego spłycenie, chcę tylko napisać, że jeżeli ktoś szuka łatwej i przyjemnej książki to raczej nie ta.

  Oczywiście muszę wspomnieć, że kampania reklamowa książki była przesympatyczna 👌👌 a ja juz niecierpliwie czekam na kolejne tytuły.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Od dawna przeglądając nowości szczególną uwagę zwracam na książki dotyczące medycyny, jej historii, przełomowych odkryć, operacji, które pchnęły naukę na inny tor. Przyznam, że nigdy nie zwracałam większej uwagi na psychiatrię. Wiadomo, najbardziej spektakularna, widowiskowa jest chirurgia, guzy, amputacje, wszystko widzimy jak na dłoni. Tymczasem psychiatria, czy ona naprawdę leczy, jest potrzebna? Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii, to książka, która zbierała naprawdę dobre recenzje, widziałam jak polecało ją kilka osób, którym ufam, dlatego jak tylko książkę dostałam, nie dałam jej długo czekać. Popełniłam tylko jeden błąd, nie powinnam czytać jej z końcem weekendu, to książka, którą warto zostawić sobie na wolny weekend by móc się w niej zatopić, wymaga sporo uwagi i skupienia, ale nie wymaga medycznego wykształcenia!

  Autor jest byłym szefem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który chce nam pokazać historię psychiatrii, takiego Kopciuszka, który był dręczony nie przez złe siostry, ale przez szarlatanów, którzy chociaż mieli dobre intencje, bo trudno zarzucić Freudowi, że chciał się ponabijać z chorych ludzi, to jednak w pewnym momencie, skręcali w złą stronę. Przez lata choroby psychiczne były nieodwracalną zmorą ludzkości. Fizycznie nie było widać żadnych patologii, a przecież schizofrenia, depresja były znane od dawna. Ludzi chorych, szaleńców nie czekał kolorowy los, gdy rodzina była zamożna, stać ją było na izolowanie wariata w tajemnicy - tak jak żony pana Rochestera, gdy rodzina nie chciała bądź nie miała za co, płacić za izolację, zsyłała chorego do przytułku dla obłąkanych. Te odludne ponure miejsca, pełne krzyku chorych, nie cieszyły się dobra sławą. Lekarze pracujący w nich właśnie przez tę izolację zwani byli alienistami i nie czuli jedności z innymi adeptami sztuk medycznych. Nawet XX wiek, tak ważny dla rozwoju medycyny, zdawał się być dla psychiatrii dalszym ciągiem stagnacji. Aż w końcu zaświtał nowy świt, gdy okazało się, że niektóre choroby można okiełznać.

  Pomimo naukowego charakteru i ciężkiej tematyki, tę książkę czyta się jak porywającą powieść. Autor prowadzi swoją opowieść w jasny, klarowny i bardzo logiczny sposób. Od czasów, gdy wiedzieliśmy niewiele, do stopniowego rozwoju, nie szczędzi nam smaczków związanych z jakimiś wpadkami, chociaż niektóre pomyłki były brzemienne w skutkach, przyczyniły się zwykle do okrycia psychiatrii jeszcze gorszą sławą.

  Bardzo, bardzo polecam!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po literaturę popularnonaukową najczęściej chcemy poszerzyć swoje zainteresowania lub zgłębić w przystępny sposób jakaś naukową dziedzinę. I czasami to blurb decyduje o tym, po którą książkę sięgamy.

  „Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem?”

  „Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?”

  Psychiatria, psychologia, neuronauki są od jakiegoś czasu w kręgu moich zainteresowań, podobnie jak muzyka i świat wirtualny. Nic dziwnego, że przy takich pytaniach na okładce sięgnęłam właśnie po „Czarną owcę medycyny” Jeffrey’a Liebermana , której wydanie w przekładzie na język polski pojawiło się w czerwcu 2020.

  Wciągnęła mnie wędrówka przez historię diagnozy i terapii. To było ciekawe i poruszające, zwłaszcza w konfrontacji z dzisiejszym stanem psychiatrii a nawet z filmografią, do której także, w swoim podsumowaniu, nawiązał sam autor. Znużyło mnie za to czytanie o pracach nad DSM - kompendium wiedzy na temat chorób psychicznych. Dosłownie przedzierałam się przez to na siłę z poczuciem jakiegoś kręcenia się, powtarzania… To co było ważne dla autora, przecież brał w tym udział, dla mnie można by zdecydowanie skrócić.

  Odpowiedzi na postawione na okładce pytania - te dwa konkretne- niestety mocno rozczarowały mój „poszukujący umysł”. Zwłaszcza na to drugie . Nie zdradzę co połączyło gangstera i kompozytora, ale liczyłam na coś ciekawszego w książce poświęconej historii psychiatrii. I choć ma to wpływ na mój odbiór książki, to moim zdaniem warto było ją przeczytać.

  „Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii” jest ciekawą lekturą i choć nieco zawiodła moje oczekiwania to poszerzyła wiadomości i ukazała nowe. Po jej lekturze, mogłabym zapytać: Co łączy zespół The Beatles z rozwojem psychiatrii(tak naprawdę całej medycyny)? Na takie pytanie też znajdziecie tutaj odpowiedź.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Czarna owca medycyny” to drugi tytuł, który ukazał się pod skrzydłami nowej serii książek popularno-naukowych Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego. Jest to opowieść o historii rozwoju psychiatrii – dziedziny medycyny, która przez długi czas była traktowana z pobłażaniem przez lekarzy i społeczeństwo. Napisana została przez doktora Jeffreya A. Liebermana, człowieka, który od ponad 30 lat ma w nią duży wkład – brał udział w powstawaniu DSM-5, biblii wszystkich psychiatrów i psychologów, był też prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a teraz wykłada na Columbii. Autor wziął sobie za cel opowiedzenie historii psychiatrii bez wybielania, wytknięcie zarówno porażek, jak i podkreślenie wzlotów, tak by społeczeństwo zrozumiało jak długą drogę psychiatria przebyła, by przybrać taką formę, jaką ma teraz. Jak sam autor podkreśla – psychiatria jest już na tym dobrym poziomie, gdzie faktycznie jest w stanie pomóc chorym żyć i normalnie funkcjonować w społeczeństwie, teraz trzeba zmienić jednak te negatywne, piętnujące podejście samego społeczeństwa. I tak autor bierze nas w podróż od wieku XIX, przez magnetyzm zwierzęcy, psychoanalizę Freuda, lobotomię i terapie elektrowstrząsowe, opowiada o tym jak zmieniały się szpitale psychiatryczne i reakcja społeczna na chorych. Dużo miejsca poświęca też na opowieść o powstawaniu wspomnianych już podręczników DSM. Ogólnie do naprawdę spora ilość wiedzy napisana w bardzo przystępny sposób – z fotografiami i oparta na opowieściach o poszczególnych pacjentach, przez co nie jest to ‘sucha’ teoria, a raczej właśnie opowieści. Ja jestem z lektury ogromnie zadowolona i serdecznie ją polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Onkolog może dotknąć gumowatych guzków, pulmonolog może przez mikroskop ujrzeć sznur bakterii, a kardiolog bez trudności pozna żółtawy osad cholesterolu zatykającego arterie. Psychiatria z kolei mocniej niż jakakolwiek inna specjalność medyczna musiała walczyć o udowodnienie, że choroby, którymi się zajmuje, w ogóle istnieją. W rezultacie psychiatria była zawsze podatna na wpływ idei podejrzanych, nie z tej ziemi albo zwyczajnie dziwacznych (...)."

  Jedni się ich wstydzą, inni pogardzają. Jedni doceniają i okazują im wdzięczność, inni nie uznają ich za lekarzy, nazywając wręcz szarlatanami. Wciąż żywy jest też pogląd, że psychiatrzy sami mają problemy psychiczne. Skąd takie rozbieżności? Dlaczego psychiatria i psychiatrzy nie budzą tak dużego zaufania jak pozostałe specjalizacje medycyny? Odpowiedzi starałam się znaleźć w literaturze faktu, książce pt. "Czarna owca medycyny".

  W rolach głównych występują między innymi, jakże by inaczej- Freud i liczni inni psychoanalitycy, dalej psychiatrzy biologiczni, psychofarmakolodzy oraz niezliczony ruch antypsychiatryczny. Autor, Jeffrey A. Lieberman, były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, profesor i szef wydziału psychiatrii na Uniwesytecie Columbia, dyrektor Instytutu Stanu Nowy Jork, bez ogródek wymienia absurdalne dawne teorie psychiatryczne, opowiada o ciosach zadawanych w kierunku medycyny umysłu przez różne ruchy społeczne, a nawet przedstawicieli pozostałych specjalizacji lekarskich. Przyznaje szczerze, że porażek w historii psychiatrii było wiele.

  Psychiatria przez bardzo długi okres swego istnienia nie opierała się na żadnych badaniach naukowych, lecz na subiektywnych przesłankach psychiatrów, które często były różne, w zależności od diagnosty.

  Dawniej chorych psychicznie zamykano w domach, by prawda o nich nie wyszła na jaw; zdarzało się również, że rodziny porzucały chorych lub odwrotnie: wystawiano ich jak w cyrku, jako okaz wybryku natury. Niektórych obłąkanych zamykano w lochach lub w przytułkach. Tam "zakuwano w łańcuchy, chłostano, bito kijami, zanurzano w lodowatej wodzie albo po prostu zamykano w zimnych, maleńkich celach na długie tygodnie." Takich miejsc nie można nazwać było szpitalami, a raczej więzieniami. "Chorych psychicznie uważano za dewiantów albo osoby upośledzone moralnie, poddane karze boskiej za jakieś niewybaczalne przewiny". Psychiatria przeszła przez terapie przeczyszczające jelit, akumulator orgonu, krzesło uspokajające, lobotomie, leczenie gorączką, szoki elektryczne, terapie konwulsyjne, teorię psychoanalizy oraz jej odrzucenie, freudowskie leczenie rozmową... Ale najprawdopodobniej największe przełomy zaszły stosunkowo niedawno: odkrycie mózgu (!), stworzenie i wykorzystanie w psychiatrii tomografii komputerowej (CAT), rezonansu magnetycznego (MRI), rozwój neuronauki oraz genetyki.

  Książka "Czarna owca medycyny" udowadnia ogromny postęp psychiatrii ostatnich dziesięcioleci oraz jej znaczenie w procesie poprawy terapii chorób psychicznych. Daje również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości osoby cierpiące na nie, nie będą stygmatyzowane i same nie będą musiały wstydzić się i ukrywać. Obecnie największą barierą jest brak świadomości ludzi na temat zaburzeń natury psychicznej i szans ich leczenia, a także brak szybkiej i bezpłatnej pomocy psychologicznej i opieki psychiatrycznej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jeffrey A. Lieberman
 • Wydawnictwo Poznańskie
 • Seria Zrozum
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 344
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366517400
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Black Sheep of Medicine The Untold Story of Psychiatry
 • Tłumacz: Miłkowski Maciej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366517400
 • EAN: 9788366517400
 • Wymiary: 16x22 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

  Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

  Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może: taniec, brudne ręce, seks, w zasadzie wszystko. W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,88 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -37%
  Śmiech ma po matce. Tajemnice genów

  Śmiech ma po matce. Tajemnice genów

  Z tej książki dowiesz się: Jak to się dzieje, że dziedziczymy florę bakteryjną? Dlaczego wciąż nosimy w sobie geny odpornościowe neandertalczyków? Jaką rolę w rozwoju genetyki odegrał groszek? Kiedy XX + XY = XY, a kiedy XX? Wszystkim nam się wydaje, że z dziedziczeniem jesteśmy na ty. Już wiele...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,29 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

  Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

  Z tej książki dowiesz się: Czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków? Czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę? Dlaczego w ciągu milisekundy jesteśmy w stanie rozpoznać w tłumie znajomą twarz? Czy świat widzimy oczami, czy mózgiem? Mózg wydaje się najbardziej skomplikowaną strukturą na...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,99 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -37%
  Na własnej skórze

  Na własnej skórze

  Z tej książki dowiesz się: Ile waży cała ludzka skóra? Czym są pchły piaskowe Jak człowiekowi mogą wyrosnąć rybie łuski? Dlaczego Lenin był grzybem? Skóra jest naszym największym organem. I pomimo obiegowej opinii ? bardzo skomplikowanym. Wbrew temu, co widzimy gołym okiem, nie jest jednolitą...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,40 zł 44,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Pułapki myślenia

  Pułapki myślenia

  Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym – przełomowa książka Daniela Kahnamena o działaniu ludzkiego umysłu. Bestseller w kategorii książek popularno-naukowych. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu –...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,07 zł 49,00 zł
  w magazynie
 • -31%
  Prawda. Krótka historia wciskania kitu

  Prawda. Krótka historia wciskania kitu

  Nowa książka autora bestsellera „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”. Tym razem przeczytacie o prawdziwe – a raczej o wszystkich genialnych sposobach wciskania kitu, jakie ludzkość wymyśliła przez wieki... Żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,48 zł 36,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -37%
  Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

  Jeździec bez głowy. Co o ciele wiedzieli ludzie średniowiecza?

  Z tej książki dowiesz się: Jaki był średniowieczny sposób na zapobieganie łysieniu? Gdzie żyło plemię ludzi bez głów? Jakie cechy charakteru można wyczytać z wyglądu włosów? Dlaczego serce w średniowieczu było ważniejsze od żołądka? Często myślimy o średniowieczu, że to ciemne wieki, zahamowanie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,02 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -23%
  Co za ohyda! Po mrocznej stronie nauki

  Co za ohyda! Po mrocznej stronie nauki

  Przegląd obrzydliwych, odpychających i absurdalnych aspektów działania naszych ciał, Ziemi i wszechświata. Poznaj najbardziej mordercze ssaki na ziemi, biologa, który dał się ukąsić wszelkim możliwym owadom, roztocze żyjące na naszych twarzach, najbardziej niechlujnych kochanków w królestwie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,03 zł 47,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -34%
  Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów

  Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów

  Wybitny neuropsychiatra usiłuje odkryć, co dzieje się w umysłach jego pacjentów. Patrick cudem przeżył zderzenie z ciężarówką. Chociaż jego ciało wróciło do zdrowia, to umysł nie nadążył. Teraz Patrick jest przekonany, że ktoś podmienił mu żonę, a ON sam tak naprawdę jest… martwy. Co sprawiło, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,70 zł 44,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -37%
  Folwark Zwierzęcy

  Folwark Zwierzęcy

  Orwell pisał: ,,Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 9,38 zł 14,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Thomas Cromwell 0/5 Nasza cena:
46,19 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Thomas Cromwell

Biografia autorstwa Tracy Borman ukazuje nie tylko makiawelicznego polityka, lecz także lojalnego sługę, wspaniałego przyjaciela i rewolucjonistę, który odmienił oblicze XVI-wiecznej Anglii. Thomas Cromwell był odpowiedzialny za kasatę zakonów w królestwie, zniszczenie kościołów i dzieł sztuki....
Stanąć na nogi 0/5 Nasza cena:
30,27 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stanąć na nogi

Bestsellery Olivera Sacksa - Przebudzenia , Antropolog na Marsie czy Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem - przybliżały czytelnikom psychikę i problemy osób z głębokimi zaburzeniami neurologicznymi. W książce Stanąć na nogi autor tym razem dzieli się własnymi doświadczeniami z...
Zrozumieć szaleństwo 4/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zrozumieć szaleństwo

CZYM JEST OBŁĘD? W JAKI SPOSÓB GO ZDIAGNOZOWAĆ I JAK GO LECZYĆ? W poszukiwaniu odpowiedzi, psycholog z uniwersytetu stanfordzkiego David Rosenhan i siedmioro innych, zdrowych osób udało się pod przykrywką do szpitali psychiatrycznych na terenie Ameryki, żeby sprawdzić zasadność diagnoz...
Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę rozpruwacza 5/5 Nasza cena:
20,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć. Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę rozpruwacza

Wszyscy znamy legendę Kuby Rozpruwacza. Od ponad wieku domniemany, seryjny morderca kobiet jest przedmiotem badań historycznych, opracowań i analiz, a także bohaterem wielu książek, opowiadań, filmów, czy zwykłych strasznych historii opowiadanych sobie w nocy by się bać. Stał się elementem...
Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 1 5/5 Nasza cena:
15,64 zł 20,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 1

Czołowi polscy autorzy kryminałów analizowali głośne sprawy, opierając się na nagich faktach z policyjnych i sądowych akt. Tu nie ma kluczenia – jest za to próba odpowiedzi na pytanie: co popycha człowieka do popełnienia zbrodni? Najgłośniejsze polskie nazwiska „pióra kryminalne”, czyli Katarzyna...
Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 1 0/5 Nasza cena:
16,12 zł 20,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 1

Czołowi polscy autorzy kryminałów analizowali głośne sprawy, opierając się na nagich faktach z policyjnych i sądowych akt. Tu nie ma kluczenia – jest za to próba odpowiedzi na pytanie: co popycha człowieka do popełnienia zbrodni? Najgłośniejsze polskie nazwiska „pióra kryminalne”, czyli Katarzyna...
eBook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mobi epub 5/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mobi epub

Z tej książki dowiesz się:• Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem?• Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki?• Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? • Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?Przez lata psychiatria uchodziła za czarną...
Audiobook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mp3 0/5 Nasza cena:
35,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii mp3

Z tej książki dowiesz się: - Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve'em Jobsem? - Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki? - Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? - Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem?   Przez lata psychiatria uchodziła za...
Zrób ten zielnik 5/5 Nasza cena:
32,18 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zrób ten zielnik

To nie jest zwykły zielnik. To zielnik, w którym nie ma miejsca na nudę. Tryskające humorem i oryginalnymi pomysłami strony zaskoczą Cię na każdym kroku! Zasuszysz tu sznurek z pokrzyw i łzy winorośli, skrzypową choinkę i owocową tęczę. W nowym wydaniu zielnika odkryjesz jeszcze więcej roślin:...
Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy

Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o „higienę rasową” w III Rzeszy. Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy,...
Podziemia. W głąb czasu 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podziemia. W głąb czasu

Pod ziemią umieszczamy to, co cenne, co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to, co szkodliwe. Jednak to, co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi, może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą. W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej...
Pudło 4/5 Nasza cena:
24,58 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pudło

Przejmujący portret polskiej odsiadki. W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych - zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim...
Wybrane bestsellery
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
27,77 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Potomek 0/5 Nasza cena:
27,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
37,71 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula