Chmura

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
398
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 27,42 zł 39,00 zł Taniej o: 30%

"Chmura" to niezwykle realistyczny i wciągający thriller psychologiczny dla młodzieży.

Emma zakochuje się w poznanym w sieci chłopaku - Paul zwierza jej się z najskrytszych tajemnic, ale nie chce spotkać się z nią w realu.

Nigdy jeszcze go nie widziała. To znaczy nie widziała go w prawdziwym życiu. Emma zna jedynie awatar Paula, mimo to czuje, że chłopak ten bez reszty ją oczarował. Czy to normalne zakochać się w człowieku poznanym przez Internet? On przecież chyba także coś do niej czuje. Jednym kliknięciem spełnia jej marzenia i zwierza się z najskrytszych tajemnic. Mimo swojej fascynacji Paulem Emma czuje się coraz bardziej osaczona. Kim jest poznany w sieci chłopak? Dlaczego nie chce spotkać się z nią w realu? Czy to po prostu sprytny oszust? A może Emma jest dla niego jedynym oknem na świat?

"Chmura" to znakomicie napisany thriller psychologiczny dla młodzieży. Książka wciąga czytelnika w zawrotny wir akcji już od pierwszej strony, a z każdą kolejną coraz trudniej przychodzi oderwać się od lektury. Powieść trzyma w napięciu od początku do końca. Zaskakuje, gra z czytelnikiem niemal na każdym kroku - a przy tym to niesamowicie wartościowa opowieść! Opowieść, która uświadomi każdemu, jakie potencjalne zagrożenia czyhają na nas w sieci. Czy każdy jest tym, za kogo się podaje? W jaki sposób zdobyć zaufanie ludzi po drugiej stronie ekranu? Do jakich celów zaufanie to można wykorzystać? Czym różni się znajomość wirtualna od tej zawartej w rzeczywistym świecie?


O autorce

Claudia Pietschmann przyszła na świat w roku 1969. To znana pisarka niemiecka specjalizująca się w literaturze młodzieżowej. Ukończyła w Berlinie studia z zakresu administracji biznesowej, a później przez wiele lat pracowała jako copywriterka i konsultantka marketingowa. Już w dzieciństwie odkryła miłość do książek i z dobrą lekturą spędza każdą wolną chwilę. Inną jej fascynacją jest sen - pisarka opanowała nawet technikę świadomego śnienia. Czy właśnie stąd bierze się niesamowita atmosfera "Chmury", powieści mimo wszystko bardzo realistycznej? Sprawdź sam i przekonaj się na własnej skórze!

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Emma kilka miesięcy temu straciła młodszego brata, który spadł z dachu. Śmierć Ethana odbiła się też na jej relacji z rodzicami, którzy nieustannie się kłócą i przebąkują o rozstaniu. Dziewczyna czuje się samotna i szuka pocieszenia w świecie wirtualnym. Na forum dla osób borykających się z żałobą 'poznaje' Paula, który rozumie ją praktycznie bez słów. Ci dwoje szybko zaczynają nadawać na tych samych falach a gdy ich pisanina przekształca się w rozmowy głosowe, Emmie wydaje się, że odnalazła bratnią duszę. Co prawda chłopakowi zdarzają się dziwne przerwy w dostawie Internetu i czasem znika bez słowa na kilka dni, ale gdy Paul do niej wraca, ona znów się w tych rozmowach zatraca. I zaczyna chcieć czegoś więcej - rzuca chłopakowi aluzje co do ewentualnego spotkania, ale ten ciągle szuka wymówek. Wiadomo jednak jak to z babami bywa - zawsze znajdą sposób, by postawić na swoim. Emma postanawia złożyć Paulowi niespodziewaną wizytę, która okaże się być szokująca w skutkach. A dalsza znajomość z chłopakiem zacznie poważnie zagrażać bezpieczeństwu dziewczyny..

  Mogłabym się przyczepić do zbytniej naiwności bohaterki, ale jestem w stanie przymknąć na to oko, bo raz, że jest ona młoda (to może być odrobinę głupia) a dwa, że uporczywie potrzebowała kogoś, z kim będzie mogła popisać/pogadać o swoim smutku i widocznie uznała, że Internetowy przyjaciel pomoże jej uporać się z bólem i żalem. Szkoda tylko, że w tym wszystkim zapomniała o realnych osobach z jej otoczenia, o przyjaciołach z krwi i kości, którzy szukali z nią kontaktu a ona ich od siebie odpychała.

  Pomysł na fabułę uważam za bardzo dobry, bo byłam niezwykle ciekawa, jaki sekret skrywa Paul. I prawdę mówiąc, czegoś takiego się w ogóle nie spodziewałam. Przez moment wydało mi się to nawet odrobinę absurdalne, ale na pewno nie nierealne. Książka intryguje, zaskakuje i napawa grozą.

  Historia trzyma w napięciu, w połowie powieści autorka zrzuca na czytelnika bombę a każda kolejna strona to głośne tykanie zegara i nerwowe oglądanie się za siebie w obawie przed wybuchem. Ale lontu nie da się już zgasić..

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Literatura dla młodzieży ale czuję się młoda duchem - przeczytałam z ogromną przyjemnością. Książka daje do myślenia: czy możemy zaufać komuś poznanemu w internecie? czy nowoczesne technologie mogą nam zapewnić całkowite bezpieczeństwo ? jak sobie poradzić ze stratą kogoś bliskiego ? Polecam młodzieży i nie tylko. Warto przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Emma poznała Paula na portalu internetowym zrzeszającym ludzi zmagających się ze stratą bliskiej osoby, na którym zaczęła udzielać się po śmierci brata. Szybko połączyła ich wyjątkowa więź. Emma ma wrażenie, że nikt nie jest w stanie zrozumieć jej tak jak Paul. Choć ani razu nie spotkali się w rzeczywistości, każdego dnia wymieniają wiadomości na czacie. Z biegiem czasu ich relacja obiera jednak coraz bardziej niepokojące tory. Emma staje się bardzo ufna w stosunku do Paula i zaczyna zdradzać mu zbyt wiele szczegółów swojego prywatnego życia, a ten wydaje się coraz bardziej osaczać dziewczynę.

  Wkrótce Emma zaczyna wątpić w to, czy naprawdę może polegać na Paulu. Gdy w grę dodatkowo wchodzą nowe technologie, na jakich opiera się ich znajomość, bezpieczeństwo dziewczyny w sieci powoli staje się iluzją. Kim tak naprawdę jest Paul? Co zrobi Emma, gdy odkryje prawdę o nim?

  Technologia rzadko kiedy bywa tematem książek młodzieżowych. W zasadzie nigdy nie spotkałam się z żadną powieścią, która w aż tak dużym stopniu skupiałaby się na tym temacie. Dom głównej bohaterki, Emmy, śmiało można by wyobrazić sobie w filmie science fiction o nieodległej przyszłości – znajdujące się w nim urządzenia są ze sobą ściśle połączone i znają potrzeby domowników. Gdy Emma wstaje, w kuchni czeka już na nią gorąca kawa z ekspresu. Gdy wypija ostatni karton mleka, lodówka automatycznie robi zamówienie na brakujące produkty. Gdy jest jej zimno, temperatura w domu rośnie o kilka stopni, dopasowując się do jej upodobań. Dom jest również opatrzony w skomplikowany system ochrony bezpieczeństwa, który nie pozwala nieproszonym gościom zbliżyć się do posesji. Można powiedzieć, że dom zna doskonale nawyki rodziny Stoneów, a wszystkie znajdujące się w nim wynalazki techniki zapewniają im bezpieczeństwo i wyręczają w wielu rzeczach.

  Życie Stoneów nie zawsze tak wyglądało. Dopiero od paru miesięcy rodzice Emmy przykładają tak wielką wagę do bezpieczeństwa, że zdecydowali się na przeprowadzkę i powierzenie domu technice. Wydarzeniem, które spowodowało taką zmianę, była tragiczna śmierć małego braciszka Emmy, Ethana. Dziewczyna do tej pory nie pogodziła się ze stratą, dlatego szuka pomocy w sieci. Odwiedza portale internetowe, na których czyta wpisy ludzi, którzy mają za sobą podobne przejścia, odwiedza fora i pisze posty aż… pewnego dnia odzywa się do niej chłopak – Paul. Emma szybko zaczyna czuć się swobodnie w rozmowie z chłopakiem, który staje się jej powiernikiem. Poczucie zrozumienia i wspólnoty cierpienia pozwala jej otworzyć się przed nim i pozwolić się poznać. Dziewczyna nie zachowuje jednak zdrowego rozsądku w kwestii relacji z nieznajomym poznanym w Internecie i zaczyna zdradzać mu niepokojąco wiele szczegółów ze swojego życia prywatnego, co wkrótce może stać się przyczyną kłopotów.

  Zacznijmy dziś od negatywów. Chmura jest książką młodzieżową, co oznacza, że nie mogło obyć się w niej bez wątku romansowego. Początkowo znajomość Paula i Emmy zmierza bardzo widocznie w kierunku rozwijającego się uczucia. Żadne z nich nie kryje się z tym, że zaczyna czuć coś do tego drugiego. Z drugiej strony pojawia się również postać Matta – przyjaciela Emmy, który – choć bohaterka oczywiście jest tego kompletnie nieświadoma – jest w Emmie zadurzony. Uroczy trójkąt miłosny, jaki stworzyła Claudia Pietschmann, wpędzał mnie w coś w rodzaju politowania połączonego z zażenowaniem i chęcią roześmiania się. Relacje między bohaterami są bardzo sztuczne, płytkie i mało wiarygodne – szczególnie w przypadku Emmy i Paula. Chłopak ten od samego początku znajomości z dziewczyną na czacie sprawiał wrażenie niesamowicie sztywnego; używał zwrotów, których prędzej użyłby w stosunku do niej jej własny ojciec, a nie przyjaciel. Emma jednak była oczarowana nowo poznanym Paulem, choć wszyscy wokół oprócz niej dostrzegali w nim coś niepokojącego.

  Emma generalnie była bohaterką dosyć niezrozumiałą. W jednej chwili bywała przesadnie rozegzaltowana, a w kolejnej bardzo chłodna i powściągliwa. Zachowywała dystans w stosunku do swoich rówieśników, a po poznaniu Paula nie miała żadnych skrupułów przed wpuszczeniem go do swojego życia. Była bardzo niedomyślna i zawsze musiała najpierw się sparzyć, aby zauważyć, że coś jest złe. Trudno było mi darzyć ją sympatią. Bardzo starałam się przez całą lekturę mieć do niej neutralny stosunek, ale było to trudne. Brakowało jej zdecydowania, ostrożności i umiejętności mówienia „nie”.

  Chmura miała jednak swoje zalety, które ściśle wiązały się z motywem technologii. Uważam, że ten temat w młodzieżówkach jest na tyle rzadki, że można uznać go za prawdziwy powiew świeżości, którego nie spotyka się już często. Powieść Claudii Pietschmann doskonale obrazuje zagrożenia wynikające z przesadnego ufania wynalazkom techniki oraz korzystania z sieci w sposób nierozsądny. Emma przy swoim braku rozwagi była idealnym przykładem na to, jak nie postępować. Można więc stwierdzić, że z tej książki wypływa morał – morał przystający do dzisiejszych czasów, w których zewsząd otacza nas na pierwszy rzut oka zupełnie bezpieczna technologia. W związku z tym do głowy przyszła mi również myśl, że fabuła tej powieści mogłaby z powodzeniem stać się inspiracją do napisania scenariusza do jednego z odcinków serialu Black Mirror.

  Na okładce Chmurę okrzyknięto „thrillerem młodzieżowym”, a ja mogę się zgodzić z takim zaklasyfikowaniem tej książki. Choć nijak nie zmroziła mi ona krwi w żyłach, to jej druga część, gdy nabrała już tempa, aż do samego końca była bardzo emocjonująca. Przyznaję, że nie raz losy Emmy wprawiły mnie w osłupienie i nie zdziwię się, jeśli część czytelników będzie przy tej lekturze obgryzać paznokcie ze zdenerwowania.

  Książkę tę podzielić można na dwie części – pierwszą gorszą, wprawiającą w zakłopotanie niewiarygodnością zachowania głównej bohaterki, oraz drugą znacznie lepszą, bardziej dynamiczną i wciągającą. Gdyby autorka zdecydowała się skondensować pierwsze 200 stron do pięćdziesięciu, byłaby to właściwie znakomita decyzja. Chmura była jednak nieco nierówna przez tę różnicę w jakości rozdziałów. Na samym początku lektury znacznie skłaniałam się ku skwitowaniu Chmury oceną negatywną, a dopiero na sam koniec moja opinia uległa zmianie. Odrobinę żałuję, że od pierwszych rozdziałów książka ta nie była tak ciekawą i trzymającą w napięciu.

  Chmura Claudii Pietschmann jest młodzieżówką, która wyróżnia się spośród innych lektur tego gatunku dzięki użyciu motywu nowych technologii. Nie należy jednak bać się specjalistycznych naukowych określeń i przeładowania tekstu danymi – motyw ten został zgrabnie wpleciony w fabułę, w której przeplatają się wątek społeczny i romansowy. Choć Chmura ma zarówno wady, jak i zalety, to skłaniam się do stwierdzenia, że jest to dobra książka godna polecenia. Co jak co, ale oryginalność trzeba doceniać.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie nie jest proste, nigdy wcześniej też takie nie było, nikt też nam nie obiecywał, że takie będzie. Czasami bywa podstępne, potrafi wykorzystać nawiną istotę, która jedynie się błąka usiłując znaleźć ukojenie i zrozumienie. Należy pamiętać, że to my je takim tworzymy. Otrzymaliśmy dar, a jak ono wygląda zależy od nas samych, co naturalnie nie wypływa na poziom jego trudności czy złożoności. Czasami po prostu mamy możliwość jego zmiany, wystarczy jedynie zaryzykować i pochwycić szansę, która się dla nas ukazuje. Strata bliskiej osoby bywa bolesna, trudna do zaakceptowania, nie każdy potrafi przejść z nią do porządku dziennego, czy przepracować bólu, który wciąż kiełkuje w sercu. Kiedy tego nie dostrzeżemy może dojść do negatywnych skutków. W poszukiwaniu zrozumienia, odrobiny serca i przyjaźni przez naiwność potrafimy wpaść w kłopoty, z których wydostać się nie będzie tak łatwo. Czy to właśnie przed tym przestrzega nas Claudia Pietschmann? Pamiętajcie by mieć zawsze i wszędzie szeroko otwarte oczy, by nie umknął Wam żaden alarmujący szczegół.

  Główną bohaterką książki „Chmura” jest siedemnastoletnia dziewczyna o imieniu Emma, która próbuje sobie poradzić z żałobą. Nie jest to proste, kiedy przebywa się w domu, w którym w każdym kącie dostrzega się braciszka, którego życie dobiegło końca. Dla Emmy jest to bardzo trudne, tak samo dla jej rodziny, dlatego też postanawiają się przeprowadzić do nowego domu. Napędzany strachem o bezpieczeństwo żony i córki, pan domu decyduje się na dodatkowe zabezpieczenia, dlatego postanawia ich nowe lokum unowocześnić. Kupuje „smarthouse”, dzięki któremu staje się nowoczesny i skomputeryzowany. Rodzina może zmieniać ustawienia dzięki swoim smartfonom, co jest dla nich niezwykle wygodne. Wiele elementów codziennego życia zostaje zawartych w kilku przyciskach, dzięki czemu ich inteligentny dom wykonuje je za nich, jest to spore ułatwienie, a jednocześnie nie można oprzeć się wrażeniu, że stajemy się więźniami technologii mieszkającymi w złotej klatce. W takim miejscu Emma nie potrafiła odnaleźć swojego miejsca i pogodzić się ze śmiercią brata, więc postanowiła poszukać pomocy i wsparcia na własną rękę. W małżeństwie jej rodziców nie wszystko jest tak, jak powinno, dorośli też zawodzą, kłócą się i nie potrafią dogadać, dlatego Emma przesiadywała na Facebooku, gdzie natrafiła przypadkiem na grupę, w której użytkownicy wspierają się nawzajem i próbują przetrwać żałobę, z którą się zmagają. Tam poznaje sympatycznego chłopaka, który tak, jak ona cierpi z powodu straty bliskiej osoby. Paul często rozmawia z Emmą przez co ich relacja zdaje się rozwijać, z początku wszystko wygląda niewinnie i niegroźnie, jednak, jaką dziewczyna ma pewność, kto siedzi po drugiej stronie monitora? Paul zdaje się wiedzieć o dziewczynie niemal wszystko przekraczając wszystkie granice prywatności. Dlaczego nie chce się z nią spotkać? Czego się obawia, skoro tak dobrze się dogadują? Kim tak naprawdę jest Paul i czy Emma znalazła się w niebezpieczeństwie?

  „Chrmura” jest ostrzeżeniem nie tylko dla nas, ludzi technologicznie rozwiniętych, korzystających z mediów społecznościowych, ale także, a może i przede wszystkim dla rodziców. Internetowe znajomości są tematem rzeką, potrafimy z nich wynieść wiele dobrego, poznać ludzi, z którymi dzielimy wspólne pasje, mamy tematy do rozmowy, czy doradzenia w chwilach zwątpienia. Często dzielimy się informacjami, które mogą nas narazić na niebezpieczeństwo, czy utratę tej pozornej co prawda anonimowości w sieci. Bohaterka jest młodą i nawiną dziewczyną, która jest pogrążona w bólu i wręcz desperacko potrzebuje kogoś, kto poświeci jej czas, zrozumie i pomoże przez to przejść. Popełnia wiele błędów ukazując Paulowi wiele szczegółów z najbliższego otoczenia, co przyczynia się do wydarzeń, które sprawiają, że włos się jeży na głowie.

  Autorka świetnie rozwinęła akcję, nadała jej dość szybkie tempo, nie rozwlekała wątków w nieskończoność, potrafiła zaintrygować czytelnika. Mimo, że lata nastoletnie mam za sobą potrafiła utrzymać moje zainteresowanie fabułą. Nie jest to taki thriller, jakiego możecie się spodziewać, bo jest skierowany do młodzieży i myślę, że zamiast tak mocno szokować do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ma nas również ostrzegać przed naiwnością, która w pewnym stopniu dopada każdego, kiedy stajemy się bezbronni, a pokus ciągle przybywa. Muszę Wam powiedzieć, że prawda, której się dowiadujemy jest mocna, Paul opanował sztukę manipulacji do tego stopnia, że trudno mi było czasami wyłapać, co mogłoby być kłamstwem, a co prawdą. Oprawca pochwycił łatwą ofiarę, która jest tak bezbronna, że nie stanowi zbyt dużego wyzwania.

  „Chmura” jest niezwykle ciekawą powieścią, z którą spędziłam bardzo przyjemne czas, byłam zaintrygowana tym, co się wydarzy za chwilę, czy z takiej sytuacji da się wybrnąć, jak to rozegra autorka. Myślę, że powieści o takiej tematyce są potrzebne, aby ostrzec młodszych czytelników o zagrożeniach, które niesie za sobą technologia, bo to nie tylko dobrodziejstwo i usprawnienia. Każdy rodzic nastolatka powinien zastanowić się, czy na jeden z gwiazdkowych prezentów nie zarezerwować miejsca na „Chmurę” Claudii Pietschmann.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Emma Stone po stracie swojego brata, przeprowadza się z rodzicami do inteligentnego domu, który ma zapewnić im bezpieczeństwo. W budynku praktycznie wszystko sterowane jest za pomocą aplikacji w telefonie, a drzwi otwierają się i zamykają przed domownikami po zidentyfikowaniu ich za pomocą chipa przy kluczach i telefonu komórkowego. Oświetlenie, które samo się włącza, gdy domownicy poruszają się po korytarzach, ekspres do kawy sterowany przez telefon czy lodówka, która sporządza listę zakupów rejestrując ilość produktów. Czy to nie jest dom idealny? Ale wszystko do czasu.

  Emma źle sobie radzi z żałobą. Czuje się niezrozumiana przez rówieśników, za każdym razem wyrzucając im, że nie wiedzą co ona przeżywa. Nie potrafi otrząsnąć się z traumy, a kłopoty w związku jej rodziców tylko potęgują zagubienie. Ukojenie przynosi jej internetowa znajomość z Paulem, który kilka lat wcześniej stracił mamę. Chłopak doskonale rozumie co przeżywa dziewczyna i potrafi znaleźć odpowiednie słowa, które przynoszą Emmie ulgę. Dziewczyna powoli zakochuje się w tajemniczym internaucie i chce go bliżej poznać. Dziwi ją jednak jego opór przed spotkaniem, skoro tak dobrze się ze sobą dogadują. Jaką tajemnicę skrywa Paul? Czy na pewno jest tym za kogo się podaje?

  Książka porusza bardzo ważny i aktualny temat, jakim są internetowe znajomości. Historia Emmy przestrzega nas przed ujawnianiem zbyt dużo informacji o sobie, w Internecie. Bo nigdy tak do końca nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie ekranu i jakie ma wobec nas zamiary.

  Książkę czyta się szybko i rosnącym zainteresowaniem. Jest kilka punktów kulminacyjnych, które sprawiają, że czytelnik czuje narastającą panikę. Choć są też momenty, gdy fabuła zwalnia i zaczyna lekko nudzić. Ale może ma to uśpić czujność czytelnika.

  Sama Emma troszkę mnie denerwowała. Jej uczucia do Paula dość szybko zamieniają się w niezdrową fascynację. Jej decyzje również widać, że są nie do końca przemyślane. Ot logika nastolatki, która woli zataić przed rodzicami prawdę, byleby tylko ich nie denerwować, czym jeszcze bardziej pogarsza swoją sytuację. Trudno mi było także zrozumieć, że mając kłopoty ze zrozumieniem zadania z matematyki, dziewczyna nie mogła poszukać rozwiązania w necie, albo wśród swoich znajomych z klasy? Ale mam wrażenie, że pójście na łatwiznę jest dość powszechną metodą wśród młodych ludzi.

  "Chmura" to powieść dość złożona poruszająca ważne tematy. W tym młodzieżowym thrillerze, który wykorzystuje istniejącą już technologię do zbudowania przerażającej rzeczywistości, czytelnik znajduje przestrogę. Książka uzmysławia młodym ludziom, że warto podchodzić do internetowych znajomości z dystansem. Nie można bezgranicznie ufać osobom poznanym w sieci, bo nie wszyscy ludzie mają dobre intencje. Internet to bardzo przydatne narzędzie w codziennej pracy, ułatwiające komunikację, ale warto od czasu do czasu zostać offline.

  Nie do końca przekonuje mnie tajemnica Paula. Ten wątek jest dla mnie za bardzo przesadzony. Choć rozumiem, że jest dość znaczący dla rozwoju fabuły, ale można było bardziej realistycznie go poprowadzić, co wzbudziłoby jeszcze większe przerażenie u czytelników.

  Jednak całość oceniam pozytywnie i polecam zapoznać się z treścią książki szczególnie młodym pokoleniom, które od małego obcują z technologią, aby poznać także zagrożenie płynące z jej użytkowania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Claudia Pietschmann
 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 398
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380086456
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Cloud
 • Tłumacz: Mączka Iwona
 • ISBN: 9788380086456
 • EAN: 9788380086456
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Chmury z keczupu 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chmury z keczupu

Nowa powieść autorki bestsellera „Moja siostra mieszka na kominku”! Zdobywca nagrody im. Edgara Allana Poego w kategorii „Najlepsza powieść Young Adult”! Miłość, która rozrywa serce. Tajemnica, która spędza sen z powiek. Kłamstwa, które wszystko niszczą. Pośród tego nastoletnia Zoe, która pragnie...
eBook Chmura mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Chmura mobi epub

Paraliżująco realistyczny, porywający thriller dla młodzieży. Emma chyba się zakochała. Nikt nie rozumie jej tak dobrze jak poznany online Paul. Choć jeszcze nigdy nie spotkali się w realu, w sieci dzielą się najskrytszymi tajemnicami. Chłopak ma dla dziewczyny mnóstwo niespodzianek, które jest w...
Podniebny 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podniebny

Nowa powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i „Silvera”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki,...
Baśnie Barda Beedle'a 5/5 Nasza cena:
17,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnie Barda Beedle'a

Baśnie barda Beedle'a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore`a, to przepiękne wydanie nadaje nowy...
Cynamon, kłopoty i ja. Podwójne życie Victorii King 5/5 Nasza cena:
25,10 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cynamon, kłopoty i ja. Podwójne życie Victorii King

Odkąd Vicky co pewien czas wpada z wizytą do jednego z paralelnych światów, jej życie bardzo się skomplikowało. Trzeba jednak przyznać, że ma najfajniejszego chłopaka w szkole i czasem bywa też w siódmym niebie, choć nie ma pojęcia, jak powinna się teraz zachowywać. Postanawia więc trochę...
Osobliwy dom pani Peregrine 4/5 Nasza cena:
25,20 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osobliwy dom pani Peregrine

W tym sierocińcu tylko na pozór nikt nie mieszka! Ekscytujący, pełen grozy, a także nieco baśniowy thriller dla młodzieży, którego ekranizację już 7 października zobaczymy w polskich kinach. Książka, dla której inspiracją stały się autentyczne, stare fotografie. Autor sam przyznał, że kiedy je...
Quidditch przez wieki 4/5 Nasza cena:
17,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Quidditch przez wieki

Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne! Wpływy z...
Silver. Druga księga snów 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Silver. Druga księga snów

Sprawy Liv, młodej bohaterki serii „Silver”, układają się coraz lepiej. Nowy dom i nowa rodzina okazały się całkiem w porządku. Romantyczny związek z przystojnym i bystrym Henrym trwa. W dodatku nowe fascynujące możliwości odkrywa przed dziewczyną sfera snów. Niestety, Liv ma także powody do...
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wyd. Ilustrowane 5/5 Nasza cena:
48,97 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć wyd. Ilustrowane

Fantatstyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Wydanie ilustrowane Zachwycające wydanie leksykonu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandera ilustrowane przez Olivię Lomenech Gill, laureatkę Kate Greenaway Medal i English Association Picture Book Award. W tej wyjątkowej edycji przy użyciu...
Baśnie osobliwe 5/5 Nasza cena:
20,55 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśnie osobliwe

Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona. Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich. Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza...
Pakiet Harry Potter z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Tomy 1-7 5/5 Nasza cena:
219,87 zł 349,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Tomy 1-7

Nowe wydanie serii o najsłynniejszym czarodzieju świata z okładkami Jonny'ego Duddle'a. Wszystkie siedem tomów otrzymało zupełnie nowy wygląd. Wydanie różni się od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, a na...
Trylogia czasu. Tom 3. Zieleń szmaragdu 5/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia czasu. Tom 3. Zieleń szmaragdu

Wielki finał Trylogii Czasu! Gwen i Gideon muszą po raz kolejny połączyć siły, żeby przeciwstawić się złowrogiemu hrabiemu de Saint Germain, który chce wykorzystać ich dar do własnych celów. W niebezpiecznej grze wydarzenia z przeszłości splatają się z teraźniejszością, zasadzki czyhają na każdym...
Wybrane bestsellery
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
25,12 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Sezonowe Alaantkowe BLW 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezonowe Alaantkowe BLW

Nowa książka autorek najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci! Sto świeżych jak sezonowe potrawy przepisów i jak zawsze sto procent pewności, że wszystko się uda! Joanna Anger i Anna Piszczek proponują tym razem przepisy dla całej rodziny powiązane z...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2 0/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Wielka księga Kici Koci 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga Kici Koci

Zbiór najciekawszych przygód ulubienicy maluchów w jednym tomie! W tym wyjątkowym wydaniu czytelnicy znajdą znane i lubiane historie rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody. W tomie znajdują się opowiadania: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Kicia Kocia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula