Córka Królowej Oceanu

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 25,38 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Kontynuacja głośnej powieści fantasy, która rozbudziła niejeden czytelniczy apetyt.

Jak daleko ukryty jest skarb i jaka tajemnica ciąży nad główną bohaterką?

"Córka królowej oceanu" to drugi tom powieściowego cyklu "Córka króla piratów". Tym razem wszystko zdaje się układać po myśli Alosy - udało jej się zdobyć ostatni fragment mapy i tym samym wykonać zadanie zlecone przez ojca. Jednocześnie zdołała też pojmać ludzi, którzy dotąd ją przetrzymywali. Teraz to oni znajdują się w niewoli, a Alosa może bez obaw grozić Vordanowi, kiedy tylko zapragnie. Wciąż jednak rozprasza ją Raiden, oficer znajdujący się obecnie pod jej rozkazami.

Wszystko układa się wspaniale, dopóki nie dochodzi do przesłuchania Vordana. Wówczas na jaw wychodzi sekret, który mówi sporo o ojcu Alosy. Jak wiele skrywa prawdziwy Król Piratów? Dlaczego nigdy nie powinno się mu ufać i wierzyć w to, co mówi? Czy dziewczyna zrozumie, dlaczego dotąd była wykorzystywana i nie zauważyła, jak nią manipulują? Czy zdoła odnaleźć skarb ukryty i strzeżony przez syreny?


O autorce

Tricia Levenseller jest amerykańską pisarką zajmującą się tworzeniem powieści wpisujących się w nurt young adult. Większość z jej książek zawiera elementy historyczne, a także skomplikowane i niejednoznaczne wątki miłosne. Przedstawieni bohaterowie posiadają zazwyczaj skrajne charaktery i borykają się z poważnymi życiowymi problemami. Aktualnie autorka mieszka w Górach Skalistych. Prócz czytania i pisania, przepada za układaniem puzzli i grą w piłkę siatkową.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebezpieczeństwo czyha na nas w każdej postaci. Zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie, zbuntowane i pewne swego. Bywa też tak, że obraca się przeciwko oprawcom i wtedy zmienia całkowicie bieg wydarzeń.

  Tricia Levenseller powraca a wraz z nią "Córka królowej oceanu". Lubicie powieści o piratach? Ja bardzo! Uważam, że to zdecydowanie zaniedbany motyw w powieściach a przecież potencjał drzemie w nim ogromny i wystarczy tylko pokusić się o napisanie historii w tym temacie a oryginalność przyjdzie sama. Żałuję, że niewielu autorów jeszcze potrafi odważyć się na morskie przygody, ale na razie tą stratę z nawiązką rekompensuje mi seria Levenseller, w której pierwszy tom ogromnie przypadł mi do gustu. Czy zatem kontynuacja dorównała poziomem poprzedniczce?

  Nad tą odpowiedzią musiałabym się chwilę zastanowić. Drugą część przeczytałam również z wielkim zaciekawieniem i chętnie zagłębiłam się w przygody głównej bohaterki, ale czegoś mi zabrakło. Jakiegoś kluczowego detalu, może jakiejś jednej konkretnej emocji - czegoś co podniosłoby poprzeczkę zamiast opuszczać ją o jeden szczebel. Nie mówię, że drugi tom jest zły, co to to nie! Czyta się z rosnącą ekscytacją, morze dookoła buduje swój klimat a bohaterowie zaskakują swoimi wyborami. Tylko tego jednego przytupu mi zabrakło, tej siły pierwszego tomu, by powiedzieć że kontynuacja jest kompletna.

  Jeśli nie znacie wcześniejszych losów Alosy, najpierw odsyłam Was do nadrobienia zaległości. To dwie ściśle powiązane ze sobą historie, więc ciąg chronologiczny jest tutaj obowiązkowy. Zapewniam Was jednak, że jeśli przygodowa fantastyka nie jest Wam obca - ta historia na pewno przypadnie Wam do gustu. Osobiście jestem zachwycona dynamiczną akcją, zaskakującymi zwrotami w historii, niebezpieczeństwem związanym z zawodem Pirata czy przemyślanie poprowadzoną historią, która trzyma w napięciu od początku do końca. Myślę, że to przede wszystkim zasługa głównej bohaterki, która mocną ręką rządzi nie tylko fabułą, ale i przejmuje rządy nad wcześniejszymi oprawcami.

  Alosa nie jest już więziona. Teraz wszystko się odwróciło i to ona rozdaje karty. W dodatku udało jej się wykonać zadanie i fragment mapy prowadzącej do legendarnego skarbu jest już w jej rękach. Pojmała własnych oprawców i nie może doczekać się gdy Vordan w końcu stanie przed obliczem sprawiedliwości jej ojca. Niestety dziewczyna nie spodziewa się, że już niebawem dowie się o tajemnicy, która wszystko zmieni. Przyjdzie jej wyruszyć w kolejną podróż i stanąć w obliczu kolejnego zagrożenia, by w końcu dowiedzieć się prawdy o sobie.

  Trochę miłości, trochę niebezpieczeństwa oraz przeciwności, ale przede wszystkim wielka przygoda to kontynuacja, przy której warto się zatrzymać. Alosa jak na dzielną bohaterkę przystało prowadzi nas ku kolejnym wyzwaniom i wielką przyjemnością jest towarzyszenie jej w tej podróży. Tricia Levenseller mimo potknięć jeśli chodzi o emocjonalność historii wciąż proponuje nam interesującą książkę, więc "Córka królowej oceanu" to historia nie tylko dla tych, którym pierwszy tom przypadł do gustu, ale i idealna historia z kategorii książki dla młodzieży - dla każdego!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nawet w fantastycznym świecie, życie nie zawsze jest łatwe, a kiedy dowiadujemy się, że to życie jest stekiem kłamstw, nadchodzi czas na zmiany, najwyższa pora zaakceptować swoje pochodzenie i zapanować nad bestią, która jest w środku.

  "Córka królowej oceanu " to dobra książka, muszę przyznać, że odkładałam jej przeczytanie, ponieważ widziałam kilka opinii o niej, typu "szkoda czasu", więc odkładałam, ale nie potrzebnie, ponieważ jak dla mnie to ciekawa historia, pełna przygód. Muszę przyznać, że po raz kolejny przekonałam się, że nie można kierować się czyimś zdaniem, bo nasze upodobania co do książek są różne.

  Dla mnie ta część nie odbiega niczym od pierwszej, a dla mnie nawet jest lepsza.

  Dalszy ciąg historii Alosy , pani kapitan , która ma w sobie dar i przekleństwo, jest niebezpieczna w swojej naturze, jednak jej człowieczeństwo walczy i wygrywa. Alosa, aby pozostać sobą, musi mieć jego, jakiś cudem ten mężczyzna Riden , jest jej punktem kontrolnym, który sprowadza ją na ziemię i nie daje jej się zatracić w głębinach oceanu.

  Kobieta jest silna, jednak utrata części załogi jest dla niej ciosem, wie, że stawiając się ojcu, poniekąd, skazuje siebie i swoją załogę na pewną śmierć, chociaż król piratów, jest jej ojcem, mogła już się przekonać, że nie ma litości nawet dla niej.

  Wyścig trwa, kto pierwszy dotrze do wyspy Syren, będzie zwycięzcą, ale ta wojna jest nieunikniona.

  Dziewczyna poznaje swoje dziedzictwo, poznaje fakty, które jeszcze bardziej upewniają jej decyzję dotyczącą jej ojca, nie spodziewa się, że na to wszystko jej już za późno.

  Czy Alosa będzie w stanie walczyć i wygrać z Ojcem, bezwzględnym królem piratów?

  Czy jej prawdziwa natura, przejmie nad nią kontrolę?

  Czy Syreny, które kryją się w głębinach morskich, staną w obronie królowej ?

  Odpowiedzi na te wszystkie pytania, znajdziecie w tej książce "Córka królowej oceanu" jest idealnym zakończeniem, które chwilami zaskakuje,ale jest naprawdę dobrze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  PO PRZECIWNYCH STRONACH? A MOŻE JEDNAK RAZEM…

  Główna bohaterka powieści, młodziutka, ale zadziorna i bardzo odważna Alosa jest przekonana, że osiągnęła swój cel. Ma na wyciągnięcie ręki swojego wroga, którego w każdej chwili może po prostu zabić. Dziewczyna rządzi. Do czasu. Okazuje się bowiem, że nie wszystko wiedziała, bo tuż za jej plecami czaił się pewien niechlubny sekret. Bohaterka nie jest zatem baśniowym cyborgiem, miewa chwile zawahania i momentami nie wie już komu powinna ufać. Owszem, niektóre z jej zachowań mogą okazać się nieco irytujące, ale w końcu w grę wchodzi niecodzienna sytuacja. Nieidealny, ale wciąż mający w sobie wiele uroku jest sam Riden. Pojawiają się jego chwiejne nastroje, pojawia się także… szczere wyznanie, dzięki któremu otwiera się przed bohaterką rozczulając czytelnika. Ewoluuje zatem relacja, którą oboje tworzą i można mówić tutaj o jej dojrzewaniu. Nie warto jednak sięgać po tę książkę kierując się wyłącznie wątkiem miłosnym. Jest ON elementem całej złożonej fabuły, którą buduje na pewno więcej elementów.

  MORSKA PRZYGODA

  W historii czuć ducha wielkiej przygody. Tworzy ją sam klimat. Poszukiwana mapa, syreni śpiew, oceaniczne głębiny. Niebezpieczne węgorze, morska bitwa, podniesione żagle. W końcu ukryty skarb i wielka konfrontacja z nieznanym. Akcja posiada zwroty, dzięki którym całość nabiera zupełnie nowego kierunku. Jest oszałamiające pragnienie władzy, które może prowadzić do katastrofy, zawiedzone zaufanie i żal. Jako że nie jestem fanką rozległych opisów walk czy środowiska fantasy i raczej stawiam na akcenty romantyczności, dla mnie wszystkiego było tutaj wystarczająco. Na tyle, bym wczuła się w panujący w historii klimat i dobrze się bawiła.

  PODSUMOWANIE

  Kontynuacja na miarę pierwszej części. Z pobudzającym wyobraźnię klimatem przygody, zwrotami akcji i dobrym zakończeniem. Raczej dla młodzieży niż dla dojrzałego czytelnika, bez wielkiego przekazu czy głębi emocji, ale na miarę odprężającego przerywnika przypominającego o latach dzieciństwa – z dodatkiem rozpalającego uczucia – polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piracka dylogia, która potrafi skraść serce, wzruszyć i rozbawić do łez. Takich książek mi brakowało. 300 stron można pochłonąć w kilka godzić, co jest miłą odskoczną od wielotomowych i obszernych serii, które ostatnio są niezwykle popularne. Historia Alosy była dla minie prawdziwym powiewem świeżości. Czyta się niezwykle lekko. Wszystkie sceny walk są bardzo ekscytujące. Syreny intrygują, a wojna córki z ojcem skłania do refleksji. Nie oczekujcie wybuchów emocji, skomplikowanych intryg i zawiłych wątków, jest to typowo literatura rozrywkowa, która jest po prostu przyjemną powieścią. Riden nieco mnie zawiódł i pokazał się z gorszej strony. Nie podobało mi się jego zachowanie. Wielokrotnie wpadł w gniew i miał pretensję do Alosy, by dzień później stwierdzić, że jednak nie miał racji. Jest to chyba największy minus, którego nie mogę przemilczeć. Pomijając ten fakt, to „Córka królowej oceanu” to świetna powieść awanturnicza, w której nie zabraknie gorącego romansu. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, a przy tym oryginalnego, to jak najbardziej Polecam! 7/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Córka pszczelarza mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,53 zł 26,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Córka pszczelarza mobi epub

BESTSELLER “SUNDAY TIMESA” „Santa Montefiore to mistrzyni epickiego romansu. Każde jej słowo płynie prosto z serca.” Jojo Mojes, autorka Zanim się pojawiłeś Dorset, 1932: Grace Hamblin, córka pszczelarza, dorasta w pięknym majątku na wsi. Zna swoje miejsce i przyszłość. Po niespodziewanej śmierci...
eBook Florencja córka diabła mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Florencja córka diabła mobi epub

"Wszystkie konie kolejno przeszły przez przejście, otwarte za pomocą odsunięcia jednej żerdki. W pląsach, bo w pląsach, niektóre bokiem, jak normalne dwulatki, ale jednak przeszły. Florencja nie. Spokojnie skręciła i bez rozbiegu, z miejsca, ze stępa, jednym lekkim odbiciem przeszła nad żerdzią w...
Firma przewozowa. Gonzales i córka 0/5 Nasza cena:
19,44 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Firma przewozowa. Gonzales i córka

Libertad Gonzalez odsiaduje wyrok nie potrafi wyjawić współwięźniarkom, które starają się ją skłonić do zwierzeń, za co została skazana. W końcu jednak znajduje sposób, aby przedstawić swoją historię. Zakłada więzienny klub książki, w którym opowiada niezwykłe losy kierowcy ciężarówki i jego...
Córka Króla Piratów 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka Króla Piratów

Wysłana na misję, by odnaleźć starą mapę stanowiącą klucz do legendarnego skarbu, siedemnastoletnia piratka Alosa, celowo pozwala się uprowadzić, aby móc przeszukać statek konkurenta. Dziewczyna zmaga się z bezwzględną piracką załogą. Dostępu do mapy broni jej porywacz, nadspodziewanie bystry i...
eBook Córka Króla Piratów mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Córka Króla Piratów mobi epub

"- Pójdziesz z nami. - Myślę, że szybko się nauczysz, kapitanie, że nie lubię, gdy ktoś mi mówi, co mam robić." Wysłana na misję, by odnaleźć starą mapę stanowiącą klucz do legendarnego skarbu, siedemnastoletnia piratka Alosa, celowo pozwala się uprowadzić, aby móc przeszukać statek konkurenta....
Moralność pani Piontek 4/5 Nasza cena:
26,69 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moralność pani Piontek

Przezabawna, słodko gorzka historia lekarza ginekologa, Augustyna Poniatowskiego, jego upiornej mamuśki, pani Piontek oraz kilku innych kobiet jego życia. Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to ekscentryczna kobieta, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których chciałaby...
Żona mordercy 4/5 Nasza cena:
25,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona mordercy

Czuły mężczyzna, kochający tata, seryjny morderca. Mąż Giny Royall okazał się potworem. Czy mogła o tym nie wiedzieć? Wyszłam za mąż za potwora, spałam w jego łóżku. Jakim cudem mogłam tego nie wiedzieć? Świat Giny Royal legł w gruzach w chwili wypadku – nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w...
Lato wśród wydm 4/5 Nasza cena:
25,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato wśród wydm

Mały biały domek nad morzem, któż o nim nie marzył? Specjalistka od aranżowania nieruchomości na sprzedaż, Matylda Radwan, ma twardy orzech do zgryzienia – tego domu akurat nikt nie chce kupić. W ciągu kilku letnich tygodni musi dokonać całkowitej metamorfozy. Nie spodziewa się, że zmiany dotkną...
Większość bezwzględna. W kręgach władzy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Większość bezwzględna. W kręgach władzy. Tom 2

Tom II serii „W kręgach władzy” W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula