Chłopiec, kret, lis i koń

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
128
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, pdf
za 28,05 zł
Nasza cena: 26,95 zł 38,90 zł Taniej o: 31%

Wspaniała książka, która gromadzi w sobie inspirujące ilustracje angielskiego rysownika.

W tej pozycji można odnaleźć wiele mądrości, wrażliwości i miłości.

"Chłopiec, kret, lis i koń" to opowieść o to czterech postaciach stworzonych przez Charliego Mackesy’a. Publikowane przez autora na Instagramie rysunki zyskały popularność wśród odbiorców z różnych stron świata. Za pomocą ilustracji z uroczymi postaciami rysownik stara się przypomnieć wszystkim o tym, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

W książce zebrane zostały rysunki przedstawiające rozmowy bohaterów angielskiego artysty. Ilustracje udostępniane były w Internecie tysiące razy. Pokazywano je również w szkołach podczas zajęć plastycznych, a także wykonywano na ich podstawie tatuaże. Rysunki Charliego Mackesy’a stały się inspiracją dla wielu ludzi: dzieci, rodziców oraz ich dziadków. Chłopiec, lisek, koń i kret stały się postaciami, które pocieszają w chwilach smutku oraz dodają siły w codziennych zmaganiach. Dzięki tej książce wiele osób zyskuje szansę, aby nauczyć się kierowania w życiu szczerością i odwagą. Pozycja uczy również ludzi bardziej kochać samych siebie i bliźnich.

Zobacz świat stworzony przez Charliego Mackesy’a i odkryj wspaniałą historię czterech przyjaciół. Podczas tej niezwykłej podróży przeżyjesz wyjątkową lekcję i doświadczysz wielu wzruszeń. W przedstawionym tomiku znajdują się ilustracje, które każdy z nas z pewnością pokocha. Wśród fanów twórczości rysownika znajdują się osoby takie jak: Miranda Hart, Richard Curtis, Elizabeth Gilbert czy Julia Roberts.


Cytat

"Daleka droga przed nami", westchnął chłopiec.
"Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy", powiedział koń.

 


Od autora

Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych.

Charlie Mackesy


Opinie o książce

Choć muszę żyć na tym świecie, marzę aby znaleźć się w krainie, którą wykreował Charlie Mackesy - świecie nieskończonej dobroci, mądrości, wzajemnej opieki i wrażliwości, prawdziwej miłości między prawdziwymi przyjaciółmi. Mam nadzieję i modlę się, by nasz świat kiedyś choć trochę go przypominał. Mackesy pokazuje, że to możliwe.

Elizabeth Gilbert

To wspaniałe dzieło sztuki! Te rysunki są niczym okno, które pozwala zajrzeć w głąb ludzkiego serca.

Richard Curtis, reżyser filmów "Cztery wesela i pogrzeb" i "To właśnie miłość"

Świat po prostu potrzebuje teraz prac Charliego.

Miranda Hart, angielska aktorka, komik i scenarzystka

Miłość, dobroć i przyjaźń - ta książka przemawia językiem uniwersalnych wartości.

Bear Grylls

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "- Życie jest trudne, ale są tacy, którzy cię kochają"

  "Chłopiec, kret, lis i koń" to dokładnie tak jak napisało wydawnictwo, jest to książka pomiędzy "Małym księciem" a "Kubusiem Puchatkiem". To niezwykła lekcja życia dla każdego z nas niezależnie od wieku. Bardzo mądre wypowiedzi, które zapadają w pamięci, są w bardzo prosty sposób przekazane. Niejednokrotnie wypowiedzi postaci pozostawiły mnie w chwili namysłu.

  Poza tym, że książka ta jest taką krótką, ale bardzo mądrą lekcją życia, przedstawia nam silną więź pomiędzy kretem, chłopcem, lisem i koniem. Niezwykła więź jaka łączy tę czwórkę jest bardzo urokliwa, i dająca do myślenia. Chociażby dlatego, że powszechnie uznaje się, że lis jest chytry i przebiegły, a tutaj ukazany jest jako bardzo wierny i mądry przyjaciel. Wydaje mi się, że ta krótka historia ma na celu pokazanie nam, nie tylko siły przyjaźni, ale i tego, że nie ocenia się ludzi po pozorach, zachowaniu czy wyglądzie.

  Myślę, że każdy z nas powinien sięgnąć po tę pozycję.

  Poza tym, taką idealną wisienką na torcie jest wydanie książki, które jest przepiękne. Wydawałoby się, że to bardzo prosta okładka w twardej oprawie, ale środek zachwyca. Każda strona, każda wypowiedź jest zilustrowana. Przepięknie kolorowa, idealna dla dzieci, aby zachęcić ich do zerknięcia w książkę i idealna dla wzrokowców, czyli osób takich jak ja.

  Polecam wam bardzo serdecznie, dla mnie to całe i szczere 10/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię zarówno ,,Małego Księcia", jak i ,,Kubusia Puchatka", dlatego skusiłam się na publikację, która miała łączyć cechy obu wspomnianych pozycji. Muszę przyznać, że z całą pewnością nie jest to chwyt marketingowy i ,,Chłopiec, kret, lis i koń" jest naprawdę świetny!

  Na początku jest krótki wstęp, a następnie największą rolę odgrywają ilustracje i naprawdę krótki tekst z ważnymi przesłaniami. Całość jest niezwykle prosta, nieco ołówkowa, momentami kolorowa. Naprawdę nie sposób oderwać od niej wzroku.

  Głównymi bohaterami są przede wszystkim chłopiec, a także kret, lis i koń, którzy dzielą się z czytelnikiem różnymi mądrościami. Nie jest to z całą pewnością publikacja, którą czyta się w całości po kilka razy dziennie, ale nie da się ukryć, że jest naprawdę cudowna. Można do niej zajrzeć w bardziej słoneczny i chmurny dzień, przeczytać jedną sentencję i od razu humor nam się poprawi.

  ,,Chłopiec, kret, lis i koń" to jedna z bogatszych treścią książek, które miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie, choć tak naprawdę do czytania nie ma tutaj za wiele. Z całością podczas pierwszego czytania zapoznacie się pewnie w 10 minut, jednak jest warta tego, by podarować ją np. komuś na prezent.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie książki dziecięce, których treść przeznaczona jest dla czytelników w każdym wieku. Taka właśnie jest ta historia. Sięgnęłam po nią i nie mogłam się oderwać. Dlaczego?

  '- Jak myślisz, co jest największą stratą czasu?

  - Porównywanie się z innymi - padła odpowiedź kreta.'

  Pamiętam, że kiedyś prowadziłam zeszyt, w którym spisywałam znalezione cytaty. Miałam tego całą masę, ale jeszcze nigdy nie trafiłam na książkę, która w całości mogłaby się w nim znaleźć. W tym przypadku tak dokładnie było. Każda strona to dialog chłopca z kretem, lisem lub koniem. Jednocześnie każda taka wypowiedź to złota myśl. Ponadczasowa i piękna w swojej prostocie.

  W moim odczuciu książka nie jest typowo dziecięca. Uważam, że dorosły czytelnik wyniesie z niej dużo więcej. Cytaty są przepiękne, a sama książka jest idealna na prezent dla osoby, która docenia tego typu gesty. Polecam ją każdemu, bez względu na wiek.

  'Widzimy tylko to, co jest poza nami, a prawie wszystko dzieje się w nas,'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Najwspanialszym przejawem wolności jest to, że sami decydujemy o tym, jak się zachowywać."

  "Czasami czuję się zagubiony - wyznał chłopiec.

  - Ja też - powiedział kret.- Ale my cię kochamy, a miłość pomaga odnaleźć drogę do domu."

  To jest książka, którą każdy z was MUSI przeczytać. Jeśli kochacie "Kubusia Puchatka", a zwłaszcza "Małego księcia" tak bardzo jak ja, to ta współczesna jego wersja będzie idealną alternatywą! Z tej niepozornie wyglądającej książeczki wylewa się mnóstwo emocji: radość, miłość, przyjaźń, ale i smutek czasami. Jest to pozycja, która wlewa do serca ogrom ciepła. Pozycja, która zapada w pamięci. To książka do której będę stale wracać i nigdy nie będę miała jej dość. Z każdej (dosłownie z każdej) strony wypływa piękny morał - ujęty w przepiękne słowa, który poucza i podnosi na duchu. Ja jestem absolutnie zachwycona. I może się wydawać, że takie książeczki są tylko dla "dzieci" - nic bardziej mylnego. Uważam, że każdy dorosły powinien ją również przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Największą mrzonką jest przekonanie, że życie powinno być doskonałe."

  Przyznaję się, ja, pięćdziesięcioletnia kobieta, zakochałam się bez pamięci w tej książce, jest fenomenalna, wspaniała, cudowna. Zastanawiam się, czy to dlatego, że mam już bogate doświadczenie życiowe, wiele przeszłam sama z sobą, z otaczającymi mnie ludźmi i zewnętrznym światem, a może dlatego, że wciąż drzemie we mnie dziecko sprzed pół wieku. Bo czyż my, choć z czasem zmieniamy wiele aspektów w życiu, podlegamy procesowi dorosłości, to i tak magicznie trzymamy się tej pierwszej poznanej przez nas wersji samych siebie? Kiedy książka pieszczotliwie i intensywnie dotyka mojej tożsamości, wiele przekazuje w najprzyjemniejszy sposób, to w pełni zasługuje na maksymalną notę. Oprócz poznania historii niezwykłej gromadki, będącej w swoistej podróży życia, wyciągamy także mnóstwo materiału do przemyśleń i zadumy, czegoś tak bardzo poszukiwanego w przygodach czytelniczych, cennego ducha akceptacji, zrozumienia, szacunku, przyjaźni i miłości. Urzekające poczucie wolnej myśli, docieranie do najgłębszych warstw własnej tożsamości, a co ważne, pamiętanie przy tym o potrzebach i obecności innych, właściwej hierarchii elementów i wartości składających się na człowieczeństwo. Warto przeczytać, sprezentować młodym czytelnikom, wspólnie z nimi przeżyć zawartość stron, porozmawiać o chłopcu, krecie, lisie i koniu, rozważyć ich spostrzeżenia i rozmyślania.

  Wydawałoby się, że przesłania odnoszą się do oczywistych, znanych już wcześniej prawd, a jednak przypominanie ich nigdy się nie znudzi. Skupiają uwagę na tym, co tworzy osobowość człowieka, nadaje koloryt, prowadzi do spełnienia i satysfakcji w codzienności, odcina się od fałszywych otoczek, opakowań i pozorów. Pierwszorzędne doznania, bo po poznaniu zaledwie jednej czy dwóch stron, zamykamy oczy, koncentrujemy się na rozwinięciu zasugerowanej myśli, bierzemy ją do serca i przez osobisty pryzmat formujemy i potęgujemy. Wspaniałe ilustracje powodują, że przechodzi przez nas dreszcz gorących uczuć. Piękna i atrakcyjna oprawa graficzna jest równorzędnym, obok słowa, narratorem. Język prosty i czytelny, ale jak wiele w nim treści, rysunki często jakby niedokończone, ale jak pięknie oddają istotę opowieści. Bardzo się cieszę, że właśnie ta publikacja wpadła w moje ręce, kiedy pojawił się trudny i wymagający okres w życiu. Pomogła mi go przejść jak najłagodniej, biorąc pod uwagę okoliczności, dostarczyła wyczekiwanej radości i serdecznego uśmiechu. Czule otuliła obecnością, zachęciła do dalszej realizacji marzeń, nawet jeśli los mało uśmiechał się ostatnio, poruszyła wszystkie struny dobrych emocji. Nie potrafiłam wybrać jednego cytatu do opisu wrażeń po spotkaniu z książka, zatem pozostawiam i tę ciekawą myśl: "Widzimy tylko to, co jest poza nami, a prawie wszystko dzieje się w nas."

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Charlie Mackesy
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 128
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381257787
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The boy, the mole, the fox and the horse
 • Tłumacz: Słysz Magdalena
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381257787
 • EAN: 9788381257787
 • Wymiary: 17.0x22.0x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Miasto luster 5/5 Nasza cena:
32,27 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto luster

Świata, jaki znamy, już nie ma. Jaka przyszłość czeka ludzkość? Dwunastu zostało pokonanych, a przerażające stulecie rządów ciemności dobiega wreszcie końca. Ci, którzy ocaleli, zaczynają nieśmiało myśleć o przyszłości i budować nowe społeczeństwo. Ale w odległej martwej metropolii wciąż czai się...
Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe) 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe)

Antologia krótkich form prozatorskich autora Buszującego w zbożu, jednego z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku.Wydana po raz pierwszy w 1953 roku książka zawiera dwa z jego najsłynniejszych opowiadań – Idealny dzień na ryby (1948) i Opowiadanie dla Esme (1950).W pierwszym Salinger...
Kształt nocy 3/5 Nasza cena:
25,27 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kształt nocy

Każda kobieta, która znalazła się w tym domu, tam umarła... Ona może być następna. Ava Collette, próbując uciec od swojej tragicznej przeszłości, przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka na wybrzeżu Maine. Zamierza napisać książkę, której nie może skończyć od miesięcy. Jeśli jednak...
Skalpel 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skalpel

Koszmar, który miał się skończyć na zawsze, powraca z podwójną mocą. Przed rokiem Jane Rizzoli doprowadziła do aresztowania psychopatycznego mordercy - Chirurga - który za cel obierał samotne kobiety. Teraz zostaje wezwana do niewielkiej miejscowości pod Bostonem, aby przyjrzeć się sprawie, która...
Ostatni, który umrze 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni, który umrze

Gdy poczucie bezpieczeństwa jest tylko złudzeniem... Pięć ofiar, w tym troje dzieci, zabitych strzałami w głowy. Teddy Clock, jedyny świadek zbrodni, ocalał, ukrywszy się pod łóżkiem. Chłopak już po raz drugi uniknął śmierci: dwa lata wcześniej ktoś zastrzelił jego rodziców i siostry. Okaleczony...
Zasady magii 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zasady magii

W tej rodzinie miłość jest przekleństwem... Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary - ukarano ją za to, że pokochała niewłaściwego mężczyznę. Kilkaset lat później w Nowym Jorku lat 60., w świecie, który zmienia się z dnia na dzień, Susanna Owens wie, że trójka...
Pokój motyli 5/5 Nasza cena:
27,35 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokój motyli

Piękna i nostalgiczna saga rodzinna autorki cyklu Siedem Sióstr, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości. Jej akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold. Posy Montague wkrótce skończy siedemdziesiąt lat. Wciąż mieszka w rodzinnym domu w malowniczym Suffolk, gdzie spędziła...
Fox 0/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fox

Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować. Ale co, jeśli najgroźniejszą bronią na świecie nie jest inteligentny pocisk ani okręt podwodny, ani nawet sztuczna inteligencja wygenerowana przez program komputerowy? Co jeśli...
Pan Mercedes 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Mercedes

Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy…Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula