Cuda Ojca Pio

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14,2x20,2 cm
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: WAM
Opis
Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o cudach Ojca Pio: stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić; tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika; temperatura ciała osiągająca 48,50C, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny; zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości; ekstazy; rozmowy z umarłymi; wizje istot nadprzyrodzonych; nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury); wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia. Wszystko to opowiedziane zostało językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę wydarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających.

"Brat ze stygmatami" spędzał większą część swego czasu w konfesjonale. Nie wygłaszał ani kazań, ani wykładów, ani też nie był misjonarzem. Wysłuchiwał spowiedzi osób zwracających się do niego o duchową poradę. Był "lekarzem dusz". Każdego dnia przy konfesjonale Ojca Pio dokonywały się nawrócenia, nadzwyczajne cuda, które na zawsze pozostaną w ukryciu przed ciekawością ludzką. Czasami jednak, kiedy dotyczyły one bardzo znanych osób, działy się jakby na oczach ludzi, stawały się publiczną tajemnicą.
"Ojcze, nie wierzę w Boga" - powiedział mu kiedyś pewien mężczyzna. "Cóż, mój synu, za to On wierzy w ciebie" - odparł mu z uśmiechem Ojciec Pio.
Inny znowuż rzucił mu się do stóp i z twarzą w dłoniach powtarzał: "Ojcze, strasznie grzeszyłem". Zakonnik, głaszcząc penitenta po włosach, powiedział: "Mój synu, zbyt dużo Go kosztowałeś, by cię teraz miał opuścić".
"Idąc razem z Ojcem Pio, mogłem zamienić z nim parę słów. Sądzę jednak, iż była to najdłuższa z wszystkich moich rozmów, ponieważ rozpoczęty wtedy dialog trwa nieprzerwanie".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii chrześcijaństwo

Jakie konkretne nadprzyrodzone zjawiska opisuje książka "Cuda Ojca Pio"?

Książka szczegółowo dokumentuje stygmaty, zjawisko bilokacji, dar czytania w myślach oraz niewyjaśnioną medycznie temperaturę ciała zakonnika sięgającą 48,5 stopnia Celsjusza. Autor przytacza liczne przypadki uzdrowień i nawróceń, które miały miejsce w San Giovanni Rotondo przez dziesięciolecia. Treść opiera się na faktach racjonalnie niewytłumaczalnych, takich jak rozmowy z umarłymi czy wizje istot nadprzyrodzonych. Publikacja stanowi kompendium wiedzy o mistycznych aspektach życia włoskiego stygmatyka.

Czy w treści znajdę autentyczne świadectwa osób, które spotkały zakonnika?

Tak, publikacja bazuje na bogatym materiale źródłowym, w tym na pamiętnikach, listach oraz poufnych sprawozdaniach naocznych świadków. Czytelnik otrzymuje wgląd w bezpośrednie relacje osób, które doświadczyły nadzwyczajnych łask lub uczestniczyły w codziennym życiu Ojca Pio. Dzięki takiemu podejściu narracja zyskuje na autentyczności i pozwala lepiej zrozumieć fenomen jego niezwykłej postaci. Zebrane dokumenty tworzą spójną mozaikę wydarzeń, które działy się na oczach tysięcy współczesnych.

Jaki jest główny cel tej publikacji w kontekście posługi zakonnika?

Publikacja ukazuje Ojca Pio przede wszystkim jako "lekarza dusz", który większość czasu poświęcał na posługę w konfesjonale. Autor podkreśla, że mimo braku kazań czy misji zagranicznych, zakonnik przyciągał tłumy dzięki swojej zdolności do duchowego prowadzenia penitentów. Książka rzuca światło na intymne rozmowy z grzesznikami oraz procesy wewnętrznej przemiany, które często pozostawały ukryte przed światem. Jest to portret mistyka skupionego na ratowaniu ludzkiego ducha poprzez sakrament pokuty.

Czy język autora jest zrozumiały dla osób niezwiązanych z teologią?

Renzo Allegri posługuje się językiem jasnym, potoczystym i wciągającym, co czyni lekturę przystępną dla każdego czytelnika. Mimo poruszania trudnych tematów mistycznych, autor unika hermetycznego żargonu, skupiając się na faktografii i relacjach ludzkich. Narracja prowadzi odbiorcę przez kolejne niezwykłe wydarzenia w sposób płynny i w pełni zrozumiały. Dzięki temu książka jest odpowiednia zarówno dla osób głęboko wierzących, jak i tych szukających rzetelnych informacji o fenomenie zakonnika.

Dla jakiego typu czytelnika ta pozycja nie będzie optymalnym wyborem?

Książka ta nie jest polecana osobom poszukującym wyłącznie krytycznej, świeckiej analizy naukowej, która podważałaby nadprzyrodzony charakter opisywanych zdarzeń. Publikacja koncentruje się na świadectwach wiary i cudach, przyjmując perspektywę chrześcijańską, co może nie odpowiadać czytelnikom nastawionym na czysto sceptyczny racjonalizm. Nie jest to również typowy podręcznik teologiczny, lecz literatura faktu o wyraźnym zabarwieniu hagiograficznym. Jeśli szukasz publikacji negującej mistycyzm, ta pozycja może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Szczegóły
  • Tytuł: Cuda Ojca Pio
  • Autor: Allegri Renzo
  • Wydawnictwo WAM
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2015
  • Ilość stron: 320
  • Format: 14,2x20,2 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327701589
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: I MIRACOLI DI PADRE PIO
  • Tłumacz: Loretta Micek Bartalini
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788327701589
  • EAN: 9788327701589
  • Wymiary: 14.5x20 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo WAM, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, Polska, handlowy@wydawnictwowam.pl, tel. 48126293200
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula