Blizny

Autor:

Marek Stelar

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (2)
eBook, mobi
od 25,33 zł
Nasza cena: 30,16 zł 42,90 zł Taniej o: 30%

Śmierć nie jest rozwiązaniem, byłaby dla ciebie za dobra.

Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki. Nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej Komendy Policji wpada na ślad, który łączy śmierć denata z tragedią sprzed lat. Musi cofnąć się w czasie i wrócić do licealnej wycieczki klasowej w okolice Złocieńca, z której jeden z jego kolegów wrócił jako bohater, a kilku innych nie wróciło wcale. Co łączy tajemnicze zabójstwo sprzed lat z odnalezionym niedawno ciałem i dlaczego wszyscy tak bardzo chcą zapomnieć o bohaterze, który kiedyś z narażeniem własnego życia uratował swoich kolegów z klasy?

Może nie ma bohaterów bez skazy?


Opinie o książce

Ależ Stelar robi tu robotę! Świetny, nieoczywisty i mroczny kryminał. Brać i czytać!

Wojciech Chmielarz

Wyrazisty i trzymający w napięciu. Kryminał Stelara to klasa sama w sobie!

Robert Małecki

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jaka ta książka była dobra, to nie zdajecie sobie nawet sprawy! Praktycznie do samego końca trzyma w napięciu, które stopniowo narasta od pierwszych stron. Autor utrzymuje ciąg historii w prostocie, nie ma tu miejsca na nic nie wnoszące do fabuły elementy, a jednak tajemnic, kłamstw i intryg z pewnością nie brakuje. Dzięki retrospekcjom i szczegółom, które pozwala nam odkryć, kolejne elementy układanki zaczynają wskakiwać na swoje miejsce, lecz nawet mimo tego, nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia, które było naprawdę zaskakujące. Tak naprawdę nie miałam pojęcia kogo podejrzewać, a wraz z postępem fabuły zmieniałam zdanie kilkakrotnie. Psychologiczne interakcje między bohaterami były wiarygodne, przedstawione w logiczny, ale i niezwykle interesujący sposób, tak samo było z kreacją bohaterów. Możemy zauważyć ich surowe emocje, ludzkie niedoskonałości czy moralne rozterki, nie znajdziemy w nich nic ubarwionego, co w pewien sposób nadaje autentyczności tej historii. „Blizny” to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Stelara, ale po takiej książce z pewnością nie ostatnie. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powroty do przeszłości mogą okazać się ogromnym obciążeniem nie tylko psychicznym ale także fizycznym. Doskonała zbrodnia czy bohaterski czyn? Czym tym razem zaskoczył nas Marek Stelar?

  Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Wszelkie dowody, wskazują na powiązanie z dziwna sprawą wycieczki szkolnej z przed wielu lat. Co takiego odkryją śledczy?

  Marek Stelar, zabrał mnie w niezwykłą podróż czytelniczą. Zapewnił mi świetny kryminał z bardzo dobrą i dopracowaną fabułą. Dzięki niemu zaznałam podróży w czasie ale także dobrego śledztwa!

  Sięgając po tą książkę, byłam zaintrygowana tytułem. Podejrzewałam, że może chodzić o sprawy z przeszłości, co okazało się prawdą, natomiast sposób w jaki zostało to przedstawione zasługuje na wyróżnienie.

  Szczególną uwagę zwróciłam na sens fabuły, ale także sposób jej przekazania. Pomysł wydał mi się świetny i faktycznie takowy był. Połączenie wypadku z licealną wycieczką z przed lat odebrałam bardzo dobrze, a także sama zaczęłam zastanawiać się nad dalszym rozwojem sytuacji.

  Akcja nie toczyła się zbyt szybko. Była wolna, natomiast doprecyzowana. Autor zadbał o każdy szczegół, rozwijając opisy, oraz dialogi.

  Co najważniejsze szczegółowość nie wpłynęła negatywnie na moją ocenę, ponieważ dla mnie przejawiała profesjonalizm autora.

  Śledztwo zostało przedstawione bardzo dobrze, dzięki czemu nie zdarzyły mi się momenty, w których bym się pogubiła a nawet nudziła. Wszystkie przedstawiane zdarzenia, okazały się chronologiczne i spójne.

  Co do emocji, brakowało mi ich trochę na początku książki, choć kilka krotnie odczuwałam napięcie, natomiast samo zakończenie książki było rewelacyjne! Wlasnie tam kumulują się wszystkie istotne dla mnie emocje począwszy napięcia kończąc na strachu.

  Na szczególną uwagę zasługuje klimat książki. Przez większość czasu czułam, jakby wydarzenia rozgrywały się w bardzo ponurym miejscu. Zresztą na to wskazuje także sam miesiąc czyli marzec, który potrafi okazać się deszczowy i nieprzyjemny. To miejsce i czas wpłynęło na mnie troszkę depresyjne, natomiast idealnie oddawało klimat historii.

  Powieść pełna jest zwrotów akcji czasem zupełnie nie oczywistych. Autor karmi nas faktami, oraz zręcznie

  Nimi manipuluje, pozostawiając czytelnika w ciągłej ciekawości i chęci rozstrzygnięcia zagadki. Wiele razy byłam zaskoczona, nagłym i zupełnie niespodziewanym zwrotem akcji, i to podobało mi się najbardziej. Niczego nie mogłam być pewna podczas tej lektury! Podobał mi się także wyważony styl autora. Nie należy ON do bardzo prostych, gdyż autor operuje językiem w taki sposób aby zachęcić czytelnika do współpracy, a dla mnie jest to bardzo ważna umiejętność! Bardzo podobała mi się ta książka! Myślę że dla miłośników kryminałów okaże się świetną lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W marcu 2020 roku w Szczecinie, podczas robót budowlanych zostają odnalezione zwłoki. Do sprawy przydzielony zostaje komisarz Tomasz Rędzia. Dzięki przygotowanemu portretowi pamięciowemu, w zwłokach komisarz rozpoznaje swojego dawnego kolegę z klasy – Adolfa. W tamtym okresie mężczyzna został okrzyknięty bohaterem za uratowanie kolegów na wycieczce szkolnej, choć nie obyło się tam bez ofiar śmiertelnych. Podczas przesłuchań i czytania akt, wychodzą na jaw nieścisłości w prowadzonym śledztwie, sprzed prawie dwudziestu pięciu lat. Dodatkowo prokuratorem prowadzącym obecne śledztwo jest koleżanka Rędzi z tej samej klasy. Według komisarza sprawy odnalezionych zwłok oraz masakry na wycieczce klasowej łączą się. Nie ma jednak dowodów, tylko przeczucia. Czy policjantowi uda się doprowadzić do rozwiązania obu zagadek?

  „Sarnecki uśmiechnął się smutno i oparł o ścianę, oddychając ciężko. Widać zejście na dół kosztowało go sporo wysiłku.

  - Wie pan, zawsze byłem zdania, że śmierć to wyzwolenie – powiedział cicho. – I że śmierć jest straszna tylko z punktu widzenia zwanego życiem. Z tamtej strony to nie ma żadnego znaczenia, bo tam nie ma nic. Ludzie mówią, że boją się śmierci, ale tak naprawdę boją się tego, co jest przed nią: bólu, bezradności, żalu za tym, co zostawiają po tej stronie. A śmierć to wszystko przerywa. Przerywa i ból, i żal, i to całe cierpienie.”

  To moje pierwsze spotkanie z Autorem, a jakże udane. Blizny to kawał solidnego kryminału. Zagmatwana sprawa sprzed lat, tajemnica i prawda która okazuje się tak szokująca! Mam nadzieję że Marek Stelar opisze kolejne śledztwa komisarza Rędzi, a zasadnicza prokurator będzie w nich uczestniczyła.

  Za książkę trzymającą w napięciu dziękuję Wydawnictwu Filia Mroczna Strona. Polecam i zapraszam na stronę Wydawnictwa: [Adres usunięty]

  Wydawnictwo Filia Mroczna Strona

  Ilość stron: 400

  Data premiery: 2 września 2020

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można znaleźć choć jedną korzyść z pandemii koronawirusa? TAK! Marek Stelar nie próżnował podczas lockdownu i stworzył dzieło wyjątkowe. W zaledwie dwa miesiące napisał książkę, której historia dzieje się tu i teraz, w czas pandemii. Dodatkowo jest również wciągająca niczym nurt wezbranej wody.

  Autor zgrabnie i umiejętnie łączy obecne wydarzenia wraz z przeszłością, która jest kluczem do rozwiązania zagadki morderstwa. Morderstwa które obecnie próbuje rozwikłać komisarz Tomasz Rędzia.

  W „Bliznach” jest wiele mocnych punktów, które budują jej wartość, stawiając ją na górnej półce polskich kryminałów. Niezmiernie ciekawie czyta się książkę, której historia jest odbiciem wydarzeń obecnie przeżywanych na własnej skórze. Znajdziemy tutaj odniesienia do realiów panujących po „wybuchu” pandemii. Fakt ten sprawia, że jeszcze bardziej czujemy tę historię, wchłaniamy ją jeszcze intensywniej. Jednak najmocniejszym jej punktem jest fabuła. To istny majstersztyk, dowód na to, że Marek Stelar po raz kolejny potrafi stworzyć historię porywającą, enigmatyczną, której rozszyfrowanie wymaga od nas skupienia. Przecież kryminał z górnej półki powinien taki być. I wiecie co „Blizny” takie właśnie są! Pozostawią trwały ślad w Waszej pamięci.

  Historia rozpoczyna się w momencie znalezienia na miejscu budowy zmumuifikowanych zwłok. Do zdarzenia wezwany zostaje Tomasz Rędzia. I tutaj nie tylko rozpoczyna się wątek kryminalny, lecz również… miłosny. A to za sprawą przybycia na miejsce zdarzenia prokurator Agnieszki Rybarczyk, wielkiej miłości Tomasz Rędzi z czasów szkoły średniej. Dzięki rekonstrukcji twarzy zamordowanego, śledczy tworzą porter pamięciowy denata, który jak się okazuje jest ich wspólnym kolegą z klasy. I tutaj powracamy do wydarzeń z 1994 roku. Podróż w czasie, dwadzieścia sześć lat wstecz będzie dla komisarza prawdziwym wyzwaniem. Zdaje się, że kluczem do rozwiązania zagadki morderstwa jest klasowy wyjazd do Złocieńca. Co tak naprawdę wydarzyło się w internacie Technikum Leśnego w Śmielinie k/Złocieńca? Poznajemy również zapisy nagrań z przesłuchania świadków wydarzenia feralnej nocy 1994 roku.

  Marek Stelar w każdej książce potrafi przykuć uwagę czytelnika. W „Bliznach” dokonał tego ze zdwojoną siłą, scalając nas z historią od pierwszych do ostatnich chwil jej poznawania. Każda strona tej książki przenosi nas w wir wydarzeń, które stopniowo nabierają na sile, tak by w jej finale zatrząsnąć maksymalną siłą rażenia. „Blizny” to kryminał, mądry, inteligentny, przemyślany, skonstruowany z największą pieczołowitością. Marek Stelar BRAWO!

  Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Śmierć nie jest rozwiązaniem.

  Byłaby dla Ciebie za dobra."

  Pewnego dnia na placu budowy zostają znalezione zwłoki.Sprawę prowadzi nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej komendy Policji.Po odkryciu tożsamości denata, Rendzia domyśla się, że jego śmierć jest związana z tragedią sprzed lat.

  To właśnie wtedy, podczas wycieczki klasowej w okolice Złocieńca, jeden z kolegów wrócił do internatu jako bohater, a kilku nie wróciło wcale.

  Co tak naprawdę wydarzyło się na leśnej polanie?

  I co łączy obie te sprawy?

  Dlaczego wszyscy tak bardzo chcą zapomnieć o bohaterze, który kiedyś z narażeniem życia uratował swoich kolegów z klasy?

  W tym śledztwie będzie więcej pytań niż odpowiedzi, a skruszyć mur milczenia, który zbudowano wokół tej historii będzie niezwykle trudno.

  Czy Rendzi uda się rozwiązać zagadkę bez rozdzierania na nowo blizn przeszłości?

  Tego dowiecie się z książki.

  To był naprawdę dobry kryminał.

  Nie powalał nas szybkością akcji, ale sączył powoli swój jad, by zatruć niepostrzeżenie nasze myśli.

  Nic tutaj nie jest takim, jakim się wydaje, a przeszłość odgrywa rolę ważniejszą niż niejeden z Was myśli.

  Zakończenie-dla mnie najlepsza część książki.Może nie jest zaskakujące, ale niezwykle emocjonalne i z pewnością mocno nas poruszy.

  I chociażby dla niego warto przeczytać tę książkę.

  Ja Wam ogromnie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Kobieta z blizną 4/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobieta z blizną

Bestsellerowy autor powraca z najbardziej wciągającą powieścią serii o Departamencie Q! To zdecydowanie najtrudniejsza z dotychczasowych spraw Carla Mørcka. Tajemnicze morderstwo sprzed lat tym razem będzie powiązane z mroczną przeszłością jednego z jego własnych współpracowników… W kopenhaskim...
Blizna 0/5 Nasza cena:
10,49 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blizna

„Zuchwałe i oryginalne”. Simon Beckett, autor Chemii śmierci „Inteligentny thriller o złożonej, zwodniczej fabule”. „The Times” Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu...
Pakiet: Blizna, Już jesteś martwa 0/5 Nasza cena:
50,33 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Blizna, Już jesteś martwa

Blizna Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją okrutnie okaleczoną twarz... Nagle jej samotność zostaje...
Tajemnica człowieka z blizną 0/5 Nasza cena:
15,36 zł 18,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica człowieka z blizną

Sherlock Holmes ma godnych następców! Nastolatkowie Jupiter Jonas, Pete Crenshaw i Bob Andrews to Trzej Detektywi wykorzystujący wiedzę, dedukcję i sprawność fizyczną do demaskowania zła. Ich doradcą jest prawnuk słynnego detektywa, emerytowany pracownik Scotland Yardu, Andy Chandler. Książki o...
Blizna 0/5 Nasza cena:
30,02 zł 44,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blizna

Światowy bestseller autorki serii z Lacey FlintUkryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning. Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją okrutnie...
Blizna, Ezaw i Jakub, Trzej studenci 0/5 Nasza cena:
13,13 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blizna, Ezaw i Jakub, Trzej studenci

Na prezentowany tom składają się trzy opowieści Arthura Conan Doyle a: "Blizna. Tajemnicze zniknięcie małżonka, odnalezienie i ciekawa jego opowieść" ("The Man with the Twisted Lip", 1891), "Ezaw i Jakub. Ciekawe skradzenie syna książęcego przez jego brata w celu uzyskania od ojca spadkobierstwa"...
Nietykalny 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nietykalny

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły. W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego. Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji. Były...
Rykoszet 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rykoszet

Szczecin, rok 2010. Robert Krugły, oficer Komendy Wojewódzkiej Policji, oraz prokurator Mateusz Michalczyk próbują wyjaśnić sprawę dwóch niemal identycznych zabójstw, popełnionych w odległych miejscach województwa. Zbrodnie łączy sposób ich dokonania, a także osoba starosty wołogardzkiego. Sytuacja...
Cień 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień

Robert Krugły, emerytowany oficer KWP w Szczecinie, prowadzi obecnie jednoosobową działalność gospodarczą. Po odejściu z policji zdobywa licencję prywatnego detektywa i robi to, co potrafi najlepiej. Szuka. Psów cennych ras, dowodów przekrętów, dowodów małżeńskich zdrad, a czasem dowodów......
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula