Biblioteka o Północy

Autor:

Matt Haig

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.5 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
398
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 28,90 zł
Audiobooki mp3
za 27,97 zł
Nasza cena: 30,86 zł 42,90 zł Taniej o: 28%

Dzięki "Bibliotece o Północy" możesz przenieść się do świata, gdzie twoja biografia może być spisana na dziesiątki sposobów. Okaże się, że nie jesteś tym, kim sądziłeś, że byłeś i niekoniecznie wiesz, jak mógłbyś się zachować w różnych sytuacjach.

Z powieści "Biblioteka o Północy" dowiadujemy się, że gdzieś na krańcach rzeczywistości istnieje magiczna biblioteka, w której każda książka jest swoistą, personalizowaną biografią. Posiada również kilka tomów, które stanowią alternatywę powieści bazowej, z której możemy się dowiedzieć, co by było, gdyby coś poszło w naszym życiu inaczej, niż zakładaliśmy lub zdecydowaliśmy. Kuszące jest to, że po skończonej lekturze można wybrać jedną z nich - z wszystkimi tego konsekwencjami. A te mnożą się w zależności od ilości scenariuszy.

Okazuje się, że nie ma scenariusza idealnego, a hybrydy rzeczywistości nie zawsze jawią się kusząco. Główna bohaterka, Nora Seed, dostaje szansę naprawienia wszystkich błędów z przeszłości i zaplanowania życia w taki sposób, o jakim zawsze marzyła. Nie do końca wie, na co się pisze. W trakcie swojej podróży pozna prawdę o sobie i świecie, który ją otacza. Zrozumie też, że błędy są w życiu konieczne, by móc się na nich uczyć i wyciągać z nich wnioski.


Opinie o książce

Pasjonująca, krzepiąca lektura... Wizja nieograniczonych możliwości, nowych dróg, nowego życia, które jest dla nas gdzieś dostępne. Biblioteka o Północypokazuje nam w tych trudnych, niespokojnych czasach, żemożemy żyć inaczej, tak, jak chcemy.

"The New York Times"

Piękna bajka, współczesny odpowiednik filmu To wspaniałe życie,  niesamowicie  aktualna, ukazująca się w okresie, kiedy wszyscy utknęliśmy w świecie, który chcielibyśmy zmienić. 

Jodi Picoult, autorka powieści "Bez mojej zgody"


O autorze

Matt Haig jest znanym i poczytnym autorem książek z gatunku fantasy, science fiction i szeroko pojętej fantastyki. Na polskim rynku wydawniczym pojawiło się już ponad tuzin publikacji jego autorstwa, z czego najbardziej znane są: "Jak zatrzymać czas", "Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu" oraz "Ludzie. Powieść dla Ziemian". Autor znany jest też z serii Gwiazdka, dedykowanej najmłodszym czytelnikom.

Recenzje (17)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  – Na każde życie składają się miliony decyzji. Niektóre są poważne, inne znaczą niewiele. Ale za każdym razem, gdy podejmujemy taką a nie inną decyzję, zmienia się ciąg dalszy. Następuje nieodwracalna zmiana, która z kolei prowadzi do następnych zmian.*

  Chyba większość z nas czasem marzy o zupełnie innym życiu. Uważamy, że będzie ono lepsze i da nam więcej niż te obecne. Chcemy zmiany, możliwości wyboru innych dróg i kolejnych szans. I gdyby tak istniało miejsce umożliwiające sprawdzenie innych żyć, podążenie innymi ścieżkami, to czy byśmy tego nie spróbowali?

  Zarys fabuły

  Nora Seed ma bardzo przeciętne życie. Zmaga się z problemami psychicznymi i żałuję wielu podjętych przez siebie decyzji. Jedynie co ją utrzymuje jeszcze na powierzchni, to kot oraz praca w Pracowni Strun. Niestety najpierw umiera jej kot, a potem ona traci pracę. Wszystkie dotychczasowe wybory, poczucie winy i obecne wydarzenia przytłaczają kobietę tak bardzo, że chce sobie odebrać życie. Jednak gdy podejmuje ostateczny krok, nie umiera, tylko trafia do Biblioteki o Północy. Jest to miejsce, w którym znajduje się nieskończona ilość książek będących innymi wersjami życia Nory. Tutaj ma możliwość sprawdzić, jak wyglądałyby jej losy, gdyby podjęła inne decyzje i może znajdzie swoje wymarzone oraz idealne miejsce we wszechświecie.

  Twórczość Matta Haiga znam z książek dla dzieci i jestem nimi zachwycona. Dlatego też chciałam sprawdzić, jak odbiorę jego książkę skierowaną do dorosłego czytelnika i sięgnęłam po jego najnowszą powieść. Czy Biblioteka o północy przypadła mi do gustu?

  Moje wrażenia

  Biblioteka o północy mnie zaskoczyła. Przyznaję, że nie czytałam opisu i sięgnęłam po książkę tylko ze względu na nazwisko, ale z pewnością nie spodziewałam się tego, co w niej znalazłam. Nagle trafiłam do świata kobiety, która nie jest zadowolona ze swojego życia i nie potrafi się niczym cieszyć. Autor sprawił, że wszystkie jej emocje mnie otoczyły i przytłoczyły. Szczegółowo opisuje jej życie teraz i te sprzed paru lat. Dzięki temu, chociaż nie akceptowałam, to rozumiałam jej uczucia i co nią kierowało w podejmowaniu decyzji.

  Muszę jednak przyznać, że najbardziej fascynowała mnie tytułowa Biblioteka, to jak działała i jakie możliwości dawała. Dopóki bohaterka do niej nie trafiła, trudno było mi się wczytać w historię, ale już potem z dużo większą ciekawością przewracałam kolejne strony. Powieść jest przemyślana i świetnie napisana. Widać, że autor miał pomysł i krok po kroku go realizował. Skupił się na każdym detalu i wyjaśniał w odpowiednim czasie wszystkie niewiadome.

  Słów kilka o bohaterach

  Jeśli chodzi o postacie, to tak naprawdę jedyną główną bohaterką jest Nora. To ją autor stara się przedstawić tak, by się z nią zżyć. I w pewnym stopniu ze mną się mu to udało. Byłam ciekawa jej przeszłości, tego, co myśli i czuje. Skąd u niej to zniechęcenie i takie, a nie inne decyzje. Podobało mi się to, że nic nie było dane mi na tacy, tylko musiałam to wyczytać pomiędzy słowami i dostrzegać w jej emocjach. Ogromnym plusem jest też fakt, że zmiany w niej zachodzące są powolne, następują na skutek zdobywanych doświadczeń i wyciągniętych wniosków.

  Na zakończenie

  Moim zdaniem Biblioteka o północy jest powieścią, którą trudno zakwalifikować do jednego gatunku. Sporo w niej fantastyki, ale i obyczajowych wątków. Nie jest to też powieść dla wszystkich i na każdy moment życia. To mocno refleksyjna powieść, która przytłacza ogromem emocji, depresyjnymi wątkami i rezygnacją. Z drugiej jednak strony stawia ona pytania, które każdy z nas sobie zadaje i skłania do odpowiedzi na nie. Obawiam się, że sięgnęłam po ten tytuł w niezbyt odpowiednim momencie i nie do końca potrafię go docenić. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że to bardzo dobra książka.

  Matt Haig tym tytułem daje mocno do myślenia. Biblioteka o północy uderza w najskrytsze cząsteczki duszy i umysłu czytelnika, skłania go do refleksji nad swoim życiem i tym, czy inne naprawdę znaczyłoby lepsze. Ze mną tak właśnie było. Sprawił, że przypomniałam sobie, że nie zawsze musi być dobrze i nie tylko wielkie rzeczy mogą nas cieszyć, ale nawet małe drobnostki. Musimy się tylko nauczyć je dostrzegać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie zaczyna się po drugiej stronie rozpaczy. Jean-Paul Sartre

  Co by było gdyby…

  Pewnie nieraz zadawaliście sobie to pytanie. Śmierć jest tajemnicą. Ludzie od zawsze próbują zgłębić ten fenomen. Religia i filozofia podają różne scenariusze: niebo, piekło, czyściec, reinkarnacja, nicość… Chcemy wierzyć, że człowiek to coś więcej niż materia. Książka Matta Haiga oddziałuje na czytelniczą wyobraźnię podając niezwykły pomysł na kres naszego istnienia.

  „ ‒ Między życiem a śmiercią znajduje się biblioteka ‒ tłumaczyła. ‒ A w tej bibliotece półki ciągną się w nieskończoność. Każda książka daje ci szansę na wypróbowanie życia innego, niż prowadziłaś. Możesz w ten sposób sprawdzić, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś dokonała innych wyborów… Czy postąpiłabyś inaczej, gdybyś mogła cofnąć decyzje, których teraz żałujesz? ‒ spytała w końcu.”

  Główna bohaterka Nora Seed to cierpiąca na depresję nauczycielka gry na fortepianie, która pewnego dnia postanawia zakończyć swą ziemską egzystencję. Jakie jest jej zdziwienie, gdy trafia do jedynej w swoim rodzaju poczekalni, to tytułowa Biblioteka o Północy. Spotyka tam panią Elm – bibliotekarkę z liceum, która stanie się jej przewodniczką po wieloświatach. Przed Norą niespodziewany dar od losu, może przeżyć różne warianty swoich bytów i podjąć inne decyzje, a także poznać ich konsekwencje. Średnio polubiłam Norę, to bohaterka irytująca. Jednak to nie ona jest najważniejsza. Tak naprawdę na jej miejscu mógłby się postawić każdy, wszak w swoich bibliotekach mamy osobiste Księgi żalów.

  Książka magiczna. Krzepi, wzrusza i zmusza do refleksji. Często skupiamy się na tym, co nam nie wyszło, co jest złe, czego żałujemy. Tymczasem autor daje prostą wskazówkę – doceń to, co masz. Ta współczesna baśń, opisująca niby trywialną historię, trafia do czytelnika z mocnym przekazem. I choć zakończenie jest przewidywalne, jestem gotowa wybaczyć to autorowi.

  Na koniec to, co ujęło mnie szczególnie. Praktyczna realizacja słów Umberta Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Afirmacja czytelnictwa i metafora biblioteki, jako bramy do wielu światów. Tylko tyle i aż tyle. Zacna lektura na jesienny czas. Jestem pod wrażeniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powiem szczerze, że kiedy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, nie sądziłam, że się na nią skuszę i tak po prawdzie, to o niej zapomniałam. Jednak nie tylko nowościami człowiek żyje i gdy zaczęłam ostatnio czytać o niej opinie, a w zasadzie zachwyty, to nie pozostało mi nic innego, jak sprawdzić, czy faktycznie jest taka cudowna i wspaniała. W ten sposób, ostatnio przyjechała ona do mnie w ramach współpracy z Wydawnictwem Zysk i S-ka. Problem polegał na tym, że dotarły do mnie wtedy trzy książki jednego dnia i to trzy, na które miałam potężną ochotę... więc, jak to bywa, łyknęłam każdej po trochu i czytałam wszystkie jednocześnie, a w międzyczasie leciałam jeszcze dwie inne na czytniku. Wydłużyło to czas lektur, ale jaka jest satysfakcja, gdy w ciągu dwóch dni kończy się czytać pięć książek!

  Zatem tym razem chciałabym opowiedzieć kilka słów o "Bibliotece o północy". A zaczniemy od tego, o czym właściwie ona jest. Poznajemy główną bohaterkę Norę w momencie jej życia bardzo przykrym, bo wszystko wali się jej na głowę. Wiadomo, że po każdej burzy wychodzi słońce, ale kobieta faktycznie ma ogromnego pecha, bo każdy element jej życia leci niczym domino. Traci pracę, traci kota, który był jej towarzyszem, a do tego dochodzą myśli o tym, że żadne z jej życiowych planów i marzeń się nie spełniło. Cały ten ciężar, jaki spada na jej ramiona powoduje, że próbuje ona popełnić samobójstwo. Bardzo jej współczułam i myślę, że każdy czytelnik ma ochotę ją w tym momencie tak po prostu przytulić i powiedzieć, że będzie dobrze. No cóż, niestety, możemy tylko patrzeć na to wszystko oczyma wyobraźni i uronić łzę.

  Nora poprzez samobójstwo chce choć ten jeden element swojego życia zrobić po swojemu. No cóż, nie udaje jej się to tak, jak sobie wyobrażała, bo między życiem i śmiercią trafia do biblioteki. Właśnie tej tytułowej, gdzie zegar wskazuje północ. Tam może podjąć inne życiowe decyzje, zmienić swoje plany... któż z nas nie miał choć raz myśli, że coś zrobiłby inaczej, prawda? Czy Nowa się zdecyduje na zmianę swojego życia? I jak to się zakończy, czy się wybudzi, czy ją odratują, czy może jednak umiera i to koniec jej historii? Tego musicie się już dowiedzieć z lektury sami.

  Autor stworzył świetną postać, do której od razu czuje się wielką sympatię i chce się jej pomóc. Ot, niczym stara przyjaciółka. Gdy ginie jej kot, to wręcz stają w oczach łzy, bo gdy to zwierzak jest przyjacielem, boli okropnie. Wiadomo, że nieszczęścia chodzą parami, a czasami nawet stadami i tutaj tak było. Autor nie potraktował ulgowo Nory.

  Sama książka to takie lekkie fantasy, bo to przecież niemożliwe. A może możliwe? Żeby trafić po śmierci do biblioteki i móc wybrać inny scenariusz lub wyrwać niechcianą kartkę z książki o samym sobie? Świetny pomysł na to, aby w fabułę włożyć odrobinę magii i jednocześnie poruszyć trudne tematy powodujące, że człowiek się na chwilę zatrzymuje i zastanawia nad własnym życiem.

  To książka, po której ma się kaca książkowego, nad którą się płacze i śmieje, za którą się tęskni. A jeszcze większa tęsknota rośnie za bohaterką, która w trakcie czytania staje się przyjaciółką. Myślę, że to powieść, do której się wraca. I ja chętnie wrócę, co rzadko mi się zdarza.

  Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Zysk i S-ka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poleciłabym tą książkę każdemu, bez wyjątków :) Świetna. Wydaje mi się, że autorowi nie chodziło, ani o teorię międzyświatów , ani o to, którą wersję życia wybierze bohaterka, ale o fakt znalezienia sensu i radości życia :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Matt Haig urodził się w Sheffield w 1975 roku. Pisze książki dla dzieci i dorosłych. Często miesza elementy świata codziennego z elementami świata fantastycznego, nadając im przy tym ekscentryczności i mrocznego charakteru. Jego najlepsze powieści zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków.

  „Biblioteka o północy” przedstawia wydarzenia z życia Nory, która to przenosi się do tytułowej biblioteki przez próbę samobójczą. Doprowadziły ją do tego trudności życiowe – problemy finansowe, utrata pracy, brak szczęścia w miłości, kiepskie relacje z rodziną, a także brak uczucia spełnienia. Bohaterka trafia do magicznego miejsca, w którym spotyka bibliotekarkę ze szkoły podstawowej. Kobieta była wsparciem dla Nory podczas jej okresu dojrzewania. Tłumaczy jej, na czym polega Biblioteka o północy. Okazuje się, że jest to swego rodzaju „magiczna próżnia”. W środku znajdują się półki z niezliczoną ilością książek. Każda z nich przedstawia inna, alternatywną wersję życia Nory. Każda podjęta przez nią decyzja tworzy nową książkę – nowe życie. Bohaterka ma możliwość przeniesienia się do którejkolwiek rzeczywistości poprzez przeczytanie pierwszego zdania z wybranej książki. W nowym wymiarze poznaje utracone możliwości własnego życia. W niektórych z nich spełnia swoje dziecięce marzenia, jak np. zostanie glacjolożką, zawodową pływaczką czy gwiazdą muzyki.

  Książka była bardzo przyjemną i lekką pozycją. Jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym pomysłem na fabułę, przez co kolejne rozdziały były dla mnie bardzo interesujące. Niektóre alternatywy życia Nory wywoływały we mnie silne emocje. Autor w bardzo ciekawy sposób wpływa na emocje czytelnika. Pokazał, jak wielką wagę mają podejmowane przez nas decyzje i jaką wartość ma życie. Książka jest ogromnym motywatorem do działania i przede wszystkim przekazuje, że warto żyć i zawsze iść do przodu, gdyż nigdy nie jest tak źle, jak może się nam wydawać.

  „Prawdziwym problemem nie jest jednak życie, którego nie przeżyliśmy. Problemem jest sam żal. To ON sprawia, że więdniemy, usychamy i czujemy się jak najgorszy wróg samych siebie i innych osób".

  Julia G.

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Biblioteka o Północy
 • Autor: Matt Haig
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 398
 • Format: 14.0 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788382022490
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Midnight Library
 • Tłumacz: Ewa Wojtczak
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788382022490
 • EAN: 9788382022490
 • Wymiary: 14.0 x 20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -37%
  It Ends with Us

  It Ends with Us

  Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,50 zł 45,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Pieśń o Achillesie

  Pieśń o Achillesie

  Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko ON może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,88 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -40%
  Beach read

  Beach read

  Międzynarodowy bestseller, który rozpali cię w te wakacje! Zabawna historia miłosna pośród skwierczącego upałem lata. January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie jedynie ogromną pustkę. Augustus Everett, poważny znany literat, gardzi szczęśliwymi zakończeniami i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Niewidzialne życie Addie LaRue

  Niewidzialne życie Addie LaRue

  „Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,96 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Gdzie śpiewają raki

  Gdzie śpiewają raki

  Książka Roku Lubimyczytać.pl 2019 Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase`a Andrewsa, miejscowi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,57 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Okrutny książę. Tom 1

  Okrutny książę. Tom 1

  Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,69 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Zły król. Okrutny książę. Tom 2

  Zły król. Okrutny książę. Tom 2

  Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek.... Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek. Niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nigdy nie poddawać się znużeniu. O tak, to...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,46 zł 37,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Królowa niczego. Okrutny książę. Tom 3

  Królowa niczego. Okrutny książę. Tom 3

  Kontynuacja bestsellerowych powieści Okrutny książę i Zły król, zwieńczenie trylogii. Magiczny i niebezpieczny świat elfów, pełen tajemnic, intryg i skrywanych namiętności. Królowa niczego to ukoronowanie cyklu o okrutnym księciu i złym królu pióra bestsellerowej autorki Holly Black. Czytać taką...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,46 zł 37,91 zł
  w magazynie
 • -43%
  Siedmiu mężów Evelyn Hugo

  Siedmiu mężów Evelyn Hugo

  Powieść, którą pokochały setki tysięcy Amerykanek! To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,79 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 34,63 zł 45,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Zatoka o północy 4/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zatoka o północy

Wszystkie dzieci popełniają błędy – czasami tragiczne w skutkach… Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki… dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie...
Róża północy 5/5 Nasza cena:
29,59 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Róża północy

Ze wspaniałych pałaców indyjskich maharadżów do majestatycznych angielskich rezydencji… Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu setnych urodzin przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do...
Powrót z Północy 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót z Północy

Współczesność. Z moskiewskiego dworca odjeżdża spóźniony pociąg. Transsyberyjska przygoda przebiega początkowo pogodnej atmosferze, jednak kiedy wagony pustoszeją, komórki tracą zasięg, a pociąg wydaje się zbaczać z wyznaczonej trasy, Olgę Forys i jej znajomych ogarnia niepokój. Następujące później...
Tomy 1-2. Biblioteka Narodowa 5/5 Nasza cena:
55,38 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tomy 1-2. Biblioteka Narodowa

Noce i dnie Marii Dąbrowskiej powszechnie uznawane są za najwybitniejsze dzieło rodzimej prozy realistycznej XX wieku. Publikowana w latach 1931–1934 opowieść o losach dwóch rodzin, począwszy od wybuchu powstania styczniowego aż po początek pierwszej wojny światowej, stanowi precyzyjne studium...
Wybór prozy. Biblioteka Narodowa 0/5 Nasza cena:
39,23 zł 52,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybór prozy. Biblioteka Narodowa

Mówiąc „pisarz”, myślę o pisaniu prozy – zanotował w dzienniku Tadeusz Różewicz. Niniejsza książka przedstawia najciekawszą i najbardziej reprezentatywną część dorobku prozatorskiego autora Wycieczki do muzeum. Niektórzy krytycy i badacze uznawali opowiadania i szkice Różewicza za twórczość...
Budzenie drzew 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Budzenie drzew

Od przeszłości, jak i od swojej małej ojczyzny nie można uciec. Nosi się je głęboko w sobie. Budzenie drzew to powieść utkana z małych wydarzeń i strzępków historii o tym, jak nasze korzenie przywiązują nas do ziemi, jak do pewnych prawd dojrzewa się po trochu. To opowieść o życiu, przemijaniu,...
Felice Milena Dora 0/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Felice Milena Dora

Życie erotyczne FRANZA KAFKI jest tematem licznych analiz, opracowań biograficznych, a nawet powieści. FELICE, MILENĘ, DORĘ traciliśmy jednak z oczu z chwilą, gdy ich związek z autorem "Procesu" z różnych powodów kończył się. W tej książce trzy kobiety interesują nas nie tylko dlatego, że łączyła...
W kinie panoramicznym 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W kinie panoramicznym

Zbiór jedenastu opowiadań o miłości i śmierci rozgrywających się w różnych czasach i różnych krajach Europy. Bohaterowie opowiadań pochodzą z różnych epok i miejsc - od słowackiej wsi po wielkie miasto, od czasów wojennych przez umacnianie władzy ludowej po korpodemokracje, ale są do siebie podobni...
Audiobook Małe kobietki CD 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Małe kobietki CD

Małe kobietki to jedna z najpopularniejszych, uwielbianych przez kolejne pokolenia czytelniczek XIX-wiecznych powieści amerykańskich. Lektura obowiązkowa każdej dorastającej dziewczynki. Oparta na wspomnieniach autorki historia zubożałej rodziny Marchów. Cztery siostry: Meg, Jo, Beth i Amy, starają...
Nazywam się Majdan 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 29,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nazywam się Majdan

Brawurowo napisana powieść-niepowieść, której głównym bohaterem i narratorem jest Petro Majdan, ukraiński doktorant kulturoznawstwa, europejski wyrafinowany intelektualista, jednocześnie korzeniami i sercem tkwiący głęboko w swej udręczonej Ojczyźnie. Od samego początku jest tu obecna Historia...
Audiobook Ciastko z wróżbą cukiernia pod amorem CD 0/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Ciastko z wróżbą cukiernia pod amorem CD

Pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”. Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn Waldemara Hrycia. Mimo wahań ze strony ojca to właśnie jego pomysłowe ciastko z...
Audiobook Potop CD 0/5 Nasza cena:
47,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Potop CD

Kończ... waść! wstydu... oszczędź! Druga część Sienkiewiczowskiej Trylogii wydana w 1886 roku. Klęska, spektakularne zwycięstwa i wielka miłość – żadnego tych elementów w dziele „ku pokrzepieniu serc” nie mogło zabraknąć. Akcja powieści rozgrywa się w siedemnastowiecznej Polsce, w czasie potopu...
Wybrane bestsellery
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula