Co kryje się w naszych genach? Największa łamigłówka ludzkości

Autor:

Ewa Bartnik

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.5 x 21.0 cm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
300
Nasza cena: 27,56 zł 44,90 zł Taniej o: 39%

"Co kryje się w naszych genach?" to znakomicie napisana książka popularnonaukowa, w której znana polska genetyczka opowiada o najważniejszych zagadnieniach swojej dziedziny.

Na początku lat 60. XX wieku Francis Crick wraz z Jamesem D. Watsonem, Maurice'em Wilkinsem i Rosalindą Franklin odkrył strukturę molekularną DNA. Rozwiązana została wtedy tajemnica kodowania białek w ludzkim genomie. Za to osiągnięcie zespół został nagrodzony Nagrodą Nobla. Nic zresztą dziwnego, było to bowiem odkrycie na miarę przełomu kopernikańskiego w astronomii. Ruszyła lawina badań i eksperymentów. Dzisiaj nie zdajemy już sobie nawet sprawy, jak ogromny wpływ genetyka ma na nasze życie.

Wiadomo oczywiście, że za pośrednictwem genów dziedziczymy po przodkach rozmaite cechy, a także wrodzone zachowania czy nawet atawistyczne lęki. Poza tym pewne krzyżówki genów lub mutacje powodują rozmaite choroby o podłożu genetycznym. Niektóre z nich udaje się już leczyć. Nad metodami zwalczania innych nadal trwają prace. Część schorzeń próbuje się leczyć za pomocą komórek macierzystych. Inne wymagają wprowadzenia do organizmu prawidłowego genu, na przykład za pomocą wirusa. Ale z genetyką spotykamy się nie tylko w specjalistycznych klinikach. Chyba każdy słyszał o żywności modyfikowanej genetycznie.

Na kartach książki "Co kryje się w naszych genach? Największa łamigłówka ludzkości" profesorka Ewa Bartnik objaśnia nam najważniejsze zagadnienia z zakresu genetyki. Znajdziemy tu informacje na temat:

 • DNA i komórek macierzystych,
 • chorób genetycznych,
 • terapii genowych,
 • rozwoju medycyny spersonalizowanej,
 • dziedziczenia,
 • wirusów i ich funkcjonowaniu,
 • wpływu genów na proces starzenia się,
 • manipulacji genami,
 • eksperymentów dokonywanych na ludziach,
 • ... i innych ciekawych zjawisk z zakresu inżynierii genetycznej.

Pobierz darmowy fragment


O autorce

Profesorka Ewa Bartnik jest biolożką i genetyczką. Specjalizuje się zwłaszcza w chorobach będących skutkiem zmian w DNA. Jest znaną popularyzatorką nauki, także w mediach. Doceniło to Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych, przyznając jej w 2008 roku honorową nagrodę dla naukowca przyjaznego mediom.

Prof. Ewa Bartnik współpracuje na co dzień z pediatrami, genetyczkami, neurologami i okulistkami z wielu ośrodków medycznych w Polsce. Jest członkinią specjalnej komisji WHO, zajmującej się zagadnieniami dotyczącymi modyfikacji ludzkiego genomu. Odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz nauki w Polsce i na świecie oraz wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ile razy w życiu słyszy się, że dziecko jest podobne do swojego rodzica? Albo że wygląda identycznie jak praprababka ze strony ojca? Wydaje mi się, że jest to rodzaj zdań, które są już wpisane w wymianę uprzejmości i w dodatku najczęściej są jeszcze prawdziwymi stwierdzeniami. W końcu naprawdę wydaje się szokujące, że po iluś pokoleniach nagle pojawia się ktoś identycznie wyglądający. Choć już sam fakt, że dziecko jest czasami kopią któregoś z rodziców wywołuje niesamowitą fascynację. No przyznajcie sami – też Wam się to zdarza, prawda?

  Odpowiadają za to oczywiście nasze geny, które odkąd pojawił się Mendel i jego sławetny groch, intrygują wybitnych naukowców, ale i również ludzi niezajmujących się na co dzień rozbudowaną nauką. A nasz wygląd jest tylko czubkiem lodowej góry. Geny odpowiadają za o wiele więcej niezwykłych aspektów i nie są tylko zabawką do oglądania. Być może są odpowiedzią na naszą przyszłość i choroby, z którymi mimo olbrzymiego postępu medycyny nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Nie można też zapomnieć o przeszłości. Ile zagadek ukrytych przez historię będziemy mogli poznać, kiedy już całkowicie zrozumiemy genetykę? Ile już w tej chwili rozpoznaliśmy? To jest tylko kilka pytań, które kotłują się po mojej głowie, a jest ich niezliczona liczba.

  Poza wiedzą wyniesioną ze szkoły nie mogę się pochwalić informacjami dotyczącymi genetyki. Zawsze wydawała mi się fascynującą i pełna tych mitycznych tajemnic, które pewnego pięknego dnia zostaną rozwiązane. Lecz na własną rękę nie pogłębiałam wiedzy i nie poznawałam niuansów dotyczących genów. Tym razem postanowiłam to zmienić i zapoznać się z książką Pani Profesor Ewy Bartnik – "Co kryje się w naszych genach?". Czy teraz jestem już znawcą? Na pewno nie, ale wiem trochę więcej i to się dla mnie liczy.

  Zostałam na początku oczarowana językiem, jaki używa pisarka. Genetyka jest jednak działem biologii, co często niesie ze sobą wiele nowych nazw i niezrozumiałych opisów. W tym przypadku tak nie było, ponieważ autorka używała lekkiego i przystępnego słownictwa. Gdy czytałam, miałam wrażenie, że wieczorem przy kolacji ktoś opowiada mi anegdotki ze swojej pracy biologa. Stara się mnie zafascynować, więc jest wiele ciekawostek, ale też przekazać ważną wiedzę, dzięki której lepiej zrozumiem prawa natury. To uczucie opowieści jest potęgowane poprzez bezpośrednie zwroty do czytelnika. To nie są informacje rzucone w przestrzeń, ale skierowane do konkretnej osoby – tej, która właśnie wzrokiem przemyka przez zdania.

  Sama treść książki zaskakuje różnorodnością. Jest to stosunkowo krótka pozycja, którą w sumie przeczytałam na jeden raz i w ogóle się nie znudziłam, ponieważ tematów poruszanych przez pisarkę jest naprawdę wiele i stanowczo są od siebie odmienne. Widać, że książka ma również na celu ukazanie, jak genetyka jest szeroką dziedziną, która pod wieloma względami niesie ze sobą zmiany. Po samym przeczytaniu mam wrażenie, że gen jest nieodłączną częścią nas. Oczywiście mam na myśli coś więcej niż nasz organizm.

  Dużą zaletą tej lektury jest wyjście od podstaw. Pani Profesor nie zakłada z góry, że wszyscy doskonale wiedzą, czym jest DNA i jak jest zbudowana komórka. Podkreśla, że osoby w wieku średnim, czy starsze mogą nie posiadać takiej wiedzy ze szkoły, gdyż po prostu części przełomowych odkryć jeszcze wtedy nie dokonano. Zresztą wszyscy wiemy, jak to jest. Nauka w szkole niekoniecznie zapewnia pamięć o danych rzeczach do końca życia. Dlatego cieszę się, że niektóre rzeczy powtórzyłam sobie, a następnie w sposób płynny mogłam przejść do tematów trudniejszych i bardziej kontrowersyjnych. Tym bardziej że całość harmonijnie stopniuje wiedzę, ale żeby nie zanudzić czytelnika pojawiają się tematy konieczne w kontekście genetyki, ale też takie, które po prostu cieszą się ogólnym zaintrygowaniem i różnymi teoriami spiskowymi.

  Czy książka spełnia też mój standardowy wymóg rzetelności treści? Właśnie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno sam stopień naukowy autorki dużo mówi i chcę wierzyć, że jest to symbol najlepszej jakości. Tylko mam duże zastrzeżenie, ponieważ Ewa Bartnik wyraża wiele subiektywnych opinii. Nie uważam, żeby było to coś złego i z początku byłam wręcz zachwycona. Wiedziałam, które zdania są jej opinią, więc zdawałam sobie sprawę, że ma to właśnie subiektywne zabarwienie. Lecz przyszedł moment, gdy poczułam się tym za bardzo przytłoczona. To było zbyt nachalne i miejscami nieuzasadnione. Chciałam powiedzieć, że jasne, rozumiem, masz własne zdanie i chcesz do niego przekonać innych ludzi, ale gdzie są konkretne argumenty i czemu aż tak bardzo na siłę. Wiedza obroni się sama, a jeśli tego nie zrobi, to po prostu ten człowiek nie jest na nią jeszcze gotowy. Tak ja to odbieram. Oczywiście jest też bibliografia, która może być uzasadnieniem. Lecz tak jak wspominałam na początku – nie ma specjalistycznej wiedzy, więc nie jestem w stanie umiejscowić podanych pozycji z bibliografii. Pewnie z czasem do sprawdzę.

  "Co kryje się w naszych genach?" to pozycja na pewno godna uwagi i przeanalizowania. Spędziłam z nią naprawdę kilka intrygujących godzin i mam ochotę dalej pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie. Lecz chcę podkreślić, że to książka dla laików, którzy dopiero planują zdobyć więcej informacji. Myślę, że specjaliści w tej dziedzinie nie znajdą w niej nic nowego. Niemniej polecam, by sprawdzić, jak samemu odbierze się ją.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jako genetyk nie tylko z zamiłowania, ale i również z wykształcenia, nie mogłam przejść obojętnie obok książki autorstwa Ewy Bartnik. Co się kryje w naszych genach to jeden z obecnych bestsellerów, a i sama zauważyłam, że od jakiegoś czasu znacznie wzrasta zainteresowanie tym tematem wśród ludzi. Wiadomo jednak, że nie jest to tematyka łatwa i przystępna – sama niejednokrotnie próbuję czasami tłumaczyć coś znajomym, co mnie wydaje się być całkowicie oczywiste i wręcz banalne, ale wierzcie mi, ktoś, kto na co dzień nie obcuje zbytnio z tą dziedziną wiedzy, nie podejdzie do tego w taki sam sposób, jak ja.

  Publikacja Ewy Bartnik, profesor nauk biologicznych z Uniwersytetu Warszawskiego, którą zamówiłam w księgarni TaniaK[Adres usunięty], to coś, co może doskonale się sprawdzić dla tak zwanych żółtodziobów. Przypomina ona takie bardzo podstawowe wykłady z zakresu genetyki, oscylujące wokół różnych tematów, gdzie nie ma typowej, skomplikowanej wiedzy genetycznej, a raczej takie przystępne i dobrze wyjaśnione (może nawet w sposób wybitnie łopatologiczny) informacje, od których warto zacząć swoją podróż w tej dziedzinie. A jak ktoś zechce ją kontynuować, to na pewno pójdzie o krok dalej – z resztą sama autorka podaje na zakończenie spis polecanej literatury, gdzie znaleźć można dzieła chociażby autorstwa Mukherjee Siddhartha czy Svante Paabo (obydwu z nich sama również polecam!).

  Znaleźć tutaj można trochę informacji o chorobach genetycznych, czy to związanych z mutacją w pojedynczym genie, czy też tymi, o których mówi się, że dziedziczymy pewne skłonności, a nie samą chorobę (kwestia wielogenowa). Ewa Bartnik pisze również o terapii genowej, którą osobiście uważam za niesamowity postęp w medycynie, o możliwościach wykorzystania jej w konkretnych schorzeniach, o testach genetycznych i o tym, czy warto je robić, o nowotworach i słynnym strażniku genomu, czyli białku P53, a także porusza kwestię od lat niesamowicie kontrowersyjną, czyli GMO. Istotne jest to, że mamy do czynienia z człowiekiem, który faktycznie od lat siedzi w tym temacie, jest naukowcem, podchodzi do tej tematyki w sposób konkretny, a przekazywana tutaj wiedza ma poparcie w badaniach naukowych.

  Faktem jest, że nie znalazłam w tej książce nic nowego, ale sama siedzę w genetyce od wielu, wielu lat, więc takie podstawowe informacje mam już po prostu w małym palcu. Nie sposób w moim przypadku ocenić poziom trudności przekazywanych tutaj informacji, ale wydaje mi się, że są one naprawdę jednymi z bardziej bazowych, dodatkowo zaprezentowane zostały w naprawdę prosty, przystępny i w pełni zrozumiały sposób. Ewa Bartnik nie wchodzi w skomplikowane szczegóły, nie rozwodzi się w sposób zbyt rozległy nad poruszanymi tutaj wątkami (nad czym w sumie osobiście ubolewam, bo jednak przepadam za mocnym rozbudowaniem tej tematyki), wyznaje raczej zasadę odpowiednią dla potencjalnego odbiorcy, który zdobywanie wiedzy genetycznej zakończył na poziomie szkoły średniej – krótko, zwięźle i na temat.

  Dla mnie zdecydowanie za mało, za krótko, za prosto – ale chyba już wiecie, z czego to wynika. To jest pozycja dla osób, które są ciekawe świata, chciałyby się czegoś dowiedzieć, ale boją się sięgnąć po takie opasłe opracowania na ten temat. Być może tutaj załapią przysłowiowego bakcyla i dopiero wtedy ruszą dalej. Profesor Bartnik nie boi się też śmiało wyrażać swoich opinii na temat testów genetycznych czy GMO. Niejednokrotnie rzuca też ciekawostkami, żeby odpowiednio zainteresować czytelnika – dlatego jeżeli chcecie dowiedzieć się co nieco o genach, ale boicie się zbyt skomplikowanych rzeczy, to może właśnie powinniście spróbować zacząć od tej, wybitnie popularno-naukowej (z podkreśleniem na słowo popularno) książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie sięgnęłam po tę książkę, szukając konkretnych naukowych faktów z dziedziny genetyki, ponieważ na co dzień ta nauka w ogóle mnie nie zajmuje. Czytało się bardzo szybko i wbrew pozorom naprawdę lekko, ponieważ wiedza została przekazana przez autorkę w sposób przystępny. Tym, co mnie zaskoczyło jest fakt, że zagadnienia genetyczne naprawdę obecne są w naszym życiu, mimo że na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zdecydowanie jest to pozycja popularnonaukowa, która nie jest podręcznikiem akademickim. Z pewnością jednak zachwyci laików, którzy po jej lekturze otworzą się na ogrom możliwości, jaki daje nam nauka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ewa Bartnik
 • Wydawnictwo Zwierciadło
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 300
 • Format: 14.5 x 21.0 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381321907
 • Język: polski
 • Podtytuł: Największa łamigłówka ludzkości
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381321907
 • EAN: 9788381321907
 • Wymiary: 14.5x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Co kryje się w naszych genach? mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,12 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Co kryje się w naszych genach? mobi epub

Co można wyczytać z naszego DNA? Co dziedziczymy po przodkach? Czy testy genetyczne są wiarygodne? Jak funkcjonują wirusy? Na czym polegają terapie genowe i jak będzie wyglądać medycyna przyszłości? Na co dzień nie myślimy o tym, jakie znaczenie i wpływ na nasze życie ma genetyka. Wydaje nam się...
Chcę być kochana tak jak chcę 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chcę być kochana tak jak chcę

By nareszcie zrozumieć, o co w miłości chodzi Bestseller Chcę być kochana tak jak chcę, to książka-poradnik, książka-terapia, książka-przygoda, w której  Katarzyna Miller i Ewa Konarowska zastanawiają się, w jaki sposób można otrzymać miłość dokładnie taką, jakiej się chce i jakiej się potrzebuje....
Lot nisko nad ziemią 5/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lot nisko nad ziemią

Nowe wydanie porywającej powieści Ałbeny Grabowskiej, jednej z najlepszych polskich pisarek. Weronika Przybyszewska dorasta w czasach, w których lepiej się nie wyróżniać i nie marzyć. Mimo to, realizuje pragnienia  – pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka miłość, o jakiej marzą wszystkie kobiety....
Daj się pokochać dziewczyno 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Daj się pokochać dziewczyno

Poznaj sekret udanych relacji Jak kochać mądrze siebie i partnera? Jak znaleźć prawdziwe uczucie? Jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku? Jak pozbierać się po zdradzie i na nowo uwierzyć w miłość? Wielu z nas zadaje sobie podobne pytania. Psychoterapeutka Katarzyna Miller nie daje prostych...
Instrukcja obsługi faceta 4/5 Nasza cena:
23,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Instrukcja obsługi faceta

Jak świat światem kobiety poszukują odpowiedzi na dziesiątki dylematów związanych z płcią przeciwną. A gdyby tak można było zajrzeć do instrukcji obsługi mężczyzny? Instrukcja obsługi faceta to przewodnik po damsko-męskiej komunikacji, ale również szybki i praktyczny podręcznik jak wychodzić z...
Nigdy nie jest za późno jak czerpać siłę z przeciwności losu 0/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie jest za późno jak czerpać siłę z przeciwności losu

Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest, by umieć czerpać z nich siłę i stawiać czoła przeciwnościom, które niesie ze sobą życie. Nigdy nie jest za późno to książka Pemy Chördön, światowej sławy buddystki, którą pokochały gwiazdy Hollywood. Co zrobić, gdy dotyka nas...
Życie po traumie. Zeszyt ćwiczeń terapeutycznych 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie po traumie. Zeszyt ćwiczeń terapeutycznych

Trauma może wywrócić świat do góry nogami i sprawić, że wszystko wydaje nam się niebezpieczne lub obce. Jeśli doświadczyłeś przemocy fizycznej, seksualnej lub emocjonalnej, byłeś jej świadkiem w domu lub w sąsiedztwie, przeżyłeś katastrofę naturalną lub wypadek samochodowy czy samolotowy,...
Daj sobie prawo do przyjemności. Rzecz o orgazmie, kobiecości i nie tylko 0/5 Nasza cena:
35,02 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Daj sobie prawo do przyjemności. Rzecz o orgazmie, kobiecości i nie tylko

„Każda kobieta zasługuje na orgazm. To, czy się o niego troszczy, jest punktem wyjścia do wszystkiego. Orgazmy wnoszą w życie mnóstwo radości i energii, mają pozytywny wpływ na zdrowie i zwiększają poczucie przynależności w związku. Nikt nie powinien z nich rezygnować. Orgazm kobiety nie jest czymś...
Instrukcja obsługi kobiety 5/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Instrukcja obsługi kobiety

Jak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe? Po sukcesie książki Instrukcja obsługi faceta nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej o „bardziej skomplikowanej” połowie ludzkości – kobiecie. Kolejny przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, to także...
Superlunche zdrowe ekspresowe sezonowe 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Superlunche zdrowe ekspresowe sezonowe

SuperLunche to 70 dań, które przygotujesz w maksymalnie 30 minut, bez problemu zapakujesz i zabierzesz do pracy. W książce znajdziesz przepisy na każdą porę roku: • oczyszczające, lekkie ale odżywcze dania wiosenne, • orzeźwiające, delikatnie wychładzające lunche na lato, • odżywcze, rozgrzewające...
Jak facet z facetem 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak facet z facetem

Zapis rozmów Andrzeja Gryżewskiego z Przemysławem Pilarskim JAK FACET Z FACETEM. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich. Przemysław Pilarski, scenarzysta, stand-uper oraz Andrzej Gryżewski, terapeuta i seksuolog pracujący na co dzień z parami gejowskimi spędzili wiel.e czasu na rozmowach o...
Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy walczyl 5/5 Nasza cena:
56,47 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy walczyl

Stulecie Winnych bez wątpienia pretendować może do tytułu najlepszej sagi ostatnich lat.  Dowodem uznania czytelniczek jest nagroda Pióra, przyznana przez nie Ałbenie Grabowskiej, autorce tej fascynującej trylogii. Opowieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozgrywa się na tle...
Wybrane bestsellery
Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 2.1. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 2, część 1 znajdują się teksty wczesnego romantyzmu, m.in. wiersze poetów jezior (zakres rozszerzony), Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera oraz Faust Goethego, opowiadania Edgara Allana Poego (zakres rozszerzony), a także twórczość dwóch największych poetów...
Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,95 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Anna. Uczniowie Hippokratesa. Tom 2

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
44,56 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Singielka 0/5 Nasza cena:
19,01 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Singielka

Singielka. Saga rodziny Donellów Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty...
Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
57,76 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia 5/5 Nasza cena:
32,69 zł 34,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia

Zestaw podręcznik oraz ćwiczenia z serii Zaproszeni przez Boga przeznaczony jest do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej. Książki wchodzące w skład tego zestawu zgodne są z najnowszą ramą programową. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
Miłość w zamkniętej kopercie 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w zamkniętej kopercie

Birdie Maxwell miała na pieńku ze Świętym Mikołajem. Cztery lata temu poprosiła go o coś naprawdę ważnego, ale zawiódł. Mama nie wyzdrowiała. Po namyśle dziewczynka zdecydowała się dać mu ostatnią szansę i ponownie napisała do niego list, choć do Bożego Narodzenia pozostało kilka miesięcy. Sadie,...
Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie 0/5 Nasza cena:
69,51 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Powrót do Jedwabnego. Końcowe Odliczanie

PAKIET 3 KSIĄŻEK: Powrót do Jedwabnego, Powrót do Jedwabnego 2, Powrót do Jedwabnego 3 - To tylko Polin. Zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem Justice for Uncompensated Survivors Today - Ustawa 447. Kulminacyjna praca...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad

Nowe wydanie świątecznego bestsellera Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne 5/5 Nasza cena:
46,46 zł 48,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do E-testów. Szkoły ponadgimnazjalne

Zawiera treści dotyczące genetyki, biotechnologii, ewolucjonizmu, ochrony przyrody oraz ekologii z elementami ochrony przyrody. Zastosowano w nim szereg rozwiązań umożliwiających skuteczne przygotowanie do matury. Dzięki interaktywnej aplikacji Matura-ROM wspomaga samodzielne przygotowanie do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula