Chłopcy Jo

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
490
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,72 zł
Nasza cena: 29,19 zł 44,90 zł Taniej o: 35%

Kontynuacja bestsellerowego cyklu autorstwa Louisy May Alcott, który rozpoczęła powieść "Małe kobietki".

Dalsze losy jednej z ulubionych bohaterek czytelników - i najwyraźniej samej autorki - Jo March oraz jej wychowanków to historia, którą koniecznie musicie przeczytać!

Od zakończenia poprzedniej części serii minęło dziesięć lat. Jo March wraz ze swoim mężem, Profesorem Bhaerem, otworzyła bardzo nowoczesną, jak na tamte czasy, szkołę. W "Chłopcach Jo" autorka skupia się jednak na losach jej wychowanków. Znani fanom serii Tommy, Emil, Demi, Nat oraz Dan nie są już dziećmi, lecz młodymi mężczyznami. I w związku z tym muszą stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nimi dorosłe życie.

Sukcesy i porażki, problemy miłosne, rozterki moralne, przygody podczas sztormu, a nawet morderstwo to tylko niektóre elementy niezwykłej historii, jaka czeka na czytelników na kartach tej książki. "Chłopcy Jo" to poruszająca powieść o wkraczaniu w dorosłe życie, o przyjaźni i wspólnym przezwyciężaniu problemów. Jest to pierwsze polskie wydanie powieści Louisy May Alcott, która powstała pod koniec XIX wieku. Jednak historia ma na tyle uniwersalny charakter, że mimo upływu czasu, z pewnością zachwyci współczesnych czytelników, którzy będą mogli utożsamiać się z głównymi bohaterami i wraz z nimi przeżywać opisywane problemy.


O autorce

Louisa May Alcott (ur. 1832 r. w Germantown) - amerykańska pisarka, autorka wielu powieści dla dziewcząt, pionierka literatury kobiecej. Największą sławę przyniosła jej powieść "Małe kobietki", która po ogromnym sukcesie pierwszej części, w związku z wyraźnym entuzjazmem i oczekiwaniami czytelników, doczekała się kontynuacji, a także wielu ekranizacji. "Chłopcy Jo" stanowią zakończenie cyklu.

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Weź kilka książek i czytaj, to ogromnie pomaga, a książki zawsze są dobrym towarzystwem, jeśli ma się właściwe.”

  “Chłopcy Jo” Louisy May Alcott to czwarty i zarazem ostatni tom opowieści o siostrach March i ich bliskich. Ciepło wspominam wcześniejsze tomy serii, choć obawiałam się lektury książki zamykającej losy bohaterów. Wszystko dlatego, że poprzednia część była najsłabsza i martwiłam się, że ten tom nie spełni moich oczekiwań. Z wielką ulgą stwierdzam, że obawy okazały się zbędne. “Chłopcy Jo” to doskonałe zwieńczenie przygód bohaterów i według mnie druga najlepsza część serii zaraz po “Małych kobietkach”.

  Książka “Chłopcy Jo” urzekła mnie ukazaniem dążenia młodych ludzi do wyznaczonych sobie celów, a także sielankowym obrazem ich wolnych dni. Przypomniał mi ON obozy letnie, na które przed laty wyjeżdżałam, gdzie wspólnie z uczestnikami dzieliliśmy się radością i cieszyliśmy każdą wspólną chwilą. Czytałam o zażyłości postaci i beztrosce ich dni z uśmiechem na ustach i tęsknotą w sercu, gdyż żyjemy w ciężkich czasach niesprzyjających dzieleniu się choćby swoją obecnością. Cieszę się, że mogłam do tego wrócić przynajmniej za sprawą książki. Cenię sobie również poruszony wątek roli kobiety w dawnych czasach oraz niesprawiedliwości z jakimi musiały się one mierzyć. Alcott ukazała w tej książce młode kobiety, które nie godzą się z wyznaczonymi im rolami żony, matki i pani domu, chyba że decydują o tym, iż właśnie tego pragną w swoim życiu. Dało mi to do myślenia, bo chociaż czasy opisane w książce znacznie różnią się od tych współczesnych, to część niesprawiedliwości pozostała, tak samo jak wola walki kobiet o swoje prawa i godne życie.

  “Chłopcy Jo” amerykańskiej pionierki literatury kobiecej Louisy May Alcott to niezwykle pięknie wydana książka posiadająca równie piękne wnętrze. Uwielbiam spokój jaki można wyciągnąć z twórczości autorki i ciepłą atmosferę jej historii. Seria “Małe kobietki” to książki warte uwagi, w przystępny sposób przekazujące ponadczasowe wartości. Polecam ją zwłaszcza czytelniczkom lubiącym klasykę oraz historie wypełnione rodzinną miłością i zażyłością. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Louisa May Alcott

  Tytuł: Chłopcy Jo. Wydanie ilustrowane.

  Książka powstała za namową czytelników. Możemy w niej poznać kolejne losy bohaterów „małych kobietek”. Tym razem mamy możliwość poznania starszych bohaterów oraz w to w jaki sposób działają społecznie. Jo otwiera ze swym mężem szkołę, która jak na tate czasy wydała się nowoczesną. Autorka pokazuje nam losy wychowanków tej szkoły, lecz już w dorosłym życiu. Pozwala nam poznać ich wybory czy problemy. Dzięki temu mamy możliwość zobaczyć świat z perspektywy tych wszystkich uczniów. Tak jak uwielbiam tę serię to uważam, że ta książka jest idealnym dopełnieniem historii. Mimo że nie spodziewałam się takiego zobrazowania. Mimo wszystko myślałam, że będę miała możliwość przeczytać trochę więcej o siostrach, lecz to również mi się spodobało. Dodawane ilustracje są cudowne i dodają jeszcze więcej uroku. Ta seria jest dla mnie genialna jak już pisałam w poprzednich wpisach. Okładka zachęca do zaglądania, więc książkę chciałam przeczytać jeszcze szybciej. Pióro autorki jest przyjemne, dlatego szybko czytało mi się książkę.

  Ocena 9/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zamówiłam tę książkę, gdyż była ona finałem całej serii lektur autorstwa Louisy May Alcott. Warto zacząć od tego, jak cudownie jest wydana. Nie przypomina całej reszty nowoczesnych książek, a estetyczne dzieło niczym z innej epoki. Wewnątrz znajdują się ilustracje, które uprzyjemniły mi czytanie. Fabuła, tak jak w przypadku poprzednich książek, jest wciągająca, lekka i przyjemna. Autorka przekazuje czytelnikom cenne wartości i ponadczasowe ideały. Bohaterowie bawią, a zarazem uczą. "Chłopcy Jo" to jedna z moich ulubionych lektur, jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Chętnie wrócę do niej kiedyś ponownie i przekażę następnemu pokoleniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas ma to do siebie, że lubi mijać szybko i niespostrzeżenie. Czasami gdy jesteśmy znudzeni czy robimy coś, czego bardzo nie lubimy, wydaje się nam, że stanął w miejscu. Innym razem nasze myśli są pochłonięte wyjątkowo pasjonującymi czynnościami i wtedy ten sam czas biegnie nieopanowany. Jednak to są konkretne wydarzenia, które mijają, byśmy za parę lat byli zszokowani, ile to już jest za nami. Nasza pamięć z nostalgią sięga do młodości, do czasu zakochania czy najlepiej wspominanych przez nas wydarzeń. To wszystko za nami, ale na szczęście przed nami też coś jest... Możemy spędzać czas w otchłaniach pamięci, czerpiąc z tego radość albo karmiąc się cierpieniem, lecz możemy usiąść, spojrzeć, ile za nami i iść dalej, by czas nas nie oszukał.

  Jo już dawno nie jest szaloną i porywczą młodą dziewczyną, którą wiele lat temu poznaliśmy. Teraz jej głowa pełna idei, zaangażowanie i energia pozwalają rozwijać się dojrzewającym istotom. Jej ukochane dzieci też już nie są dziećmi. Teraz to młodzi mężczyźni i piękne panny. Wszyscy gotowi, by podbijać świat nauki, obyczajów i przede wszystkim miłości. Pewnie każdy rodzic zna ten czas, gdy musi się pogodzić, że ich najmłodsi są gotowi decydować sami za siebie i rozpocząć własne, samodzielne życie. A młodość ma do siebie to, że lubi popełniać błędy i mimo samodzielności czasami błagalnym milczeniem prosi o pomoc i nakierowanie na odpowiednią drogę. Tutaj się rozpoczyna nowa misja Jo. Czy sobie z nią poradzi? Czy decyzje młodych i los niosą ze sobą szczęście? Czy miłość zawsze wygrywa?

  Doskonale pamiętam moment, gdy przyszła do mnie paczka z niesamowitą książką, którą były właśnie "Małe Kobietki". Byłam bardzo podekscytowania, ponieważ czekałam na premierę ekranizacji tej powieści. Oczekiwanie, piękne wydanie i zafascynowanie literaturą klasyczną sprawiły, że moje wymagania przybrały niebotyczną wielkość. Zostały spełnione w każdym aspekcie. Powieść okazała się niesamowicie ciepłą, pełną miłości i bezpieczeństwa historią. Dostałam nadzieję, która na stałe osiadła w moim sercu i z tym niezwykłym ciepłem przypomniała mi, co to rodzina i bezinteresowna dobroć. Z czasem czytałam kolejne tomy i czułam się jak w domu, gdy mogłam wrócić do opowieści o czterech siostrach i ich losach. Tym razem przyszedł już czas na ostatnią część. Jak się czuję po jej przeczytaniu?

  Pisarka przez wszystkie cztery tomy utrzymała ten charakterystyczny styl opowieści płynącej w leniwe niedzielne popołudnie, gdy wszyscy w błogostanie słuchają z uśmiechem na ustach. Nie porzuciła lekkości pióra przeplatanej z uśmiechem ironii i mrugnięciem do czytelnika. Otoczenie barwności i kwiecistości języka pozwalało na zapomnienie o naszej rzeczywistości i przeniesienie się do domu Jo. Bez żadnych utrudnień, niepotrzebnych wyniosłości otwierała drzwi do serca swojej historii.

  Niestety z olbrzymim żalem muszę przyznać, że "Chłopcy Jo" najmniej podobali mi się ze wszystkich części "Małych Kobietek". Przede wszystkim autorka robiła duże przeskoki w czasie. Już w poprzednich tomach można to zauważyć, lecz były one tworzone z gracją i dopracowaniem, które nadawało płynności fabule. Tutaj niestety brakowało tego mocnego, ale zarazem subtelnego osadzenia w czasie. Różnorodność pojedynczych opowieści paradoksalnie sprawiała, że nie odnajdowałam się w życiu naszych bohaterów. Codzienność i wyjątkowość chwil powinny się komponować w ich życie, a tymczasem gryzły się nawzajem i walczyły o uwagę. Mimo to część z nich nadal niezmiernie bawi i poucza moralizującym tonem.

  Tym razem nie przekonała mnie też tematyka. Wszystkie tomy mają ten wspomniany moralizujący ton – nie jest ON subtelny ani dyskretny, jest narzucający, obezwładniający. Lecz dopiero w "Chłopcach Jo" zaczęło mi to przeszkadzać. Długo się zastanawiałam, skąd ta nagła zmiana u mnie i doszłam do wniosku, że po raz pierwszy w tej historii stajemy z tak wielkim wyzwaniem jak pełnowymiarowa nauka w college'u i na uniwersytecie. Zbyt dużo nieaktualnych treści i wyrachowania jak dla mnie. W tym momencie została przekroczona moja subiektywna granica, gdzie pamiętam, że to były inne czasy nieporównywalne do obecnych. Bardzo tego żałuję i nie uważam, żeby była to wina samej książki. Wtedy była to wizja poprawności w wychowaniu i dobroci. Obecnie odnoszę to jako ograniczenie wolności.

  Wśród bohaterów panuje wielka różnorodność osobowości. Każdy jest inni i niepowtarzalny w swym obyciu, poglądach i marzeniach. Bardzo to cenię, bo przy tak wielkiej liczbie postaci łatwo zatracić odmienność w kreacji. Oczywiście moją uwagę przykuwała najbardziej Jo, która zmieniła się z roztrzepanego dziecka w matkę kilkanaściorga młodych osób. Czy ta zmiana mi się podoba? Jest naturalna, więc jak najbardziej ją szanuję. Tylko brakuje mi mojej dawnej Jo, która ukradła moje serce.

  Moje odczucia wahają się od rozczarowania ku nostalgii, że to już koniec i pora pożegnać się z rodziną March. Już dawno twierdziłam, że ten czas powinien nadejść. Że niektóre historie powinny kończyć się w odpowiednim punkcie, a w przypadku "Małych Kobietek" został ON przekroczony. Mimo to zostałam ogarnięta melancholią, więc nie pozostaje mi nic innego, jak Wam polecić poznanie Jo, Beth, Amy i Meg – dzięki nim można odzyskać wiarę w szczęśliwe życie, mimo że jest one naszpikowane przeszkodami i tragediami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu moje serce zostało skradzione przez pewną książkę. „Małe kobietki” przeczytałam dwa razy w ciągu roku, czego zazwyczaj nie robię. Ta książka wywarła na mnie duże wrażenie i mam ochotę sięgnąć po nią ponownie. Jednak na razie tego nie robiłam, gdyż regularnie zaczęły się pojawiać książki kontynuujące historię. Z niemałą ciekawością podchodziłam do kolejnych części, lecz żadna nie podbiła mojego serca tak jak pierwsza część. Niedawno, ukazał się ostatni tom tego cyklu, czyli „Chłopcy Jo”.

  Książka „Chłopcy Jo” jest o wychowankach Jo, jak wskazuje na to tytuł. Jo opiekowała się i wychowała gromadkę dzieci, których losy mamy okazję bliżej poznać. W tej części przenosimy się w przyszłość o dziesięć lat, więc sporo wychowanków już coś osiągnęło, wybrało jakąś życiową drogę, założyło rodzinę. Możemy dowiedzieć się, co tam u każdego bohatera słychać, a przy okazji pojawiają się także siostry March, które tak bardzo polubiłam w pierwszej części.

  Historia opisana w czwartej części nie podbiła mojego serca. Czytało się ją przyjemnie, ale bez większych fajerwerków. Pojawiło się tutaj tylu bohaterów, że czasami gubiłam się i nie byłam do końca pewna o której postaci czytam. Dało się jednak wszystko połączyć jakoś w całość. Jestem zachwycona, że w ostatnim czasie ukazały się na polskim rynku wszystkie cztery części i to tak pięknie wydane. Dzięki temu mogłam poznać całą historię rodziny March i ich przyjaciół. Przy okazji cieszyłam też oczy ładnymi ilustracjami. Nie żałuję, że poznałam tę serię i na pewno z chęcią będę do niej wracać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Chłopcy 0/5 Nasza cena:
27,22 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy

PIERWSZA POWIEŚĆ TWÓRCY "TESTOSTERONU" I "LEJDIS" O TYM, JAK TRUDNO BYĆ CZŁOWIEKIEM, GDY SIĘ JEST MĘŻCZYZNĄ. Dwóch chłopców. Mateusz i Jakub Solańscy. Jedenastolatek i… czterdziestolatek. Syn i ojciec. Pierwszy ma kłopoty w szkole, przyjaciela na całe życie i prawdziwą narzeczoną. Drugi ma talent...
Chłopcy których kocham 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy których kocham

Przepraszam, czy mogę się u ciebie schować? Czy możemy zbudować z koca kryjówkę Na jedną noc i dwoje ludzi? I zostawmy nas na chwilę samych. Krótkie notatki z codzienności, raporty z załamań i zapiski z uniesień. Mikrohistorie z życia i z mężczyzn. Jeśli dzielisz moją wrażliwość, spotkajmy się:...
Chłopcy. Wydanie 2 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy. Wydanie 2

Wznowienie pierwszego tomu głośnego cyklu Chłopcy wzbogacone zupełnie nową historią!Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! – tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w...
Chłopcy z paranzy 0/5 Nasza cena:
24,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy z paranzy

Roberto Saviano po raz kolejny penetruje rzeczywistość, która od zawsze stanowi centrum jego zainteresowania, i umieszcza w niej swoich fikcyjnych bohaterów, oddając czytelnikom do rąk przejmującą opowieść o przemocy i bezsilności, okrucieństwie i niewinności. Słowo paranza ma związek z morzem....
Chłopcy z nowoszyszek 5/5 Nasza cena:
30,87 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy z nowoszyszek

„Chłopcy z Nowoszyszek to czwarta i zarazem ostatnia powieść Floriana Czarnyszewicza – ukazała się w Londynie w roku 1963, a więc na rok przed śmiercią pisarza. Ta książka jest w pewnym sensie kontynuacją „Nadberezyńców” oraz „Wicika Żywicy”, a zarazem swoistym ich epilogiem”. Maciej Urbanowski
Chłopcy 2. Bangarang 4/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy 2. Bangarang

Wrócili. Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nieważne, czy to klubowy zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku –...
Chłopcy z placu moskwy opowieść o węgierskiej młodzieży lat 60 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy z placu moskwy opowieść o węgierskiej młodzieży lat 60

Autor powieści w ręce czytelników oddaje prawdziwe dzieło literackie. Za pośrednictwem dramatycznego losu młodych ludzi stojących u progu dorosłości dokumentuje strach, jaki był udziałem węgierskiego społeczeństwa w epoce dyktatury komunistycznej. Ujawnia przy tym różnorodne metody ówczesnej...
Chłopcy i dziewczęta w Polsce 0/5 Nasza cena:
24,60 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy i dziewczęta w Polsce

Powieść w opowiadaniach - połączonych pod względem problematyki i formy. Bohaterami wszystkich z nich są młodzi ludzie, żyjący we współczesnej Polsce, przeżywający swój moment inicjacji: życiowej, społecznej, religijnej, seksualnej. Autor (ur. 1974) jest dziennikarzem trójmiejskiej “Wyborczej”.
Audiobook CD mp3 chłopcy 0/5 Nasza cena:
23,32 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD mp3 chłopcy

PIERWSZA POWIEŚĆ TWÓRCY "TESTOSTERONU" I "LEJDIS" O TYM, JAK TRUDNO BYĆ CZŁOWIEKIEM, GDY SIĘ JEST MĘŻCZYZNĄ. Dwóch chłopców. Mateusz i Jakub Solańscy. Jedenastolatek i... czterdziestolatek. Syn i ojciec. Pierwszy ma kłopoty w szkole, przyjaciela na całe życie i prawdziwą narzeczoną. Drugi ma talent...
Łowcy głów 5/5 Nasza cena:
20,22 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy głów

Roger Brown uważa się za najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve`a, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, niezwłocznie postanawia wykorzystać szansę i zrobić...
Wybawiciel wyd. 3 4/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybawiciel wyd. 3

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia - choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to...
Krew na śniegu 2/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew na śniegu

Lata 70., Oslo. Olav Johanssen to płatny zabójca, który pracuje dla najbardziej wpływowego gangstera w mieście. Otrzymuje nietypowe zlecenie - ma zabić żonę swojego szefa. Nie wypełnia jednak należycie swojego zadania...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula