Co się skrywa między nami?

Autor:

John Marrs

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
400
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł Taniej o: 35%

Ten thriller to prawdziwe wyzwanie! Gdy zaczynasz się domyślać, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami!

Mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści.

Matki i córki. Nie ma więzi mocniejszej niż ta. Zwłaszcza gdy zamiast miłości napędza ją nienawiść.

Maggie Simmonds zrobiła w życiu wiele rzeczy, z których nie jest dumna.

Nina, jej córka, nigdy jej tego nie wybaczy. Przykuje matkę do dawnego życia – dosłownie! I zmusi ją, by spłacała swój dług. Dzień po dniu.

Maggie jednak nie zamierza protestować. W ich wspólnej przeszłości są sprawy, o których Nina nie ma pojęcia. I dla własnego dobra nigdy nie może się o nich dowiedzieć. Nawet jeśli ceną za bezpieczeństwo jedynaczki będzie życie Maggie.

Obie mają swoje sekrety. Obie mają swoje powody. Żadna nie ustąpi.

Prawda jest bowiem śmiertelnie niebezpieczna. A matka zrobi dla swojego dziecka wszystko. Nawet jeśli ono miałoby ją znienawidzić.
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Opowieść o Matce i córce.

  Maggie i Nina.

  Ta książka to wiele tajemnic.

  Czytając ją ciągle zadawałam sobie pytania dlaczego? Jak? Kto?.

  Nie było momentu nudy oraz spokoju.

  Bo nawet jak jedna rzecz się rozwiązywała kolejne zostały tajemnicą .

  Za zamkniętymi drzwiami dzieje się wiele. Niektóre rzeczy są niewyobrażalne.

  Ale tutaj mamy nie tylko nienawiść. Ale i miłość i niezrozumienie. Jak bardzo matka może poświęcić się dla dziecka. Pomimo że wszystko to kłamstwo oraz zło.

  Do jakich rzeczy doprowadza kłamstwo.

  Co może zostać nam odebrane bez naszej decyzji. Jakie konsekwencje naszych działań mogą odbić się na przyszłości.

  Poznajmy tutaj teraźniejszość oraz przeszłość. Mamy podzielone na rozdziały obu bohaterek i jest to podzielone na czasy więc wiemy kiedy i co czytamy.

  Wstrząsający i mrożący krew żyłach to idealne określenie. I zgadzam się z tym w 100%.

  Książka ma w sobie te coś co przyciąga czytelnika. Nie mogłam się oderwać od lektury. Była brutalna ale z drugiej strony też prawdziwa.

  Autor nie dał nam nawet przez chwilę odetchnąć. Do ostatniej strony książki działo się wiele. Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się tak dobrej fabuły .

  Zdecydowanie lektura dla osób które uwielbiają zagadki oraz psychologiczne myślenie. Bo po bohaterkach można było się spodziewać wszystkiego. Pomimo że zakończyłam książkę i znam wszystkie rozwiązania tajemnic mam ochotę usiąść i jeszcze raz od początku ją przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Maggie i Nina. Matka i córka. Więźnień i oprawca. Dom i więźnienie. Kłamstwa i sekrety.

  Meggie kocha swoją córkę ponad wszystko. Zrobi wszystko, aby ją chronić. Nie ze wszystkiego jest dumna.

  Kiedy Nina odkrywa skrywane sekrety postanawia ukarać matkę. Przykuwa matce łańcuch do nogi. Meggie zostaje skazana na niewolę.

  Matka wie, że jej córka nie odkryła wszystkiego. I za wszelką cenę chce chronić córkę przed całą prawdą.

  "Co się skrywa między nami?" to genialny thriller. Książkę czyta się błyskawicznie. Pochłania od pierwszej strony.

  Skomplikowana relacja matki i córki. Każda opowiada swoją historię. Swój punkt widzenia. Czytelnik ma okazję wczuć się w sytuację obu kobiet.

  Co mogło sprawić, że córka pała taką nienawiścią do matki?

  Z jednej strony współczujemy matce, z drugiej próbujemy zrozumieć złość córki. Jedna błędna decyzja powoduje trudne do przewidzenia następstwa. A wszystko prowadzi do nieuchronnej tragedii.

  Autor stopniuje napięcie i powoli odkrywa przed czytelnikiem kolejne karty. Co doprowadziło do obecnej sytuacji? Co jeszcze skrywa Maggie?

  Pewne wydarzenia udało mi się odkryć, a część wywołała zaskoczenie.

  Jest to jeden z lepszych thrillerów jakie ostatnio czytałam. Jeżeli szukacie dobrej książki tego gatunku to tą pozycję Wam polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Matka i córka. Czy na świecie może być mocniejsza więź? „Łączą nas więzy krwi. Nie zawsze muszę cię lubić, ale nigdy nie przestałam cię kochać”. Jednak między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka prawie niewidoczna granica. Co się stanie, kiedy między matką a córką pojawia się szczelina? Z każdym gestem, słowem, uczynkiem rozszerza się do przepaści, której żadna już nie będzie w stanie zasypać. Z miłości rodzi się najpierw niechęć, później odraza aż w końcu przeogromna złość. Czy jednak sekrety i złe, bolesne decyzje podjęte przez matkę mogą usprawiedliwić zamknięcie jej na odizolowanym, wyciszonym poddaszu i trzymanie na łańcuchu? Tak dobrze przeczytaliście – na łańcuchu...

  „Jest osobą, z którą mieszkam pod jednym dachem, to tyle. Nie znaczy dla mnie więcej niż te żaluzje, które ukrywają wszystko, co się dzieje w naszym domu, niż te deski podłogowe, po których stąpam, albo drzwi, które wykorzystujemy, by separować się od siebie nawzajem”.

  Matka Maggie i jej córka Nina żyją pod jednym dachem osaczone miłością i nienawiścią. Matka zamknięta w sensie dosłownym, a córka jest więźniem swoich wyobrażeń i złych emocji czających się w zakamarkach umysłu. W tej historii nie ma bohaterek pozytywnych, raz jedna raz druga kobieta może być chwilowo usprawiedliwiona, ale każda popełniła błędy, za które płaci ogromną cenę. Denerwowała mnie zarówno matka, jak i córka. Córka, bo tak okrutnie i bezlitośnie traktowała matkę, odbierając jej bezpieczeństwo i nawet najmniejsze przyjemności. Maggie, która za wszelką cenę chciała zachować dla siebie pewne mroczne sekrety z przeszłości i zachowanie Niny traktowała jako pokutę. Jednocześnie bezkrytyczną miłość do córki uważała za swój bezgraniczny, niekończący się obowiązek. Czy naprawdę można uczynić WSZYSTKO dla swojego dziecka?

  Autor z wielką wprawą kreślił zdania i wzmagał napięcie. Intrygował, tym bardziej że narracja biegła nie tylko dwutorowo, ale w trzech ujęciach czasowych. W momencie, w którym chciałoby się już jednoznacznie ocenić jedną z bohaterek, w następnej odsłonie Autor przechodził do drugiej kobiety i ciągnął jej losy przez kilka rozdziałów wzbudzając znów szereg wątpliwości. Tym szybciej przerzucałam strony, by dowiedzieć się w końcu, co konkretnie spowodowało tą zdumiewającą i szokującą sytuację. Historii, mimo lekkiego pióra Autora, nie czytało się szybko. Każde słowo było ważne a czytelnik, co rozdział był sprowadzany na manowce, ponieważ nie mógł się zorientować w zmieniających się obrazach. Kto zawinił i czym konkretnie? Autor zastosował bardzo interesujący zabieg, ponieważ obie narratorki, matka, córka i ich relacje budowały kręgosłup fabuły. Każda przedstawiała sytuacje ze swojego punktu widzenia, skracając dystans między sobą a czytelnikiem i próbując wzbudzić jego zaufanie i współczucie. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że jedna i druga kobieta były narratorkami niewiarygodnymi i gubiłam się w domysłach. Której zaufać i uwierzyć?

  Zakończenie mnie nie tylko zaskoczyło, ale też przeraziło. Krótkie rozdziały napędzały tempo i do samego końca trzymały w napięciu. Dobra, mocna, pokręcona, niebanalna, wzbudzająca emocje i mroczna książka. Ukazuje nie tylko znieczulicę społeczną, bo nikogo nie zainteresowało nagłe zniknięcie Maggie, ale narastające w społeczeństwie różnego typu zaburzenia emocjonalne. Jak dobrze znamy swoich bliskich? W jakim stopniu ufamy sąsiadom? Każdy ma coś do ukrycia…

  Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Wydawnictwu Burda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno nie czytałam thrillerów psychologicznych, więc postanowiłam sięgnąć po jedną z nowości. Zaintrygował mnie opis, fabuła wydawała się być dość oryginalna. Czy tak się okazało?

  'Nasze wspólne lata nauczyły mnie jednego: wszystko, co jest ze mną nie tak, stanowi odbicie tego, co jest nie tak z tobą. Jesteśmy takie same. Gdy ja umrę, twój płomień też zostanie zduszony.'

  Nina ma bardzo specyficzną relację ze swoją matką, od dwóch lat więzi ją na poddaszu. Nogę przywiązuje łańcuchem do przygotowanej obręczy, a kobieta może opuszczać pomieszczenie wyłącznie na stałe posiłki i to niecodziennie. Co sprawiło, że córka postanowiła posunąć się do tego, aby ograniczyć w tak brutalny sposób wolność Maggie? Czy kobiety wspólnie zapracowały na to, jak aktualnie wygląda ich życie?

  Każdego człowieka w życiu spotykają różne rzeczy. Nie wszyscy potrafią sobie jednak z nimi poradzić. Główne bohaterki stawały przed różnymi wyborami, ale jedno jest pewne. Matka za wszelką cenę chciała chronić swoją córkę. Zazwyczaj jest właśnie tak, że nad dzieckiem rozkłada się szklany klosz, a wszystkie negatywne skutki działań kierowane są w stronę rodziców. Czy tak było w tym przypadku? Jakie wydarzenia sprawiły, że matka i córka stały się dla siebie więźniem i katem?

  'Jeśli się do kogoś przywiążesz, prędzej czy później ta osoba cię zawiedzie. Może nie zrobi tego z premedytacją, ale jeśli tylko nadarzy się lepsza okazja, zawsze cię dla niej porzuci.'

  Historia o dość niecodziennej tematyce, wciąga od początku. I o ile zdarzały się momenty dość absurdalne, o tyle całość odebrałam pozytywnie i nie mogę jej zarzucić wiele. Nie udało mi się trafnie przewidzieć jak całość się skończy i jakie wydarzenia doprowadziły do teraźniejszych decyzji bohaterek. Polecam!

  'Często zastanawiam się, czy najlepsze chwile w moim życiu to przypadkiem nie te, których nie pamiętam.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Matka, córka i ich niezwykle skomplikowana relacja. Nienawiść między nimi wydaje się być równie silna, co miłość. Maggie uważa, że za wszelką cenę musi chronić córkę, jest gotowa dla Niny zrobić wszystko. Czy miłość do dziecka i potrzeba ochrony, rzeczywiście usprawiedliwiają jej postępowanie? Jak daleko można się posunąć? Nina natomiast zupełnie zatraca się w wydarzeniach z przeszłości, choć nie wie wszystkiego. Ciężko jednoznacznie ocenić bohaterki, raczej nie ma tu pozytywnych postaci. Sądzę, że obie kobiety panicznie bały się samotności i zdecydowanie obie wymagały pomocy specjalisty.

  Marrs stopniowo odkrywa wydarzenia z przeszłości, podsycając ciekawość czytelnika. Gdy w trakcie czytania, zaczynałam wyrabiać sobie zdanie na temat kobiet, autor przenosił nas do innych wydarzeń i totalnie zaburzał moje wyobrażenia. To jest jeden z mocniejszych elementów książki – mocno zakręcona i zaskakująca fabuła, z niesamowitymi zwrotami akcji. Krótkie rozdziały dodatkowo potęgują jej tempo. Wydarzenia poznajemy naprzemiennie z punktu widzenia Niny i Maggie, co pozwala lepiej poznać motywy ich działania.

  Czytając mocno przeraziła mnie znieczulica panująca w społeczeństwie. Dorosła kobieta znika z dnia na dzień, a tak naprawdę nikt nie zastanawia się głębiej co się stało. Dlaczego sąsiedzi nie zareagowali, dlaczego współpracownicy tak szybko przestali interesować się Maggie? Kobiety są świadkami przemocy wobec dziecka, ale ostatecznie pomysł z niesieniem pomocy został porzucony. Wiele takich sytuacji znamy z realnego życia, gdzie dzieci cierpią w zaciszu własnego domu.

  Co się skrywa między nami to z pewnością jeden z lepszych thrillerów, które czytałam. Autor zaserwował czytelnikowi prawdziwy rollercoster emocji – żal, przerażenie i współczucie, ale też uczucie totalnego niezrozumienia. Akcja pędziła tak, że nawet przez moment nie odczuwałam znudzenia. Prawdziwą wisienką na torcie były totalnie zaskakujące zwroty akcji. W tej powieści nic nie jest takie, jak się wydawało na początku. Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dopasowani 5/5 Nasza cena:
29,05 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dopasowani

Książka, na podstawie której powstał serial NETFLIXA. Jak daleko się posuniesz, by znaleźć miłość? Od czasu, gdy naukowcy odkryli, że każdy człowiek posiada gen, który dzieli tylko z jedną osobą na całym świecie, miliony ludzi zdecydowały się na badania DNA, aby znaleźć idealnego partnera. Oto pięć...
eBook Dopasowani mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,79 zł 27,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dopasowani mobi epub

Jak daleko posuniesz się, by znaleźć miłość? Mandy próbuje na nowo ułożyć sobie życie po rozwodzie. Jest znów gotowa wejść w związek po trzech samotnych latach – tym razem z kimś, kto naprawdę jest dla niej stworzony. By odnaleźć swoją drugą połówkę, postanawia skorzystać z popularnego portalu,...
Drewniany młotek z piłką - zabawka zręcznościowa 0/5 Nasza cena:
17,42 zł 20,02 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drewniany młotek z piłką - zabawka zręcznościowa

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Drewniana zabawka zręcznościowa, której gra polega na umieszczeniu drewninej piłki na sznurku w jednej z miseczek lub na szpikulcu. Zabawka choć niepozorna wymaga sporo sprytu i zręczności.
Poduszka Spiderman 40x40 cm MV15705 0/5 Nasza cena:
60,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poduszka Spiderman 40x40 cm MV15705

Poduszka z motywem Spiderman jest delikatna i miła w dotyku. Dziecko z przyjemnością układa się do snu mając przy sobie największego przyjaciela jakim jest Spiderman.• Poduszka• Wymiary: 40x40 cm• Materiał: 100% poliester• Światełka LED
eBook Harda Horda. Antologia opowiadań mobi epub 0/5 Nasza cena:
38,40 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Harda Horda. Antologia opowiadań mobi epub

Kiedy kilkanaście kobiet łączy siły, powstają rzeczy wyjątkowe. Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz w niezwykłą podróż po zdumiewających światach, w których ludzkość próbuje radzić sobie ze skutkami katastrof spowodowanych przez naturę lub własną ignorancję, gdzie...
Biurfol Teczka koperta A5 PP Panda 0/5 Nasza cena:
5,67 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biurfol Teczka koperta A5 PP Panda

wykonana z folii PP z pełnym, ozdobnym nadrukiem na całej powierzchni oraz klapą w kontrastowym kolorzezamykana na wygodny nap zabezpieczający zawartość przed wypadaniemidealna do segregowania i przechowywania dokumentów, notatek, itp.
Mega Creative Liczydło drewniane 441012 21 x 27 x 6 cm 0/5 Nasza cena:
20,14 zł 25,82 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Creative Liczydło drewniane 441012 21 x 27 x 6 cm

Zalety produktu kolorowe koraliki zachęcają dziecko do nauki liczenia oraz wykorzystania liczydła poprzez zabawę. Liczydło od MEGA CREATIVE.W całości wykonane z drewna liczydło składa się z 10-rzędów kolorowych koralików. Niezbędne w pierwszych krokach nauki liczenia. Zawartość zestawu liczydło....
Piłki miękkie antystresowe Emotikony 4 sztuki MEGA CREATIVE 429801 0/5 Nasza cena:
11,94 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piłki miękkie antystresowe Emotikony 4 sztuki MEGA CREATIVE 429801

MEGA CREATIVE znów wychodzi naprzeciw naszym oczekwaniom, przedstawiając pomysł na odstresowanie i zabawę w jednym. Piłki antystresowe z grafiką Emotikonek nie tylko będą pomocne w nauce radzenia sobie ze stresem ale także świetnie nadadzą się jako przyrząd do ćwiczenia dłoni. Piłki mają tylko po...
Patio Kredki ołówkowe trójkątne jumbo Colorino Kids + temperówka Minnie 13 kolorów 12 szt. 0/5 Nasza cena:
19,66 zł 26,62 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Patio Kredki ołówkowe trójkątne jumbo Colorino Kids + temperówka Minnie 13 kolorów 12 szt.

Kredki ołówkowe Jumbo Colorino Minnie Mouse 13 kolorów w zestawie z temperówką. Duże trójkątne kredki najwygodniejsze do nauki pisania i rysowania przez najmłodszych. Ich grubość zdecydowanie ułatwia chwytanie przez małe rączki. Rysiki są szerokości aż 5 mm, stawiają doskonale wyraźne, szerokie...
PEGR 2001: A Space Odyssey Bk/MP3 CD (5) 0/5 Nasza cena:
25,11 zł 25,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PEGR 2001: A Space Odyssey Bk/MP3 CD (5)

Poziom 5 - 2300 słów.„Odyseja kosmiczna” to wspaniały film i znana książka. Na Księżycu odkryto jakiś obiekt. Kto jest jego autorem? W kosmos wyłana zostaje misja badawcza. Coś na nią już czeka...
Znikopis magnetyczny duży MEGA CREATIVE 460391 0/5 Nasza cena:
44,25 zł 51,63 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znikopis magnetyczny duży MEGA CREATIVE 460391

Zalety produktu rozwijanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych, rozwijanie zdolności artystycznych, rozwijanie kreatywności. Znikopis to najlepsze pomysły na naukę rysowania Twojego dziecka. Nie musisz się przejmować czy linia będzie prosta czy krzywa, jeżeli coś nie wyjdzie, łatwo zmażesz...
Czytaj z Albikiem. Zawody. Śmieciarze. Interaktywna mówiąca książka 0/5 Nasza cena:
43,63 zł 44,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytaj z Albikiem. Zawody. Śmieciarze. Interaktywna mówiąca książka

Książka opowiada o kulisach pracy śmieciarzy, którzy są odpowiedzialni za czystość w mieście. Z książki można się dowiedzieć, kiedy rozpoczynają pracę, co należy do ich obowiązków i jak działa śmieciarka. Jednak to nie wszystko. W książce są także ciekawostki z zakresu ekologii. Dzieci dowiedzą...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula