Chciałbym nigdy cię nie poznać

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Rok wydania
2020
Format
135 x 206 mm
Ilość stron
184
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,48 zł
Nasza cena: 25,36 zł 36,00 zł Taniej o: 30%

Chwilowo niedostępny

Powieść Wiktora Krajewskiego to niezwykle klimatyczna i intymna historia, która porusza zjawisko miłości dziecka do babci. Warto po nią sięgnąć, aby znów spojrzeć na świat dorosłych przez filtr dziecięcej wrażliwości.

"Chciałbym nigdy cię nie poznać" to powieść, która dotyka kwestii bardzo rzadko poruszanych w literaturze. Zagadnienie relacji małego chłopca z babcią, sposób, w jaki to niezwykłe uczucie zostawia ślad na całe życie, stanowią bowiem serce tej historii. Tytuł jest przewrotny - skoro babcia stanowi tak ważną figurę w życiu młodego człowieka, dlaczego lepiej jej nigdy nie poznać? Wszystko sprowadza się do tego, że relacja z babcią wnosi do naszego życia mnóstwo emocji, wspomnień, scen, które zaplątują się w meandrach pamięci i zostają z nami przez całe życie. Chociaż czas potrafi je zatrzeć, nigdy całkowicie nie przepadają.

W książce Krajewskiego główny bohater, będący jednocześnie narratorem, musi poradzić sobie ze stratą, chorobą i procesem odchodzenia, co dla dziecka jest niezwykle trudnym doświadczeniem. Może właśnie dlatego babci lepiej byłoby w ogóle nie poznać? Historia napisana przez Wiktora Krajewskiego to wzruszająca i bardzo mądra lektura, która jest doskonałą propozycją dla czytelników niemal w każdym wieku.


Fragment książki

Poprosiłem mamę, żeby trzymała słuchawkę przy jej uchu. Mówiłem, że za nią tęsknię, że niedługo do niej przyjadę. Zapytałem, czy mnie jeszcze trochę kocha. Słyszałem, że bardzo chciała odpowiedzieć. Zniekształcone "kocham" przysporzyło jej dużo trudu. A mnie szczęścia. Pamiętam je do dziś. Bo miłość czasami może być lekko zdeformowana.


O autorze

Wiktor Krajewski jest dziennikarzem, który od kilku lat świetnie sprawdza się jako autor poczytnych książek. Zadebiutował w 2015 roku pozycją "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego", która zyskała status bestsellera. Pozostałe książki jego autorstwa to "Pocztówki z powstania", "Wiem, jak wygląda piekło", czy chociażby "Taniec na gruzach" - rozmowa z Niną Novak - najwybitniejszą polską primabaleriną. "Chciałbym nigdy cię nie poznać" to jego debiut powieściowy.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Chciałbym nigdy Cię nie poznać” to niesamowita książka o miłości i tęsknocie. Szkoda, że pojawiła się na rynku wydawniczym teraz, a nie na początku roku, kiedy to obchodzimy Dzień Babci. To niesamowite, ile uczuć można zawrzeć w tak niepozornej książeczce. Zawiera ona kilkadziesiąt rozdziałów, ale każdy z nich jest króciutki. Każdy stanowi taką migawkę z pamięci, wklejone zdjęcie w albumie. Czytając miałam wrażenie, że autor, szukając w zakamarkach pamięci, stara się jak najwięcej wspomnień przelać na papier. Dlatego skacze od jednego do drugiego, opisując tylko to, co najważniejsze, i pokazując sedno sprawy – miłość wnuka do babci. Taką najczystszą i bezinteresowną.

  "– Szkoda, że nie jesteś moją mamą.

  – A ja nie żałuję.

  – Ale gdybyś nią była, miałbym najfajniej na świecie.

  – A skąd wiesz, że nasza relacja byłaby taka sama? Ciebie kocham inaczej niż moją córkę i syna.

  – Bardziej?

  – Już mówiłam: inaczej. Ale ty tego nie zrozumiesz."

  Ta książka to wspominki dorosłego mężczyzny, którego całe dzieciństwo zdominowała babcia. Żeby nie było wątpliwości – nie taka zwykła babcia. To kobieta, która zawsze wiedziała czego chce, miała bogatą młodość i długo była młodsza duchem niż ciałem. Jej wnuk zdobył jej całe serce i oddała mu całą siebie. Tak mądrze. Pomagała chłopakowi w trudnych chwilach, pozwała sobie nawet na drobne spiski przeciwko mamie. Wnuk wiedział, że zawsze może na Nią liczyć. Jednocześnie czytelnik, obserwując relacje pomiędzy bohaterami widzi, że wcale wnuk nie ma łatwo. Wbrew pozorom babcia jest dość ekscentryczną kobietką i wcale wnukowi nie słodzi. Co więcej – często go prowokuje do pewnych zachowań, a potem tłumaczy, dlaczego tak nie powinno się robić.

  Bardzo bolesne są wstawki (których jest dość sporo) ukazujące, że w chwili pisania tego swoistego pamiętnika, babci już z autorem nie było. Z tych krótkich tekstów wylewa się żal do babci, że nie dotrzymała obietnicy, którą dala malcowi. Że będzie z nim zawsze i nigdy go nie zostawi.

  "– Babciu…

  Jej ręka zawisła na klamce.

  – Słucham cię, syneczku.

  – …a ty mi nigdy nie umrzesz.

  To nie było pytanie.

  – Nigdy.

  – Przyrzekasz?

  – Przyrzekam.

  – Na co?

  – Na cały świat."

  Na kartkach książki zapisane są chwile z życia dwojga. Ulotne ale jakże ważne. Moment, kiedy babcia powiedziała chłopcu, że ma raka żołądka (zachorowała na niego 20 lat później), albo kiedy pokazała mu swój pamiętnik, a on, z miłości do babci, dokonał pięknego wpisu mazakami, które przebiły przez kilka stron. Wspólna nauka robienia rurki z języka, opowiadanie strasznych historii,… to wszystko to takie codzienne chwile, które nabierają magicznego znaczenia,

  Cała ta książka jest taka. Prosta, pełna miłości magiczna i chwytająca za serce. A na końcu pozostaje żal, że nie ma się już babci…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niesamowita książka o miłości, tęsknocie, stracie. Składa się z 52 krótkich opowiadań z życia babci i wnuka. Szybko się ją czyta, a duża czcionka jeszcze to ułatwia, dlatego nawet dziecko mogło by ją przeczytać. Słownictwo jest proste, ale wywołuje emocje od radości po łzy.

  Babcia, która była dla wnuka najważniejsza, zawsze o niego dbała i nigdy nie złamała danej obietnicy nagle łamie tą najważniejsza i umiera, a przecież obiecała że nigdy nie umrze. Jak pogodzić się ze stratą? Jak pokonać złość która towarzyszy, bo babcia złamała obietnice? Jak żyć dalej bez tej najważniejszej osoby? Jak zapomnieć i wybaczyć?

  Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w tej książce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Babcia, bohaterka, ostoja, powierniczka. Nigdy nie złamała żadnych obietnic. "Poza jedną, najważniejszą."

  „Chciałbym nigdy cię nie poznać” to kipiące emocjami świadectwo prawdziwej miłości, szczególnej więzi wnuka z babcią, która trwa i ewoluuje przez lata. Emocjami szalejącymi wewnątrz, wzburzonymi odejściem tej, która obiecała, że nigdy nie odejdzie. Żal i złość przeplatana bezbrzeżną tęsknotą i poczuciem pustki.

  Wspomnienia, anegdoty, trudne sytuacje nasuwają się co chwila uświadamiając boleśnie poniesioną bezpowrotnie stratę. Ta nieuchronność nie pozwala otrząsnąć się, żyć dalej. Czy nie lepiej byłoby zapomnieć, albo nigdy jej nie poznać?

  Wie, że "to była najwspanialsza znajomość, jaka przytrafiła mi się w życiu.” I wie, „że już się nigdy nie powtórzy." Czuje jakby nieodwracalnie stracił część siebie. Nie potrafi nauczyć się żyć w świecie pozbawionym jej obecności.

  To niesamowicie intymne i pełne emocji wspomnienie, które przeszywa na wskroś swoją głębią i prawdziwością. Które porusza struny ukryte gdzieś w trzewiach każdego z nas, wydobywając nasze własne wspomnienia, nasze własne straty, z którymi uleciało poczucie beztroski i bezpieczeństwa. Na zawsze.

  „Nikt nie zapuka. Już się nie spotkamy.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka, to tak naprawdę zbiór 52 opowiadań, bądź krótkich historyjek z życia bohatera, które związane są z jego babcią.

  *

  Te historie czasem są wzruszające, czasem śmieszne, jednak każda z nich w jakiś sposób zmusza nas do przemyśleń. Do chwili zastanowienia, a nawet przełożenia ich na własne życie i wspomnienia.

  *

  To na pierwszy rzut oka bardzo niepozorna książka. Jednak niesie ze sobą bardzo duże przesłanie i nie trzeba starać się bardzo mocno by je odkryć. Co uważam za duży plus, bo moim zdaniem dzięki temu jest to lektura dla każdego. Choć tak jak w przypadku książki "Pestki" w zależności od etapu życia w jakim jesteśmy będzie dla nas znaczyła co innego.

  *

  To historia pięknej przyjaźni. Tutaj to przyjaźń między babcią a wnukiem. To historia dorastania, a także ogromnego wpływu jakie na nasze życie ma dzieciństwo i osoby, które nam w nim towarzyszą. To historia małych słów i małych gestów, które potrafią stać się olbrzymie. To także historia straty, smutku czy pożegnań, na które nie można się przygotować w żaden sposób. Choć zdajemy sobie sprawę, że są nieuniknione.

  *

  To przede wszystkim historia miłości. Tak różnej i tak wielkiej, że jej utrata potrafi boleć każdego dnia.

  *

  To niezwykle piękna i wzruszająca książka. Polecam ją każdemu.

  Tak dla odmiany.

  Tak dla przemyśleń.

  Tak dla siebie.

  Po prostu. ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam przyjemność przeczytać wyjątkową książkę. A muszę przyznać, że to naprawdę była przyjemność z jej czytania, poświęcając na nią jeden wieczór.

  🔹

  Jedyną rzeczą do której muszę się przyczepić jest to, dlaczego ona tak szybko się skończyła😭

  Było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i na pewno nie ostatnie, gdyż tą książka zrobił na mnie ogromne wrażenie❤ Czekają na mnie jeszcze 2 książki i jestem ich bardzo ciekawa.

  🔹

  Utwór jest poruszający, wiec przygotujcie się na duża dawkę emocji.

  ✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒

  Piękna książka o specjalnej więzi łączącej wnuczka z babcią oraz o stracie tej najważniejszej osoby na świecie. O bólu, który towarzyszy, gdy zabraknie i zostanie odebrana osoba, która była częścią życia, dzięki której byłeś w stanie funkcjonować.

  Autor opisuję w sposób prosty i przejrzysty jak ważną osobą dla bohatera była jego babcia i jakie emocje w nim wzbudzała. Dawała poczucie bezpieczeństwa, rozkładając nad nim parasol ochronny, doradzała, pocieszała, a nawet emocjonalnie szantażowała. Była osobą, która wzbudzała w nim wiele skrajnych emocji, ale zawsze była tą najważniejszą.

  Strata babci w bohaterze wzbudziła wiele emocji, od rozpaczy, smutku i goryczy, po złość i żal, że już nigdy jej nie zobaczy. A najgorsze jest to, że okłamała go i nie dotrzymała mu danej obietnicy.

  A jakiej? To się przekonajcie sami😊

  ✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒

  Takiej więzi pomiędzy wnuczkiem, a jego babcią zawsze innym zazdrościłam. Mi taka relacja z babcią nigdy się nie przytrafiła, chociaż nadal żyje i ma się dobrze, to nasze stosunki są na poziomie poprawnym. Nigdy jakoś nie okazywała mi troski i takiej miłości jakie dają przeważnie babcie innym wnukom. Szkoda😢

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nigdy nie odwracaj się do przyjaciela plecami Wiersze terapeutyczne Tom IV 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie odwracaj się do przyjaciela plecami Wiersze terapeutyczne Tom IV

Czwarty tomik poezji terapeutycznej doktora Tomasza Piaseckiego pt. "Nigdy nie odwracaj się do przyjaciela plecami" powstał w duecie wraz z Panią Grażyną Dreżewską - muzą pisarza. Wierni czytelnicy twórczości Pana Tomasza zapewne znają w obecnym dziele literackim znajome nuty i akcenty zawarte w...
Nigdy nie zapomnę Tułacze życie 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie zapomnę Tułacze życie

Ta gorąco wyczekiwana kontynuacja losów uwielbianej rodziny Neubinerów to nie lada gratka dla wszystkich, którzy uwielbiają sagi rodzinne i historyczne. Cykl „Tułacze życie” z pewnością sprawi, że oderwiesz się od spraw przyziemnych i przeniesiesz się do drugiej połowy XVIII wieku, by wraz z...
Nigdy nie wygrasz 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie wygrasz

Majką wszyscy pomiatają. Gdy wygrywa miliony na loterii, ma szansę odmienić swój los. Naiwna, ściąga jednak na siebie szereg kłopotów. Darek ma dość beznadziejnej pracy i kiszenia się w małżeństwie, dla którego poświęcił młodzieńcze marzenia. Gdy pojawia się szansa na karierę, postanawia w końcu...
1920. Nadzieja nie umiera nigdy 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

1920. Nadzieja nie umiera nigdy

Literacka panorama 1920 roku, który dla odradzającej się Polski był rokiem wyjątkowym! Choć z początkiem lutego II Rzeczpospolita zyskała dostęp do morza, to jednak na Śląsku czy Mazurach granice wciąż pozostawały niepewne. Najbardziej dynamiczna sytuacja panowała na wschodzie kraju. W latach...
Nigdy się nie dowiesz 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie dowiesz

Zabiję troje nieznajomych. A wy będziecie wiedzieli, że to ja. Tym sposobem wszyscy będziemy połączeni. Na zawsze. Kiedy nastoletni Will mówi o tym, że zostanie seryjnym mordercą, przyjaciele traktują to jako żart: niepoważne przechwałki na koniec gorącego lata, młodzieńcza fantazja, wakacyjne...
Nigdy nie mówię nigdy 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie mówię nigdy

Samantha nie szuka kogoś, kto będzie pasował do misternej układanki przyzwyczajeń, wymagań, stylu życia jakie prowadzi. Nie zależy jej na trwałym związku z tym jedynym i wymarzonym mężczyzną. Spełnia się biznesowo, jest właścicielką odnoszącej sukces firmy aranżującej wnętrza. Nie w głowie ani...
Nigdy nie jest za późno 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie jest za późno

ONA – Zuza, lat 45, rozwiedziona lekarka, matka studiujących bliźniaków. Ładna, ciepła, z lekką nadwagą w przeszłości, obecnie BMI w normie. Lubiana przez pacjentów i przyjaciół, ale nieco znużona swoim życiem. Czuje się jak chomik w kołowrotku.ON – Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający...
Krew nie wysycha nigdy 0/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew nie wysycha nigdy

Najnowsza książka Bohdana Urbankowskiego jest ważną lekcją historii. Tworzy ją zbiór opowieści, których początkiem było zawsze czyjeś wspomnienie. Autor opowiada między innymi o zbrodniach popełnionych przez Rosjan w śląskich Przyszowicach i w Miechowicach, o łagrze nad Pieczorą, o torturach w...
Nigdy nie zapomnieć 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy nie zapomnieć

6 powieści 2,5 milionów sprzedanych egzemplarzy we Francji wydania w 29 językach Jamal biegnie szybko, bardzo szybko. Z powodu protezy nogi i innych zrządzeń losu wiele musi w życiu nadrobić. W Yport, dokąd pojechał trenować na najwyższej w Europie skale nadmorskiej, najpierw zauważył czerwony szal...
...I chyba nigdy nie jest inaczej 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

...I chyba nigdy nie jest inaczej

Czy w życiu zawsze jest tak samo? Czy można oszukać przeznaczenie? Czy miłość to dar? A może przekleństwo? Kto ponosi winę za wybuch namiętności - mężczyzna czy kobieta? Co jest ważniejsze - honor czy sprawiedliwość? Kolejna powieść jednej z najbardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych pisarek...
Książka, której nigdy nie przeczytasz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Książka, której nigdy nie przeczytasz

Najszybsza książka o beznadziejności życia, obsesji, autodestrukcji, apatii, niezrozumieniu, intelektualnej zapaści i walki o prawdę. Przewrotna i zabawna, a jednocześnie smutna i szokująca. Jednak przede wszystkim prawdziwa, pozbawiona literackich ozdobników, mających na celu chwycić czytelnika za...
Nigdy się nie poddam 0/5 Nasza cena:
28,08 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie poddam

Ile kosztuje idealne życie rodzinne? Historia kobiety, która sprawdziła to na własnej skórze.Nigdy nie poddam się to studium psychiki Alicji kobiety, żony i matki samotnej w małżeństwie i rodzinie.Szczegółowy opis kolejnych etapów życia, relacji międzyludzkich i wydarzeń, które doprowadziły do...
Wybrane bestsellery
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Krwawnik, mniszek, ułudka 0/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Kim jestem? 5/5 Nasza cena:
37,10 zł 49,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jestem?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Chce przejąć władzę w klanie Vedettich. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 4/5 Nasza cena:
27,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Mursz 5/5 Nasza cena:
24,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 0/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 0/5 Nasza cena:
7,49 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula