Cena odkupienia

Książka
37,38 zł
Książka
33,63 zł
eBook
35,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14.4 x 20.7 x 2.8 cm
Wydawnictwo: Warbook
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 400
Opis

Królestwo Halworu to kraina, w której kryją się potwory rodem z sennych koszmarów. Strzygi, dybuki, południce oraz inne stworzenia czyhające na nieszczęśników, których los lub własna głupota zwiodły na manowce, prosto ku zgubie.

W tym świecie dwóch przyjaciół, Dalebor i Rogost, różniących się od siebie jak dzień i noc, próbuje pomóc tym, którzy nie są w stanie sami obronić się przed kłami i pazurami w ciemnościach. Tutaj nie ma jednoznacznych wyborów i prostych dróg. Balansują na granicy honoru i łotrostwa, mierząc się z własnymi demonami.

Witajcie w świecie bogato inspirowanym demonologią oraz wierzeniami ludów słowiańskich. Witajcie w królestwie Halworu. Bądźcie ostrożni. Bardzo ostrożni.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy

Szczegóły
  • Autor: Łukasz Kucharski
  • Wydawnictwo Warbook
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 400
  • Format: 14.4 x 20.7 x 2.8 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366955394
  • ISBN: 9788366955394
  • EAN: 9788366955394
  • Wymiary: 14.4 x 20.7 x 2.8 cm
  • Dane producenta: WARBOOK Sp. z o.o., ul. Bladnicka 65, 43-450 Ustroń, Polska, slawek@warbook.pl, tel. 603 176 031
Recenzje książki Cena odkupienia (6)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2024-06-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Powiem wam, że czytanie tej książki było dla mnie jak obserwowanie walki psów. Patrzyłam na to, co wyprawiają postacie, choć czasami zastanawiałam się, po co robili poszczególne rzeczy. Autor lubi przeskakiwać z wydarzeń obecnych do tych, które nagle dzieją się szybko, jak bycie królem, pokazanie do czego u niego doszło, jego śmierć i rządy następcy, takie mocne przyspieszenie w czasie i ponowne spowolnienie akcji poprzez rozmowy i rozbudowane opisy. Styl jakim się posługuje jest trochę twardy. Używa dużo dawnych sformułowań, ale użytych czasami od tej brutalnej strony. Treść przekazuje z wrogością i mściwością. Główne postacie niby nie uważają się za wielkich i potężnych, jednak pokazują młodszym gdzie ich miejsce, nawet nie chcąc słuchać ich pragnień i chęci posługi. Każą siebie tytułować poniżając innych, sugerując tym, że nie znają słowa wojna i że zwykłe pragnienie posługi im nie wystarczy. Kobiety są traktowane jako zaspokajacze męskich pragnień, choć nie bierze się ich sprytu pod uwagę. Jedna z nich pokazała, że należy je doceniać, kiedy zabiła jednego z rządzących. Ten fakt jest bardziej stwierdzony, aniżeli wytłumaczony jak do tego doszło. Ogólnie przez początek książki trzeba zwyczajnie przejść, składa się on bardziej ze skrawków ogólnych problemów, wprowadzenia postaci i ukazania ich jakimi są. Dopiero później widzimy z czym mają się zmagać i to później jest naprawdę ciekawe.

    ,,Kim jesteście i po co wam ta robota? Widać, żeście nie proste rębajły, powsinogi, co się po gościńcach tłuką, by zarobić na gorzałkę i dziewki."

    ,,Nie róbcie z nas, jak wspomnieliście wcześniej, wałów, nie bierzcie pod włos. Badamy zjawiska, przy których bezpieczeństwo to często-gęsto rzecz krucha i niezwykle ulotna. Potrafimy się naszymi mieczyskami posługiwać, gdy przyjdzie potrzeba, z kabały wykaraskać."

    W taki oto sposób dwóch przyjaciół dostało pracę ochrony panicza Unara i nie kolidowało to z ich planami poszukiwania pewnego demona. W dalszej części wydarzenia znacznie przyspieszą. Zobaczycie jak przyjcie im się zmierzyć z postaciami literatury słowiańskiej i z jaką przebiegłością zawalczą o to, po co przybyli. Ma duży druk, więc szybko się czyta:-)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bogumiła Z. w dniu 2024-05-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Słowiańskie potwory w całkiem nowym świecie fantasy, jesteście na tak, czy na nie? 🤔

    Ja jestem zdecydowanie na tak ☺️ Słowiańskość ostatnio jest bardzo popularna, co mnie niezmiernie cieszy. Z wielką ciekawością i przyjemnością czytam kolejne książki sięgające do starej wiary. Nawet jeśli jest to tylko nieznaczna inspiracją lub, jak w przypadku tej powieści, wykorzystane są tylko konkretne potwory.

    "Cena odkupienia" to kilka historii z życia Rogosta i Dalebora. Całość dzieje się w Królestwie Halworu, w którym tych dwóch przyjaciół wędruje razem i pomaga się uporać ludności z nadprzyrodzonymi potworami. Opowieści te są przetykane wcześniejszymi wydarzeniami, w których uczestniczył Rogost, gdy jako młody chłopak służył w wojsku podczas wojny z góralami.

    O Daleborze wiemy trochę mniej, ale dzięki opowiadanym przez niego historiom, możemy sobie wyobrazić jakie życie wiódł.

    Obaj przyjaciele kierują się swoimi przekonaniami, starają się postępować dobrze, by odkupić pewne wcześniejsze przewiny. Dzięki doświadczeniu Dalebora oraz sprawnym posługiwaniu się mieczem Rogosta, udaje się im wyjść z każdej przygody cało. W tle jednak rozgrywa się coś większego, o czym, być może, będzie więcej w kolejnym tomie, który już na mnie czeka.

    Całość czytało mi się dobrze, wracałam do tej książki jak do dobrego serialu lub gry fabularnej, choć nie miałam problemu, by odłożyć ją na jakiś czas. Nie każde opowiadanie kończy się dobrze, wręcz przeciwnie, raczej skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad postępowaniem ludzi.

    Trochę przypominały mi klimatem Wiedźmina, choć zabrakło tu humoru, ale chyba o to chodziło autorowi.

    To takie poprawne opowiadania, które dobrze się czyta, ale nie wywołają tej ekscytacji towarzyszącej innym, podobnym książkom. Liczę jednak, że drugi tom przyniesie ze sobą więcej emocji, bo widzę tu duży potencjał.

    Minusem jest też brak mapy, której naprawdę mi brakowało!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra S. w dniu 2023-03-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Cena odkupienia" to tytuł, który od razu skusił mnie swoim opisem zapowiadającym brutalny świat pełnym potworów ze słowiańskich wierzeń 😁

    To coś co bardzo lubię, dało się wyczuć w tej książce i właśnie klimat urzekł mnie najbardziej.

    Autor miał kilka ciekawych pomysłów na opowieści w swoim świecie i jak na debiut to wyszły całkiem w porządku 😁

    Niestety nie wszystko mi się podobało... Największy minus mógł się okazać dużym atutem, lecz niestety trudno o tym nie wspomnieć - istnieje różnica między inspiracją, a kopiowaniem i tutaj niestety autor przekroczył tę granicę. Kreacje bohaterów, świat, klimat - we wszystkim czuć przesadne zdzieranie z książek Sapkowskiego. Ba, jeden dialog był zdarty zdanie w zdanie, podmieniając jedynie jedno słowo... Debiutom można wybaczyć różne błędy, jednak ciężko mi przymknąć oko na taki brak oryginalności.

    Nie przepadam za opowiadaniami i myślę, że opisanie tej historii jako powieści wcale by książce nie zaszkodziło 😅 No i nawet tutaj struktura jest skopiowana z wiedźmińskich opowiadań - tytuł opowiadania i przeplatający je przerywnik "cień przeszłości" na miarę wiedźmińskiego "głosu rozsądku".

    W dodatku w ostatnim opowiadaniu poznajemy lepiej głównych bohaterów i okoliczności ich pierwszego spotkania. Nie rozumiem dlaczego to kluczowe opowiadanie zostało umieszczone na końcu, może gdybym wcześniej mogła lepiej ich poznać to bym się z nimi jakkolwiek zżyła 😅

    Czuję się rozdarta pisząc tę opinię, bo z jednej strony świat i klimat są świetne, nastrojowa stylizacja języka również dokłada więcej pozytywnych wrażeń z lektury. Naprawdę można się przy tej książce dobrze bawić i wybaczyć drobne błędy początkującego autora.

    Niestety bardzo przeszkadzał mi brak oryginalności i nadmierna inspiracja Wiedźminem oraz nie do końca umiejętne przedstawienie postaci, by lepiej ich polubić.

    Jeśli szukacie czegoś w ultra wiedźmińskich klimatach to może się Wam spodobać, jednak dla mnie ta wada niestety zbyt mocno przyćmiła inne zalety, które książka niewątpliwie ma.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hania K. w dniu 2022-12-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Na samym początku chcę pogratulować autorowi Łukaszowi Kucharskiemu jego debiutanckiego dzieła "Cena odkupienia". Książkę bardzo szybko pochłonęłam, aż byłam w szoku. Z reguły unikam czytania powieści z gatunku fantasy, a tu proszę taka niespodzianka. Dałam szansę debiutantowi i się nie zawiodłam. Mam cichą nadzieję, że powstanie kolejna część przygód bohaterów z "Ceny odkupienia". Po końcówce tej książki domyślam się, że autor już coś dla nas szykuje.

    Rogost i Dalebor to dwójka przyjaciół podróżujących po świecie i pomagającym słabszym w walce z nadprzyrodzonymi stworami. Czytając "Cenę odkupienia" spotkałam między innymi: strzygi, dybuki i południce. Całkiem nieprzyjemne stworzenia. Śmiało, można się ich bać. Ciekawa jestem jakby mieszkańcy Królestwa Halworu poradzili sobie z tymi istotami bez pomocy naszych głównych bohaterów. Marnie by na tym wyszli.

    Byłam bardzo ciekawa, w jakich okolicznościach poznali się Rogost z Daleborem. Poznając tę prawdę, byłam lekko przerażona.

    Wcześniejsze życie obu panów przeplata się z ich obecnymi przygodami. Dzięki temu wiemy co tak naprawdę ukształtowało Rogosta, że stał się tym, kim się stał.

    W pierwszej historii poznałam Unara Młodszego. Parszywy typek. Myśli, że mając pieniądze może wszystko. Ma pewien plan i sprytnie wciela go w życie. Jak na tym wyjdzie i co mają z nim wspólnego nasi bohaterowie, dowiecie się, czytając "Cenę odkupienia". Ciekawa opowieść. Powiem jedno, karma wraca.

    Kolejna podróż Rogosta i Dalebora zaprowadzi ich do miasteczka, w którym giną małe dziewczynki. Coś pozbawia je życia. Czy uratują mieszkańców od tajemniczego stworzenia? Warto bliżej przyjrzeć się tej historii. Od razu dodam, że ta sprawa nie będzie taka prosta, na jaką wygląda. Czy nasi bohaterowie wyjdą z tego bez uszczerbku na zdrowiu?

    O kolejnych przygodach oczywiście wam nie opowiem. To będzie tajemnica, którą poznacie, czytając "Cenę odkupienia". Gwarantuję, że nie będziecie się nudzili. Włosy będą się jeżyć na głowie. Będziecie mieć ciarki i dreszcze, ale warto je poznać.

    Uwielbiam czytać książki debiutantów. Przyznam, że biorąc do ręki to dzieło, nie wiedziałam, że to jest pierwsza książka Łukasza Kucharskiego. Myślałam, że to już jest jego kolejna perełka. Jeszcze raz gratuluję.

    Bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce. Wywołała we mnie mnóstwo sprzecznych emocji. Cieszyłam się, śmiałam i jednocześnie byłam przerażona i płakałam. Niektóre przygody naszych bohaterów wywołują łzy. Nie bójcie się tego.

    Podobał mi się oryginalny język, jakim posługiwali się bohaterowie książki "Cena odkupienia". Czytając to oryginalne dzieło, miałam wrażenie, że znajduję się w średniowieczu.

    Jeżeli lubicie fantasy, to ta książka przypadnie wam do gustu.

    Rogosta i Dalebora uważam za pozytywnych bohaterów. Żal mi Rogosta. W swoim życiu przeżył prawdziwe piekło. Doświadczył wiele złego. Musi z tym żyć do końca życia. Został postawiony pod ścianą i dosłownie nie miał wyjść. Postąpił, jak postąpił. Jaka jest cena jego odkupienia?

    Z całego serca polecam "Cenę odkupienia", mommy_and_books.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Radosław F. w dniu 2022-12-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    PopKulturowy Kociołek:

    O
    czym opowiada Cena odkupienia? Skupia się ona na przygodach dwójki przyjaciół. Są nimi Dalebor i Rogost. Łukasz Kucharski przedstawia nam ich perypetie, co jakiś czas przybliżając nam ich przeszłość, która wyjaśnia motywacje i życiowe cele bohaterów. Rzekłbym, że jest to bardziej zbiór ich historii niż powieść, która kroczy od punktu A do punktu B. To książkowy debiut autora oraz niewątpliwie dobra podstawa do wielkiej opowieści fantasy.

    Z każdym kolejnym rozdziałem odkrywamy kolejne barwy królestwa Halworu. Powoli poznajemy również naszych bohaterów, o których z początku wiemy tylko tyle, że pomocne z nich chłopaki i niestraszne im potwory. Razem z nimi podróżujemy w klimacie słowiańskiej mitologii. Stąd strzygi, dybuki i innego tego typu bestie. Tej atmosferze towarzyszy charakterystyczny język, który sprawia, że czujemy się jak w średniowieczu, trochę jak, chociażby w Wiedźminie.

    Trzeba jeszcze wspomnieć, że naokoło zawsze znajduje się tutaj zło. Przybiera ono różną formę. Nie zawsze są to przerażające monstra. Czasem jest to ludzka chciwość czy bezduszność. Autorowi książki udaje się sprytnie połączyć motywy fantasy z pewnym realizmem. Bardzo prawdziwe są bowiem problemy, z którymi mierzą się Dalebor i Rogost, i nawet w dzisiejszych czasach wciąż się z nimi spotykamy.

    Cena odkupienia intryguje czytelnika. Z początku wydawało mi się, że będzie to kolejna sztampowa powieść fantasy. Ot kolejna kraina z magią, potworami, rycerzami i walką dobra ze złem. Okazało się jednak, że jest to wciągająca, dobrze przemyślana i w wielu momentach zaskakująca historia. Z jednej strony autor stara się czerpać to, co najlepsze z klasyki gatunku, a z drugiej udaje mu się odnaleźć własny styl, wychodząc poza pewne schematy. Oczywiście, nie każda przedstawiona tu przygoda musi przypaść wam do gustu. Jedni wolą więcej akcji, inni preferują zawiłe intrygi, ale dla wszystkich znajdzie się tu jakiś interesujący motyw i temat. W świecie Halworu można przepaść na długie godziny.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula