Co komu pisane

Książka
35,99 zł
Outlet
20,99 zł
eBook
27,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Format: 125mm x 195mm
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 384
Opis

"Co komu pisane" to nowa powieść pisarskiego duetu Ulatowska/Skowroński. Zaskakujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznego thrillera i kryminału.

Doktor Tomasz Bocianowski pracuje jako ginekolog w szpitalu, prowadzi też prywatną praktykę lekarską. Wiedzie usystematyzowane życie samotnego rozwodnika w jednej ze spokojnych, podwarszawskich miejscowości. Wszystko zmienia się diametralnie, kiedy pewnego dnia w jego domu pojawia się znana pisarka.

Książki Janiny Opiłko czytają wszyscy, jednak o jej prywatnym życiu właściwie nic nie wiadomo. Pozostająca w cieniu zdeklarowana introwertyczka postanawia nagle objawić się światu. Chce zasmakować życia, którym cieszą się bohaterowie jej powieści. Wdziera się więc w życie doktora Bocianowskiego i zostaje uczestniczką serii dziwnych, zaskakujących wydarzeń.

Pisarka postanawia opisać to w swej nowej powieści. Tylko ona zna zakończenie; tylko ona wie, co ma się wydarzyć. Ale czy na pewno? Ktoś jeszcze zdaje się tym wszystkim sterować, a lekarz i pisarka zachowują się niczym bezwolne marionetki. Ktoś, kogo imię mogłoby brzmieć "Zemsta"...

Thriller, sensacja, kryminał? A może na dodatek szczypta romansu, powieści obyczajowej i horroru? Tak! "Co komu pisane" to właśnie taki barwny, kipiący cocktail, który pochłania się jednym haustem. Historia wciągająca od początku do końca, która z każdą kolejną stroną wzbudza w czytelniku coraz większy niepokój. "Co komu pisane" to także przejmująca opowieść o zemście i jej ogromnej, niszczącej sile.


O autorach

"Co komu pisane" stworzył autorski duet: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Każde z nich ma w dorobku kilka bardzo poczytnych powieści. Ona: cykl o Sosnówce, "Domek nad morzem", "Kamienica przy Kruczej", "Całkiem nowe życie"... On natomiast "Był sobie złodziej", "Mucha" czy też "Zabić, zniknąć, zapomnieć". Oboje doszli jednak do wniosku, że najlepszą przygodą jest pisanie razem. Dzięki temu powstało już dziesięć powieści, od których po prostu nie sposób się oderwać. A oto powieść najnowsza, którą serdecznie polecamy!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Co komu pisane
  • Autorzy: Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 384
  • Format: 125mm x 195mm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382340327
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382340327
  • EAN: 9788382340327
  • Wymiary: 12.5x19.5cm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Co komu pisane (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz K. w dniu 2021-03-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    "Co komu pisane" to książka, która była dla mnie miłym zaskoczeniem. Myślałem, że przeczytam obyczajówkę, a przeczytałem thriller. znalazłem tu wszystko, o czym przepadam czytać - świetną scenerię pełną grozy, intrygi, zabójstwo. A wszystko to przedstawione w sposób intrygujący i nieoczywisty. Tematyka książki to zemsta kobiet, która jest bliska wielu z nas i która nas otacza. Historia zaczyna się spokojnie, wręcz sielsko po to, żeby za chwilę zmienić się w kryminał! Książkę czyta się wręcz zachłannie, chce się więcej. I z pewnością nie można przy niej zasnąć. Sama "zarwałem" dwie noce, ale nie żałuję. Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Krzysztof R. w dniu 2021-02-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Zemsta jest niekiedy silniejsza niż opanowanie i zdrowy rozsądek. Często działamy impulsywnie dlatego, że bardzo kochamy. My kobiety jesteśmy w stanie to zrozumieć. Sprawcą zmian jest w tym przypadku niepozorna kobieta, która skrywa w sobie pewne tajemnice. Tomasz Bocianowski , znany ginekolog, trafił na Janinę Opiłko i jego życie zmieniło się diametralnie. Okazuje się, że nawet w cichej miejscowości pod Warszawą mogą wydarzyć się niecodzienne wydarzenia. Dzięki tej książce zrozumiałem, że zarówno miłość, jak i złość kobiety to najsilniejsze faktory potrafiące zmienić życie wielu ludzi. Nie igra się z kobietami.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magda Z. w dniu 2021-03-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Złowroga muzyka, tajemnicze pakunki, niebezpieczne i szokujące znaleziska. Kto pragnie wzbudzić strach i przerażenie? Komu zależy, by doprowadzić człowieka do skrajnego załamania? Kto rozdaje karty w tej grze i jakie są jego przesłanki? Komu warto zaufać? I kto się skrywa pod nazwą ,,Ktoś"?

    To bardzo dobre studium psychologiczne. Ja do samego końca nie byłam pewna, kto jest przysłowiowym ,,Ktosiem''. Za każdym razem, gdy już myślałam, że jestem na dobrym tropie ,,Ktosia'', autorzy wytrącali mi broń z ręki i wyprowadzali na manowce. W pewnym momencie sama zaczęłam mieć wątpliwości czy mój tok rozumowania jest dobry (w ostateczności i tak wyszło, że jestem kiepskim szpiegiem :P). Opowieść budzi strach i przerażenie. Napięcie powoli wzrasta, stopniowo chwyta czytelnika w swoje obślizgłe macki, delikatnie daje o sobie znać, by po chwili wycofać się rakiem. Nie ma jakiś gwałtownych skoków, a historia biegnie swoim wolnym tempem, to jednak w czytelniku pojawia się obawa, że za chwilę coś niebezpiecznego się wydarzy i tak się staje.

    Postacie zostały bardzo dobrze wykreowane. Do samego końca nie wyjawiają wszystkich asów z rękawa, dzięki czemu do ostatecznego finiszu nie wiemy, jakie kierują nimi intencje. Niby wszystko mamy wystawione jak na tacy, jednak zagłębiając się w fabułę, czytając kolejne rozdziały historii, czytelnik ma mętlik w głowie i już sam nie wie, komu powinien ufać, a komu nie. Pojawiają się kłamstwa, manipulacje, tajemnice, niedomówienia, chęć zemsty i to wszystko jest utrzymane w świetnym klimacie niepewności, strachu, obawy i ciekawości, jak wszystko zostanie poprowadzone do końca. Z przyjemnością zagłębiłam się w tym świecie! Dałam się wywieść w pole, zmanipulować i ciągnąć za nos. Uwielbiam takie historie nieoczywiste, które zmuszą czytelnika do myślenia, do poszukiwania prawdy. Nie mogę się doczekać kolejnego dzieła od autorów! Gorąco polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula