Cieplarnia

Autor:

Brian Aldiss

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Rok wydania
2019
Seria
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 32,22 zł
Audiobooki mp3
od 32,22 zł
Nasza cena: 31,56 zł 44,90 zł Taniej o: 30%

Przejmująca powieść z gatunku science fiction. Kolejna antyutopia, która może jednak poważnie Cię zaskoczyć - z pewnością bowiem nie tego spodziewasz się po książce na początku.

"Cieplarnia" to historia przedstawiająca wizję życia na Ziemi po upływie pięciu miliardów lat od chwili obecnej. Słońce, które robi się coraz większe i większe, powoli zbliża się do swojego końca. Nasza planeta natomiast przestała się w końcu obracać, dlatego też z jednej strony panuje wieczny mrok, w którym nie rozwija się nic, z drugiej natomiast wszystko gotuje się w promieniach palącego słońca. W tym niesprzyjającym klimacie przetrwało bardzo niewiele istot żywych. Praktycznie nie ma już zwierząt, a formą dominującą są rośliny lub ewentualnie ich krzyżówki ze zwierzętami. Ludzi także jest już niewiele, a ponadto znacznie różnią się od tych, którzy żyją na Ziemi obecnie. Są niewielkiego wzrostu, a najwyżsi spośród nich osiągają nieco ponad trzydzieści centymetrów. W związku z tym nie są zbyt bystrzy ani zdolni do tworzenia skomplikowanych cywilizacji.

W małych społecznościach bardzo liczą się chłopcy, ponieważ przychodzą na świat rzadko, a w dodatku mogą być płodni. Gren zalicza się właśnie do tej mniejszości. Jest jednak na tyle krnąbrny i zbuntowany, że jego współtowarzysze postanawiają skazać go na wygnanie w obawie, że mógłby zagrozić całej ich grupie. Gren jest rozżalony decyzją współtowarzyszy, a po drodze natrafia na pewnego dziwacznego grzyba. Czy związek z nim może coś zmienić w życiu jego i innych małych ludzi?

Brian Aldiss był brytyjskim pisarzem science-fiction, krytykiem, a także wydawcą fantastyki. Urodził się 18 sierpnia 1925 roku w East Dereham, natomiast zmarł 19 sierpnia 2017 roku w Oksfordzie. Pięć razy udało mu się zostać laureatem British SF Award, a dwa razy otrzymał nagrodę "Hugo". Wyróżniono go także nagrodą Damon Knight Memorial Grand Master Award za cały dorobek jego życia.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Cisza panowała niemal wszędzie... zbudowana z milionów nałożonych na siebie lat, cichnąca coraz bardziej, w miarę jak słońce słało z góry coraz więcej energii w początkowych stadiach swego obumierania."

  Rewelacyjnie wnika się w uniwersum przedstawione przez Briana Aldissa, podoba się wymykający się wszelkim zaszufladkowaniom pomysł na fabułę, wyjątkowo oryginalny i mistrzowsko zobrazowany. Książka zapewnia mocne wrażenia czytelnicze, sprawia, że pojawia się mnóstwo refleksji o otaczającym świecie, cechach gatunku ludzkiego, zanikaniu cywilizacji, ale również o nieustannym cyklu życia i śmierci, narodzinach i przemijaniu, odniesieniach do istnienia na jednej planecie i egzystencji w kosmosie. Znajdujemy mnóstwo twórczego materiału, przez który chce się przebijać myślami, poznawać emocjami, z kilku perspektyw odnosić do tego, co niewiadome i niezdefiniowane, nieuchwytne i niejednoznaczne.

  Daleka przyszłość zaskakuje zieloną barwą i brzmieniem walki o przetrwanie. Człowieka nie ma już na Ziemi, staje się wyjątkowo rzadkim okazem wegetacji, nawet nie współistnienia. Nie ma mowy o ekonomii, polityce, społeczeństwie, trzeba skupiać się jedynie na przeżyciu, a to wydaje się skazane na niepowodzenie. Do nadrzędnego i niepodzielnego głosu dochodzą roślinne formy życia, śmiało zagarniające każdy skrawek planety, wyspecjalizowane w zabijaniu i unicestwieniu, pozwalające na ograniczone istnienie gatunkom zwierząt, z których czerpią korzyść. Ziemia przywiązana do Księżyca, nagrzana jak nigdy wcześniej promieniami Słońca, zaś Księżyc skolonizowany przez trawersy. Nici pajęczyny łączą echa starej przeszłości i nowe formy bytu.

  Symboliczne wycofanie się człowieka na drzewo, odwołanie do jego powstania jako gatunku. Nie ma już mowy o żadnej inteligencji, na zawsze utracono wysoką zdolność rozumienia, uczenia się i posiłkowania pozyskaną wiedzą. Znaczące zawężenie widzenia świata, koncentracja jedynie na najbliższym otoczeniu, włączenie pierwotnych instynktów. Ciekawie jest spoglądać na jednostki ludzkie, które gubią się w plątaninie wiecznie głodnych wrogów, małe grupki połączone jedynie węzłem wzajemnych korzyści opartych na prymitywnych wartościach, ale również podziwiać, jak doskonale rozwinęły się zielone organizmy, do jakich zadziwiających postaci wyewoluowały, jak podporządkowały wszystko to, co pretenduje do życia na planecie. Dżungla nie zna litości.

  Nie spodziewałam się, że będzie to tak ciekawa książka, szybko dałam się złapać jej urokowi, odpowiadał florystyczny klimat, atrakcyjne prowadzenie narracji i wyjątkowo frapujące wizje. Szkic powieści powstał sześćdziesiąt lat temu, a ona nie zestarzała się, nie pokrywała patyną. Efekt skoncentrowania na wyobrażeniach wybiegających poza to, co współczesne, przewidywalne i spodziewane. Ziemia wyswobadza się z ludzkiego panowania, zapomina o ambicjach i aspiracjach człowieka, wymazuje go z pamięci, stwarza miejsce na konsekutywne egzystencje, jednocześnie sama zbliża się nieuchronnie ku końcowi.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cykl „Wehikuł czasu" sprawił, że poznałam kilka naprawdę ciekawych książek sci-fi. Postanowiłam, że będę zaznajamiać się w ciemno z każdą pozycją wydaną w tym cyklu. Tym razem sięgnęłam po kolejną książkę pana Aldissa. Kilka miesięcy temu przeczytałam jego książkę „Non stop" i byłam bardzo ciekawa tego kolejnego spotkania. Z wielką ciekawością zabrałam się za czytanie.

  Nie mogę napisać, że książka „Cieplarnia" już od pierwszych stron mnie zachwyciła. Nie mogę też napisać, że od początku nie mogłam się oderwać od tej historii, gdyż tak nie było. Mój początek z tą książką był ciężki. Bardzo szybko pogubiłam się w postaciach i wydarzeniach. Nie do końca wiedziałam o czym czytam. Dopiero jak minęło kilkadziesiąt stron książki to zaczęłam rozumieć, co się dzieje i mogłam z pewnym zaciekawieniem śledzić bieg wydarzeń. Muszę też przyznać, że z niechęcią wracałam do tej książki. Nie przeczytałam jej na raz. Robiłam kilka prób i z małą chęcią brałam ją do ręki. Jak się zastanowiłam, dlaczego tak się działo to doszłam do wniosku, że tu nie chodziło o nieciekawą historię, bo w pewnym momencie zaczęła mnie ona nawet interesować. Tylko przyczyną tej niechęci było to, że książka wywarła negatywne pierwsze wrażenie, o którym cały czas pamiętałam.

  Książka „Cieplarnia" to nie jest idealna pozycja. Ma swoje wady i niestety zostawiło po sobie negatywne pierwsze wrażenie, które odbiło się na ogólnej ocenie opisanej historii. Żałuję, że nie spędziłam wraz z tą pozycją tak przyjemnych chwil, jakie spędzałam z innymi z serii „Wehikuł czasu". Myślę, że spróbuję też kiedyś sięgnąć po inną książkę pana Aldissa, żeby sprawdzić, czy ma też inne fajne pomysły na historie, które mają lepsze początki. Teraz jednak, czekam na kolejną książkę należącą do cyklu „Wehikuł czasu".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rządy roślin"

  W
  młodości Brian W. Aldiss jako żołnierz był w Birmie i na Sumatrze, gdzie zetknął się z dżunglą. Przebywając tam zafascynował go widziany pewnego dnia figowiec bengalski, który rozrastał się do niewyobrażalnych rozmiarów w każdą stronę. Figowiec ten w dużej mierze przyczynił się do napisania powieści "Cieplarnia", w której to rośliny, a nie ludzie lub zwierzęta rządzą tym światem. Pomysł ten, jakkolwiek oryginalny i ciekawy, budził we mnie małe wątpliwości, że powieść z władczymi roślinami może być jednak bardziej kiczowata i absurdalna niż wartościowa pod jakimkolwiek względem. Okazała się jednak bardziej ambitna i o głębszych przemyśleniach niż mogłem sądzić. Ale wartość tej nagrodzonej nagrodą Hugo historii najpewniej zostanie doceniona przez mniejsze grono wytrawnych czytelników.

  Akcja powieści dzieje się w dalekiej przyszłości naszej planety. Słońce zaczęło umierać i pojawiło się promieniowanie wywołujące dziwną chorobę, która dotknęła i zdziesiątkowała ludzkość. Ziemię zaczął pokrywać ogromnych rozmiarów figowiec i teraz przypomina ona jedną wielką dżunglę, w której to nie człowiek i nie zwierzęta rządzą światem. Rządy objęły rośliny. Zmutowane, agresywne, dziwaczne i ogromne. Tylko nieliczne zwierzęta przetrwały. I zdegenerowany człowiek, który bardziej je przypomina tocząc codziennie walkę o przetrwanie z roślinnością w niezmierzonej dżungli. Czy uda mu się ją przetrwać?

  Aldiss bez wątpienia uwielbiał tworzyć wizjonerskie obrazy przyszłości. Pokazał to już w debiutanckim "Non stop". Udowodnił w "Cieplarni" i kilku innych. Jednakże nie ma w tym schematyzmu, bo obie te powieści znacznie się różnią. W debiutanckiej książce dżungla mieści się w gigantycznym statku kosmicznym i człowiek stara się zrozumieć zasady rządzące tym światem. Natomiast w "Cieplarni" dżungla jest na naszej planecie, a człowiek skupia się niemal wyłącznie na przetrwaniu. Niemniej jednak czytelnik jako obserwator odkrywa cykl życia bohaterów tej książki i naturę ich świata, a dzięki inteligentnemu grzybowi, który w pewnym momencie tej historii wiąże się z jedną z postaci, poznaje także ludzką ewolucję - od dawien lat do aktualnej powieściowej rzeczywistości.

  Książka ta jest bardzo specyficzna i ciekawa, chociaż momentami dość dziwaczna. Pełno tu różnych dziwacznych roślin z jeszcze dziwniejszym nazewnictwem. Paryperze, pszczelce, jagodobije, mrówce. Przypominające pająki mocarmity, które swoją pajęczyną oplotły Księżyc. Gigantyczne selery czy pietruszki. Jest tego całkiem sporo. Różne kształty, różne wyglądy, niektóre latające, niektóre gryzące. Bogactwo dość obszerne i z przyjemnością się odkrywa ten świat wymyślony przez autora, który znacznie umniejszył i zmienił rolę człowieka. Skarlali, szybko się starzeją i szybko umierają. Z racji niewielkiej ilości mężczyzn to kobiety pełnią większą rolę w życiu społecznym zdobywając pożywienie czy walcząc. Mężczyźni są traktowani głównie jako jednostki rozpłodowe, żeby gatunek ludzki przetrwał. Niewielka jest obawa przed śmiercią, bo nadchodzi ona i tak dla wielu zbyt szybko, często umierają jeszcze jako dzieci. Przyświeca tutaj głównie myśl, że 'coś wyrasta, umiera i ginie', a w ich miejsce pojawia się zaraz nowe, więc nikt się śmiercią nie przejmuje, tylko stara żyć i przetrwać dalej.

  "Cieplarnia" to fantastyka inteligentna, nietuzinkowa i wizjonerska. Momentami dziwaczna, momentami poetycka. Może być odebrana jako przyjemna forma rozrywki. Ale docenią ją też osoby, które szukają bardziej wymagających pozycji fantasy i science fiction. To ambitna i wartościowa proza, która przedstawia niepokojącą wizję przyszłości opartą na niezwykłej wyobraźni autora. Udowadnia, że ciągle w fantastyce są książki, które mogą zaskakiwać czymś nowym, oryginalnym i ciekawym. Polecam.

  Recenzja z bloga: Świat Bibliofila.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aldiss ponownie zaprezentował kilka ciekawych postaci, które z jednej strony są świadome sytuacji, w jakiej się znajdują, a jednak momentami dają się ponieść dziwnym uniesieniom i harcom. Mimo wszystko ciekawie obserwowało się ich poczynania, ich różnorodność i zwiedzanie dziwacznego świata. W jakiś niecodzienny i niepokojący sposób ta książka pobudziła absurdalne obszary mojej wyobraźni, które rzadko kiedy dochodzą do głosu. I to było naprawdę dobre doznanie.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ŻYWA ŚMIERĆ

  Brian
  Aldiss to pierwszy autor, który w serii „Wehikuł czasu” doczekał się więcej, niż jednej powieści. Pierwszy, ale jak pokazują zapowiedzi, nie ostatni. Co prawda nie jest to pisarz tak wybitni, jak niektórzy jego koledzy, których prace odświeżane są w ramach tej linii wydawniczej i nie wydaje się by zasługiwał na podobne wyróżnienie, jednak nie zmienia to faktu, że „Cieplarnia” to kawał bardzo dobrej powieści, którą świetnie się czyta i która nie pozostawia czytelników obojętnych wobec tego, co czeka na nich na stronach.

  Przyszłość. Ziemia w ostatnich dniach swego istnienia, na zagładę czeka w blasku konającego słońca. Ale patrząc na nią, trudno nie dostrzec tkwiącego w niej życia. Dżungla rozrosła się do monstrualnych rozmiarów, zdominowała planetę. Zwierzęta, które przetrwały, kryją się w gęstwinie, człowiek jest ginącym gatunkiem, dla którego jedynie związek z inteligentnym grzybem może zapewnić szansę na przetrwanie. Właśnie w takim świecie zaczyna się niezwykła wyprawa. Dokąd jednak ona doprowadzi? I co w trakcie jej trwania się nam ukaże?

  „Cieplarnia” po raz pierwszy w formie odcinkowej pojawiła się na łamach legendarnego pisma „The Magazine of Fantasy & Science Fiction” w roku 1961. Owe pięć powiązanych ze sobą opowiadań zostało wspólnie wyróżnionych nagrodą Hugo dla najlepszego opowiadania. I to chyba dostateczny dowód na to, z jak świetną literaturą mamy tu do czynienia. To niby tylko postapo, trochę dziwaczne i momentami eksperymentalne bym rzekł, ale jakie robi wrażenie. I jak świetnie, tak po prostu, wszystko się to czyta.

  Aldiss w „Cieplarni” nie przejmuje się naukowym prawdopodobieństwem. Nie szuka umotywowania dla tego, co się wydarzyło i dzieje nadal. Nie przeładowuje więc swojej powieści kwestiami technicznymi i żargonem. Co nie przeszkadza mu jednocześnie w budowaniu spójnego, przekonującego świata, który fascynuje, urzeka, ale i ma nam coś do powiedzenia. Bo „Cieplarnia” to właśnie powieść nastawiona na wyobraźnię, zachwyt i przesłanie. Taki autorski popis wyobraźni, pozornie tylko mniej tajemniczy i intrygujący od poprzedniej powieści autora z Wehikułu Czasu – „Non Stop”. Sekrety są tu obecne, jednak i tak pierwsze skrzypce gra tutaj urzekająca wizja, która autentycznie wciąga i nie pozwala tak łatwo o sobie zapomnieć.

  Do tego dochodzą sympatyczne postacie zaludniające „Cieplarnię” oraz znakomity styl, którym Aldiss wszystko to podaje. Powieść jest lekka i przyjemna w odbiorze, ale jednocześnie autor eksperymentuje, szuka i przy okazji – a raczej przede wszystkim – tworzy lekturę satysfakcjonującą bardziej wymagających odbiorców. W skrócie: Wehikuł Czasu znów nie zawiódł i wszyscy miłośnicy dobrej, niebanalnej fantastyki znów będą usatysfakcjonowani. A jak patrzę na zapowiedzi wydawcy („Wieczna wojna”, „Drzwi do lata”, „Człowiek do przeróbki”), literacka uczta szybko się nie skończy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Brian Aldiss
 • Wydawnictwo Rebis
 • Seria s-f
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 312
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380625990
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Hothouse
 • Tłumacz: Marszał Marek
 • ISBN: 9788380625990
 • EAN: 9788380625990
 • Wymiary: 13.5x21.5x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Non stop 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Non stop

Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są...
Audiobook Cieplarnia mp3 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cieplarnia mp3

Powieść zdobyła nagrodę Hugo. Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety - jedna z najlepszych w całej fantastyce! Ziemię, tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca, pokrywa nieprzebyta dżungla rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną...
Audiobook Cieplarnia mp3 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cieplarnia mp3

Powieść zdobyła nagrodę Hugo. Magiczna, niepokojąca z misternym obrazem piekielnego, pogrążonego w oparach lasu i jego fantastycznych mieszkańców. To owoc niezwykle twórczej wyobraźni. - Kingsley Amis Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej...
eBook Cieplarnia mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cieplarnia mobi epub

Powieść zdobyła nagrodę Hugo. Magiczna, niepokojąca z misternym obrazem piekielnego, pogrążonego w oparach lasu i jego fantastycznych mieszkańców. To owoc niezwykle twórczej wyobraźni. - Kingsley Amis Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej...
eBook Non stop mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,82 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Non stop mobi epub

Fascynująca lektura, od początku do samego końca, kiedy odkrywasz, o co w tym wszystkim chodzi, i zaczynasz czytać ponownie. - „The Observer” POWIEŚĆ ZDOBYŁA PRIX JULES VERNE. Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym...
Narodziny Fundacji 0/5 Nasza cena:
35,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Narodziny Fundacji

Kolejny tom epokowego cyklu SF "Fundacja". Hari Seldon kieruje z powodzeniem Projektem Psychohistorii na Uniwersytecie Streelinga, a jednocześnie - po zniknięciu R. Daneela Olivawa - zostaje nieoczekiwanie Pierwszym Ministrem. Dzieląc czas pomiędzy badania nad psychohistorią a walkę ze spiskowcami...
Kopia ojca 5/5 Nasza cena:
50,92 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kopia ojca

Trzeci tom najlepszych opowiadań Philipa K. Dicka. Dick pomysłowo wtłacza naszą rzeczywistość w najdziwniejsze schematy bądź zmusza do spojrzenia na nią z nieznanej, niepokojącej perspektywy i przyprawia to wszystko jaskrawą odmiennością, która na długo pozostawia w podświadomości czytelnika...
Czas poza czasem 0/5 Nasza cena:
37,19 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas poza czasem

Doskonała powieść Philipa K. Dicka – czy poza naszym światem istnieje jakiś inny? W swojej prozie kwestionuję nawet wszechświat zastanawiam się na głos, czy jest rzeczywisty, zastanawiam się też na głos, czy my wszyscy jesteśmy prawdziwi. - Philip K. Dick. Philip K. Dick był filozofem, który...
Przestrzeni! Przestrzeni! 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przestrzeni! Przestrzeni!

Najgłośniejsza z powieści Harrisona, której ekranizacja pt. Zielona pożywka z Charltonem Hestonem w roli głównej została wyróżniona w 1974 r. nagrodą Nebula. Na skrajnie przeludnionej, zdegradowanej Ziemi kończy się żywność. Ludzie walczą o jej okruchy ze sobą i szczurami. Nieliczne bogatsze...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula