"Córka chaosu" to drugi tom cyklu powieściowego "The Chilling Adventures of Sabrina". Poznaj książkową wersję przygód nastoletniej czarownicy z nowej produkcji Netflixa.
Sabrina Spellman podejmuje najtrudniejszą decyzję w swym dotychczasowym życiu. Jest coraz bardziej świadoma, że nie może być zwyczajną nastolatką. Porzuca naukę w Baxter High, opuszcza dawnych przyjaciół oraz Harveya - chłopaka, na którego nie tak dawno przecież rzucała miłosne zaklęcia - by kontynuować zgłębianie magicznych sekretów w Akademii Sztuk Niewidzialnych.
Przewrotny los po raz kolejny komplikuje jej życie. Gdy Sabrina musi użyć magii, by ocalić życie swej przyjaciółki, Roz, przywołuje niechcący ducha przynoszącego pecha. Dziewczyna wie, że nieźle narozrabiała i że sama sobie nie poradzi, a przecież ciotka Zelda ostrzegała, by nie pakowała się w żadne kłopoty. Sabrina prosi więc o pomoc nowych znajomych z Akademii: Nicka Scratcha, szkolnego prymusa i diabelnie przystojnego uwodziciela, oraz Prudence, bezwzględną i obdarzoną nie lada sprytem czarownica.
Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych triumfy święcił serial "Sabrina, nastoletnia czarownica" - ostatnio sukces ten powtórzyła nowa produkcja Netflixa, zatytułowana "The Chilling Adventures of Sabrina". Sabrinę pokochało kolejne pokolenie widzów, a fani sprzed lat znów mogą cieszyć się jej przygodami. Powstała także powieść "Sezon na czarownice", która jest książkową wersją serialu - rozwija ona niektóre wątki, przybliża postaci, którym twórcy serialu siłą rzeczy nie mogli poświęcić wystarczająco dużo czasu ekranowego. "Córka chaosu" to kontynuacja "Sezonu na czarownice". Książkę polecamy wszystkim wielbicielom Sabriny, zwłaszcza zaś tym, którym samo oglądanie jej przygód nie wystarcza!
O autorce
Sarah Rees Brennan przyszła na świat w roku 1983. To irlandzka autorka młodzieżowych powieści i opowiadań fantasy. Zanim drukiem ukazała się jej słynna trylogia, publikowała w Internecie, zdobywając już wtedy popularność wśród młodych czytelników. Sarah przyznaje się do fascynacji twórczością takich pisarzy jak Jane Austen, Margaret Mahy, Anthony Trollope, Robin McKinley i Diana Wynne Jones.