Córka nazisty

Autor:

Max Czornyj

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 30
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,33 zł
Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł Taniej o: 40%

Czy istnieje gen, który od narodzin definiuje człowieka? Albo czy chęć do czynienia zła może być dziedziczna? W odpowiedzi na te pytania należy wrócić pamięcią do czasów wojny, prześladowań i ludzi, którzy całkowicie zatracili człowieczeństwo...

80-letnia Greta Rott wyraźnie cierpi na zaniki pamięci. Jednocześnie podczas odzyskiwania świadomości czuje wyrzuty sumienia z powodu przeszłości swojego ojca - niemieckiego generała SS. Kobieta wie, że mężczyzna skazał na śmierć oraz samodzielnie zamordował wielu ludzi i uważa się za współwinną tych zbrodni. Zdesperowana Greta zaczyna się zastanawiać, czy istnieje coś takiego jak gen zła, który dziedziczą niewinne dzieci. Czy w DNA występuje coś, co kształtuje mroczną stronę każdego człowieka?

W poszukiwaniu odpowiedzi starszej kobiecie pomaga młoda terapeutka Alicja Nowińska. Kobieta wręcza schorowanej staruszce pamiętnik napisany w czasach II wojny światowej. Prowadziła go młoda hrabianka Anna Dunajewska, która trafiła do obozu wraz ze swoją matką. Dziewczyna opisała swoje życie, okrucieństwo, którego zaznała, oraz przemianę zwykłych ludzi w prawdziwych potworów...

Podczas czytania Greta zaczyna utożsamiać się z Anną. Jednocześnie wracają do niej wspomnienia z dzieciństwa podczas trwania okrutnej wojny. Kobieta jest coraz bardziej przekonana o własnej winie i ta świadomość budzi w niej przerażenie i wstręt. Jedyne, czego pragnie przed śmiercią, to przebaczenie i uspokojenie własnego sumienia. Czy będzie jej to dane? I czy jest ktoś, kto mógłby jej przebaczyć? A może wystarczy pogodzić się z samym sobą?

Autorem "Córki nazisty" jest Max Czornyj. Pisarz tworzy najczęściej powieści kryminalne oraz thrillery. Do jego najpopularniejszych książek należą: "Zjawa", "Terror" oraz "Najszczęśliwsza".
Recenzje (30)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  " Potem niech ku pamięci zawsze ktoś go czyta aż do końca świata. I dłużej bo przecież świat już raz się skończył"

  Córka nazisty to powieść, która opisuje okropne czasy II wojny światowej oraz pozwala przeżyć, przeanalizować życie głównej bohaterki.

  Główną postacią jest cierpiąca na Alzheimera Greta. Czesto powtarza, że dzięki chorobie może zapomnieć o przeszłości.

  Niestety przeszłość przypomina się za sprawą dziennika Anny, który otrzymuje dzięki swojej terapeutce Alicji.

  Alicja ma nadzieję, że Greta czytając dziennik uspokoi swoje sumienie, a także zrozumie, że była tylko dzieckiem, gdy to wszystko się zaczęło.

  Greta uważa, że odziedziczyła gen zła, bo jest córką człowieka, który odpowiada za śmierć wielu ludzi.

  Głównej bohaterce udaje się dotrwać do ostatniej strony dziennika.

  Nie była to łatwa podróż po stronach pełnych cierpienia, zła i wspomnień, od których chciała uciec.

  Może w końcu zrozumie, kim jest córką nazisty, ofiarą czy...

  Jak to autor ma w zwyczaju opisy są bardzo szczegółowe i zostają w pamięci na dłużej.

  Przyznam się, że byłam sceptycznie nastawiona co do nowej książki Maxa Czornyja, bałam się, że pisząc świetne i mocne kryminały nie poradzi sobie z tak delikatnym tematem jakim jest holocaust.

  Nic bardziej mylnego. Autor, oprócz historii Grety przypomniał nam, jaki człowiek człowiekowi potrafi zgotować los.

  Czy istnieje gen zła ?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem zła i nigdy tego nie odkupię.

  Moi drodzy czy wierzycie w istnienie genu zła? Czy uważacie, że jeśli Wasi rodzice robili w życiu coś bardzo złego, krzywdząc innych, to Wy również jesteście nosicielami rzeczonego genu i Waszą powinnością jest przez całe życie pokutować za ich winy? Odpowiedź na te pytania wydaje się oczywista, bowiem nikt z nas nie powinien nosić w sobie piętna przewinień i grzechów naszych bliskich. Jednak dziś za sprawą książki Maxa Czorneja „Córka nazisty”, przekonacie się, że często nasze przeświadczenie o zasadności tak krytycznego postrzegania własnej osoby, jest zakorzenione tak mocno, iż nie pozwala nam zaznać spokoju aż po kres naszych dni.

  Umysł ludzki jest bardzo złożonym mechanizmem, który działa na sobie tylko znanych zasadach. Choć wielu naukowców, psychologów i terapeutów stara się odkryć tajemnicę jego funkcjonowania, to nigdy do końca nie możemy być pewni, jaki wpływ będą miały na niego nasze przeżycia, traumy stres, czy choroba. Każdego dnia o słuszności tego stwierdzenia przekonuje się główna bohaterka powieści Greta. 84-letnia kobieta choruje na Alzheimera. Choroba plącze jej myśli. Coraz bardziej odbiera jej umiejętność prawidłowego postrzegania rzeczywistości, ale także nie pozwala uporządkować trudnych i bolesnych doświadczeń z przeszłości, które przypadły na czas II wojny światowej. Jedyne, o czym nasza bohaterka jest przekonana to fakt, że jest córką kapitana SS, który bez skrupułów pozbawiał życia niewinnych ludzi. Te wspomnienia dręczą ją i nie pozwalają zaznać tak potrzebnego u schyłku życia spokoju. Choć od kiedy pamięta, stara się, choć w niewielkim stopniu odkupić winy ojca, to swój stan odbiera jako pokutę za to, że tkwi w niej gen zła, który ją również czyni złą i w żaden sposób nie da się tego zmienić.

  Przewodniczką po tym pełnym lęku, niepewności i obaw świecie wspomnień, która pomaga Grecie zapełnić coraz więcej powstających w jej głowie luk, jest psycholog Alicja Nowińska. Niestety trwająca już wiele lat terapia nie przynosi większych rezultatów. W momencie, kiedy terapeutka informuje Gretę, że niestety będą musiały przerwać terapię dzieje się coś, czego nikt by się nie spodziewał. W ręce starszej kobiety trafia niezwykły pamiętnik, którego autorką jest Anna. Dziewczynka, która wspólnie z matką w czasie wojny trafiła do obozu. Na pożółkłych kartkach pamiętnika Greta pozna wstrząsającą, bezkompromisową prawdę, która albo ją pogrąży, albo ofiaruje upragniony spokój. Bo czasem, aby droga ku miłości i wyzwoleniu z kajdan demonów przeszłości wiedzie przez piekło, które musimy przeżyć na nowo.

  Moje słowa, że Greta, decydując się na lekturę pamiętnika, przeżywa piekło tamtych czasów na nowo, potraktujcie bardzo dosłownie. Oczami Anny bowiem widzimy i niemalże czujemy okrucieństwo człowieka wobec człowieka. Autor bezkompromisowo opisuje czytelnikowi cierpienie i upokorzenie, którego doznają bezbronni ludzie. Pogrążeni w niepewności jutra modlą się o przetrwanie i życie swoje i swoich bliskich. A ci, w których rękach leży ich los mają za nic wartość ludzkiego życia. Więźniowie obozu odzierani są z godności i człowieczeństwa. Jednak mimo silnych emocji, które wzbudza w Grecie czytanie zapisków Anny, dziewczyna staje jej się coraz bliższa, a wspomnienia a ulotne wspomnienia zaczynają układać się w logiczną całość. Tylko czy na pewno ten choćby chwilowy przebłysk świadomości będzie prawdą, jaką Greta chciałaby poznać, a może lepiej o niej zapomnieć i nigdy więcej do niej nie wracać? O tym musicie przekonać się już sami.

  „Córka nazisty” to wciągająca i poruszająca powieść obyczajowa, której podzielona na dwie płaszczyzny czasowe fabuła przenosi nas do czasów holokaustu. Nie jest to jednak w żadnej mierze powieść historyczna. Na kartach książki odnajdziemy historię kobiety, na której teraźniejszości bardzo mocno odbiły się lata z jej młodości. Wówczas jej oczy widziały, a serce odczuwało, tragiczne przeżycia, których uczestnikiem, ani świadkiem nigdy nie powinien być żaden człowiek. Nie zdradzę Wam niczego więcej ponadto, że autor w pewnym momencie w bardzo zaskakujący sposób łączy ze sobą wydarzenia mające miejsce w odległych przecież od siebie czasach, co skutkuje zakończeniem, którego zupełnie się nie spodziewałam.

  Tytuł ten był moim pierwszym spotkaniem z prozą Maxa Czorneja, ale na pewno nie ostatnim. Opowieść, którą autor oddał w nasze ręce, wzbudziła we mnie wiele emocji. Podczas lektury książki czułam się głęboko poruszona, nie tylko mocnymi i opowiedzianymi wprost wydarzeniami, ale także świadectwem pięknej miłości i oddania w wielu jej wymiarach. Książkę czytałam z ogromną ciekawością i zaangażowaniem, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, czy Anna i jej matka zdołały się uratować, jak również, czy Greta wreszcie zazna zbawiennego ukojenia i wyciszy targające nią wyrzuty sumienia za cudze grzechy.

  Oczywiście gorąco zachęcam Was do tego, abyście Wy również sięgnęli po tę książkę i zaczytali się w powieści o miłości wbrew przeciwnościom, odkupieniu, przeszłości, która nie pozwoli o sobie zapomnieć, dopóki prawda nie ujrzy światła dziennego. Zapewniam Was, że książka trafia wprost do serca czytelnika i nie pozwala się od siebie oderwać. Zarówno Anna, jak i Greta stają nam się bardzo bliskie. A kilka niespodziewanych zwrotów akcji z pewnością was zaskoczy.

  Na zakończenie zostawiam Wam cytat znaleziony jakiś czas temu w internecie, który nieustannie krążył w mojej głowie podczas czytania książki, a który doskonale wpisuje się w fabułę książki.

  "Każdy z nas posiada rozdział, którego nie chce przeczytać nikomu... a czasem nawet nie chce pamiętać o jego istnieniu".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zabrałam "Córkę nazisty" na wakacje, choć książka wydawać by się mogło do specjalnie wakacyjnych nie należy, ale może właśnie taka tematyki potrzebuje oczyszczonego umysłu, który osiągamy właśnie podczas urlopu. Jestem ogromną fanką twórczości Maxa Czornyja i to duże zaskoczenie, że pisarz kojarzony raczej z krwawymi kryminałami bierze się za temat tak trudny jak rozliczanie win oprawców II wojny światowej. Okazuje się jednak że "córka nazisty" opowiada nie tylko o okrucieństwach drugiej wojny, to jest tylko tłem, ta książka stawia fundamentalne pytanie - czy ludzie noszą w sobie gen zła, czy ludzie rodzą się z natury dobrzy czy z natury źli. Autor pokazał poprzez niezwykle zaskakująca historię, jak świat, czas, środowisko w jakim żyjemy, wartości jakie wyznajemy potrafią zdeterminować i określić człowieka, przypiąć mu łatkę z którą będzie żył z wszystkimi tego konsekwencjami.

  Max Czornyj udowodnił że wielkim pisarzem jest bo stworzył po raz kolejny historię, która do końca jest nieoczywista, przyznam szczerze że do teraz się zastanawiam kim rzeczywiście była główna bohaterka - podejrzewam że taki był zamysł autora, zasiać ziarno niepewności z jednej strony, a z drugiej pokazać że nie istnieje ani gen dobra, ani tym bardziej gen zła. Gratuluję naprawdę dobrej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Będąc ludźmi często zadajemy sobie pytanie czy niektórzy z nas urodzili się mając w sobie ,, gen zła '' ? Czy ON w ogóle istnieje ? Czy bycie córką niemieckiego generała SS tym samym skazuje na wieczne potępienie ? Główna bohaterka - Greta tytułowa ,, córka nazisty'' będąc u kresu swojego życia znajduje zapiski Anny, która była więźniarką obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wyrzuty sumienia nie pozwalają Grecie normalnie funkcjonować, czuje że powinna odpokutować za grzechy ojca i swoją obojętność wobec tego co działo się za czasów okupacji. Autor powieści Max Czornyj zadziwiająco realistycznie przedstawił proces pojmania więźniów , transport do obozu ( dało się odczuć strach ofiar, miałam wrażenie że jestem częścią opowieści). Niepokój przeplatał się z nadzieją na pozytywny koniec historii Grety i Anny. Czy będąc ofiarą systemu można pozostać dobrym człowiekiem? Czy w ogóle było się dobrym? Czy w momencie realnego zagrożenia nasze wybory można postrzegać wyłącznie kategorii czerni i bieli ? Na te pytania jest tylko jedna odpowiedź - zachęcam do przeczytania powieści, która nie jest oczywista . Doceniam to, że autor opisał wydarzenia o których współczesny świat niemal zapomniał. Książkę polecam wszystkim dla których rozmyślanie po zakończonej lekturze stanowi wartość dodaną.

   ,, Córka Nazisty'' to powieść o której trudno będzie zapomnieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Córka nazisty” to odsłona Maxa Czornyja, której jeszcze nie znaliśmy! I muszę przyznać, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, lektura mnie usatysfakcjonowała!

  Narratorką powieści jest Greta, prawie 90cioletnia kobieta, tytułowa córka nazisty, która całe życie cierpiała (po części z własnego wyboru) za grzechy swojego ojca. Teraz coraz mocniej dokuczają jej zaniki pamięci spowodowane alzheimerem, więc jej psycholog i syn jej znajomego sięgają po ostatnią deskę ratunku – dają jej dziennik opowiadający o wojennych i obozowych losach Anny. Dlaczego właśnie to ma kobiecie pomóc? Jak losy tych dwóch bohaterek się łączą? Ta tajemnica wzbudza w czytelniku ciekawość, a naprzemienna narracja Anny i Grety daje poczucie dynamizmu i nie pozwala się nudzić. Postacie są dobrze oddane, szczególnie Greta, poprzez którą książka nabiera głębszego sensu – każe nam zastanowić się skąd się bierze zło, czy jest dziedziczne i czy tak naprawdę grzechy naszych przodków to też i nasza odpowiedzialność? Oczywiście, jak na Czornyja przystało, znajdziemy tu też trochę dosadnych opisów, choć nie ma im się co dziwić – w końcu rzeczywistość obozowa była dużo bardziej tragiczniejsza niż niejeden kryminał. Ostatecznie więc muszę przyznać, że Czornyj zaskoczył mnie tą powieścią, wyszła mu naprawdę zgrabna i ciekawa historia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 25 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ronja, córka zbójnika 0/5 Nasza cena:
18,46 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ronja, córka zbójnika

Pewnej burzliwej nocy przychodzi na świat Ronja. Wtedy też mury zamczyska Mattisa pękają, rażone piorunem, a największemu wrogowi zbójnika rodzi się syn, Birk. Losy dzieci nieuchronnie splotą się ze sobą... „Ronja, córka zbójnika” to piękna, poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która...
Córka zegarmistrza 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka zegarmistrza

Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem. Nikt już...
Arabska córka 4/5 Nasza cena:
18,03 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska córka

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Arabska żona”. Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodnich tradycji, przyjaźni i miłości. Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką, mając zaledwie kilka lat, rozpoczyna tułaczkę po odległych zakątkach świata....
Czyjaś córka 5/5 Nasza cena:
32,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czyjaś córka

12 godzin śledztwa, 100 procent adrenaliny! Michael Frazier ma wszystko - świetną pracę, piękny dom, kochającą żonę. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko dziecka. Kiedy pewnego dnia w drzwiach niespodziewanie pojawia się jego ex, może oznaczać to tylko kłopoty. I faktycznie - była żona prosi go o...
Córka kucharki 5/5 Nasza cena:
26,88 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka kucharki

Opowieść o Lucynie Ćwierczakiewiczowej – matce, kucharce i pierwszej kulinarnej celebrytce. Lucyna Ćwierczakiewiczowa była kobietą wielkiego formatu. Jako autorka bestselerowych książek kucharskich, poradników i kalendarzy odniosła niebywały sukces i stała się najbardziej rozpoznawalną Polką...
Córka łupieżcy 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka łupieżcy

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.Jakie sekrety...
Zła córka 0/5 Nasza cena:
27,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła córka

Wiadomość na poczcie głosowej od siostry, Melanie, z którą nie utrzymywała kontaktów, przyprawiła Robin o przyśpieszone bicie serca i pełnoobjawowy atak paniki. Melanie przekazała okropne wieści – ich ojciec, jego druga żona i dwunastoletnia pasierbica zostali postrzeleni, prawdopodobnie podczas...
Pakistańska córka 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakistańska córka

Nie pozwoliła, by islam zniszczył jej marzenia. Nazywam się Maria Toorpakai Wazir. Pochodzę z jednej z najbardziej niebezpiecznych części Pakistanu. Mój dom to siedziba talibów. Kobiety wiodą tu bardzo nieszczęśliwe życie... Tam, gdzie się wychowała, dla kobiet wszystko jest haram - zakazane:...
Córka 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka

„Ta powieść to olbrzymi sukces ... Delikatna, ale śmiała, precyzyjna, ale ulotna, ostra niczym nóż, ale kojąca niczym balsam". La Repubblica  „Córka to powieść o sytuacji kobiet: konfliktach, które mogą się pojawić w małżeństwie, ginącej miłości i pasji, trudnych relacjach z dziećmi, które...
Córka robrojka wyd. 2018 0/5 Nasza cena:
21,07 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka robrojka wyd. 2018

Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Opowieść o Belli oraz jej ojcu, Robercie Rojku, który po niefortunnym pobycie w Łodzi wraca do Poznania i tam próbuje stworzyć swej córce ciepły dom. Jako wieloletni przyjaciel Gabrysi zostaje otoczony troskliwą opieką rodziny Borejków, a między nim a...
Córka krwawych. Czarne kamienie. Tom 1 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka krwawych. Czarne kamienie. Tom 1

Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci marzeń i wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia. Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i...
Córka złodzieja. Królewskie Źródło. Księga 2 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka złodzieja. Królewskie Źródło. Księga 2

Drugi tom serii fantasy Królewskie źródło. Owen Kiskaddon przybył na dwór budzącego postrach króla Severna jako więzień i wkradł się w łaski porywczego monarchy udając, że jest prawdziwie obdarzonym przez Źródło. Dziewięć lat później niegdyś lękliwy Owen wyrósł na pewnego siebie młodzieńca,...
Wybrane bestsellery
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Wielka księga Kici Koci 0/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga Kici Koci

Zbiór najciekawszych przygód ulubienicy maluchów w jednym tomie! W tym wyjątkowym wydaniu czytelnicy znajdą znane i lubiane historie rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody. W tomie znajdują się opowiadania: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Kicia Kocia...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula